Урок №1 Тема. Що таке звичайний дріб. Мета: Навчальна: вивчити, що таке звичайний дрібСторінка1/195
Дата конвертації16.02.2019
Розмір1.82 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   195
Система уроків з теми «Звичайні дроби»

Підготував:


вчитель математики та інформатики
Жовнинського НВК

Вольвач Станіслав Дмитрович


2014

Урок № 1

Тема. Що таке звичайний дріб.

Мета:

  1. Навчальна: вивчити, що таке звичайний дріб;

  2. Розвивальна: формувати вміння правильно і чітко висловлювати власні думки, грамотно формулювати математичні твердження;

  3. Виховна: виховувати дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Наочність та обладнання: опорний конспект, підручник, дошка, м’яч, презентація до даного уроку, проектор та комп’ютер, дидактичні ігри.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Задача. Перемістіть один сірник так, щоб рівняння було правильним:

Мал. 1


Відповідь:

Мал. 2


ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь

Для лічби частин предметів використовують звичайні дроби. Щоб записати дріб, потрібно знати, на скільки частин поділено ціле та скільки таких частин узято. Ви знаєте, що «половина» – це дріб «одна друга», «третина» – дріб «одна третя», «чверть» – дріб «одна четверта».Коротко записують так: .

Тут числа 2, 3 і 4, що стоять під дробовою рискою дробів, показують, на скільки частин поділено ціле. Вони начебто «знаменують» особливість поділу цілого на частини і тому називаються знаменниками. Число 1, що стоїть над дробовою рискою кожного дробу, показує кількість (число) взятих частин цілого і тому називається чисельником.Задача 1. До Андрія на день народження завітали четверо друзів. Святковий торт розрізали, як водиться, на 8 рівних частин. Яку частину торта з’їли Андрій з друзями, якщо кожен поласував лише одним шматочком?

Розв’язання. Щоб відповісти на запитання задачі, треба скласти звичайний дріб, тобто з’ясувати, яке число є знаменником дробу, а яке – його чисельником. Торт розрізали на 8 частин, значить, число 8 є знаменником дробу. Андрій разом із чотирма друзями з’їли п’ять шматочків торта, отже, число 5 – це чисельник дробу. Звідси, діти з’їли торта.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   195


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка