Управління культури і туризму облдержадміністрації Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. Маяковського
Сторінка1/2
Дата конвертації25.01.2019
Розмір3,33 Mb.
  1   2
Управління культури і туризму облдержадміністрації

Одеська обласна бібліотека для юнацтва

ім. В.В. Маяковського

Організатору роботи з юнацтвом

Одеса-2013

Управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації

Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. Маяковського

Науково-методичний відділ

Організатору роботи з юнацтвом

Інформаційний збірник

Упорядник: К. І. Благодарь


Редактор: Л. Д. Фоменко
Відповідальний за випуск:

Л. Ф. Пономаренко

Комп’ютерний набір та оформлення:

Т. Г. Астаф’єва


Ксерокс ОЮБ

Тираж 40 прим.


Випуск складають статті з досвіду роботи бібліотек Любашівської та Болградської ЦБС; звіти-повідомлення про заходи під патронатом програми «Бібліоміст» та Всеукраїнський конкурс буктрейлерів.Зміст
Нам є, що сказати

Звертатись до своїх витоків.

Досвід роботи Петрівської сільської бібліотеки 4

Библиотеки Болграда – юношеству 7Шляхом через «Бібліоміст»

«Сучасна бібліотека: рухаємось вперед» 11

Три дні в Криму 14

«Збережемо для нащадків» 16

Тренінг, тренінг, тренінг… 17

Конкурс

Про «Украдене щастя», «Кризу» та інше 18Нам є, що сказати
Звертатись до своїх витоків.

Досвід роботи Петрівської сільської бібліотеки

Любашівської ЦБС

Г. С. Михайльонок,

провідний методист Любашівської ЦРБ
«Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе», – сказав один відомий філософ. Кожна людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, добре знати історію свого народу, його звичаї. Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна краще зрозуміти сьогодення і уявити майбутнє. «Той хто не знає минулого, не вартий майбутнього» – писав М. Рильський. Прикро, коли люди забувають духовні традиції, народні звичаї, моральні засади своїх предків. Як стверджує народна мудрість «Хто забув звичаї своїх батьків, буде покараний людьми і богом. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він утрачений для свого народу». Кожна людина, якою б вона не була – зовсім юна чи вже в літах шукає в своєму житті чогось особливого, того, щоб живило духовні сили. Адже, як говорить народна мудрість «Не хлібом єдиним живе людина».

Галина Миколаївна Лебедєва, провідний бібліотекар Петрівської сільської бібліотеки, за основу своєї роботи взяла саме рядки народної мудрості. Почавши працювати в бібліотеці, бібліотекар організувала краєзнавчу кімнату «Українська світлиця», де жителями села були зібрані стародавні побутові речі. Бібліотечна «світлиця» час-від-часу поповнюється і не перестає радувати жителів і гостей села. На сьогоднішній день тут налічується близько 160 експонатів. Люди, приходять подивитись на музейні експонати і самі потім зацікавлюються цим, приносять старі речі побуту, рушники. Побачивши, що людям цікаво, бібліотекар організувала в бібліотеці клуб за інтересами «Джерело». Клуб поділений на три пошукові групи: «Спадщина», «Скарбниця», «Родовід». До першої групи «Спадщина» відносяться жителі села, які допомагають віднайти стародавні побутові речі, відшуковують архівні документи, матеріали та легенди що пояснюють заснування села, походження його назви, публікації про село в періодичній пресі, старі фотографії, які відображають історію рідного краю. Пошукова група «Скарбниця» – це молодь села. Саме з ними з метою популяризації українських національних традицій, обрядів та ремесел проводяться свята та обряди. Адже протягом багатьох століть через свята та звичаї старші покоління передавали молодим свою любов до праці, волелюбність, гостинність, життєрадісність, свята задовольняли духовні й естетичні потреби народу, в них проявлялись його почуття, таланти, здібності. Пошукова група «Родовід» – займається вивченням своїх родових коренів. За допомогою живої газети проводяться презентації родин. Читачі складають своє генеалогічне дерево. Знання свого родоводу, історичного та культурного надбання пращурів необхідні для кожного, хто хоче знати своє минуле, хто хоче зберегти і передати найцінніший скарб, виплеканий протягом століть українським народом, своїм нащадкам. Членами клубу було зібрано матеріали про Голодомор 1932-33 р.р., а також про учасників Великої Вітчизняної війни. Зібрані матеріали розміщуються в альбомах: «Живі свідки історії» та «Вони захищали наше майбутнє».

Проводячи екскурсії, години народознавства бібліотекар ставить за мету не тільки здійснювати вплив на учнів, але й через учнів впливати на батьків, відроджувати обрядово-звичаєві традиції в сім’ях.

  1   2


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка