Урок 1 Внутрішнє рідке середовище організму людини. Мета



Скачати 167,11 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації11.01.2019
Розмір167,11 Kb.
ТипУрок
  1   2
9 клас «___»________________2011 року

Урок 1

Внутрішнє рідке середовище організму людини.

Мета.
Освітня. Ознайомити учнів з основними рідинами тіла людини; сформувати поняття про внутрішнє середовище організму і його гомеостаз.
Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати біологічні об’єкти та складові частини організму людини; уміння логічно мислити, робити висновки та узагальнення.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до власного організму.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Форма уроку. Синтетична.
Місце уроку в навчальній темі. Перший у темі.

Міжпредметні зв ́язки: зоологія, історія.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці,
Основні поняття та терміни: внутрішнє рідке середовище організму, кров, лімфа, гомеостаз, тканинна рідина, формені елементи крові.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.

Згадати із курсу зоології про:
- рідини тварин – гемолімфу та кров;
- значення для тварин гемолімфи та крові.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Поставити проблемні запитання.

1. Чим відрізняється хімічний склад клітин від хімічного складу навколишнього середовища?


2. Якщо людина поїла, то чи можна сказати, що ця їжа потрапила безпосередньо у внутрішнє середовище організму?

ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.

Розповідь про основні складові внутрішнього рідкого середовища організму:


- кров;
- лімфу;
- тканинну рідину.
Ці рідини забезпечують клітини речовинами, необхідними для життєдіяльності організму.
Сукупність процесів, які підтримують або відновлюють відносну сталість умов життєдіяльності клітин у внутрішньому середовищі, називають гомеостаз, тобто підтримання сталості внутрішнього рідкого середовища організму. Термін “гомеостаз” запровадив ам.фізіолог Волтер Бредфорд Кеннон у 20-ті роки ХХ ст… Це було вчення про саморегуляцію сталості внутрішнього середовища організму.
У гомеостазі на відносно постійному рівні втримуються такі показники як: АТ, температура, осмотичний тиск крові та тканинної рідини, вміст у них білків, цукрів, іонів Са, Nа, К, Р, Н, Cl…
Значна роль у регуляції гомеостазу належить нервовій системі, що забезпечує адаптацію організму до умов зовнішнього середовища. Головна роль у регуляції належить гіпоталамусу.

ІV. Осмислення об‘єктивних зв’язків та взаємозалежностей у вивченому матеріалі.

Внутрішнє рідке середовище виконує безліч функцій:


- дихальну;
- живильну;
- очищення організму від продуктів життєдіяльності;
- захисну;
- дренажну (лімфа);
- регуляторну…

V. Узагальнення та систематизація знань.

Збереження сталості внутрішнього середовища, без якого неможливе нормальне функціонування організму, підтримується безперервною роботою органів і тканин тіла.


Робота над питаннями:
- як пов’язані між собою тканинна рідина, кров та лімфа?
- Які функції виконує внутрішнє рідке середовище організму?

VІ. Підведення підсумків уроку.

VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання.



Урок 2 9 клас «___»______________ 2011 року

Кров. Склад крові. Лабораторна робота №3 “Мікроскопічна будова крові людини”.



Мета.

Освітня. Продовжити формувати знання учнів про основні рідини тіла людини; ознайомити із кров’ю як рідкою сполучною тканиною, що виконує найважливіші функції.
Розвиваюча. Розвивати уміння логічно мислити, розвивати пам’ять, увагу, уяву.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Форма уроку. Синтетична.
Місце уроку в навчальній темі. Поточний.

Методи і методичні прийоми:

Міжпредметні зв ́язки:
історія, медицина.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, м\м матеріали.
Основні поняття та терміни: плазма, еритроцити, лейкоцити, тромбоцити, гемоглобін, фібриноген, фібрин.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.

Обговорення знань про внутрішнє рідке середовище організму. Перша група учнів задають запитання, а друга група відповідає.

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Повідомлення теми, мети та завдань уроку.



ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.

Розповідь про:


- будову крові;
- хімічний склад крові;
- функції плазми та формених елементів;
- значення крові для життєдіяльності організму.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка