Урок: «Газети, журнали. Історія виникнення»Скачати 41,47 Kb.
Дата конвертації06.06.2017
Розмір41,47 Kb.
ТипУрок
Луганська ЗШ І-ІІІ ст

Бібліотечний урок: «Газети, журнали. Історія виникнення»

Провела:

шкільний бібліотекар

Голубова Ю.В.

Луганка 2014 рік

Мета: сформувати в учнів уявлення про газету, журнали як види періодичної преси; ознайомити учнів з періодичними виданнями для дітей; довести важливість читання газет та журналів не тільки з метою оволодіння інформацією, а й для того, щоб навчитися мислити, оцінювати дійсність, жити та діяти в суспільстві; ознайомитися з каталогом газетних та журнальних видань; правилами передплати періодичних видань; оглянути основні періодичні видання для дітей, які є у бібліотеці.

Обладнання: комплекти газет та журналів, які є в бібліотеці, бібліотеках міста, домашні періодичні видання; каталог газет та журналів, які видаються в Україні.

Хід заняття

(Перед тим, як працювати над темою уроку, доцільно пригадати види друкованої продукції. Бібліотекар пропонує дітям назвати їх (книги, газети, журнали, плакати, нотні видання, фотобукети, картографічні видання, листівки тощо). Серед названих видів друкує газети та журналами, які мають ще й іншу назву: «періодичні видання».

Оголошується тема та мета уроку).

Бібліотекар. В «Українському енциклопедичному словнику» подано таке означення терміну «газета»:

Газета—періодичне, переважно щоденне видання друку, яке містить систематичні матеріали про події та явища суспільно-політичного, економічного та культурного життя.

Отже, в газеті можемо прочитати про все, що відбувається в нашому житті… Газета містить також літературні твори, ілюстрації, фотографії та рекламу.

Перші газети з’явилися в Китаї у VІІІ ст., у Європі—в ХVІ си, в Україні—у ХVІІІ ст. у м.Львові.

Газети бувать:

Державні, які відображають події, що відбулися в політиці, яку веде наша держава не тільки в нас у країні, а й із сусідніми державами, тощо.

Обласні—відображають події, які відбулися в області.

Районні—відображають події районного значення.

Низові—газети установ, навчальних закладів; найчастіше такі газети видають у школах, вузах (наприклад, газета «Гімназист»).

Зарубіжні—газети, які видаються в інших країнах.

А Україні у 1985 році виходило 1799 газет разовим тиражем майже 23 млн екземплярів. Останнім часом державні видавництва зменшили як тематику, так і тираж газет.

Давайте розглянемо ці видання детальніше.

Як правило, за змістом та значенням матеріал у газеті дуже різноманітний, і перед читанням треба газету просто продивитися, щоб визначити, з якою інформацією можна ознайомитися швидко, а який матеріал потребує більшої уваги та часу. Допомагає в цьому сама газета, зокрема:

- різні види шрифту;

- різні розміри заголовків.

Якщо в газеті вміщена важлива публікація, її виділяють більшим шрифтом. Для того, щоб легше було розібратися в структурі газети, матеріал групується у розділи та рубрики, які служать своєрідним путівником, що допомагає не пропустити найважливішу та найцікавішу інформацію. Рубрика в газеті означає проблему, яку висвітлює спеціально підібраний матеріал.

Отже, газета відповідає на багато запитань. Вона вчить бачити головне, занурюватися з головою у життя. Газета не тільки сповіщає факти, а й аналізує події, явища, піднімає злободенні питання, торкається вічних проблем, учить мислити, дає інформацію для роздумів.

Журнал—періодичне друковане видання, яке містить статті чи реферати на суспільно-політичні, наукові літературно-художні, спеціальні (галузеві) теми тощо.

Журнали з’явилися в Європі у другій половині ХVІ ст.

Перші журнали з’явилися в Україні на початку ХІХ ст. Журнали більші за обсягом, ніж газети. Головною рисою є те, що можна багаторазово і в будь-який час звернутися до матеріалу, який тебе цікавить

(Далі відбувається демонстрація журналів для дітей даної вікової категорії, які є у фонді бібліотеки. Проводиться огляд журналів, які принесли діти).

«Пізнайко»- дитячий ігровий журнал, на сторінках якого публікуються казки, вірші, загадки, комікси, багато ігрових завдань. Періодичність журналу—один раз на місяць (тобто журнал виходить щомісяця).

Якщо видання виходить у зимові місяці, то і матеріал, який друкується в ньому, має зимову тематику. Наприклад: №1 (січень)—перший місяць нового року, тому на сторінках журналу друкується поздоровлення з Новим роком, вірші про зиму, Новий рік, зимові народні свята, зимові ігри на вулиці, зимові загадки тощо; №6 (червень)—перший місяць літа, канікулярна пора для дітлахів: багато пізнавально-ігрового матеріалу на літню тематику.

Отже, на сьогоднішньому занятті ми з вами ознайомилися з декількома періодичними виданнями для дітей. Сьогодні важко назвати такий шкільний предмет, вивчення якого обходилося б без використання матеріалів преси. Кількість уроків з кожним роком буде збільшуватися, тому уже зараз вам треба не тільки ознайомитися з періодичними виданнями, які будуть необхідні вам для засвоєння нових знань, а й навчатися правильно їх використовувати.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка