Здорове харчування. Корисні та шкідливі продукти




Скачати 84,33 Kb.
Дата конвертації08.03.2019
Розмір84,33 Kb.
Урк з соціально-побутової орієнтації для учнів 1 класу спеціальної загальноосвітньої школи


Здорове харчування. Корисні та шкідливі продукти

С.М. Дмитрик

вчитель початкових класів

Михайлвської спеціальної

загальноосвітньої школи-інтернат

Черкаської обласної ради




Урок: Соціально-побутова орієнтація. 1 клас

Тема: Здорове харчування. Корисні та шкідливі продукти.

Мета: Вчити учнів основних правил здорового харчування, формувати уявлення дітей про корисні та шкідливі продукти, про значення та вплив повноцінного харчування на стан здоров’я людини, ознайомити зі значенням слова "Вітаміни", розвивати увагу, мислення, корегувати пам’ять, виховувати бережне ставлення до свого здоров’я.

Обладнання: Папка «Продукти харчування», сюжетні малюнки, картки із завданням, маски із зображенням овочів, табличка з написом «Вітаміни», загадки.

Хід уроку

I. Загальнокорекційний етап

1. Організаційна підготовка учнів до праці

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше в клас !

І ведіть себе поважно,

Слухайте усе уважно!

Дослухайтесь до порад –

Все, що скажу, буде в лад.

Правила запам’ятайте ,

Про здоров’я своє дбайте.

Що –корисне, а що – ні –

Потім скажете мені.

Й щоб росли ви всі здорові,

Почнемо нашу розмову.

2. Нервово-психічна підготовка учнів до уроку

Холодильник похвалився,

що на дім перетворився,

де смачна і свіжа проживає …

(їжа).
II. Основний етап

1.Повідомлення теми, мети і завдань уроку

-Діти, сьогодні ми поговоримо про здорове харчування і будемо навчатися розрізняти корисні та шкідливі продукти, виховувати бережне ставлення до свого здоров’я.



2. Підготовча (пропедевтична) частина

- Всі люди на Землі хочуть бути здоровими. У збереженні здоров’я - харчування займає одне з перших місць.

І я хочу, щоб ви послухали вірш, який я вам зачитаю, подумали і сказали мені, що ж неправильно зробив хлопчик.

Слухайте уважно.

Тільки-но прийшов зі школи –

Поспішаю вже до столу,

Бо зі школи довгий шлях,

300 метрів, просто жах!

Щоби скоротить дорогу

Взяли з другом по хот-догу.

Ми їх на ходу жували,

«Пепсі-колу» попивали.

Та бурчить у животі…

Знаю – вдома на плиті

Плов лишився від сніданку

(Готувала мама зранку,

Й наказала:«Пам’ятай,

В холодильник заховай!»).

Та підвів мене будильник,

Де ж згадать про холодильник!

Поки гріється обід,

Хоч чайку напитись слід,

Ще й халвою закусити.

Зразу ж телика включити,

Бо дивитись бойовик

Я з тарілочкою звик.

Зникла їжа із тарілки,

Я й не зчувсь, як схрумав стільки!

Любі друзі, поясніть,

Чом мені живіт болить?

- Як на вашу думку чому ж розболівся живіт у хлопчика?

-Що він робив неправильно?

- Його харчування можна назвати здоровим?

3. Формувальна частина

а) ознайомлення з новими знаннями та уміннями;

Їжа – це неодмінна умова нашого життя. Без їжі людина не може жити. З нею ми отримуємо поживні речовини необхідні для роботи мозку, серця, легенів, м’язів та інших органів. Наше здоров’я здебільшого залежить від того, що ми їмо. Отже, щоб бути здоровими ми повинні правильно харчуватися.

Більшість молодих людей вибирають страви за смаком, а не за користю для здоров’я.

Правильне, здорове харчування оберігає людину від хвороб. А неправильне спричиняє їх. Щоб їжа, яку ми споживаємо зміцнювала наше здоров’я, треба вміти вибирати продукти для споживання та, звичайно, віддавати перевагу продуктам натурального походження: фрукти, ягоди, овочі, соки, каші з круп, м’ясо, риба, молочні продукти.

Але є деякі продукти, вживання яких треба обмежити. Це - цукор, жир, сіль. Жир входить до складу багатьох продуктів - це м'ясо, маргарин, сало. Люди які вживають багато продуктів, що містять жир, частіше хворіють. Необхідно вживати більше овочів. М’ясо краще замінити рибою. Із жирів корисніша олія. Масло та яєчний жовток споживати в невеликій кількості.

б) уточнення та доповнення матеріалу, корекція неправильно сформованих

знань;

Наразі в мене є ще один віршик, про одну родину, а розповісти його допоможите ви мені.



(учні одягають заготовлені маски овочів, учитель розповідає вірш, а учні інсценізують його з допомогою вчителя)

Гарбузова родина

О. Пчілка.

Ходить гарбуз по городу,

Питається свого роду:

Ой, чи живі, чи здорові

Всі родичі гарбузові?
Обізвалась жовта диня,

Гарбузова господиня:

Іще живі, ще здорові

Всі родичі гарбузові!


Обізвались огірочки,

Гарбузові сини й дочки:

– Іще живі, ще здорові

Всі родичі гарбузові!


Обізвалася квасоля,

А за нею й бараболя:

– Іще живі, ще здорові

Всі родичі гарбузові!


Обізвались буряки,

Гарбузові свояки:

– Іще живі, ще здорові

Всі родичі гарбузові!


Обізвався старий біб:

– Я іздержав увесь рід!

Іще живі, ще здорові

Всі родичі гарбузові!


– Ой ти, гарбуз, ти перістий,

Із чим тебе будем їсти?

– Миску пшона, трошки сала, –

От до мене вся приправа!

О. Пчілка.

- Про які овочі говориться у вірші?

- Чим корисні овочі?

-Так, вітамінами. Слово вітаміни утворилося від латинського слова «віта»-життя.

Вітаміни – речовини, необхідні для життя людини, її росту та розвитку. Особливо необхідні вітаміни для дитячого організму. Якщо вітамінів не вистачає, людина важко хворіє. Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму. В організм вітаміни потрапляють з їжею. Отже, потрібно знати, в яких продуктах є необхідні вітаміни.

(учитель демонструє предметні малюнки із зображенням продуктів харчування і розповідє про їх користь)

Вітамін А - сприяє росту, допомагає збереженню зору. Його багато в моркві, помідорах, зеленій цибулі, гарбузі.

Вітамін В - дуже потрібний для розумової і фізичної праці, поліпшення травлення. Міститься в житньому хлібі, вівсяній та гречаній крупах, у горосі, квасолі, м’ясі.

Вітамін С - запобігає простуді, поліпшую кровообіг, сприяє росту. Багата на нього капуста, картопля, цибуля, хрін, часник, лимони.

Вітамін D - зміцнює кістки. Міститься в молоці, печінці, риб’ячому жирі, житньому хлібі.

- А тепер проведемо гру "Що ти обереш?"

Завдання: із запропонованих пари продуктів харчування потрібно обрати корисну і пояснити чому саме їх обрали.

Наприклад:

Що ти обереш: молоко чи газовий напій, каву чи кефір, цукерку чи яблука, чіпси чи сир, мед чи шоколад, хліб чи халву, свіжі овочі чи мариновані овочі, цукор чи родзинки.

(Під час гри вчитель допомагає учням упоратися із завданням, зробити потрібні висновки та правильно пояснити їх.)

4. Фізкультхвилинка

Щоб нам яблучко зірвати,

То потрібно пострибати.

А вони на землю впали,

В руки щось нам не попали.

Тепер треба присідати

І ті яблучка збирати.

в) систематизація і узагальнення знань;

- Після відпочинку, давйте повідгадуємо загадки про їжу та продукти харчування.

Це салатик вітамінний,

І на смак він теж відмінний,

Бурячок і огірок,

Капустинка і морквинка

Квасолинка й картоплинка

Все змішати, посолити

Відгадайте діти хто це

А це зовсім не секрет:

Це салатик… вінегрет
Бурячка і барабольку,

Капустину і квасольку

Наварили і їмо!

Ще сметани додамо!

червоний борщ

Був зерном він у землі,

Став із сіллю на столі.

З ним їсти ми сідаємо,

І гостей стрічаємо.

хліб


Заварили, розлили,

Цукру трішки додали...

Скибочка лимону –

Не вирватись з полону!

чай

Є як ниточка тоненька,



Є спіралькою, пряменька.

Кетчуп в неї додамо –

З задоволенням їмо!

вермішель

Білосніжна, наче сніг,

Додаєм до страв усіх.

У борщах вона, в супах,

Разом з перцем на столах.

сіль

Є перлова, є гречана,



Рисова, а ще пшоняна.

Заливаєм молоком,

А немає – кип’ятком.

каша


Є із сиром, із грибами,

Із чорницею, вишнями.

Можна цукром посмачити,

Чи сметаною полити.

вареники

- Із завданням ви справилися, молодці. Відгадали багато страв, а от про одну з традиційних страв для українців, я вам зачитаю невеликий текст.

Український борщ

За Д. Чередниченком

Яринчина мама вміє варити український борщ. Вона каже:

- Хто їсть борщ, той буде здоровий.

І Яринка вірить мамі: борщ дуже добрий. Коли мама варить борщ, то кладе в горщик картопельку, шматочок яловичини аба свинини, капусточку, квасольку, або молоді стручки з квасолею, помідорчик, петрушку, кріп, лавровий лист, перчик. Засмажує сальцем із цибулькою, а то ще й сметанки вкине. І поставить борщик до жару умлівати. Бо найсмачніший борщ із печі. Тоді витягне й насипле Яринці. А борщ пахне на всю хату. Яринка певна, що кожна українська мама повинна вміти варити український борщ. А дід Роман каже: - Борщ і каша – їжа наша.

-Давайте пригадаємо, що варила Яринчина мама?

-Що мама клала в горщик?

-Як ви розумієте слова діда Романа «Борщ і каша –їжа наша.»



(після відповідей учнів вчитель пояснює значення приказки)

- Для того, щоб незабувати, що потрібно класти в борщик проведемо пальчикову гру «Зваримо борщ» .



(вправи учні виконують за вчителем)

Начистимо овочі (Кругові рухи кулачками)

Накришимо капусти (Похитування прямими долонями вверх вниз)

Натремо овочів (Тертя кулачком по долоні лівої руки)

Кипи, кипи борщику, (Діти ніби мішають ложкою)

У новому горщику,

Вкину моркву, капустину (Розжимання кулачків)

Бурячок і картоплину

Натовчу цибулі, сала ( Постукування кулачком по долоні)

Буде борщик в нас на славу! (Дуже добре, піднімаємо великий пальчик догори)



Віршована вправа для очей

Очі щільно ми закрили – це один, два, три, чотири.

Потім ширше розкриваєм, вдалині щось роглядаєм.

І поки ми розглядали до шести порахували.

Щоб очі наші відпочили, робим це разів чотири

г) застосування знань у практичній діяльності;

- Пропоную виконати таке завдання: у вас на партах лежать карточки, на яких зображені продукти хачування і кошик, ваше завдання з’єднати рисочкою ті продукти харчування з кошиком, які корисні для людини.



д) перевірка знань, умінь і навичок.

Обговорення ситуацій. (за сюжетними малюнками)

1. Софійка на обід має борщ, салат із свіжої капусти, вівсяну кашу з котлетою, хліб, кисіль.

2. Галинка на обід має картоплю «фрі» з кетчупом, солоний огірок, два тістечка, кока-колу.

- Хто з дітей, правильно харчується? Поясніть свою відповідь.

ІІІ. Заключний етап

1. Підведення підсумків і оцінювання

- Що нового дізналися на уроці?

- Чи пригодиться це вам у житті?

2. Приведення у порядок робочих місць

3. Створення установки на відпочинок

Джерела:

http://vsebesplatno.ucoz.ru/blog/zagadki_pro_produkti_kharchuvannja/2012-01-11-

http://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-yizhu-na-ukrayinskiy-movi/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Зацарна О.М. розробки уроків для 3-4 класів

teacher.iod.gov.ua/.../урок%20основи%20здор..



К.Л.Крутій, Н.А. Лопатинська, Н.В. Маковецька «Вчимося мови та розмови»


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка