Виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради (Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації) На теренах славетної УкраїниСкачати 420,64 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації13.10.2017
Розмір420,64 Kb.
  1   2   3   4   5   6Управління культури

Виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради

(Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації)


На теренах славетної України

(До дня Соборності України)
Рекомендаційний бібліографічний покажчик
Київ

2007
ББК 63.3 (4 Ук)

Н 12


Рекомендаційний бібліографічний покажчик “ На теренах славетної України” інформує про книги, довідники, публікації з журналів, документальні нотатки та знахідки з історії України, які вийшли друком в Україні у 2000 – 2006 р. р. і знаходяться у фонді Централізованої бібліотечної системи Оболонського району м. Києва.

Матеріали видання частково анотовано, а в межах розділів розміщено в алфавітному порядку.

Покажчик розраховано на усіх зацікавлених у поглибленому вивченні історії рідного краю.

Видання підготовлено у відділі інформаційно-аналітичної та маркетингової роботи ЦРБ ім. Пушкіна Оболонського району м. Києва. Інформацію подано станом на 20 січня 2007 р.


Укладач О.М. Львович


Відповідальна за випуск Н.В. Людвік

 Укладач О.М. Львович

ЦРБ ім. О.С. Пушкіна Оболонського р-ну м. Києва, 2007

Зміст

Від укладача______________________________________________4
Розділ 1. Від стародавніх часів до сьогодення___________________6

Розділ 2. Українське козацтво в історичному аспекті_____________8

Гетьмани України__________________________________11
Розділ 3. Друга Світова в Україні_____________________________12
Розділ 4. Історики з великої літери_____________________________14
Розділ 5.Українці в історії держави_____________________________15
Розділ 6. Київ історичний_____________________________________17
Розділ 7. На допомогу учням:

довідкова література з історії України___________________20


Розділ 8. Інтернет про історію України__________________________22
Додаток 1. Глосарій __________________________________________26
Додаток 2. Іменний покажчик___________________________________28
Від укладача
Історія України – наша дорогоцінна спадщина, це багатовіковий життєвий досвід українського народу від доісторичних часів до сьогодення. Цей досвід епохальних звершень, набутий в героїчній боротьбі за демократію, свободу і незалежність, є великим надбанням не лише нашої країни, а й усього людства.

Наша національна історія – це легендарна Запорозька Січ; це високоосвічені державні мужі, такі як Богдан Хмельницький та Іван Мазепа; це духовний титанізм Тараса Шевченка, Михайла Драгоманова, Михайла Грушевського, Олександра Довженка. Це історія і культура народу України, які спроможні просвітити, облагородити, гуманізувати наше суспільство.

Бути обізнаною з історії своєї Батьківщини повинна кожна освічена людина. Перші історичні знання здобуваються в школі, їх основним джерелом є шкільний підручник. Однак існує і такий доступний та захоплюючий шлях у минуле рідного краю, як ознайомлення з творами художньої та науково-публіцистичної літератури.

Рекомендаційний бібліографічний покажчик “ На теренах славетної України” знайомить з науково-популярною, публіцистичною, художньою літературою, архівними документами.

Покажчик складається з восьми розділів та двох додатків.

Перший розділ “Від найдавніших часів до сьогодення ” вміщує матеріали, які відображають головні події вітчизняної історії, становлення і розвиток українського народу, економіки, культури та державності від часів Київської Русі до кінця XX століття.

У матеріалах другого розділу “Українське козацтво в історичному аспекті” висвітлено історію виникнення та становлення козацтва, його роль в історії України. Проаналізовано побут, звичаї, громадський устрій, господарську діяльність, військове мистецтво, судочинство, міжнародні контакти українського козацтва.

Третій розділ “Друга Світова в Україні” містить матеріали, у яких розглянуто роль українського народу у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками під час Другої світової війни.

Четвертий розділ “Історики з великої літери” включає книги та статті, у яких висвітлено сторінки біографії та наукову діяльність українських істориків. Матеріали цього розділу будуть корисними під час написання доповідей, рефератів тощо.

Література п’ятого розділу “Українці в історії держави” розповість про життя видатних українських письменників, науковців, військових, громадських та політичних діячів. Представлені матеріали дають високу оцінку внеску кожного з них у державотворчий процес національної історії.

До шостого розділу “Київ історичний” вміщено літературу, яка розповідає про столицю України – м . Київ, висвітлює історію забудови міста від часів Київської Русі до сьогодення. У матеріалах розділу наведено відомості про пам’ятки архітектури Києва, а також описано історію окремих районів, вулиць та будинків.

Сьомий розділ інформує про довідники, енциклопедії, навчальні посібники з історії України, які стануть у нагоді учням і абітурієнтам під час підготовки до заліків, тестів, іспитів.

Восьмий розділ “Інтернет про історію України” розповідає про українські сайти і портали, що містять цікавий додатковий матеріал з вітчизняної історії.

У кінці видання – додатки: «Глосарій» (словник історичних термінів і понять) та «Іменний покажчик», який допоможе зорієнтуватися у прізвищах авторів та історичних постатей.

Маємо надію, що рекомендаційний бібліографічний покажчик

“На теренах славетної України ” стане у нагоді усім читачам, зацікавленим у поглибленому вивченні історії української держави.
Каталог: cbs -> rozrobki
cbs -> Ц біобібліографічний список літератури
cbs -> Національна парламентська бібліотека України
rozrobki -> Оболонського району м. Києва Публічна бібліотека ім. Анни Ахматової
cbs -> 1916 світи івана франка
cbs -> Централізована бібліотечна система подільського району м. Києва центральна районна бібліотека імені івана франка
cbs -> Не дивлячись, що надворі ХХІ століття, проблема бідності залишається сьогодні досить актуальною в світі
cbs -> Співець молодих доріг олександр іванович копиленко
rozrobki -> Управління культури Виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради
rozrobki -> Централізована бібліотечна система Оболонського району м. Києва црб ім. О. С. Пушкіна


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка