Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ
Сторінка1/43
Дата конвертації30.05.2017
Розмір9,16 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   43

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗВІТ

РКЗК «Межівська централізована бібліотечна система»

2015 рік  1. ВСТУП

Бібліотеки Межівського району є частиною інформаційної системи України, вони забезпечують доступ до знань та інформації для всіх громадян, беруть участь в економічному, соціальному й культурному розвитку своєї території, підтримують етнічну, культурну, мовну і релігійну різноманітність, культурне самовизначення і самобутність. Завдяки своїй доступності бібліотеки мають стратегічну можливість удосконалювати якість і демократичні засади життя громадян, активізувати суспільне життя місцевих громад.

Районний комунальний заклад культури «Межівська ЦБС» - головна бібліотечна установа Межівського району, методичний та інформаційно-консультаційний центр для бібліотечних закладів регіону. Тому бібліотеки району покликані допомагати громадянам користуватися перевагами інформаційного суспільства, реалізуючи їх право на доступ до інформації і знань, забезпечувати можливості для комунікації всередині місцевих громад.

Основним завданням бібліотек району у 2015 році було обслуговування різних категорій населення, задоволення їх інформаційних та бібліографічних запитів. Відповідно до сучасних умов розвитку суспільства, в якому переважають інноваційні технології, бібліотеки активно впроваджували в свою діяльність нові напрямки роботи, форми та методи яких дозволяли залучити до бібліотеки додаткове фінансування та сприяти підвищенню іміджу. Написання проектів, участь у грантових конкурсах – це не просто можливість бібліотеки отримати додаткове фінансування, але й активізація самих бібліотечних працівників, розвиток їх як людей творчих та ініціативних, і що саме головне – дозволяє підвищити професійно-кваліфікаційний рівень.

Законодавчу і нормативну базу бібліотечної справи складали: Конституція України, яка визначає права громадян на вільний доступ до інформації, культурних цінностей і користування установами культури; профільні закони «Про бібліотечну справу», «Про обов'язковий примірник документів», нормативно-правові акти з питань бібліотечної справи, стандарти і нормативи в галузі бібліотечної справи, Статут РКЗК «Межівська ЦБС», та документи, що визначають правові основи діяльності бібліотек.

Основні напрямки роботи бібліотек у 2015 році були такими: відкритість, творчість та інновації; якісне обслуговування користувачів з метою максимального задоволення їх інформаційних потреб; формування національного патріотизму, зниження соціальної напруженості в суспільстві; бібліотечно-інформаційне обслуговування людей з особливими потребами; робота з вимушеними переселенцями; проектна діяльність; вивчення історії свого краю, району, селища, бібліотеки, відродження основних подій та імен, народних звичаїв, родинних традицій та обрядів, літературних надбань.

Тематику заходів з популяризації знань і бібліотечної книги серед користувачів визначали політичні, культурні та інші знаменні та історичні події в житті району, області та країни: 70-та річниця дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, День Конституції, День пам’яті жертв Голодомору, День української мови та літератури, вшанування видатних діячів державності та культури. Знаменними та ювілейними датами року були: 160-річчя від дня народження Дмитра Івановича Яворницького, 80-річчя з дня народження Василя Симоненка, 125-річчя від дня народження Аркадія Казки.


  1. КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ


У Межівському районі згідно адміністративно-територіального розподілу налічується 50 населених пунктів. 33 населених пункти у районі не мають бібліотечного обслуговування у зв’язку з малою кількістю населення у них - від 1 до 144 чоловік (Постанова Кабінету Міністрів України «Про Мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні» № 510 від 30 травня 1997 р.). 5 населених пунктів мають відстань до найближчої бібліотеки – 3 км.; 9 – від 3 до 5 км.; 19 - більш 5 км.).

Загальна кількість населення Межівського району на 01.01.2015 року складає 22833 чол.,у т.ч. у сільській місцевості 12571 чол.(55,1%).

У 2015 році в Межівському районі працювали 33 публічних, спеціальних і спеціалізованих бібліотек. З них публічних -18, ПТУ - 1, медична - 1, шкільних - 13.

З 18 публічних бібліотек: 2 районні (Межівська районна бібліотека та Межівська районна бібліотека для дітей), 1 селищна (Демуринська бібліотека) та 15 сільських бібліотек. У 18 публічних бібліотеках працює 31 бібліотечний працівник.У 2015 році закрито Новопетрівський пункт видачі літератури. (Розпорядження сільського голови №17-02/04 від 31 липня 2015 року «Про закриття Новопетріського пункту видачі літератури»).

Життя бібліотек району у 2015 році було дуже цікавим на події.

  • Межівська районна бібліотека відзначала 80 - річний ювілей. Це була добра нагода підвести підсумки минулого, дати оцінку сьогодення та скласти плани на майбутнє. На урочисту подію з привітаннями завітали представники місцевої влади, спонсори, колеги, ветерани бібліотечної справи, друзі бібліотеки, громадські діячі краю.  • Директор РКЗК «Межівська ЦБС» Лідія Давиденко отримала перемогу у конкурсі та виграла навчальну поїздку у червні місяці 2015 року на Закарпаття, де вивчала досвід співпраці бібліотек з громадськими фондами та організаціями. Поїздка була дуже пізнавальна і корисна, сприяла кращому розумінню роботи бібліотек Закарпаття, інтеграції в загальний бібліотечний простір.

  • Протягом року Межівська районна бібліотека активно брала участь в різноманітних тренінгах, семінарах, конференціях, конкурсах.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   43


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка