Здоров’я молоді в Україні. Віл/снід/іпсш: шляхи передачі І методи захисту
Скачати 272,42 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації02.06.2017
Розмір272,42 Kb.
  1   2
Тренінг

Тема: Здоров’я молоді в Україні. ВІЛ/СНІД/ІПСШ: шляхи передачі і методи захисту

Мета:

 • Проаналізувати особливості поширення ВІЛ-інфекції серед молоді в Україні, ознайомити учнів зі шляхами зараження організму людини ВІЛ-інфекцією, вивчити основні стадії протікання ВІЛ-інфекції, знати шляхи, якими ВІЛ не передається.

 • Формувати вміння розрізняти поняття ВІЛ, СНІД, ІПСШ, запобігати ситуаціям потрапляння ВІЛ до організму.

 • Виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я.


Тип уроку: урок-тренінг.

Література: “Школа проти СНІДу”: інформаційно-методичні матеріали для класного керівника. – Тернопіль, 2006р.; “Профілактика ризикованої поведінки”: Посібник для вчителів. – Київ: Алатон, 2004.

Обладнання: плакати, стікери різного кольору, маркери, макет терезів, стрічки червона, фіолетова, синя, скотч.

Епіграф: “Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника – ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе – можливо, ти виграєш. Якщо знаєш і себе, і супротивника – перемога буде на твоєму боці” Супротивник – це СНІД, наша мета – дізнатися якомога більше про нього.

ХІД УРОКУ-ТРЕНІНГУ


І. Вступна частина.

Привітання з учнями. Вправа “Коло друзів”. Сісти в коло, взятись за руки, налаштуватись на роботу, побажати успіху.
Повторення правил групи на тренінгу: запропонувати учням назвати прислів’я, які відповідали б правилам роботи (Хто рано встає, тому Бог дає,...).
Вправа “Оціни позицію”.

Мета: дати можливість учням показати серйозність даної проблеми.

В класі проводимо умовну лінію, учням пропонується з одного боку стати тим, хто вважає ВІЛ/СНІД серйозною проблемою, а з іншого – ті, хто думає, що вона надто перебільшена. Бажаючі можуть пояснити свою позицію.
Очікування учасників”.

Кожен з учасників тренінгу на стікерах записує свої очікування: що він прагне отримати, здобути, досягти на цьому занятті. Стікери прикріплюються на 1 тальку терезів (макет терезів можна виготовити так, щоб вони могли рухатись).


Вправа “Асоціації”.

Завдання: розвивати навички аналізу, синтезу та узагальнення, сприяти відреагуванню переживань, пов’язаних із власною поінформованістю щодо СНІДу і створити підгрунтя для глибшого змісту подальшої роботи і дискусій.

Учням пропонується замислитись над тим, які асоціації викликає у них слово СНІД. Великий аркуш прикріплюється в центрі, а думки учнів фіксуються у вигляді променів. Неоюхідно звернути увагу на різноманітність сприйняття слова СНІД кожним із присутніх, підкреслити, що ці уявлення пов’язані з життєвим досвідом. Ця вправа активізує дітей, дає змогу почати розмову на цю тему, спираючись на наявний рівень знань, дає можливість визначити проблему, інколи наповнену сильним емоційним змістом.

Повідомлення теми тренінгу “Здоров’я молоді в Україні, ВІЛ/СНІД/ІПСШ: шляхи передачі і методи захисту”


 1. Статистика ВІЛ/СНІДу в Україні.

 2. Шляхи передачі ВІЛ/ІПСШ.

 3. Методи захитсу потрапляння ВІЛ/ІПСШ.ІІ. Основна частина

Статистика ВІЛ/СНІДу в Україні.
Інформація вчителя.

Епідемію ВІЛ/СНІДу вважають епідемією молоді, тому що більшість випадків інфікування реєструють серед осіб віком від 15 до 25 років. • Станом на березень 2007 року кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції перевищила 120 тисяч осіб.

 • 25% людей з діагнозом ВІЛ-інфекція молодші двадцяти років.

 • Темпи поширення ВІЛ-інфекції в Україні – одні з найвищих у світі.

 • Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення ВІЛ-інфекції серед молоді 15-24 років.

 • Особливістю поширення епідемії в Україні є те, що найбільшу кількість випадків ВІЛ-інфікування реєструють у тих, хто вживає ін’єкційні наркотики.

 • Постійно зростає частка інфікованих статевим шляхом.

 • Щодня інфікуються понад 6 тисяч молодих людей.

Поширення ВІЛ-інфекції може призвести до найбільш катастрофічної епідемії в історії людства. Ситуація у різних країнах свідчить про зниження у зв’язку з цим середньої тривалості життя, збільшення попиту на медичні послуги, загострення проблем бідності та соціальної нерівності, поширення сирітства.За прогнозами фахівців, у 2011 році майже 43 тисячі осіб загинуть від СНІДу, а понад 46 тисяч дітей стануть сиротами через смерть їхніх батьків. Це пов’язано з ризикованою поведінкою молоді, значним розповсюдженням ін’єкційного вживання наркотичних засобів, ризикованих статевих зв’язків, інфікування вагітних жінок і потенційних донорів крові.
Проблема ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні не обмежується , як і в багатьох інших країнах, тільки медичними питаннями. Показник смертності населення через 8 років може досягти 600 тисяч осіб і призведе до зменшення середньої тривалості життя в Україні від 2 до 4 років для чоловіків та від 2 до 5 років для жінок. Середній вік становитиме 60-62 роки для чоловіків та 69-72 роки для жінок.

Вікторина “Мозкова атака – 5 бліц-питань”

Мета: шляхом мозкового штурму виявити обізнаність учнів з даного питання. Учням пропонується дошка відповідей, серед яких вони повинні вибрати правильну.
1

2

3

4

А


1991

1 січня

1 грудня

ВІЛ

Б

1981

СНІД

1983

1 березня

В

3-6 місяців

4-5 років

1987

Тиждень
  1   2


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка