Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення і ділення. Складання




Скачати 59,03 Kb.
Дата конвертації25.01.2019
Розмір59,03 Kb.
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6

Урок математики

у 3 класі
Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиць

множення і ділення.

Складання задачі за даним виразом.

Задачі на дві дії одного і різних ступенів.

Учитель Ємець Л.В.

м. Селидове

Тема : Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення і ділення. Складання

задачі за даним виразом. Задачі на дві дії одного і різних ступенів.

Мета: закріплювати вміння знаходити невідомі компоненти дії ділення,

вправляти учнів у застосуванні таблиць ділення і множення під час

розв’язування задач, розвивати пам’ять, увагу, спостережливість.

Обладнання: демонстраційний матеріал, схеми задач, таблиця множення,

індивідуальні картки.

Хід уроку

І. Організація класу.

Всі почули ви дзвінок – він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався, на перерві постарався.

Тож і ми часу не гаймо, урок наш розпочинаймо.

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Задачі на логічне мислення від робота Перевіряйки.

А) В кімнаті горіло 5 свічок. Три з них потушили.

Скільки залишилось свічок? (3)

Б) В кімнаті 4 кути. В кожному сидить кішка. Напроти

кожної кішки по з кішки. Скільки всього кішок у

кімнаті?

В) На березі росло 18 яблук. 10 яблук впало.

Скільки яблук залишилось? (на березі яблука не

ростуть).

2. Перевірка домашнього завдання.

1) Використовуючи ілюстрацію до задачі, один учень подає план

розв”язання задачі № 415

4 гр


І

20 гр


ІІ
2) Перевірка прикладів № 416 – вибірково.
3. Завдання для опитування.

1) Гра „Ланцюжок”

Один учень називає приклад на множення або ділення, називаючи прізвище одного з учнів, той відповідає. Якщо правильна відповідь, задає новий приклад іншому учневі.

2) Усний рахунок „Сороко ніжка”


42 : 6 * 9 - 9 : 6 +36 : 5 *5 +3 : 9 * 8

3) Хвилинка каліграфії з логічним навантаженням

9 18 27 ... ... ... ...

(продовж числовий ряд, знайди закономірність)

4) Робота з індивідуальними картками

(збірник карток з математики с. 110-111 № 1, 2, 3.

5) Гра „Сніжинки” ( грають 3 учні біля дошки)

Сніжинками закриті числа в прикладах. Учні повинні знайти ці числа.

54 : * = 6 63 : * = 7 24 : * = 4

45 : * = 5 72 : * = 8 * : 5 = 7

7 х * = 63 * х 9 = 81 6 х * = 30

6) Робота в парах. Гра „ Знайди правильну відповідь”

На партах лежать 3 фігурки (зірочка, квадрат, трикутник). Учням зачитують питання з трьома відповідями. Діти вибирають правильну відповідь і показують відповідну фігурку.



А) Для того, щоб число збільшити у декілька разів необхідно



додати помножити поділити

Б) В 1 ряду – 36 кульок, а в другому – в 9 разів менше.

Скільки кульок в другому ряду?


18 4 9
В) На 1 полиці 7 іграшок, а на 2 – на 2 іграшки більше.

Скільки іграшок на другій полиці?

9 14 5

Г) Суму чисел 8 і 7 зменшили в 5 разів. Знайди правильний вираз.


(8 + 7) * 5 (8 + 7) – 5 (8 + 7 ) : 5

Висновок, підсумок гри.

ІІІ. Фізкультхвилинка

„Раз, два, - дерева!” ...

ІV. Розвиток математичних знань.

1. Усне складання задачі за виразом (36 : 4) + 36

До задачі виконується короткий запис

І – 26


ІІ - ? в 4 рази < ?
2. Сильні учні розв”язують задачі № 419, 420 самостійно.

3. Фронтальна робота з учнями

- розв”язування задачі № 419 під керівництвом вчителя.

Задача № 420 аналізується „з кінця” , використовуючи графічну схему

повного аналізу ( додатковий матеріал) .

4.Розв”язування задачі по схемі самостійно (додатковий матеріал)

5. Гра „ Ланцюжок задач”

На дошці схеми задач, розв”язування задач. Зачитується текст задач.

Учні показують відповідну схему до розв”язання задачі.

І – 36 І – 36 І – 36

ІІ – у 4 р. < ? ІІ – ¼ від ? ІІ – на 4 > на ? >

1) На першій полиці 36 книжок, а на другій – у 4 рази менше. Скільки книжок всього на двух полках?

2) В перший день зібрали 36 кг буряків, а в другий після дощу четверту частину від тих буряків, що зібрали в 1 день. Скільки всього буряків зібрали за два дні ?

3) В 1 групі дитсадка – 36 дітей, а в другій групі на 4 дітей більше. На скільки дітей більше в ІІ групі, ніж в І групі?

36 + ( 36 : 4) 36 – (36 : 4) (36 + 4 ) – 36
VI. Підсумок уроку

- Які завдання були важкими?



- Що сподобалось на уроці?
VI. Домашня робота

Повторити таблицю. С. 108 № 423, 424.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка