Творчий проект
Сторінка1/4
Дата конвертації13.06.2017
Розмір1,57 Mb.
  1   2   3   4
СУДОБИЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ

ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ

Виготовлення

наволочки оздобленої

мереживом

Автор Мартяк Ірина

Керівник Федорчук Т.В.

2016 р.


Зміст

І. Організаційно – підготовчий етап………………………………………….3

1.1. Обґрунтування теми проекту і вибору об’єкту проектування ……………..3

1.2. Постановка мети і визначення завдань проекту …………………………....4

1.3. Історико-технічна довідка про об’єкт проектування……………………….4

1.4. Вимоги до конструкції виробу……………………………………………….6

1.5. Вимоги до матеріалів………………………………………………................6

1.6.Аналіз виробів-аналогів та пошук варіантів їх удосконалення…………….7

1.7. Дослідження й аналіз проблеми …………………………………………….9
II. Конструкторський етап …………………………………………………...10

2.1. Конструювання виробів……………………………………………..............10

2.2. Опис зовнішнього вигляду й конструкції проектної моделі ….................11

2.3. Вибір матеріалів, інструментів та обладнання…………………………….11  1. Економічне обґрунтування проекту..……………………………………….. .12

2. 5 Економічна та екологічна оцінка виробу …………… .………………………..... .14

ІІІ. Технологічний етап ……….……………………………………………….15

3.1. Складання технологічної карти….…………….……...................................15IV. Заключний етап ……… …………………………….………………..……....... .21

4.1. Створення реклами творчого проекту ……………..………………….…...21

4.2. Підведення підсумків роботи над проектом ………………………….......

Список використаних джерел………………………...……………………...…

І. ОРГАНІЗАЦІЙНО - ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП

1.1. Обґрунтування теми проекту і вибору об’єкту проектування

Моє завдання полягало в тому, щоб виготовити наволочку оздоблену мереживом. Виготовлення наволочок — захоплююче заняття, що дозволяє проявити творчу фантазію і оживити інтер’єр. Звичайно, заглянувши в супермаркет, можна забезпечити такими наволочками себе і всіх знайомих, однак, речі, зроблені власними руками, надають будинку абсолютно особливе відчуття затишку.

Для виготовлення наволочок можна використовувати практично будь-який матеріал, такий як шовк, атлас, гобелен, льон і бавовна, велюр і оксамит, натуральна і штучна шкіра, штучне хутро з коротким або середнім ворсом. Свою наволочку я вирішила виготовити з тканини – габардин.

Без перебільшення можна сказати, що кожна людина протягом свого життя хоча б раз мала справу з матеріалом під назвою «габардин». З тканини з такою назвою шиють дитячий, чоловічий та жіночий одяг по всьому світу.

Як відомо, в столиці Англії погана погода швидше правило, ніж виняток, і модникам часто доводиться вибирати між комфортом і стилем. Для захисту від одвічної вогкості місцеві жителі користувалися непромокальними плащами з каучуку, який не пропускав не тільки воду, а й повітря. Щоб дати співвітчизникам більш зручний спосіб захистити себе від негоди, відомий мануфактурник Томас Барберрі, засновник модного будинку Барберрі , винайшов матеріал, нитки в якому переплетені діагонально, і дав йому назву габардин. Завдяки незвичайному щільного переплетення ниток, тканина габардин має властивість відштовхувати воду, що і стало причиною її популярності. Спочатку габардин виготовлявся лише з вовняних волокон, але з часом почали з'являтися й інші різновиди габардину - повністю синтетичні або з невеликим вмістом синтетичних волокон, а також габардин на основі бавовни і шовку. Але об'єднує їх одне - діагональне переплетення ниток, що утворює характерний малюнок на лицьовій стороні тканини.

Я почала розмірковувати про те, як створити цікавий і оригінальний виріб. Хочеться, щоб наволочка була оригінальною. Найкращим варіантом буде наволочка оздоблена мереживом. Загалом, вирішено, буду шити наволочку оздоблену мереживом! Але яким? Від розмаїття ідей очі розбігаються. Зберу поки відповідну інформацію.


1.2. Постановка мети і визначення завдань проекту

Мета проекту:

Виготовлення наволочки оздобленої мереживом, розміром 50х50 см..

Для досягнення цієї мети я поставила перед собою такі завдання:


 • Обрати мереживо для наволочки.

 • Проконсультуватися з учителем і батьками з при­воду можливості виготовлення цього виробу.

 • Пошук моделей-аналогів у журналах, книжках, інтернеті, каталогах.

 • Проаналізувати зібраний, друкований і фотоматеріал.

 • Розробити конструкцію власного виробу (з оформленням відповідної документації—ескіз, схема, технологічна послідовність).

 • Дібрати й придбати матеріа­ли та інструменти.

 • Виготовити виріб.

 • Захистити проект. 


Очікувані результати: ознайомлення з наволочками оздобленими мереживом, виготовлення креслення та викрійки виробу, пошиття наволочки, створення свого проекту та його захист. Прикрасити інтер’єр своєї кімнати зручною та красивою наволочкою. І головне щоб вона була ексклюзивна та неповторна.

1.3. Історико-технічна довідка про об’єкт проектування

Наше сьогоднішнє життя ми не можемо уявити без таких простих буденних речей, як постільна білизна. Більше того, невикористання цих речей вважається негігієнічним і дуже незручним. Відомо, що несвоєчасний догляд за цим предметом ужитку може привести навіть до алергічних реакцій, оскільки в пилі заводяться маленькі, але дуже небезпечні для здоров'я людини кліщі. Тому ми своєчасно міняємо свою білизну, перемо порошками і ретельно пропрасовуємо.

Уперше згадки про постільну білизну припадають на часи античності. Для римських імператорів слуги набивали матраци заячим пухом, а зверху стелили барвисту тканину. Перша згадка ж, про наволочки, припадає ближче до 15-17 століть. Тоді, панувала Епоха Відродження. Ця епоха була спрямована, передусім, на інтереси людини і її діяльність. Уперше, наволочки стали з'являтися у будинках знаті. Тоді було прийнято застилати нічне ложе барвистими і яскравими тканинами, покривалами з цікавими, складними візерунками, мереживами. Під стиль до них і створювалися перші наволочки - з багатим розписом і різноманітністю малюнків, пишні і з ручною вишивкою майстрів.

Основним матеріалом для їх створення служили льон і натуральний шовк. Хоча сьогодні, ми не можемо уявити собі життя без подушки і наволочки, а на той час, вони були актуальні тільки серед багатих людей. Особливою, найбільшою популярністю наволочка, здавалося б, для нас, предмет повсякденного ужитку користувалася в арабських країнах. З шикарними дорогими вишивками, наволочки на подушках красувалися в палацах багатих султанів, вражаючи гостей своєю красою і пишністю.

На Русі ж вишиті наволочки і подушки вважалися частиною посагу за наречену. Бідні люди набивали свої подушки сіном, соломою, травою, у той час пір'я птахів вважалося дорожнечею. Пізніше наволочки починають входити в домашній вжиток. Ще в ті часи медики починали заявляти, що дуже негігієнічно спати на подушці без наволочки. Під час Промислової революції ця річ увійшла до масового виробництва.

На сьогодні різноманіття вибору простої наволочки вражає. У сьогоденні люди більш звернені до натуральності, тому виготовлення наволочки з натуральних тканин - льону, шовку, бавовни, габардину залишається актуальним, як ніколи.


1.4. Вимоги до конструкції виробу
Конструкція наволочки оздобленої мереживом повинна бути :

 • Функціональна: відповідати призначенню, бути безпечною;

 • конфігурація наволочки може бути будь-якою (квадратна, кругла, овальна тощо);

 • ергономічна (ніжною, легкою);

 • естетична (красива, яскраве оздоблення);

 • економічна (без значних матеріальних затрат).


1.5. Вимоги до матеріалів
Техніко-економічні чинники, які визначають вимоги до матеріалів, придатних для виготовлення виробу:

 • виріб повинен виготовлятися із цупкого, недорогого, однотонного (проте можливий малюнок) матеріалу відповідно до кольору інтер’єру.

Санітарно-гігієнічні вимоги до виробу:

Експлуатаційні вимоги до виробу:

 • матеріал має бути щільний, таким що не мнеться, не обсипається, не мати ворсу, зі стійким кольором.

Вимоги до матеріалів для основних частин виробу:

 • повинен відповідати переліченим вище вимогам.


1.6. Аналіз виробів-аналогів та пошук варіантів їх удосконалення


  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка