Законом Ома для повного кола, з поняттям «струм короткого замикання»



Скачати 40,72 Kb.
Дата конвертації11.03.2019
Розмір40,72 Kb.
ТипЗакон
Тема. Електрорушійна сила.Закон Ома для повного кола

Мета:


  1. Розширити знання учнів про джерела струму, ввести поняття «електрорушійна сила, внутрішній опір», ознайомити учнів із законом Ома для повного кола, з поняттям «струм короткого замикання» .

  2. Формувати навички та вміння розв'язувати задачі, застосовуючи набуті знання.

  3. Забезпечити особистісний розвиток природних здібностей учнів.

  4. Створити умови для формування в учнів основних груп ключових компетентностей особистості.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: різні джерела струму, засоби ІКТ .

План-схема урока

Етапи уроку

Час,

хв


Методи навчання

Форми навчання

I. Організаційний

1

Метод емпатії

Фронтальна

II. Актуалізація опорних знань

3

Репродуктивна бесіда

Фронтальне опитування

III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

3

Вступна бесіда

Аргументоване пояснення

IV. Вивчення нового матеріалу.

15

Лекція-діалог, метод синектики

Фронтальна

V. Закріплення нового матеріалу, та застасування набутих знань.

20

Метод порівнянь, контрольна бесіда, бесіда-повторення

Розв′язування задач з коментарем біля дошки

VI. Підбиття підсумків уроку та повідомлення домашнього завдання.

3

Метод рефлексії

Фронтальна

Хід уроку



I. Організаційний етап.

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

Фронтальне опитування.

1. Які умови існування електричного струму?

2. Що називають джерелом струму?

3. Наведіть приклади різних джерел струму та назвіть, які перетворення енергії в них відбуваються.

III. Мотивація навчальної діяльності.

Запитання до классу



  1. Чи актуальна дана тема з точки зору її практичного спрямування? Чому?

  2. Що буде результатом вашої роботи? У який спосіб його можна досягти?

IV. Повідомлення теми, мети й завдань уроку.

Учитель повідомляє тему уроку, пропонує учням сформулювати мету уроку і, якщо потрібно, вносить корективи у їхні відповіді.



V. Вивчення нового матеріалу.

Вчитель викладає матеріал теми на основі сократівського методу за допомогою прямого діалогу учителя з учнями, що дозволяє уникнути пасивного сприйняття навчальної інформації, спонукає учнів до активних дій. Наприкінці пропонує знайти аналоги ЕРС.



VI. Закріплення нового матеріалу, та застасування набутих знань.

Запитання до класу



  1. На яких ділянках кола вільні заряди рухаються проти сил електростатичного поля?

  2. Чи є робота, виконувана джерелом струму у внутрішній частині кола, величиною постійною?

  3. Чи можуть існувати струми, що течуть від нижчого потенціалу до вищого?

  4. За якої умови в електричному колі виникає коротке замикання? У чому небезпека виникнення короткого замикання?

Розв′язування задач

  1. Сила струму в електричному колі становить 2А. Яку роботу виконують сторонні сили за 2хв, якщо ЕРС джерела струму 12В?

  2. У провіднику з електричним опором 2 Ом, підключеному до джерела струму з ЕРС 1,1В, сила струму 0,5А. Визначте струм короткого замикання.

3. ЕРС джерела струму 6В, а сила струму в замкнутому колі 2А. Визначте опір зовнішньої ділянки кола, якщо внутрішній опір джерела струму 0,5 Ом.

VII. Підбиття підсумків уроку та повідомлення домашнього завдання

Підбивається підсумок уроку.



Домашнє завдання

  1. № 7,2; 7.13 або № 7.5; 7.14; 7.17 [4].

Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка