Уроку: «Від проголошення Незалежності до нової України»Скачати 197.05 Kb.
Дата конвертації05.12.2018
Розмір197.05 Kb.
ТипУрок
Онуфріївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Година спілкування

до Першого уроку:

«Від проголошення Незалежності до нової України»

Підготувала

Пелипенко О.С.

класний керівник

6 –А класу


2016 рік

Мета:

 • розширювати і поглиблювати у шестикласників поняття громадянськості;

 • розширити поняття єдність, патріотизм, громадянство.

 • Розвивати у дітей прагнення бути свідомим громадянином України, її патріотом, виховувати любов до рідного краю, прагнення своєю працею примножувати здобутки українського народу.

 • Виховувати риси патріота, громадянина, культурної , толерантної особистості.


Хід години спілкування:

Вчитель: Привітання

Я рада всіх вас бачити і вітати! Щоб наше спілкування вдалось – приготуйте хороший настрій, бажання висловлюватись, позитивне та добре відношення один до одного, а також багато щирих посмішок, якими ви поділитесь з оточуючими.Вправа: «Вітання ».

Так як ми з вами сьогодні зустрічаємось вперше разом, у нас новий колектив, нова класна кімната.

Клас - це маленька родина. І хотілося б, щоб у нашій сім'ї панував спокій, мир, повага і взаєморозуміння. Що ж для цього потрібно. Прослухайте притчу, і ви все зрозумієте, та дасте відповідь що ж потрібно для створення єдиного колективу, тобто для єдності?
Мотивація Притча « Гарна сімя»

«Жила − була на світі сім’я. Вона була не проста. Більше 100 чоловік налічувалося в цій родині. І займала вона ціле село. Так і жили всією сім'єю і всім селом. Ви скажіть : ну і що, хіба мало великих сімей на світі. Але справа в тому , що була ця сім'я особлива - мир і лад панували в цій родині. Ні сварок, ні лайки, ні, Боже збав, бійок і чвар . Дійшов слух про цю сім'ю до самого владики держави. І він вирішив перевірити , чи правду говорять люди. Прибув він в село, і душа його зраділа : кругом чистота , краса , достаток і мир. Добре дітям, спокійно старим. Здивувався владика. Вирішив дізнатися, як жителі села домоглися такого ладу, прийшов до глави сімейства : розкажи, мовляв, як ти досягаєш такої згоди і миру в своїй родині. Той взяв аркуш паперу і почав щось писати. Писав довго, видно, не дуже сильний був у грамоті. Потім передав лист владики. Той узяв папір і почав розбирати каракулі старого. Розібрав з великими зусиллями і здивувався. Три слова були написані на папері:Питання дітям: Як ви гадаєте які саме слова? (декілька учнів називають варіанти, а потім вчитель кріпить ці слова на корінні дерева.)

Любов

Прощення

Терпіння
І в кінці листа: 100 раз любов, 100 раз прощення, 100 раз терпіння. Почесав владика, за вухом і запитав: «І все?». «Так, - відповів старий , - це і є основа життя всякої хорошої сім'ї . І світу теж » Зверніть увагу що я прикріпила ці три магічні слова на корінні,бо саме від них залежить які ми з вами матимемо листочки, чи це будуть зелені чи жовті чи сухі листки. Якщо і ви будите використовувати у своєму житі ці слова то ми станемо єдиним колективом.
Вчитель: То ж ми з вами познайомилися, а тепер давайте звернемося до нашої теми.

Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь давнього роду українського, що сягає сивої давнини.Зверніть увагу на ось цей акровірш. Про що йде мова?
У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

(Діти відповідають що це про Україну.)
Вчитель. Так, дійсно - це все про нашу рідну Україну. А акровірш – це вірш який по першим буквам кожного рядочка може скласти слово і у нас це - Україна.

 • 24 серпня 1991 року назавжди залишиться пам’ятним днем. У цей день проголошено Акт про незалежність України. Акт проголошення незалежності завершив тисячолітні прагнення українського народу до волі, до створення своєї суверенної держави.

Перед усім світом стала держава з давньою славною історією, духовною культурою, зі своїми символами, мовою, чесними працьовитими людьми - українським народом. Ось уже 23 рік поспіль ми з вами маємо самостійну державу. Для нас тепер настали дещо складні часи, та я впевнена ми з вами все зможемо переборемо і станемо впевнено на правильний шлях демократичної держави. То ж подивіться на тему: « Україна - єдина держава».

Якою людиною має бути наділений кожен українець щоб створити єдину державу? Я вам допоможу, і знову вправа склади слово.Вправа склади слово за буквами.

Учитель. А тепер відгадайте ключове слово. Воно є основою для єдності нашої держави. (Діти складають слово та піднімаючи руку відповідають. )

Т А П Р І О Т (Патріот)

Вчитель Так, дійсно, якби всі люди були патріотами своєї держави то неодмінно б ми б завжди були єдині.

Вчитель: Діти, а хто ж такий патріот? (Діти відповідають)

Ось тлумачення слова «патріотизм» (Патріотизм – любов до батьківщини, до свого народу, відповідальність за долю народу, готовність служити її інтересам) (Вчитель кріпить до дошки визначення та підводе підсумок значення слова.)Вчитель: Підніміть руки хто себе вважає патріотом? (Діти піднімають). А чому? Прокоментуйте? (Діти відповідають чому вони патріоти.) Молодці.

Учитель. Усі ми любимо свою вітчизну. І патріот – людина, що любить і поважає рідну землю, шанує її традиції. А тепер назвіть людські цінності, які має обов’язково патріот. Давайте до перших літер слова патріот напишемо ці якості. (Діти пишуть на дошці)

П – привітність

А – активність

Т – терплячість

Р – радісність

І – ініціативність

О – обов’язковість, організованість

Т – творчість, толерантність, товариськість.Вчитель: Я впевнена що ви всі наділені такими рисами тому всі патріоти нашої України. Давайте ми з вами складемо правила життя патріота і створимо пам’ятку.

(Робота в парах на листках діти пишуть правила життя українця. )

Правила життя українця


 1. Любов до України. Тільки це може об'єднати всіх нас із найрізноманітнішими інтересами,

 2. Працелюбність. Самовіддана праця покращує матеріальне становище держави і громадянина.

 3. Честь і гідність. Тільки людина, якій притаманні ці риси, зможе гідно відстоювати свої інтереси, не порушуючи інтересів інших.

 4. Мужність. Кожен із нас повинен пережити невдачі, які бувають у нашому житті, й рухатись далі до поставлених цілей.

 5. Кваліфікованість. Який би статус ми не мали у суспільстві, виконувати завдання, що стоять перед нами, ми повинні на найвищому рівні.

 6. Не зупинятись на досягнутому. Успішним стає той, що ставить перед собою все нові й нові завдання.

 7. Доброзичливість. Тільки щира людина може надіятись на взаємини від інших.

 8. Освіченість. Будівник майбутнього повинен мати високій інтелект і т. д.


Закріплення: А тепер давайте ми з вами дамо відповідь на питання: «Що я знаю про свою Батьківщину?».

 1. Основний закон України. (Конституція).

 2. Як співають і слухають Гімн? (Стоячи).

 3. Синій колір українського прапора символізує...(небо)

 4. Скільки кольорів має український прапор? (Два).

 5. Державний герб України. (Тризуб).

 6. Столиця України. (Київ).

 7. Найголовніша пісня України. (Гімн).

 8. Найрідніше, найдорожче, найкраще місце на землі. (Батьківщина).

 9. Українці здавна мали свій одяг. (Національний)

 10. Жовтий колір прапора - це колір.. .(зерна)

 11. Державною мовою України є мова ...(українська)

 12. Хто був, є і залишається в серцях українців Кобзарем? (Шевченко).

Ото ж ви молодці. Добре справилися із завданням.

Учитель: – Слава країни – це не лише її територія, мова, природні

багатства, а головне – люди, які своїми здобутками прославляють країну на весь світ. Слід згадати найвидатніших з-поміж тих, чиї імена назавжди увійшли в історичну пам’ять, у душу народу українського.


Тарас Григорович Шевченко – український поет, громадський діяч, і, як кажуть самі українці, духовний батько сучасного українського народу.

Григорій Сковорода – педагог, поет, автор трактатів, байок, пісень.

Микола Лисенко, український композитор, автор опер «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Енеїда», автор дитячих опер і оперет.

Михайло Грушевський – історик, організатор української науки, автор ілюстрованої історії України.

Микола Амосов – видатний український лікар, учений у сфері серцево-судинної хірургії, біокібернетик.

Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України, Герой України.
Відомі українські спортсмени:

Сергій Бубка (видатний український легкоатлет (стрибки з жердиною). Чемпіон Європи і світу, багаторазовий світовий рекордсмен, олімпійський чемпіон. Заслужений майстер спорту, кандидат педагогічних наук, Герой України.)

Яна Клочкова (українська плавчиня, яка виграла 5 олімпійських медалей, серед яких 4 золоті).

Василь Вірастюк (український ломус, володар титулів «Найсильніша людина України» (2000, 2001, 2002, 2003, 2005) та «Найсильніша людина світу» (2004). Член збірної України, яка виборола титул «Найсильніша нація світу» у 2003 та 2004 роках. Заслужений Майстер спорту України.),

Яна Клочкова (плавання),


Олег Блохін (радянський футболіст і український футбольний тренер. Найрезультативніший бомбардир радянського футболу — 319 голів у залік клубу Григорія Федотова. Лауреат Ювілейної нагороди УЄФА як найвидатніший український футболіст 50-річчя (1954–2003).
Андрій Шевченко (український футболіст, виступав за київське «Динамо», «Мілан» та лондонське «Челсі». Заслужений майстер спорту України з 2003 року. Нагороджений найвищою державною відзнакою — «Герой України». 2003 року став першим українцем, який виграв Лігу чемпіонів. Володар «Золотого м'яча» 2004 — призу, який вручають найкращому футболісту Європи. Один з найрезультативніших бомбардирів єврокубкових турнірів за всі сезони. Найкращий бомбардир національної збірної України в історії. Тричі ставав найкращим бомбардиром Ліги чемпіонів, двічі — чемпіонату Італії. Другий бомбардир за всю історію «Мілана».)
Ганна Безсонова (українська гімнастка, абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики 2007 року, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор 2004 і 2008 років)
Віталій Кличко (український боксер, політик, громадський діяч, меценат, учений-педагог, член громадської ради журналу «ЄвроАтлантика», Герой України)
Володимир Кличко (український професійний боксер. Олімпійський чемпіон з боксу у надважкій ваговій категорії (1996 рік). Чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії).
Олександр Усик (український професіональний боксер. Інтерконтинентальний чемпіон у першій важкій вазі за версією WBO, олімпійський чемпіон (2012), чемпіон світу (2011), чемпіон Європи (2008), багаторазовий чемпіон України. Заслужений майстер спорту України).

Практичне завдання «Голуб миру».

Вчитель Зверніть, будь ласка, вашу увагу на мапу єдиної України. Давайте разом впишемо у мапу найкращі міста нашої країни. Зараз кожен учень отримав гарного голуба, який символізує мир на нашій планеті, в центрі якого ви напишете побажання, якою повинна бути наша країна, все це ми розмістимо навколо карти України, щоб наша Батьківщина була завжди захищена миром і злагодою, радісним і щасливим життям А голуб миру буде її охороняти .

Цю карту ми повісимо у класі й будемо завжди пам’ятати, що ми громадяни своєї милої України, ми її патріоти, а тому ми все зробимо для того, щоб Вітчизна наша процвітала, була могутньою державою. А ви будете старанно вчитись, трудитись на благо Вітчизни.

(Діти на птахах пишуть слова вдячності любові до України, побажання та кріплять навколо обрисів України свої голубки)

Підсумки.

Вчитель: Давайте помріємо…Мрія завжди красива. Мрія — стосила. Бо помножена на тисячі мрій. А отже, невмируща. А отже, всепереможна.

Сидіти і мріяти про краще можна, але у такому разі воно не настане. Можна любити Україну і втікати за кордон. Але чого варта така любов?

Не дивлячись на те, що відбувається зараз в Україні, я сподіваюсь, що майбутнє нашої держави буде створене кращими людьми, а ці люди це ви, які є патріотами нашої держави.

Тому я вірю.

Я вірю, Вітчизно, ти станеш на ноги, 


Махнуть золотистим крилом рушники, 
І щастя затмить всі печалі й тривоги 
На вічні роки і прийдешні віки!

Я бачу квітучу, щасливу країну,

Де кожна людина працює, творить,

Де можна навчатись, кохати, радіти,

Де кожна хвилина — то святості мить.

На цьому наш урок закінчено бажаю всім єдності та миру.
До Вашої уваги пропонується вікторина «Люби, вивчай свій рідний

край».

Як називається наша Батьківщина? (Україна)

Столиця України. (Київ)

Як називається найдовший у світі музичний інструмент? (Трембіта)

Що собою являє малий Державний Герб України? (Тризуб)

Чому Черкащину називають шевченківським краєм? (Тому що тамнародився Тарас Шевченко)

Як називається урочиста пісня, що є державним символом України?(Державний Гімн України)

Яка найвища гора в Україні? (Говерла)

Найвідоміші брати- боксери з України? (Брати Віталій та Володимир

Кличко)

50

Яка грошова одиниця України? (Гривня)

Який колір прапора України? (Синьо-жовтий)

Розписані великодні яйця. (Писанки)

Найбільша річка України. (Дніпро)

Швидкий український танок. (Гопак)

Хто з українських письменників узяв собі псевдонім – назву своєї

національності? (Леся Українка)

Кущ – символ рідного краю. (Калина)

На якій вулиці знаходиться твоя школа?

Яка річка протікає через твоє місто? (Інгул)- Діти, ви справжні українці, тому що так багато знаєте про країну, в якій

живете. Але ми не зупиняємося на досягнутому, а прагнемо ще більше пізнати

рідний край.
Шоста зупинка – «Вінок любові до України»

Діти, зараз візьміть підготовлену вами квітку, і подумайте, чого б ви

хотіли побажати рідній Вітчизні (Я бажаю любій Україні добра, миру, безпеки,

процвітання, щастя тощо). По черзі прикріпіть свою квітку по контуру до

карти України, озвучуючи своє побажання. Таким чином ми сплетемо вінок для

нашої Батьківщини. (Діти виконують завдання.)

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка