Звук [в],буква Вв. Звуки [з] [з’], буква Зз




Скачати 131,64 Kb.
Дата конвертації15.02.2019
Розмір131,64 Kb.
Тема: Звук [в],буква Вв. Звуки [з] [з’], буква Зз.

Письмо малих букв в,з.


Мета :

- закріпити знання учнів про елемент «подовжена похила з петлею

внизу»;


  • розвивати навичку осмисленого швидкого читання;

  • розвивати пам'ять;

  • вчити запам’ятовувати графічне зображення словникових слів та відтворювати їх з памяті;

  • розвивати фонематичний слух учнів;

  • вчити каліграфічно писати вивчені букви;

  • збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення;

  • навчати правилам української мови;

  • виховувати любов до рідної мови;

  • виховувати любов до природи, зокрема до тварин ;

  • виховувати охайність у роботі.

Обладнання :

телевізор, ноутбук, плакати, предметні малюнки,

презентації.


Всі матеріали вправ та відеоматеріали розроблено науково-педагогічним проектом «Інтелект України». Захищені авторським правом. Копіювання , розповсюдження заборонені законом.
Керівник проекту : Гавриш Ірина Володимирівна

Хід уроку



І. Організаційний момент.



  1. Продзвенів шкільний дзвінок

Учнів скликав на урок.

Стали біля парт малята –

Будем вчителів вітати!
Учень : наш клас працює за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».


  1. Правила Мудрої Сови.

  • Щоб гарно, вправно нам працювати , ми повинні знати і виконувати правила Мудрої Сови. Перевіримо, чи знаєте ви їх.

Правило 1. Правильно сядь.


Правило 2. Правильно поклади робочий зошит.
Правило 3. Правильно візьми у руки ручку.


стати відмінниками нам допомагають правила Відмінника та Відмінниці.

Правило 1. Добре навчається той учень, який уважно слухає і виконує завдання вчителя.


Правило 2. Добре навчається той учень, який відразу починає виконувати завдання вчителя.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.


  • Щоб гарно працювати, про здоровя треба дбати .

  • Сядьте рівно, ноги разом , руки на парті, ручку тримаємо правильно.

Вправа 1. Ми працюємо з каліграфічним алфавітом Мудрої Сови.

Знайдіть 4 рядок , назвіть всі букви алфавіту, що записані в рядку. Обведіть ручкою букву, яка має елемент «подовжена похила з петлею внизу».


  • Яку букву обвели? ( діти дають повні відповіді)

  • Який звук позначає буква? Доведіть , що звук [у].є голосним.

  • Назвіть слова, які б починались звуком [у].

Вправа 2 . Вправа «Сорока і Черепаха».



  • Щоб виконати вправу правильно, сядьте рівно, дихайте правильно.


Вовк, вовк, вовк.

Заєць, заєць, заєць.
(Виконуємо вправу 4 рази. Читаємо всі вголос, кожен у своєму темпі.)
ІІІ. Виконання вправ на розвиток пам’яті та мовлення.
Вправа 3 . Вправа «Фотоапарат». ( відео 5.3.)

  • Наші оченята – фотоапарати. Ми уважно дивимось на екран і запам’ятовуємо слова, які побачимо. Це потрібно для того, щоб ми могли писати слова правильно.

заєць

вовк





  • Чітко вимовляємо кожен звук.

  • Яке слово було першим? Яка буква починає слово?

  • А що ви уявляєте , коли чуєте слово «заєць»?

Учень. Заєць – це тварина класу ссавців, роду зайцеподібних. Заєць має довгі вуха, пригнуті до голови. Задні ноги довші за передні. Двічі на рік змінює забарвлення хутра.

( на дошці – предметний малюнок)
Учень. Заєць має двоє вух ,

Коли ліве він пригнув,

Праве вухо слухає,

Як вітрець в нім дмухає.


Учень. Вухань лякливий взимку хутко

Відбілює сіреньке хутро,

Щоб доки стане на відлигу,

Не відрізнятися від снігу.




  • Яке слово було написане друге?

  • З яких звуків складається слово?

  • Виконайте в зошитах звуковий розбір слова. ( Один учень виконує завдання біля дошки з коментуванням).


В О В К














  • А кого ви уявляєте, коли чуєте слово «вовк»?

Учень. Вовк сірий або вовк звичайний – тварина класу хижих ссавців,

роду псових . має сіро-коричневе хутро. Гострі вуха , посаджені

високо на голові. Має гострий зір, гострий нюх, свою здобич чує за

багато кілометрів.
Учень. Має вовк мисливську вдачу

І такі круті повадки,

Що й на місяці він бачить

Молоду вівцю з ягнятком.


Учень. Серед ночі, десь у лісі

Виє вовк на повен місяць.

Виє жалібно, протяжно,

А про що, ніхто не знає.



( на дошку вивішую предметний малюнок)
Вправа 4 . Друкування речень під диктовку вчителя.

  • Наш товариш зі Школи Коротульок - Хвалько, хвалився, що він вміє без помилок і правильно надрукувати слова з вправи «Фотоапарат». Я ж певна, що мої учні цю роботу виконають краще. Ще раз прочитайте слова. Що ви помітили особливого в їх написанні?

( учні пояснюють, що в кінці кожного слова стоїть крапка. Це означає, що кожне слово є окремим реченням. Початок речення завжди пишемо з великої букви.)


















































































































































  • Нагадую, що ми сіли рівно , правильно поклали зошит, ручку тримаємо правильно. Лівою рукою ми закриваємо ліву частину вправи , а виконуємо друкування слів у правій частині.

  • 1 раз ви уважно слухаєте речення.

  • 2 раз – ви друкуєте слова під диктовку вчителя

  • 3 раз – перевіряєте свою роботу.

Візьміть у руки олівець жовтого кольору. Якщо вам подобається ваша робота, праворуч ви можете намалювати сонечко. Якщо робота вам не сподобалась, ви сонечко не зображаєте.
ІV. Виконання вправ на розвиток фонематичного слуху.
Вправа 5 . Ця вправа від веселого папуги. І сьогодні папуга підготував вам нові звуки. Кожен звук має графічне позначення на письмі.Уважно слухайте, щоб не допустити помилок. Квіточки з відповідними графічними знаками почутого звуку, зафарбовуємо різними кольорами.
( На дошці таблиця аналогічна до вправи в робочому зошиті.

Один з учнів працює, коментуючи всі звуки)


Сьогодні папуга сказав [в], [з] ,[за], [зя].


  • Який з почутих звуків є приголосним?

  • Який з цих приголосних звуків є пом’якшеним ? Поясніть, чому приголосний став мяким.


V. Фізкультхвилинка.

Виконуємо вправи під мелодію пісні «Алфавіт».

(відео abetca)
VІ. Підготовчі вправи для написання нових букв.
Вправа 6. – Щоб навчитись правильно писати нові букви, ми повинні підготувати свою праву руку до роботи. В цьому нам допоможе Гелікоптер. Ручку правильно візьміть до рук, поставте руку на лікоть. Навчаємо Гелікоптерчика літати.
Лопотями заверчу – і на небо полечу.

Пригадайте алгоритм написання елементу «похила подовжена з петлею вгорі».


Алгоритм: Від верхньої рядкової вгору петля вужча

за клітинку,по похилій до верхньої

рядкової лінії.


  • Роботу виконуємо охайно і каліграфічно.



VІІ. Вивчення написання нових букв.


  1. Написання малої букви в.

  • Пригадайте з якої букви починається слово «вовк»?

  • Яку букву будемо писати в слові «вовк», якщо це слово буде стояти в середині речення?

  • Так, дійсно, в середині речення слова пишуться з малої букви.

Вправа 7.

Сьогодні ми вивчимо написання малої букви в.

Мудра Сова підготувала для вас алгоритм написання букви в.

Увага на екран. Звертайте увагу на всі чарівні точки, щоб в подальшому писати правильно вивчену літеру.

( відео 5.7)


  • З яких елементів складається мала буква в?

( 1 елемент – подовжена похила з петлею вгорі;

2 елемент – овал)



  • Щоб писати каліграфічно букву, спочатку ми виконаємо почергове написання кожного елемента окремо. Не забуваємо правила правильної постави.

( відео 5.7)

  • Ми готові до виконання написання букви. Ще раз зверніть увагу на написання букви. Працюємо якнайкраще.

Алгоритм: Від верхньої рядкової вгору петля вужча

за клітинку,по похилій до верхньої

рядкової лінії.

До верхньої третини робочого , овал на

Клітинку.


(перевіряю виконання роботи, допомагаю учням писати правильно)


Гімнастика для пальців.
Одна рука траву скубе

І інша теж траву скубе.

Я конику віддам її,

А пальці ось усі мої.

  1. Написання малої букви з.

  • Яка буква стоїть на початку слова «заєць»?

  • Яку букву будемо писати в слові «заєць», якщо це слово буде стояти в середині речення?

  • В середині речення слова пишуться з малої букви.

Вправа 8. Мудра Сова підготувала для вас алгоритм написання букви з.

Увага на екран. Звертайте увагу на всі чарівні точки, щоб в

подальшому писати правильно вивчену літеру.

( відео 5.8)



  • З яких елементів складається мала буква з?

( 1 елемент –верхнє праве заокруглення;

2 елемент – подовжена похила з петлею внизу до середини рядка)



  • Щоб писати каліграфічно букву, спочатку ми виконаємо почергове написання кожного елемента окремо. Не забуваємо правила правильної постави.

( відео 5.8)

  • Ми готові до виконання написання букви. Ще раз зверніть увагу на написання букви. Працюємо якнайкраще.

Алгоритм: Від верхньої третини праве верхнє

заокруглення до нижньої третини ,

плавно до середини клітинки;

від середини клітинки плавно вправо ,

похила до підрядкової, петля через

нижню робочу, до середини робочого

рядка.


(перевіряю виконання роботи, допомагаю учням писати правильно).
VІІІ. Фізкультхвилинка.
Виконуємо вправи під мелодію пісні « Моя Україна».

(відео ! shlahom)



ІХ. Закріплення вивченого на уроці.
Вправа 9. - Ви знаєте, що в школі Коротульок , Знайко вчора провів

опитування правил української мови. І хто ви думаєте, не знає

правил? (Незнайко та Хвалько)


  • Я гадаю, що Незнайків у нашому класі немає , і всі учні вчасно вивчають правила. Бо правила допомагають нам краще вивчити нашу рідну мову.

  • Хто зможе пригадати і швидко розказати правило про голосні звуки та позначення їх на письмі буквами?

( викликаю декілька учнів розказати правило)



  • Пригадавши правило, ми безпомилково можемо виконати завдання від найрозумнішого коротульки Знайка.

  • Прочитайте уважно тестові відповіді та виберіть правильну до запитання :


Як умовно позначають голосний звук?

Вправа 10. - І знову Незнайко загубився у сітці зошита. Він забувся , де

знаходиться середина робочого рядка. Візьміть у руки

ручку, сядьте правильно, не відриваючи руки проведіть

пряму горизонтальну лінію через середину робочого рядка.

Не вийдіть за поле .



  • Жовтим олівцем зафарбуйте робочий рядок.

  • Перевірте правильність виконання завдання, переглянувши презентацію.

(відео 5.10)
Вправа 11. - Завдання для творчих учнів.

  • Кого ми бачимо на лівому малюнку?

  • З якої букви починається слово «Заєць»?

  • Подивіться на підпис під малюнком. Яка буква загубилась?

  • Поясніть , чому будемо друкувати велику букву З?

  • Заштрихуйте зайченя. Нахил штрихування показує нам допоміжна похила лінія. Штрихуємо зверху вниз.

  • Хто зображений на малюнку праворуч?

  • Які букви загубились? Надрукуйте загублені букви.

  • Малюнок зафарбовуємо.



Х. Підсумок уроку. Оцінювання роботи класу.
- Які словникові слова ми сьогодні навчились друкувати?

- Який звук позначає буква «В», буква «З»?

-Написання яких букв ми сьогодні вивчили?

- Чи сподобався вам сьогоднішній урок? Що найбільше запам’яталось?



- Як ми оцінимо роботу класу на уроці?






База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка