Значення моделей і макетів у проектуванні. Матеріали, які використовуються у макетуванні. Застосування методів проектування
Сторінка1/7
Дата конвертації20.03.2017
Розмір2,34 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7
Тема: Значення моделей і макетів у проектуванні. Матеріали, які використовуються у макетуванні. Застосування методів проектування.

Мета: навчальна сформувати уяву учнів про поняття «модель, «макет»,ознайомити з переліком різних матеріалів для виготовлення макетів, підібрати потенційно підходящі матеріали;

розвивальна розвивати естетичні та художні нахили учнів під час виконання практичної роботи, розвивати вміння учнів аналізувати знання й застосовувати їх на практиці, в тому числі в особистому житті;

виховна виховувати екологічну свідомість, вказуючи на екологічні переваги та недоліки нових матеріалів.

Основні поняття: макет, модель, методи проектування.

Обладнання: моделі і макети виробів і споруд, їх фотографії , зразки матеріалів для виготовлення моделей і макетів, ілюстрації виробів в презентації.

Очікувані результати навчальної діяльності: учень навчиться моделювати виріб.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
СТРУКТУРА УРОКУ

  1. Організаційна частина (перевірка готовності учнів до уроку та відмічання відсутніх)

  2. Актуалізація знань і мотивація навчальної діяльності учнів
    ІІІ. Вивчення нового матеріалу

ПЛАН.

  1. Значення моделей і макетів у проектуванні.

  2. Матеріали, які використовуються у проектуванні.

  3. Застосування методів проектування.

  4. Закріплення вивченого матеріалу

  5. Практична робота. Виконати модель ручки до шафи.

  6. Підсумки уроку


УЧИТЕЛЬ. Варіативний модуль, такий як проектування та виготовлення комплексного виробу, передбачає створення комплексного виробу, поєднуючи різні матеріали (дерево, тканина, неткані матеріали, пряжа, шнури, нитки, метал, пластмаса, шкіра, глина, камінь тощо). Перша тема цього модуля: Значення моделей і макетів у проектуванні. Матеріали, які використовуються у макетуванні. Застосування методів проектування.

Метою нашого уроку є формування уяву про поняття «модель», «макет», ознайомити з переліком різних матеріалів для виготовлення макетів, на практичну роботу підібрати матеріал для моделювання виробу.

З молодших класів нам відомо, що макет - це копія майбутнього виробу, яка виконується з точним дотриманням пропорцій і розмірів виробу або в збільшеному чи зменшеному вигляді.

Макетування — це метод і процес об'ємного проектування виро­бів, їх частин та деталей.

Модель - це спрощене відображення виробу та його складових частин, виконане у збільшеному або зменшеному вигляді. Моделі бувають нерухомі та рухомі.

Моделі і макети виготовляють з недорогих матеріалів, що легко піддаються обробці (папір, картон, пластилін, фанера, шпон, текстильні та інші матеріали). З паперу та текстильних матеріалів створюють моделі одягу, іграшок, сувенірів; з пінопласту та картону - моделі будинків, садиб. Фанеру, шпон використовують для моделювання літальних апаратів, суден, транспортних засобів. Як і кожен виріб, моделі і макети конструюються згідно з кресленнями. Зображення на них можуть бути виконані також у збільшеному або зменшеному вигляді, але розміри на них проставляються дійсні.

Але під час макетування і моделювання потрібно обирати матеріал, з якого робитиметься макет або модель, що за своїми фізико-хімічними властивостями краще відтворює творчий задум та пошукову роботу.

Так, для «чорнового» швидкого пошуку майбутньої форми виробу найсприятливішим матеріалом є

  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка