Урок №24. Дизайн одягу




Скачати 370,01 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації23.02.2017
Розмір370,01 Kb.
  1   2   3   4   5
Розробка уроку образотворчого мистецтва у 7-му класі (вчитель Пісняк В.С.)

Пісняк Валентина Степанівна

вчитель образотворчого мистецтва

Уманської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4



Урок № 24. Дизайн одягу

Практичне завдання: розробка ескізу одягу для естрадного співака (співачки) з урахуванням народних традицій і сучасної моди

Мета уроку: формування ключових компетентностей:

  • Вміння вчитися: організовувати своє робоче місце, планувати свої дії, доводити роботу до кінця; орієнтуватися в часі і раціонально його використовувати, самостійно виконувати практичне завдання; здійснювати самоконтроль і самооцінку.

  • Загальнокультурна компетентність: духовно – моральні основи життя людини; особливості національної і загальнолюдської культури в побутовій і культурно – дозвільній сфері.

  • Міжпредметна естетична компетентність: виявлення естетичного ставлення до мистецтва, спроможність аналізувати і оцінювати найважливіші досягнення національної культури; виявлення інтересу до цінностей українського народу.

  • Предметних компетентностей: ознайомити учнів з професією художника – модельєра (дизайнера одягу), поглибити знання учнів про стиль одягу та імідж людини, сформулювати уявлення учнів про одяг естрадного співака (співачки) з урахуванням народних традицій і сучасної моди; розвивати просторове мислення, уяву, фантазію, творчі здібності учнів; виховувати прагнення до особистої творчості, патріотичне ставлення до національних мотивів у одязі.

Тип уроку: урок створення самостійних творчих робіт.

Техніка виконання: кольорові олівці (графіка).

Оснащення уроку

  1. Інформаційні засоби навчання: презентація «Показ колекції мод - 2014».

  2. Репродукції живописних творів (Т.Шевченко «Катерина», Ж.Франсуа «Хосе Бонапарт, король Іспанії»).

  3. Художні світлини (з Колекції відомих модельєрів країни).

  4. Зразки дитячих робіт з теми даного уроку.

  5. Альбом, кольорові олівці, простий олівець, гумка.

Методи і прийоми використовувані вчителем на уроці: коментар, бесіда, демонстрування презентації, наочності, стимулювання творчої активності учнів, педагогічне спостереження, індивідуальне консультування, репродуктивний, дослідницький метод, інтерактивний метод «Мікрофон», «Незакінчене речення».

Форма організації: урок – показ колекції модельєрів з використанням відеоматеріалів, виконання творчої роботи в парах. Індивідуальна робота.

Терміни і поняття:

Модельєр (кутюр’є) – спеціаліст із виготовлення моделей одягу, засновник експериментальних зразків, що визначає спосіб і стиль, загальне конструктивне рішення та нові технологічні рішення, розробки декору, вибір кольору та матеріалу, продумують аксесуари та всілякі доповнення.

Дизайнер одягу – це фахівець легкої промисловості, що займається проектуванням швейних виробів.

Стиль одягу – певна акцентованість ансамблю, продиктована наступними ознаками: віком, статтю, професією, соціальним статусом, приналежністю до субкультури, особистим смаком людини, епохою життя суспільства та індивідуальними особливостями.

Стиль одягу є одним із основних елементів іміджу людини.

Види мистецтв, що інтегруються на уроці: художня фотографія, література.

Літературний ряд: Людмила Стебенєва «Мода», загадка, прислів’я, вірш Пісняк В.С.

Музичний ряд: прослуховування пісні Оксани Білозір «Дівчина-весна».

Між предметні зв’язки: література, музичне мистецтво.

Структура використання на уроці навчального часу



  1. Організація уваги учнів на уроці та проголошення теми уроку (1хв).

  2. Мотивація навчальної діяльності (1хв).

  3. Актуалізація набутого навчального матеріалу учнями (2-5 хв).

  4. Виклад вчителем навчального матеріалу (5-7 хв).

  5. Фізкультхвилинка (1 хв).

  6. Самостійна практична діяльність учнів (20-30 хв).

  1. Виконання вправи (1-2 хв)

  2. Інструктаж поетапності виконання практичного завдання (1-2 хв)

  3. Виконання практичного завдання (20 хв)

  4. Оцінювання учнівських робіт з подальшим колективним їх аналізом (5 хв)

  1. Підсумок уроку, рефлексія (3-5 хв).

  2. Домашнє завдання (1 хв).

Хід уроку

  1. Організація уваги учнів на уроці та проголошення теми уроку.

Навкруги погляну я –

Безліч модного вбрання.

Для зими, весни і літа

Стильно й гарно одяг шитий

Можна навіть розгубитись

Перш ніж щось собі купити

Та в житті не головне

Мати модне і нове.

(Л.Стебенєва)

- Про що піде мова на уроці? (про одяг, моду)

- Послухайте ще один вірш

Ось на сцені виступають

Співаки чудові

І пісні вони співають

На українській мові

Вишуканий одяг мають

В традиціях України

І піснями нас дивують

Добрими, новими.

(В.С.Пісняк)

- Про кого цей вірш? (про співаків)

Отже, «одяг, мода, співаки», то як ви думаєте про що ж піде мова на нашому уроці? (Ми будемо створювати ескізи одягу для естрадних співаків і співачок з урахуванням народних традицій і сучасної моди.)



  1. Мотивація навчальної діяльності.

  • А навіщо нам потрібно займатись таким видом діяльності? (Щоб краще знати національну культуру)

  1. Актуалізація набутого навчального матеріалу учнями.

Інтерактивний метод «Мікрофон»

  • Хто такий художник-модельєр (дизайнер одягу)? (Відповіді дітей в мікрофон)

  1. Виклад вчителем навчального матеріалу.

Модельєр (кутюр’є) – спеціаліст із виготовлення моделей одягу, засновник експериментальних зразків, що визначає спосіб і стиль, загальне конструктивне рішення та нові технологічні рішення, розробки декору, вибір кольору та матеріалу, продумують аксесуари та всілякі доповнення. Дизайнер одягу – це фахівець легкої промисловості, що займається проектуванням швейних виробів.

Вибираючи одяг ми звертаємо увагу не лише на зручності, а й на його зовнішній вигляд. Робота модельєра полягає у формуванні одягу й аксесуарів до нього. Виконуючи окремі замовлення дизайнер одягу створює для кожного клієнта персональну модель одягу, і в такому разі можна бути впевненим, що хтось інший в схожому одязі по місту не ходить. Модельєр вибирає на свій смак тканини і відповідні до них нитки і ґудзики. Модельєр зустрічається з клієнтами, цікавиться їхніми побажаннями і приймає замовлення. Звичайно, ексклюзивний одяг коштує значно більше, ніж той, що куплений у звичайному магазині. Модельєр окрім основного одягу формує також і аксесуари для нього – капелюхи, рукавички, прикраси та взуття. Ідеї модельєра здійснюються за кресленнями конструкторів і кравців, з якими у модельєра повинні бути налагоджені співпраця і взаєморозуміння. Показником успішної роботи творця моди є великий успіх продажу. На початку сезонів модельєри беруть участь у показах моди, де вони демонструють свої нові моделі і укладають договори з новими клієнтами, серед яких є відомі естрадні співаки та співачки. Модельєри мають хороший смак і самі придумують нові моделі. Відомі модельєри мають вищу художню освіту. Творець моди повинен знати технологію виготовлення одягу, вміти креслити ескізи і конструювати моделі. Він повинен стежити за тим, що відбувається в світі моди і бути в курсі новітніх напрямків, щоб задовольняти бажання навіть самих вимогливих клієнтів. Творець моди повинен мати гарний смак, бути креативним. Він повинен знати тканини і матеріали, що до чого пасує.

Художники – модельєри не просто шиють одяг, вони створюють стиль людини (естрадного співака). Вони створюють цілісний образ, включаючи не тільки одяг, але й взуття та аксесуари, і навіть зачіску та макіяж. Бо співак чи співачка не завжди має час і смак, щоб підібрати це самостійно.

Послугами дизайнера одягу користуються і співаки – чоловіки, які хочуть мати у своєму гардеробі ексклюзивну річ.

Показ презентації «Показ колекції мод - 2014».


  • Чи хотіли б ви дізнатись, коли виник дизайн одягу?

Подивіться як одягались раніше. Демонстрація репродукцій картин Т.Шевченка «Катерина» та Ж.Франсуа «Хосе Бонапарт, король Іспанії».

Виникнення дизайну одягу як окремої галузі відноситься до 19 – 20 століть, періоду розвитку масового виробництва одягу, яка повинна була поєднувати в собі красу і користь. З цього часу одяг проектується для того, щоб задовольнити відповідні духовні і матеріальні потреби її власника. Сучасний дизайн одягу відповідає способу життя і потребам людей. Він орієнтується на нові тенденції як в матеріалі так і в якості одягу.

Відгадайте загадку.

Одяг в мене дуже гарний

Бо пошив його ….. (дизайнер)

А ось, що говорить народна мудрість про моду.

«Одяг робить людину» - так гласить старовинне французьке прислів’я.

«Житло прикрашають речі, а людину – одяг,» - запевняли узбеки.

«У хорошому платті й мавпа красива» - усміхаються японці.


  1. Фізкультхвилинка.

Давайте послухаємо і порухаємося під пісню Оксани Білозір «Дівчина-весна» і уявимо в якому одязі могла б виступати співачка з цією піснею.

  1. Самостійна практична діяльність учнів.

  • Виконання вправи «Словесне малювання» (за уявою)костюма Оксани Білозір до пісні «Дівчина-весна». (Робота в парах).

Дизайнер – мрійник, чарівник і майстер.

Уява в нього кольорова, як фломастер.

Ось і ми з вами сьогодні будемо дизайнерами одягу і розробимо ескіз вбрання для естрадного співака (співачки) з урахуванням народних традицій і сучасної моди (графічна техніка і кольорові олівці).


  • Інструктаж поетапності виконання практичного завдання.

  1. Продумайте, для кого ви бажаєте розробити ескіз одягу?

  2. Визначте конструкцію вашого ескізу.

  3. Продумайте вид оздоблення та його розміщення.

  4. Визначте кольорове вирішення ескізу.

  5. Доповніть ескіз одягу естрадного співака аксесуарами: взуття, капелюх, рукавички, прикраси.

Виконання практичного завдання (індивідуальне консультування та стимулювання творчої ініціативи учнів).

7.Підсумок уроку, рефлексія.

(Виставка закінчених творчих робіт учнів з подальшим аналізом кращих досягнень та допущених помилок)

Рефлексія у формі незакінчених речень:



  • Для мене стало новим…

  • Мене здивувало …

  • Мене надихнуло …

  • Я зрозумів, що можу ….

8.Домашнє завдання: дізнатись що таке оперета?

Прикрашає всіх сучасна мода

І хороший настрій – нагорода!

Бажаю вам чудового настрою і натхнення.

Дякую за роботу!

Використана література



  1. Белень А.І. Перо письменника і пензель художника/ А.І.Белень. – Черкаси-Вертикаль, 2007. – 256 с., іл.

  2. Рубля Т.Є. Образотворче мистецтво: 6 клас: Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів/ Т.Є.Рубля, С.І.Федун. – К.; Ірпінь: ВТФ «Перун», 2007. – 192 с, іл.

  3. Розенвасер В.Б. Беседы об искустве. – М.: Просвещение, 1979.

  4. Претте М., Капальдо А. Творчество и выражение. – М.: Советский художник, 1985. – Т.2.

  5. Кириченко М.А. Основи Образотворчої грамоти. – К.: Вища школа, 1982.

  6. Трач С.К. Образотворче мистецтво. Альбом-посібник. 7 клас – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011. – 64 с.

Додатки


Пам’ятати треба всім,

Модним бути хто бажає:

Без красивої душі

Одяг цінність всю втрачає

Мода зміниться, мине,

І яскравість одяг втратить.

Ви ж піклуйтеся про те,

Щоб прекрасну душу мати.



Людмила Стебенєва

Репродукція картини Т.Шевченка «Катерина»



Репродукція картини Ж.Франсуа

  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка