Урок засвоєння нових знань. Хід уроку. І. Організація класу. ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. І




Скачати 28,45 Kb.
Дата конвертації26.10.2018
Розмір28,45 Kb.
Тема.Адміністративне правопорушення та відповідальність.

Мета.Ознайомити учнів з поняттям адміністративного права, адміністра-тивного правопорушення та стягнень,що застосовують за їх вчинення, визначити особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх,

-розвивати уміння вирішувати юридичні завдання з використанням норма-

тивно-правових актів,

-виховувати правову культуру учнів.


Обладнання:Витяги з КУпАП, роздавальний матеріал, відео кліп.
Тип уроку:урок засвоєння нових знань.

Хід уроку.
І.Організація класу.

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів.

І.Фронтальна бесіда.

Назвіть,з якими галузями права ви вже познайомились.

-Як держава регулює діяльність суспільства?


ІІІ.Вивчення нового матеріалу. Мотивація теми та мети уроку.

План.


1.Що таке адміністративне право?

2.Адміністративні правопорушення (проступки)та адміністративна відпові-

дальність.

3.Адміністративна відповідальність неповнолітніх.


1.Інформація вчителя.
Адміністративне право - це галузь права,яка об’єднює юридичні норми,що

виникають в ході діяльності між державними органами, а також між ними і –

громадськими організаціями, з громадянами.
Назва цієї галузі походить від латинського слова і в перекладі означає -

управління. Тому цю галузь права ще називають управлінським правом.

Джерелом адміністративного права є Конституція України та КУпАП.

(Х-ка Кодексу).

Адміністративне право - це одна з найважливіших галузей права в суспільстві.

Особливістю цієї галузі права є те,що одним з учасників цих правовідносин

виступає держава. Вона наділена правом примусу.Друга сторона зобов’язана

їй підпорядковуватись. Державу представляє відповідний орган державного

управління.

2.Робота в парах.Складання схеми «Адміністративні правовідносини».

3.Практикум -Завдання 2,ст.134.
4.Перегляд відео кліпу про правопорушення(Уривок з мультфільмів «Ну, постривай,вип.№1; «Простоквашино»).

-Що спільного в цих ситуаціях?

-Що таке правопорушення?

-На які види поділяються правопорушення за ступенем небезпеки?

(Учень робить схему біля дошки).
Отже, проступок –це злочин в мініатюрі.

5.Робота в групах:.-завдання 3,ст.135.

-Які ознаки має проступок?

(Протиправність, суспільну небезпеку, винність, караність)-Складають

схему.


-Що тягне за собою проступок? (стягнення).

-Для чого наказувати порушника?

-Хто може приймати рішення про вину правопорушника і визначати вид

стягнення?


6.Робота з КУпАП.-робота в парах, ст.23,24,13.

-З якого віку неповнолітніх притягають до адміністративної відповідальності

-За які адмінпорушення неповнолітніх притягають до відповідальності?
ІV.Закріплення вивченого матеріалу
1.Правовий практикум - робота в парах.
2.Бліцопитування.

У яких ситуаціях мають місце адмінпроступки?

(Ж-ст.29)

-Як можна запобігти адмінпроступкам?


V.Оцінки.
VІ.Підсумок уроку.Д.з.:вивчити даний параграф, завд.2,4.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка