Урок з географії та історії Тема уроку: Італія Мета уроку



Скачати 102,56 Kb.
Дата конвертації26.11.2018
Розмір102,56 Kb.
ТипУрок
І-А\Г курс. Інтегрований урок з географії та історії

Тема уроку: Італія

Мета уроку. 

Географія:ознайомити учнів з особливостями ЕГП країни, населення та господарства, визначити характерні риси розвитку економіки держави, стимулювати інтерес учнів до самостійного пошуку й аналізу необхідної інформації, удосконалити вміння й навички роботи з картами, матеріалами періодичної преси, додатковою літературою, інтернет-ресурсами; сприяти реалізації творчого потенціалу учнів; виховувати в учнів повагу до матеріальних і духовних надбань Італії.

Історія: охарактеризувати процес розвитку Італії у повоєнні роки, прихід фашистів до влади, Б. Муссоліні, розкрити основні тенденції суспільно-політичного, економічного розвитку, суть фашистської диктатури; розвивати вміння використовувати раніше набуті знання для аналізу причинно-наслідкових зв’язків, пов’язуючи знання історії та географії; виховувати толерантність, демократизм. Протиставляючи ці риси тоталітарному фашизму.

Обладнання: економічна та політична карта Європи, учнівські презентації, підручники, атласи з історії та географії.

Тип уроку: засвоєння нових знань(бінарний, інтегрований)

 Основні поняття з історії: «фашизм(з 1922 року), «Латеранський пакт» з Ватиканом(1929рік), корпоративна держава,(з 1934року), діяч в історії Б.Муссоліні



Основні поняття з географії: ЕГП, високо розвинута країна, перший тип відтворення населення, урбанізація, природно ресурсний потенціал.

Вимоги до вмінь та знань з географії: учень: характеризує: особливості розміщення та формування населення країни, урбанізаційні процеси; обґрунтовує: галузеву структуру господарства; складає: комплексну економіко-географічну характеристику країни; робить висновки: про причини високого індустріального розвитку.

Вимоги до вмінь та знань з історії:учень характеризує особливості становлення фашистської диктатури в Італії в 20-х роках ХХ століття; аналізує суть фашистської диктатури, дає оцінку Б. Муссоліні, робить висновки та узагальнення

Хід уроку

Підготовчий етап. Метод проектів: заздалегідь обираються групи експертів з історії(експерт державотворення, експерт з суспільно-політичних питань, експерт з питань корпоративної економічної системи)

Та з географії( експерт з питань ЕГП та природних ресурсів, демографи, економісти, експерти з питань розвитку транспорту та зовнішніх економічних зв’язків)

І. Організаційний момент.

Добрий день, раді всіх вітати на нашому зібранні. В зібрання наше незвичайне, бо ви одночасно бачите і вчителя географії, і вчителя історії, бо ми сьогодні вирішили об’єднати наші зусилля в вивчити одну європейську країну відразу в історичному і географічному аспектах. Але зусиль лише двох вчителів замало. Потрібна ваша допомога. Давайте встанемо і візьмемось за руки усі, хто готовий надати таку допомогу.

ІІ. Повідомлення теми, задач уроку. Мотивація знань. Актуалізація знань.

Чому ми обрали бінарний урок? Фурман Л.Г.

Місце уроку в системі знань Фурман Л.Г., Лешкевич А.П.

Урок проходить у формі симпозіуму. Для роботи потрібні стюардеси, секундомір, буркун, оптиміст, спонсор, які підіб’ють підсумки нашої роботи, визначать позитивні і негативні моменти в роботі і будуть допомагати в організаційних питаннях. Фурман Л.Г.

Стюардеси(Репецька В., Грицюк С.):



Шановні учасники симпозіуму ми летимо до Мілану літаком аерокомпанії Дивосвіт. Відправлення об 13 годин 15 хвилин

Пристебніть, будь ласка ремені безпеки. Літак злітає. За бортом температура.. У салоні літака температура… бажаю вам комфортного і приємного польоту.

Поки наш літак летить, прошу вас заповнити анкети, необхідні для участі у симпозіумі. За правильно заповнені анкети ви отримаєте 1-2 еврики. Крім того, під час роботи симпозіуму ви зможете отримати 10 евриків за заповнення карти контролю і 12 евриків за участь в обговоренні проблемних питань.(написати на дошці)

Анкета(географія)

Прізвище. Ім’я_______________________



  1. Столиця країни, у яку ви направляєтесь…

  2. Грошова одиниця країни…

  3. Провідна релігія…

  4. Тип країни за рівнем економічного розвитку…

  5. Тип клімату…

  6. Тип відтворення населення( І або ІІ)…

Анкета(історія)

  1. Країна, яка не воювала на боці Троїстого союзу….

  2. Учасниця І світової війни, яку називали «переможеною в стані переможців»…

  3. На Паризьській конференції цю країну представляв Орландо…

  4. Ця країна входила в «Раду чотирьох»…

  5. Режим, який був встановлений після війни…

  6. Режим протилежний демократичному…

Усі, хто правильно заповнив анкети отримують еврики. Представник фірми-спонсора роздає еврики( за усі правильні відповіді - 2 еврики, якщо допущені неточності- 1 еврик)

Поки помічники перевіряють анкети, пропонуємо усно переварити правильність заповнення анкет.

ІІІ. Засвоєння нових знань, умінь та навичок. Перевірка первинного засвоєння знань.

Стюардеси: Час швидко минає. Наш літак заходить на посадку. Отже, успіхів вам.

Шановні учасники симпозіуму, приготуйтесь, будь ласка до виступів і обговорень проблем.

Тема симпозіуму « Італія: від фашистського минулого до демократичного і у спішного сьогодення». Фурман Л.Г.(на дошці назва теми)

По ходу виступів експертів ви повинні будете давати відповіді на запитання в картці контролю.

Виступи істориків.

Завдання:Вставте пропущені історичні терміни і поняття, дати, аналізуючи виступи експертів.

  1. Експерт державотворення «Прихід фашистів до влади Б. Муссоліні» (Криза італійського парламентаризму, зневіра як і в монархії, так і в демократії сприяли формуванню… партії на чолі…, яка прийшла до влади…(як і коли).

  2. Експерт з суспільно-політичних питань: «Фашизація Італії.» Завдання:Фашизація країни передбачала…, …,…

  3. Експерт з питань корпоративної економічної політики. Завдання: вкажіть, скільки корпорацій було створено у фашистській Італії? -…

Експерти – історики: Комарницька Л, Поцілуйко Д., Григорчук К.

Виступи географів

  1. Експерти з питань ЕГП та природних ресурсів. Експерт-початківець може допустити неточності. Прошу вас виправляти помилки.

  2. Експерти-демографи. Завдання: назвати основні демографічні проблеми.

  3. Експерти-економісти. Завдання: назвати головні галузі промисловості і сільського господарства Італії.

  4. Експерти з питань розвитку транспорту та зовнішніх економічних зв’язків. Завдання: назвати міста, через які проходить «Автострада Сонця» та основні види експортної продукції.

Експерти-географи: Тодосій Т., Нестерук О., Костюк Є., Крисько Б.

Можливо хтось з учасників симпозіуму хоче звернутися із запитаннями до експертів.

Перевірка карток контролю(перевіряють експерти та «спонсори» за зразком).

ІV. Закріплення знань, умінь та навиків

А зараз запрошуємо всіх учасників взяти участь в обговоренні наукових питань симпозіуму.

Акваріум: обговорення проблемних питань:

  1. Розвиток Півночі та Півдня Італії суттєво відрізняється. Чи можете ви запропонувати заходи, які допомогли б вирішити проблему відставання Півдня?

  2. Безумовно, значення ЄС для Італії величезне. Проте спробуйте поряд з аргументами «за» існування цієї організації навести аргументи «проти».

  3. Які докази високого економічного розвитку Італії ви можете навести?

  4. Чи можливо було запобігти приходу фашистів до влади у 20-х роках ХХ ст. в Італії?

  5. Чи є позитивною корпоративна система для економіки?

V. Узагальнення і систематизація знань.

Коло Вена (на дошці)



1. Отже, підходить до завершення наш інтегрований урок з історії та географії.

Що нового ви дізнались з географії, історії Італії. Які знання з історії та географії є суттєво відмінними. А що об’єднує наші два предмети?

VІ.Підведення підсумків уроку

2. Чи був вдалим наш симпозіум? Запросимо до виступу секундоміра, буркуна, оптиміста. Можливо ще хтось хоче висловитись?



VІ. Домашнє завдання:

Прийом «Хрестики»



Географія: вибери по одному завданню по горизонталі, вертикалі або діагоналі. Якщо трапляється клітина «Вільний вибір» - питання складається самостійно.

Джерела інформації: § , атлас стор. , інтернетресурси



  • Склади вірш про Італію

  • Придумай туристичну рекламу

  • Пере скажи своїми словами особливості сільського господарства Італії

  • Склади кросворд «Італія»




  • Порівняй господарство Італії фашистського періоду і сучасного.

  • Побудуй картосхему «Туристичні об’єкти Італії»

  • Продумай план характеристики транспорту країни

  • Побудуй графік «Зміна чисельності населення Італії з 1920 по 2014 рік»

  • Придумай комікс «Сучасні проблеми Італії»

  • Намалюй плакат «Ласкаво просимо до Італії»

  • Проведи опитування або інтерв’ю «Що ви знаєте про Італію?»

  • Розіграй сценку «Особливості італійського характеру»

  • Розкажи історію українського заробітчанства в Італії»

Вільний вибір



  • Зобрази елементи національних італійських танців

  • З допомогою пантоміми покажи особливості італійського клімату

  • Запропонуй гру «Міста Італії»

  • Склади пісню на відому італійську мелодію

  • Склади реп «Італія»

  • Зіграй відому італійську

мелодію

  • Проведи дослідження «Причини італійського економічного успіху»

  • Класифікуй природні ресурси Італії за певною ознакою

  • Вивчи способи виживання під час можливих землетрусів та виверження вулканів

  • Пофантазуй і опиши «Італія через 100 років»

  • Опиши,що ти відчуваєш при слові «Венеція»

  • Опиши віртуальну подорож до Неаполя

Історія: вибери по одному завданню по горизонталі, вертикалі або діагоналі. Якщо трапляється клітина «Вільний вибір» - питання складається самостійно.

Джерелі інформації: § , атлас стор. , інтернет-русурси



  • Чому, на вашу думку,італійці підтримали Б. Муссоліні?

  • Поясніть поняття «фашизм»

  • Складіть кросворд з 12 слів, відповідно теми.




  • Складіть логічну схему «Етапи фашизації Італії.

  • Порівняйте фашизм в Італії та нацизм в Німеччині.

  • Дайте оцінку діяльності Б. Муссолінв.




  • Придумайте комікс «Б. Муссоліні - великий дуче.

  • Намалюйте плакат-схему «Лікторська молодь».

  • Побудуйте діаграму «Фашизація Італії».

  • Розкажіть історію «Похід фашистів на Рим».

  • Поясніть вислів «Революція в спальному вагоні».

  • Придумайте питання для інтерв’ю у жителя Італії 20-х р.р. ХХст.



Вільний вибір



  • Придумайте рольову гру «Спорт на службі фашистів».

  • Побудуйте модель «корпоративної системи» в Італії.

  • Що ви думаєте про причини пильної уваги Муссоліні до церкви.

  • Чому диктатор Муссоліні приділяв велику увагу фізкультурі і спорту?

  • Зобразіть поняття фашизм в нотах.

  • Складіть езопівський вірш на 4 строфи на тему «Італія – батьківщина геніїв».




  • Підберіть 5 слів, які охарактеризують Італію доби фашизму.

  • Напишіть історичне міні-есе «Італія часів фашистської диктатури, спогади очевидців».

  • «Лютеранський пакт» з папою Римським: пропагандистський крок з боку Муссоліні чи життєва необхідність»?

  • Складіть розгорнутий план «Корпоративна система в Італії».

  • Порівняйте двох диктаторів: Гітлера і Муссоліні за самостійно обраними критеріями.

  • Пофантазуйте і опишіть «Італія без фашистів – вихід з кризи.

Додаток

«Акваріум» з географії



  1. Розвиток Півночі та Півдня Італії суттєво відрізняється. Чи можете ви запропонувати заходи, які допомогли б вирішити проблему відставання Півдня?




  1. Безумовно, значення ЄС для Італії величезне. Проте спробуйте поряд з аргументами «за» існування цієї організації навести аргументи «проти».




  1. Які докази високого економічного розвитку Італії ви можете навести?

«Акваріум» з історії

  1. Чи можливо було запобігти приходу фашистів до влади у 20-х роках ХХ ст. в Італії?


  1. Чи є позитивною корпоративна система для економіки?




Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Київський національний лінгвістичний університет базові навчально-методичні матеріали
2016 -> Програма навчальної дисципліни аграрне право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс
2016 -> Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи
2016 -> Програма навчальної дисципліни господарське право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс Семестр
2016 -> Методичні Рекомендації Запобігання і виявлення
2016 -> Програма додаткового вступного випробування з фаху для вступників на здобуття ос
2016 -> Кз «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» Веселівської районної ради
2016 -> Урок №3 Реферативна робота
2016 -> Лекція №1 Вступна лекція: Екологія як наука Екологія мета, завдання, методи, основні терміни та визначення


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка