Урок-подорож розробила викладач математики Скрипник С. Ф. 2009 рік Тема уроку: Декартова система координат у просторі Мета



Сторінка1/14
Дата конвертації11.12.2018
Розмір4,94 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ПОЛТАВСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ ОБЛАСНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧИЙ ЛІЦЕЙ М. КОМСОМОЛЬСЬКА




УРОК-ПОДОРОЖ


Розробила

викладач математики

Скрипник С.Ф.

2009 рік
Тема уроку: Декартова система координат у просторі

Мета:

Навчальна: здійснити подорож у 17 ст. до Франції, ознайомитись із життям та діяльністю видатного математика Рене Декарта, який відкрив прямокутну систему координат, пригадати поняття та визначення прямокутної системи координат на площині та сформулювати у просторі; навчити знаходити точки у просторі із заданими координатами, відстань між точками та середину відрізка;

формувати вміння збирати учнями інформацію, самостійно здобувати знання для вдалого розкриття обраної теми;



Розвивальна: розвивати творчі пізнавальні здібності та навички учнів;

прищеплювати вміння спілкуватися для здійснення спільної діяльності;

вчити планувати свої дії, аналізувати, робити висновки; розвивати просторову уяву;

Виховна: сприяти вихованню відповідальності учнів за результати виконання завдань, сприяти розвитку комунікативних умінь, взаємоповаги, взаємодопомоги, почуття колективізму, культуру поведінки, виховувати повагу до пам’яті видатних діячів в області математики.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Вид уроку: урок-подорож

Обладнання: мультимедійний комплекс, мультимедійні презентації, макет прямокутної системи координат

Методи роботи на уроці: словесні, наочні, евристичні (виступ учнів в ролі викладача, презентації та повідомлення учнів)

Форми роботи на уроці: індивідуальна, групова

Міжпредметні зв’язки: історія, креслення, інформатика

Методична мета: використання комп’ютерних технологій, інтерактивних вправ

Епіграф:

Для того, щоб вдосконалити розум потрібно

більше розмірковувати, ніж заучувати.

Рене Декарт

Хід уроку

І.Організаційна частина. Повідомлення теми та завдань уроку.

Привітання. Перевірка стану готовності учнів до уроку.



ІІ. Вивчення нового матеріалу. Вступне слово викладача:

Сьогодні у нас незвичайний урок. Це урок-подорож. Ми здійснимо подорож до однієї з країн, яка є джерелом усіх наук – Франції. Адже там навчались видатні діячі наук:



Подорож до курсу 9-річної школи. Але тема нашого уроку: Декартова система координат. Прямокутну систему координат ви вивчали у школі у 8-9 класах. Як ви думаєте, чому її названо декартовою? А що вона собою являє? Відповідь: дві, взаємно-перпендикулярні прямі з вибраними на них початком відліку, одиничним відрізком і напрямом.(Показ - демонстрація учениці на таблиці):


На площині положення точки частіше всього визначається відстанню від двох прямих (координатних осей), які перетинаються в одній точці (початку координат) під прямим кутом. Одна із координат називається ординатою, а друга — абсцисою.


Каталог: skarbnuchka
skarbnuchka -> Фігурна нарізка овочів
skarbnuchka -> Методична культура вчителя як вища форма активності педагога
skarbnuchka -> Тема. Ацетилен Мета
skarbnuchka -> Уроки фантазії і мислення
skarbnuchka -> Психологічна атмосфера уроку
skarbnuchka -> Уроку №14 з предмету «Захист Вітчизни» для учнів 10 класу Розділ І v
skarbnuchka -> Українська мова, 10 клас з досвіду роботи вчителя української мови та літератури
skarbnuchka -> Тема. Виготовлення писанок. "Бісерні писанки". Мета
skarbnuchka -> Урок один із шляхів підвищення пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка