Звітна презентація групи «Дослідники» «Соціальні проблеми Молдови»
Скачати 11,86 Kb.
Дата конвертації27.03.2018
Розмір11,86 Kb.

Звітна презентація групи «Дослідники»

«Соціальні проблеми Молдови»


Керівник проекту: Кравчук Сергій Юрійович

Проект «Limba noastra»

Учасники групи:

 • Галан Максим
 • Коляденко Юлія
 • Кучерявий Володимир
 • Паламарчук Марія
 • Колобова Наталія

Тематичне питання:

 • Соціальні проблеми Молдови – міф чи реальність?

Гіпотеза: це реальність, тому що Молдова це доволі нова держава, яка як і ми утворилась після розпаду СРСР. Тому тут як і в нашій країні є соціальні проблеми.

Результати опитування:

Що таке «Соціальна проблема?»

Соціа́льна пробле́ма - («проблема» від грецького problema - перепона, завдання, складність) - незадоволені повністю чи частково потреби та інтереси територіальної громади або її окремих складових, що сформульовані в загальному вигляді як певна соціальна задача, що потребує вирішення. У спрощеному вигляді соціальна проблема може бути визначена як невідповідність того, що маємо, до того, що необхідно.

Які найголовніші соціальні проблеми є в Молдові?


Соціальні проблеми Молдови

Придністров'я

Низький рівень доходів

Масовий виїзд людей за кордонВисокий рівень безробіття

Низький рівень доходів

В Молдові є дуже гостра проблема з рівнем доходів громадян. Так, станом на 2016 рік середня заробітна плата становить 220 євро в місяць в той час, коли в Франції заробітна плата становить 1300 євро а в Бельгії 1500. Через це більша половина жителів Молдови живе на таку зарплатню з доволі високими цінами. Деяка частина населення живе на грані бідності.

Середня заробітня плата в країнах Європи


Середня заробітня плата країн (в євро) за 2016 рік

Країна

Заробітня плата

Молдова

225

Україна

173

Румунія

215

Бельгія

1502

Естонія

355

Франція

1445

Високий рівень безробіття

За даними Національного бюро статистики Молдови, за останній рік кількість безробітних у республіці збільшилася на 60%, а вакансій стало майже втри рази менше.

«Причина змін у тому, що більшість економічних агентів звільнили людей, а вакансій стало менше», - розповідає заступник генерального директора Національного агентства зайнятості населення Раїса Догар.

Масовий виїзд за кордон

Через відсутність робочих місць та низької платні за роботу, все більше юнаків та чоловіків виїзжають на роботу за кордон заради забезпечення сім’ї та кращого життя. Після вступу до ЄС, жителі Молдови можуть вільно їздити по країнам Європи та шукати кращого життя.

Придністров’я

Уже в перші роки незалежності Молдова зіштовхнулася з низкою проблем, найгострішою з-поміж яких є конфлікт у Придністоров'ї. До кризи призвели три основні фактори. Перший - гострі етнічні та політичні розбіжності між Молдовою західного берега Дністра та Придністров'ям. Другим фактором нестабільності стало те, що в умовах політичного плюралізму останніх років радянського періоду історії Молдови з'явився і набув великої популярності Народний фронт Молдови (НФМ), а з ним зросли настрої самовизначення серед більшості населення республіки. Ключові фігури політичної та інтелектуальної еліти НФМ стали відкрито говорити про об'єднання з Румунією.

Придністров’я

Третім фактором нестабільності на Лівобережжі Дністра стала російська військова присутність, уособлена залишками 14-ї армії, що називаються російським миротворчим контингентом, розташованим у Придністров'ї. Очолювана свого часу генералом О. Лебедем, 14-та армія до 1991 р. формувалася як доволі скромна радянська військова одиниця, не набагато серйозніша, ніж мобілізаційна база другого ешелону, призначена для підтримки гіпотетичних військових операцій країн-членів Варшавського договору на Балканах і проти Туреччини.

Порівняльна таблиця соціальних проблем України та Молдови


Україна

Молдова

Низький рівень доходів

Низький рівень доходів

Крим, Донбас

Придністров’я

Високий рівень безробіття

Високий рівень безробіття

Високий рівень корупції

Високий рівень корупції

Нелегальний перетин кордону

Низьке пенсійне забезпечення

Дитячий алкоголізм

Низький рівень народжуваності

Низьке пенсійне забезпечення

Дитячий алкоголізм

Висновки

Отже, нашу гіпотезу підтверджено!

Проблеми Молдови тісно пов’язані з проблемами України: низькі доходи, відсутність робочих місць, масовий виїзд за кордон, проблеми з територіями. Це все впливає на настрій громадян, не впевненість в завтрішньому дню, неспокій громадян. Тому залишається тільки надіятись на те, що все буде добре як і в нас, так і в наших сусідів Молдован!

Використані ресурси

 • https://Smileplanet.ru/moldova
 • https://uk.wikipedia.org/wiki/Придністровський_конфлікт
 • http://travelife.today/countries/moldova
 • http://5ka.at.ua/load/kraeznavstvo/respubliki_moldova_referat/27-1-0-7073
 • http://www.caritas-ua.org/index.php/uk/activity/sychasni-problemu
 • http://ua.textreferat.com/referat-19988-4.html


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка