Уроки із використанням комп’ютера Тема. Поняття площі многокутника. Основні властивості площ. Площа прямокутника



Скачати 62,25 Kb.
Дата конвертації09.06.2017
Розмір62,25 Kb.
ТипУрок
Урок 41 Геометрія 8 клас

(Уроки із використанням комп’ютера)

Тема. Поняття площі многокутника. Основні властивості площ. Площа прямокутника.

Мета: навчальна: ввести поняття площі простої фігури, площі многокутника, вивчити властивості площ, вивести формулу для обчислення площі прямокутника;

розвивальна: розвивати навички розв’язування вправ на виведення формул площ прямокутного трикутника, ромба, квадрата, використовуючи властивості площ фігур та формулу площі прямокутника;

виховна: виховувати в учнів інтерес до предмета, показати практичне застосування теми, що вивчається.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Обладнання. Таблиця «Многокутники», презентації для вивчення нового матеріалу, картки – завдання.

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Для перевірку домашнього завдання проводжу математичний диктант по темі «Многокутник та його елементи. Опуклі і неопуклі многокутники. Сума кутів опуклого многокутника. Вписані та описані многокутники» із посібника Т. Г. Роєва, Л. М. Іваненко Тестовий зошит Геометрія 8 клас.

Відповіді. 1. Б; 2. Г 5; 3. В; 4. Г; 5. В; 6. А; 7. В; 8. Б; 9. А.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вам вже відоме поняття «площі», вмієте обчислювати площі фігур ( яких саме). Чи потрібно в практичній діяльності людині вміти знаходити площі фігур? Наведіть приклади (площі поверхонь стін, підлоги – для розрахунку кількості фарби, шпалер, кахля, клею; площі земельних ділянок – для підрахунку кількості пального, добрив, зерна і т. д. ; площі поверхні доріг – для розрахунку кількості асфальту.

Пригадайте: відомі вам формули площ; якими одиницями вимірюють площі.

ІV. Вивчення нового матеріалу

План вивчення теми


  1. Означення плоского многокутника

  2. Поняття площі

  3. Основні властивості площ

  4. Теорема про площу прямокутника

  5. Наслідок із теореми

  6. Задача про відношення площ подібних прямокутних трикутників

Для пояснення нового матеріалу використати презентації

V. Закріплення вивченого матеріалу

Усно розв’яжіть вправи

  1. Обчислити площу прямокутника, якщо його сторони дорівнюють 0,25см і 1,6 дм.

  2. Одна сторона прямокутника 12см, площа – 168см2. Знайти другу сторону прямокутника.

  3. Сторона квадрата 11см, 3,5см , n см. Знайти площу.

  4. Знайти сторону квадрата, якщо його площа 196см2, m см2.

Виконання письмових вправ

1. Доведіть, що площа ромба дорівнює половині добутку діагоналей .

2. Доведіть, що площа квадрата дорівнює половині квадрата діагоналі.

3. Довжина кімнати 5,4 м, а ширина - 4,2 м. Кімната має два вікна розміром 1,2 м і 1,6 м. Освітленість вважається нормальною, якщо площа вікон становить 20% від площі підлоги. Чи нормально освітлена кімната? ( ні)

Площа кімнати 22,68 м2. Площа вікон 1.92 м2.2=3,82 м2. 17%

VІ. Підсумок уроку

«Мозковий штурм»

Чи правильно, що у квадратах з рівними площами, будуть рівні периметри? А у прямокутниках?



Рефлексія. – Який твій найбільший успіх на уроці? Про що нове дізнався?

VІІ. Домашнє завдання. Опрацювати п. 16, пит.1 – 6 ст. 136, виконати впр. 686, 687(І гр.) , впр. 692 – 694 (ІІ гр.)

Урок 39 Геометрія 8 клас

Тема. Аналіз контрольної роботи. Многокутник та його елементи. Опуклі і неопуклі многокутники. Сума кутів опуклого многокутника.

Мета: навчальна: провести аналіз контрольної роботи, вказати на помилки , допущені в контрольній роботі, ліквідувати прогалини в знаннях учнів. Дати означення многокутника та його елементів, використовуючи здобуті знання про трикутник і чотирикутник; сформулювати і довести теорему про суму кутів опуклого многокутника;

розвивальна: розвивати в учнів навички розв’язування задач на застосування вивченого матеріалу; розвивати логічне мислення, збагачувати математичну мову учнів;

виховна: виховувати в учнів працьовитість, старанність.

Тип уроку. Комбінований.

Обладнання. Таблиця «Многокутники», презентації до пояснення нового матеріалу.

І. Організаційна частина

ІІ. Аналіз контрольної роботи

При виконанні контрольної роботи допущені помилки на застосування теореми про середні пропорційні у прямокутному трикутнику, застосуванні властивості бісектриси трикутника.( Розв’язати вправи контрольної роботи)



ІІІ. Актуалізація опорних знань

Запитання для фронтального опитування (інтерактивна вправа «Мікрофон»



  1. Яка фігура називається трикутником? чотирикутником?

  2. Які геометричні фігури є вершинами трикутника, чотирикутника?

  3. Які фігури є сторонами трикутника, чотирикутника?

  4. Що називається периметром цих фігур?

  5. Що називається діагоналлю чотирикутника? Чи має діагональ трикутник?

  6. На які геометричні фігури ділить чотирикутник кожна з його діагоналей?

  7. Який чотирикутник називається опуклим?

VІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

V. Вивчення нового матеріалу

  1. Означення ламаної, елементів ламаної, довжини ламаної.

  2. Многокутник та його елементи: вершини, сусідні вершини, сторони, кути, діагоналі.

  3. Позначення многокутника.

  4. Периметр многокутника.

  5. Опуклі многокутники. Кількість діагоналей многокутника.

  6. Теорема про суму внутрішніх кутів многокутника.

  7. Сума зовнішніх кутів многокутника.

Для пояснення нового матеріалу використати презентацію

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Знайти суму кутів опуклого

19- кутника 18-кутника

1800(19-2)=1800*17=30600 1800(18-2)=1800*16=28800



  1. В опуклому n – кутнику всі кути рівні. Знайдіть величину одного кута, якщо n=15. якщо n= 18.

1800(15-2):15=1560 1800(18-2):18=1600

  1. Скільки вершин в опуклого n - кутника, якщо його сума дорівнює

19800 16200.

180(n-2) =1980, 180(n-2)=1620,

n-2= 11, n-2=9,

n=13 n=11



«Мозковий штурм»

Скільки діагоналей у довільному многокутнику?

(п-3)*n/2

Скільки діагоналей у 10-кутнику, у 17-кутнику? (35, 119)



VІІ. Підсумок уроку.

Що нового дізналися на уроці?

Що найкраще запам’ятали?

Де відчуваєте труднощі?



VІІІ. Домашнє завдання. Опр. П 15, пит.1 – 5 ст.128, повт. П.9.

Виконати вправи 662, 663, 664.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка