Урок у 1 класі (Письмо) Тема. Написання букв є, Є, складів, слів з ними Вчитель. Сахновська Надія Михайлівна




Скачати 68,88 Kb.
Дата конвертації20.11.2018
Розмір68,88 Kb.
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3
Відкритий урок у 1 класі

(Письмо)
Тема. Написання букв є, Є, складів, слів з ними

Вчитель. Сахновська Надія Михайлівна

м. Сніжне



Тема. Написання букв є, Є, складів, слів з ними.

Мета. Навчити писати велику і рядову букви Є, є, з’єднувати їх з іншими

буквами у складах і словах. Закріпити знання учнів про звукове значення букви Є, про написання великої букви.

Розвивати мислення учнів, вміння виконувати мовні завдання, навички звукового аналізу слів.

Виховувати уважність, акуратність під час письма.



Тип. Уроку: комбінований.

Обладнання: картки з друкованими та рукописними літерами, предметні

малюнки, картки з мовними завданнями.


Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Закріплення знань про букву Є, одержаних на уроці читання.

  1. Вправлення у звуковому аналізі слів.

(На дошці предметні малюнки: сом, окунь, карась, єнот, щука).

  • Назвіть, хто зображений на цих малюнках?

  • Який малюнок зайвий? (Єнот) Чому?

  • Вимовте слово єнот. Назвіть звуки першого складу.

  • Якою буквою позначають звукосполучення [йе]?

  • Покажіть букву Є у класі.

Робота в парах

Завдання. Побудувати звукову схему слів єнот, Єва.



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. На що схожа буква Є.

Буква Є. Яка ж вона?

Ніби скибка кавуна.

Кавуна маля просило –

Двічі скибку надкусило.



(Буква «Є» позначає один звук [е], коли стоїть після приголосного звука, і пом’якшує його. Наприклад: с и н є.

Буква «Є» позначає два звуки [йе], коли стоїть на початку слова чи складу та після голосного. Наприклад: Є в а.



ІV. Підготовка до написання рядкової і великої букв Є, є.

  1. Відгадування загадок. Повторення правил при письмі.

а) Не сорочка, а зшитий,

Не кущ, а з листочками. (Зошит)



  • Покладіть правильно зошит, підготуйтесь до письма.

б) Виводить букви і слова

Ота цікава штучка,

В руці виблискує здаля

Нова, гарненька… (ручка)



  • Візьміть ручку у руку правильно. Підготуйтесь до письма.

Вчитель.

Зошит свій я відкриваю,

Навкоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати вправно,

До роботи я берусь.

(Учні повторюють ці слова хором, виконують правильні рухи)



V. Виконання завдань у прописах.

1. Письмо рядкової букви Є.

а) Пояснення написання рядкової букви Є;

б) Самостійне написання букви у прописах.

2. Поєднання нової букви з уже відомими.

Самостійне списування рукописних складів.

3. Письмо слів з буквою Є.

Робота в групах.

(Кожна група отримала картку з завданням «Склади слово»)



Картка 1. а, є, ь, ц (заєць).

Картка 2. п, р, м, н, и, є, о (приємно).

Картка 3. л, т, а, є, і (літає).

Картка 4. р, д, і, а, є (радіє).

(Представник кожної групи записує слово на дошці. Всі учні записують слово у зошитах)

4. Попереджувальний диктант.

(Учитель заздалегідь записує на дошці речення. Після диктанту відкриває запис, учні перевіряють)

Пролітає сніг, падає до ніг.

VI. Фізкультхвилинка. Гра «Каруселі».

Каруселі, каруселі,

В поїзд сіли ми веселі.

(Промовляють «чу-чу-чу»)

Каруселі, каруселі,

В автобус сіли ми веселі.

(Д-р-р-р – імітують рухи водія)

Каруселі, каруселі,

В літак сіли ми веселі.

(Д-д-д-р-р-р-р – заводять двигуни, руками показують крила літака)



VII. Виконання завдань в прописах (продовження)

  1. Письмо великої букви Є.

а) Порівняння малої і великої букв є, Є.

б) Написання великої букви Є у прописах (самостійно).

2. Письмо імен: Євгенія, Єгор.

Повторення правила написання імен.


VIII. Творча робота

  1. Творче списування

  • Прочитайте перший рядок (у прописах). Змініть інші словосполучення за зразком. (Колективна робота)

Я малюю – він малює.

Я шию –

Я граю –

  1. Гра «Допиши слово»

Робота в парах.

  • Що роблять люди таких професій?

Маляр – … (малює)

танцюрист – … (танцює);

співак – … (співає);

музикант – … (грає).



  1. Індивідуальна робота.

Диференційована робота.

а) Спільне завдання.

- Впізнай і назви букви.

Є

В

Р

О

Ш

- Розфарбуй букви, що позначають голосні звуки, червоним кольором, а приголосні – синім.

Далі діти вибирають варіант.

І варіант. З цих букв склади і прочитай слово.

ІІ варіант. Склади звукову схему складеного слова.

ІІІ варіант. Склади і запиши речення зі складеним словом.

IХ. Розвиток мовлення.

Робота над прислів’ями.

Як працюєш, так і маєш.

Хто багато читає, той багато має.

Робота в групах. (Кожна група складає прислів’я. На картках записані окремі слова друкованими літерами.)

Завдання. Збери і запиши прислів’я.


як




так




і




працюєш




маєш
Картка 1.


хто




той




багато




читає




знає
Картка 2.
Перевірка роботи. Пояснення змісту прислів’їв.

Х. Підсумок уроку.

- Яку букву вивчили на уроці?

- Що ми знаємо про звукове значення цієї букви?

- Назвіть слова, в яких треба писати букву Є.

- Що сподобалось на уроці?

- Які завдання були інтересними?





База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка