Урок 2017/2018 н р. «Україна на карті Європи» А. В. Макаренко, вчитель початкових класів Колінковецького знз І-ІІІ ступенів Хотинського району
Скачати 67,96 Kb.
Дата конвертації11.09.2018
Розмір67,96 Kb.
Перший урок 2017/2018 н.р.

«Україна на карті Європи»

А.В.Макаренко,

вчитель початкових класів

Колінковецького ЗНЗ І-ІІІ ступенів

Хотинського району

«Земля барвінкова, у суцвіттях калини,

У серці Європи – твоя Україна».

Мета: розширити уявлення учнів про країни Європи; підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім'ї народів; закріпити знання учнів про Україну, її географічні особливості, традиції, звичаї; розвивати творчі здібності; виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, почуття гордості за свою країну – Україну.

Обладнання: карта Європи, карта України, кольорові прапорці, картки із зображенням географічних об’єктів України, картки з висловами про Україну та Європу, візитка України, візитка Європи, аудіозапис гімну Європи, розрізні літери.

Тип уроку: навчально-інтегроване заняття.

Хід заняття

І. Організаційний етап1. Створення сприятливого психологічного комфорту в класі

– Доброго дня, мої четвертокласники. Бажаю всім вам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.

2. Вправа «Тепло дитячих долонь»

– Я впевнена, що ви сумували за своїми шкільними друзями і вам є що сказати один одному. Давайте станемо в коло й через потиск руки побажаємо своїм однокласникам всього найкращого. Продовжіть речення: «Я бажаю тобі …» і передайте тепло своїх долоньок сусіду справа чи зліва.

ІІ. Мотивація діяльності учнів

1. Створення проблемної ситуації. Робота з картою Європи

– Подивіться уважно на дошку. Що ви бачите? (Карту)

– Це карта України? (Ні)

2. Хвилинка поезії

– Послухайте рядки вірша, і вам усе стане зрозумілим.

Куточків різних на землі багато,

Європа серед них – найкраща над усім,

Бо саме тут нас народила мати!

Європа – наш великий спільний дім!

– Тепер здогадалися? Так, діти, перед вами карта Європи.

– Чому, на вашу думку, автор називає Європу нашим великим спільним домом?

Сьогодні, на першому уроці, я хочу познайомити вас з таємницями Європи. Тема уроку – «Україна – серце Європи».

Європа – частина найбільшого материка Землі – Євразії. У Європі налічується 50 незалежних держав, серед яких і наша Україна – одна з найбільших за територією країн Європи. Вона поступається лише Росії.

Сучасна Україна – незалежна держава. Розташована в Східній Європі. На півдні омивається водами Чорного та Азовського морів. В Українських Карпатах знаходиться географічний центр Європи.3. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

– А що для вас Україна?

(Перегляд відеоролика «Україна – європейська держава».)

ІІІ. Основна частина

1. Хвилинка-цікавинка«Євроромашка»

– Погляньте, яку цікаву квітку я вам принесла. Це Євроромашка, кожна пелюстка якої розповість вам багато цікавого не тільки про Україну, а й про Європу.1.1. Перша пелюстка. Прапор Європи. Арттерапія

Перша пелюстка ромашки несе нам цікаве завдання. На партах кожного з вас є розмальовка та 2 кольорові олівці синього та жовтого кольорів. Розфарбуйте малюнок так, як ви його бачите. А після виконання завдання побачите правильний варіант. Працюємо!Хто розфарбував зірочки жовтим кольором, а тло – синім, підніміть малюнки вверх. У вас вийшов прапор Європи. Ось так він виглядає.

Країни ЄС мають спільний прапор, який являє собою синє поле з дванадцятьма золотими зірками в центрі, розміщеними по колу, і символізує союз народів Європи. Кількість зірок незмінна, коло є уособленням єдності, а число 12 – абсолютної досконалості. Це також і кількість місяців року, і кількість цифр на циферблаті годинника, і кількість апостолів Ісуса Христа.1.2. Друга пелюстка. Гімн Європи

Ми поговорили про європейський прапор. А який ще державний символ повинна мати Європа? (Гімн)(Слухання аудіозапису гімну Європи.)

Цей твір є гімном Європейського Союзу. У широкому значенні – це гімн не лише Євросоюзу, але й усієї Європи. Текст є частиною вірша Фрідріха Шиллера «До радості», написаного 1785 року. Майже через три десятиліття Людвіг Ван Бетховен написав музику, яка стала частиною його Дев’ятої симфонії.1.3. Третя пелюстка. Країни Європи. Конкурс «Євроалфавіт»

Завдання: за одну хвилину скласти якомога більше назв європейських держав. Працюємо по рядах. Під час виконання завдання дозволяю користуватися картою. Починаємо!

Прошу спікерів зачитати країни, які, на вашу думку, знаходяться на території Європи. Мені приємно, що ви знаєте так багато країн. І кожна з команд назвала нашу країну.

1.4. Четверта пелюстка. Україна частина Європа

Любі діти! Ви живете в державі, яка виникла зовсім недавно й трішки старша за вас, хоча Україна відома у світі з давніх-давен – своєю історією, традиціями, культурою.

Для здобування достойного статусу України на міжнародному рівні ми повинні працювати всі разом, виконуючи свої обітниці як патріоти й громадяни України.

Мозковий штурм «Що в Україні най, най…»

Уявіть собі, що до нас в гості приїхали представники різних країн Європи. Спробуйте одним речення розповісти про найбільші географічні об’єкти, якими пишаються українці. Позначте ці об’єкти на карті України синьо-жовтими прапорцями. 1. Найвища гора України – це Говерла.

 2. Найбільше море, яке омиває Україну, – це Чорне море.

 3. Найбільша річка України – це Дніпро.

 4. Найбільше озеро України – це Ялпуг.

 5. Найглибше озеро України – це Світязь.

 6. Найунікальніше озеро України – це Синевир.

 7. Найбільше місто України – це Київ.

Шлях України позначений високими степовими могилами, руїнами та прекрасними місцями, які ви тільки що пригадали. Пишаймося, що маємо таку щедру та багату землю.

1.5. П’ята пелюстка. «Ми українці, ми європейці»

«Хто там говорить, що й сам невпевнений

Ким був і як я звуся?

Я українець, я європеєць

І цим горджуся!»

Люди, які проживають на території України, звуться українцями, а хто живе на території Європи – … (європейцями).

Щоб зватися європейцями, ми повинні бути відповідальними й працьовитими, наполегливими й рішучими, щирими патріотами та справжніми людьми.Батьківські поради

Щоб бути європейцями не на словах, а на ділі, ми повинні дотримуватися певних правил. Давайте запитаємо в наших батьків, що ж це за правила. 1. Бути гідними громадянами своєї країни.

 2. Дотримуватися законів і норм моралі.

 3. Поважати людей інших національностей, цікавитися їхніми традиціями та звичаями.

 4. Дбати про чистоту та порядок, де б ви не були.

 5. Бути патріотами.

IV. Підсумкова частина

1. Караоке всього класу «Європа – це ми»

Досить коритись – ми й так на колінах,

Досить ховатись у замкнутих стінах,

Досить бути байдужим і досить вистав,

Досить боятись. Ми сильна країна.

Мільйони людей, але думка єдина.

Ми вже достатньо чекали, і цей час настав.

Ми не одні, і народ не проведеш.

В тебе є ціль, до якої ти ідеш.
Нас не зламати, ми не боїмось

Бути країни своєї дітьми.Ми гордимось: Європа – це ми.

2. Заключне слово

Ви майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю й незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе й свою гідність, і шановані будете іншими.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка