«Звук [т], [т], буква «те». Читання слів І складів. Скоромовка. Словниково-логічні вправи. Багатозначність слів. Звукове моделювання» Вчитель комунального навчального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Козятинської міської ради Вінницької




Скачати 74,04 Kb.
Дата конвертації05.12.2018
Розмір74,04 Kb.
«Звук [т], [т], буква «те».Читання слів і складів. Скоромовка. Словниково-логічні вправи. Багатозначність слів.

Звукове моделювання»

Вчитель

комунального навчального закладу

« Загальноосвітня школа

І-ІІІ ступенів № 3

Козятинської міської ради

Вінницької області»
Шевчук Н.М.

2013р.
Мета: навчити правильно артикулювати звуки; читати слова, склади , речення з новою буквою; вдосконалювати навички звукового та звуко-буквеного аналізу слів; проводити спостереження за багатозначними словами; розвивати мовленнєві та пізнавальні вміння учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати почуття взаємодопомоги.

Обладнання: ілюстрації різних видів транспорту, троянди, тюльпана, тигра, котиків, звукові моделі слів.

Хід уроку:

І. Оргмомент.

Хочу вам розповісти


Що було, де, з ким, коли.
Тому сядьте всі рівненько
Й слухайте усі гарненько.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Розповідь учителя.

Жила на світі прекрасна королева. Вона була красива, розумна, добра, привітна. Всі жителі королівства її дуже любили. Та ось одного дня дізналися вони, що їхня королева зникла. Засумували жителі прекрасного королівства. А один хоробрий принц вирішив іти на пошуки королеви. Але хоча принц і дуже хоробрий, але йому буде наша допомога дуже потрібна. Допоможемо принцу знайти прекрасну королеву?

Пам’ятайте, діти, дорога попереду важка. В дорозі потрібно бути яким?

Уважним, успішним

Розумним, радісним

Обережним, охайним

Кмітливим, культурним

Вирушаємо в дорогу. І ось перша перешкода - чисте джерельце. (Слайд1)

Поп’ємо водички і промовимо чистомовку.

2.Чистомовка. (Слайд 2)

Мо-мо-мо – по дорозі ми йдемо

Ати-ати-ати-королеву виручати

Ем-ем-ем –ми її знайдем

Сі-сі-сі – будуть раді всі.

3. Підійшли до швидкої річки, (Слайд 3) щоб її перейти , потрібно сказати скоромовку.

У Варвари коса. Варвара – краса. Варвара варила,а Лариса солила. (Слайд 4).

4. Висока гора. (Слайд 5).

Щоб піднятися на гору, потрібно знайти правильний шлях. Будьте обережні, щоб не зірвалися у прірву.

(Читання сходинок слів). (Слайд 6,7).















р

а

к










р

у

к

а







к

р

у

п

а




с

о

р

о

к

и

п

і

в

н

и

к

и



л

і

с













л

и

с

и










л

і

с

о

к







л

і

с

н

и

к




л

і

с

о

в

и

к

5.Фізкультхвилинка. (Слайд 8).

Працювати перестали


І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Робота в групах. (Слайд 9,10).

-Ось , діти , подивіться- пелюсточки якісь , а на них букви. Можливо це підказка де нам шукати королеву.

1група -В,о,н, а. 2 група - р,о,с,л,а. 3група- к,о,л,о. 4 група- р,і,к,и.

(Складаємо речення. ) (Слайд 11).

-Підемо далі, щоб дізнатися, хто ж це ріс коло ріки.

Аж ось печера. (Слайд 12).

Підходити близько не можна , бо там може бути хижий звір.

Так справді. Тут є звір і , можливо, саме він украв королеву. Хто він?

2. Відгадування загадки.

Він такий смугастий,
Він такий ікластий,
Найстрашніший у тайзі,
Перед ним тремтять усі,
Як роззявить пащу: игрр!
Називають звіра … .(Тигр). (Слайд 13).

3. Спостереження за вимовою звука.

а) Виділення звуків [т], [т].

Тато-тигр, тигриця –мама

Тихо ходить чагарями.

Тигреня ричати вчиться –

Тигра всякий звір боїться.


  • Невже ми злякаємось його і не зможемо визволити королеву. Діти, але ж ми і досі не знаємо хто ж вона та королева, кого ми визволятимемо.

б) Тигр пропонує нам відгадати загадку і дізнатися ім’я королеви.

Я квітка ніжна, як весна,


Я різні сукні маю.
Все літо пишна й запашна,
Я й осінь зустрічаю.
Буваю кольору зорі,
Лимона колір маю,
І снігу зимної пори,
І вишнею палаю.
(Троянда) . (Слайд 14).

-Діти, а хоробрий принц він хто. Як його імя?

Я гордо голову тримаю
І перед вітром не схиляю.
Я жовтий, білий, полум'яний,
І наче яблуко, рум'яний.
В саду я квітну навесні.
Скажи, яке ім'я мені?
(Тюльпан). (Слайд 15).

в)Звуковий аналіз слів : тигр , троянда, тюльпан,телефон. (Слайд 16).

Проводжаючи в дорогу принца жителі королівства просили,коли ми знайдемо королеву передзвонити їм. Що нам для цього потрібно? Телефон


  • Які нові звуки найчастіше зустрічаються у вірші про тигра і у відгадках?

ІV. Ознайомлення з буквою «ТЕ», її алфавітною назвою, графічним зображенням.

1.Це сироїжка тут росте? Ні. То букви ТЕ портрет.

Тоненька ніжка в букви Те. На голові берет.

2. Місце букви «Т» у алфавіті.

3.Читання складів закритих і відкритих з буквою «те».

-А тигр, діти, виявився не таким уже і страшним і навіть дозволив нам відправитись додому на транспорті. Виберіть транспорт на якому ми повертаємося додому.

4. Анаграми: сітак, таклі, вайтрам , лейтробус. (Слайд 17).

V.Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота по букварю.

2. Багатозначність слова котики.

3. Скоромовка.

4. Вправа на увагу. Що відмінного у цих словах?

літо тісто листівка



лото місто ластівка

5. Читання слів у колонках.



VІ. Підсумок уроку. Вправа «Мікрофон» .(Слайд18).

-Що сподобалося на уроці?

-Що не сподобалося?

-Що здивувало на уроці?





База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка