Вплив алкоголю на організм людиниСкачати 62,44 Kb.
Дата конвертації08.05.2017
Розмір62,44 Kb.
Вплив алкоголю на організм людини
Алкоголь у вигляді вина та пива — найдавніші засоби сп'яніння. А як же вони діють на організм людини?

ШЛУНОК 1 ТОНКИЙ КИШЕЧНИКАлкоголь, на відміну від їжі, не засвоюється в шлунку і тонких киш­ках. Коли алкоголь потрапляє в шлунок, частина його в незміненому ви­гляді проходить у клітини шлунку і звідти — безпосередньо в кровоносну систему. Інша частина алкоголю спускається в тонкі кишки із них також у незмінному вигляді потрапляє до кровоносної системи. Алкоголь може пошкодити тканини стінок шлунку і глотки. Навіть у малих дозах алко­голь стимулює виділення шлункового соку в шлунку, що викликає почуття голоду, При постійному подразненні стінок шлунку може виникну­ти гастрит — хронічне запалення стінок шлунку. Велике значення під час випивки має кількість їжі, що знаходиться в шлунку. Їжа може гальмува­ти всмоктування алкоголю в кровоносну систему навіть на 50 відсотків. Жирна їжа із вмістом білків, наприклад, молоко чи сир — може застерегти від швидкого сп’яніння. Ступінь сп'яніння залежить від того, скільки людина випиває за раз і як щвидко вона випиває. Прийом алкоголю через великі проміжки часу і в малих дозах дозволяє печінці набагато ефектив­ніше окислювати алкоголь; ніж тоді, коли людина випиває багато і часто, в результаті чого ступінь сп'яніння буде високим.

ПЕЧІНКА


Щоб алкоголь міг бути виведений з організму, печінка повинна розщепити його на воду і вуглекислий газ. Але за короткий період пе­чінка може обробити тільки невелику кількість алкоголю. Алкоголь, що залишився, лишається в крові, оскільки печінка не в змозі його переро­бити. Щоб переробити весь алкоголь, що знаходиться в крові, печінці треба від однієї до трьох годин. При постійному навантаженні печінка починає поступово слабшати, що впливає на її функцію і кровоносну систему. В результаті може виникнути цироз печінки — таке її ослаб­лення, за якого здорові клітини починають відмирати, а хворі — зали­шаються в організмі. Така ситуація може виникнути при постійному вживанні алкоголю.

МОЗОК


Рухаючись по кровоносній системі, алкоголь потрапляє до усіх органів. Він за лічені хвилини досягає мозку і гальмує його діяльність. Алкоголь заважає процесам запам'ятовування й мислення, а також може виклика­ти галюцинації і епілептоїдні напади.

ОРГАНИ СЛУХУ І ЗОРУАлкоголь погіршує зір, слух і може притупляти почуття смаку, запаху і нюху. Окрім того, оскільки діяльність всіх органів контролюється моз­ком, то навіть мінімальна доза алкоголю цей контроль порушує, а це при­зводить до втрати координації і уповільненої реакції.

ВАГА ТІЛАВплив алкоголю на організм залежить від ваги тіла. Печінка окислює алкоголь, тобто розщеплює його хімічно. Людям з великою масою тіла витримати вплив алкоголю легше, ніж людям з меншою масою. Сп'яніння виникає тоді, коли алкоголь потрапляє в мозок і не встигає окислитися в печінці. Як відомо, на відміну від їжі, алкоголь не засвоюється в шлун­ку, а потрапляє безпосередньо в кров, частково через шлунок, частково через тонкі кишки.

КОНЦЕНТРАЦІЯ АЛКОГОЛЮВплив алкогольних напоїв на організм залежить також і від його міц­ності. Міцність означає концентрацію алкоголю в напої. Чим міцніший

напій, тим швидше він п'янить. От, наприклад, такий вміст спирту в на­поях: пиво - 3-6%, вино - 10-14%, джин - 40-50%.

РІВЕНЬ ВМІСТУ АЛ КОГОЛ10 В КРОВІРівень вмісту алкоголю в крові це кількість алкоголю, яка перено­ситься кров'ю в мозок, що позначас ступінь сп'яніння. Вміст алкоголю в крові від 0,01 до 0.02 % майже не діє на людину, при вмісті до 0,1% вини­кає сповільнення мислення, почуття насолоди, щастя, легке запаморочен­ня. При вмісті більш ніж 0,4 % людина непритомніє, а при вмісті до 0,75 % може померти. Стає зрозумілим, що алкоголь дуже сильно впливає на ор­ганізм людини. Він спричиняє як безпосередній так і віддалений нега­тивний вплив на організм, який є руйнівним дня організму.

ЗВИКАННЯ ДО АЛКОГОЛЮВиділяють 4 стаді!звикання до алкоголю:

Спроба

Звикання до алкоголю починається з його пробування. Багато кому з підлітків цікаво перевірити на собі, ш,о таке алкоголь. Вони бачать, як різко в людини, що випила, змінюється настрій. І їм хочеться спробува­ти за допомогою випивки підняти настрій собі. Іноді їм це вдається, але частіше все це закінчується погано. Від випитого їх починає нудити, а на­завтра в них болить голова. Після таких невдалих спроб інтерес до алко­голю в підлітків проходить, іноді вони можуть вирішити ніколи більше не , пити. Але в більшості випадків підліткам вдається уникнути .негативних ефектів алкоголю і навіть одержати певне задоволення. Це збільшує їхнє бажання випивати і далі поступово багато хто з них переходить до другої стадії — регулярного вживання.

Регулярне вживання

Підлітки, що випивають регулярно, є побутовими п'яницями. Вони вже знають, як себе почуватимуть після випивки, і звичайно п'ють зумис­не. Але підліткам контролювати себе вдається далеко не завжди. Більшість з них, коли випивають, п'ють надміру: по п'ять і більше чарок за раз. А це дуже багато.

Потяг до алкоголю

На третій стадії виникає потяг до алкоголю. На перших двох стадіях, пробуючи алкоголь і випиваючи регулярно, підлітки шукають задоволення і доброго настрою. Типовою тут, наприклад, можна назвати ситуацію, коли юнак чи дівчина дуже посварилися зі своїми батьками. Вони дуже розлю­тилися на своїх батьків, а може й на себе. І хоча, крім цієї, в них можуть буги й інші проблеми, у своїй випивці вони звинувачують тільки батьків. Істинні ж причини цієї випивки втому, що за допомогою алкоголю вони намагаються втекти від переживань.

Чи інший приклад. Підліток збирається піти на вечірку. Там буде бага­то знайомих і незнайомих дівчат. Він хоче справити на них позитивне вра­ження. Тому він може нервуватися, переживати, почувати сором — сло­вом, переживає нормальні емоції, з якими всі ми зустрічаємося в конк­ретному житті. Але хлопець вирішує випити перед вечіркою кілька чарок, щоб перебороти це. Він займається самолікуванням. Інакше кажучи, вво­дить в організм наркотик, щоб легше перебороти свою нервозність, пере­живання і сором.

На цій стадії підлітки в повній мірі починають втрачати над собою контроль. Вони випивають у залежності від обставин. Часто головним їх­нім інтересом стають вечірки. Вони намагаються завоювати собі репута­цію кількістю випитого і можуть навіть пишатися своєю випивкою. По­ступово в них виникає фізичний потяг до впливу алкоголю і тому для до­сягнення однакового ефекту їм потрібна все більша доза. Це — головний попереджуючий знак, який свідчить, що в них є проблеми з випивкою, і може розвинутися алкоголізм. На цій стадії вони все більше своєї життє­вої енергії витрачають на випивку і вечірки.

Хімічна залежність

Остання стадія звикання до алкоголю — хімічна залежність від нього. На цій стадії самоконтроль у людини зникає. Це не означає, що кожного разу, коли людина, яка має хімічну залежність від алкоголю, п'є, вона обов'язково напивається. Іноді складається враження, що це звичайні любителі випи­ти, для яких випивка — звичайне явище, але які вміють себе контролювати. Нерідко вони прикладають багато зусиль, щоб усім своїм виглядом показа­ти батькам і друзям, що в них з випивкою немає ніяких проблем.

Але проблеми є, і головне в тому що коли така людина починає пити, то передбачати, скільки вона вип'є, як довго вона буде пити і чим це для неї за­кінчиться, дійсно неможливо. Головною метою випивки на цій стадії є само­лікування, Людина з хімічною залежністю від алкоголю не одержує задово­лення від випивки. Вона тільки на годину заспокоює його фізично і душев­но. Причина, з якої алкоголік п'є,— бажання почувати себе нормально.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка