• знання про роботу з Інтернет-сервісамиСкачати 22.39 Kb.
Дата конвертації12.12.2018
Розмір22.39 Kb.
Сьогодні посилена увага до Інтернету має просте пояснення: в сучасному світі не існує джерела інформації, яке можна було б порівняти з Інтернетом за потужністю та оперативністю.

Вміння вчителя працювати з Інтернет-ресурсами складає базовий та достатній рівні інформаційно-комунікаційної компетентності вчителя, які передбачають освоєння педагогом спеціалізованих технологій, розроблених відповідно до вимог змісту навчального предмета, і формування в нього готовності до впровадження їх в освітню діяльність. Достатній рівень ІК-компетентності вимагає від вчителя не тільки уміння здійснювати пошук матеріалів в мережі Інтернет, але й передбачає:

• знання про роботу з Інтернет-сервісами;

• знання орієнтовного переліку існуючих Інтернет-ресурсів та їх використання в освітньому процесі та самоосвітній діяльності;

• розроблення змісту та методик використання Інтернет-ресурсів у навчально-виховному процесі;

• розроблення простих Web-сайтів та їх використання під час викладання свого предмету;

• уміння організувати самостійну навчальну діяльність учнів з використанням Інтернет-ресурсів.

Блог («мережевий журнал чи щоденник подій») — це веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи тимчасової значущості.

Вміст блога можна уявляти собі як стрічку, на якій в хронологічному порядку згідно з датами їхньої публікації блогером йдуть дописи, так звані пости, один за одним. Оскільки з часом у блозі накопичується багато постів, зазвичай ця стрічка займає кілька веб-сторінок, так що найновіший пост займає верхню частину першої сторінки, і чим давніше, тим нижче від нього містяться попередні пости, скажімо, всі пости за останній тиждень; друга сторінка тоді присвячена постам за тиждень до того, третя сторінка ще давнішим, і так далі. Як правило, сторінки блога також містять посилання на архів блогу, тобто на попередні пости згруповані по місяцях і роках. Отже навігація блога в хронологічному порядку є дуже легкою.

Офіційні сайти

www.mon.gov.ua – офіційний сайт Міністерства освіти і науки України;

www.kmu.gov.ua – Урядовий портал.

Це сайти органів управління. На них розміщені такі освітні веб-ресурси: урядові документи, положення, закони.

http://www.lib.com.ua/ Для учнів, вчителів - електронна бібліотека

http://mirslovarei.com Для учнів, вчителів - світ словників: словники і енциклопедії

ПЕДАГОГІЧНА ПРЕСА http://pedpresa.com/

Вікі-ресурси

http://eduwiki.uran.net.ua – ВікіОсвіта – мережеве об’єднання учасників навчально-виховного процесу.

http://uk.wikipedia.org. – Вікіпедія (англ. Wikipedia) – це відкрита багатомовна вікі-енциклопедія.

http://uk.wikibooks.org – Український Вікіпідручник, відкрита та вільна бібліотека навчальної літератури.

Предметні конкурси

http://gra-sonyashnyk.com.ua – українознавчий конкурс «Соняшник».

http://www.uclever.com – конкурс «Патріот» (українське мовознавство)

Освітні ресурси

http://www.man.gov.ua – Мала Академія Наук України.

http://www.teacherjournal.com.ua – Учительський он-лайн журнал.

http://metodportal.net – Методичний портал. Спеціалізований ресурс, призначений для вчителів, співавтором якого може бути кожен з Вас.

http://osvita.ua – Освіта.ua. Мабуть один з найкращих сайтів для вчителя, вихователя, керівника.

http://ostriv.in.ua – Острів знань.

http://shkola.ua – Навчальний портал Школа.ua. Розділ порталу «Вчителям» представляє методичну та навчальну літературу для педагогів.

http://www.teacher.in.ua – Український освітній портал. Український портал для вчителів та викладачів. Розробки уроків і сценаріїв до свят. Методичні матеріали. Наочність до уроків.

http://www.bankportfolio.ru – банк інтернет-портфоліо вчителів.

http://www.koncpekt.org.ua – Все для вчителя. На сайт зібрано матеріали на допомогу вчителю-практику. До вашої уваги конспекти уроків та методи інтерактивного навчання.

http://notatka.at.ua – Записник сучасного вчителя. Сайт для інтерактивних педагогів. Основу сайту становлять ІКТ, в тому числі, презентації з усіх шкільних предметів, конспекти і методичні поради до проведення сучасного продуктивного уроку та матеріали для виховної роботи.

http://wecreative.ucoz.ru – творчий учитель. Сайт для творчих учителів, на якому можна знайти цікаві матеріали та завантажити свої надбання для обміну досвідом.

http://www.dnipro-ukr.com.ua – Літературно-художній журнал «Дніпро». Сценарії шкільних свят, новинки літератури, світова та українська класика.

Освітянська мережа України (www.ednu.kiev.ua) - представляє всі українські інформаційні ресурси, пов'язані з освітою: міжнародні, донорські та громадські організації, навчальні заклади, довідник для абітурієнтів, освіту і вивчення мов за кордоном, гранти і стипендії, українську освітянську пресу, виставки, семінари, конференції, дистанційне навчання в Україні і за кордоном.

Європейський освітній портал (www.eu-edu.org) – інформаційно-аналітичний веб-ресурс, присвячений інтеграції України в європейський освітній простір. Веб-сайт містить практичну інформацію для студентів, які бажають навчатися в Європі; науковців, які прагнуть стажуватися у країнах ЄС; керівників освітніх інституцій, які поступово долучаються до Болонської системи чи прагнуть отримати фінансову підтримку своїх освітніх ініціатив; урядовців та громадських активістів, дотичних до питань освітньої сфери.

Освітній портал (www.osvita.org.ua). Інтернет-ресурс, в якому вчителі, учні, батьки, управлінці галузі освіти різних рівнів і всі зацікавлені можуть знайти найрізноманітнішу інформацію – від новин до планів уроків, методичні розробки та аналітичні матеріали щодо розвитку освіти в світі.

Веб-ресурс "Українська система дистанційного навчання" (www.udl.org.ua), на інформаційних сторінках якої можна ознайомитися з програмами певних курсів та даними про викладачів, взяти участь в онлайн-конференціях тощо.

Каталог "Бібліотеки України" (www.ukrlibworld.kiev.ua). Представлена повна інформація (телефони, місцезнаходження, адреси сайтів) про бібліотеки всіх областей України.

База даних «Законодавство України» (www.zakon.rada.gov.ua) знаходиться на сайті Верховної Ради України. Пошукова система дозволяє швидко знайти документи як за реквізитами, так i за контекстом.

Портал «Діти України» (www.children.edu-ua.net) надає різноманітну педагогічну інформацію, зокрема, методичну. Інформація, розміщена на ньому, спрямована на широке коло користувачів: від дитини до вчителя та батьків.

Освітній шкільний портал "Острів знань" (www.ostriv.in.ua). На освітньому порталі користувач має можливість познайомитись з новинами та подіями освітнього життя, а також скористатися автоматизованою базою даних вищих навчальних закладів України, каталогом освітніх сайтів та іншою різноманітною інформацією з питань освіти та науки. Ресурс буде корисний для користувачів молодшого, середнього і старшого шкільного віку, а також для вчителів та батьків.

Український центр оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua) надає інформацію про підготовку і проведення зовнішнього незалежного оцінювання, результати ЗНО, програми ЗНО, тести, представляє регіональні центри та нормативні документи.

Наукове електронне фахове видання "Народна освіта" (www.narodnaosvita.kiev.ua) надає можливість педагогам, політичним і громадським діячам, пошукувачам наукових ступенів на сторінках окремих тематичних рубрик презентувати свої наукові доробки в галузі освіти, а також інформує дописувачів про вимоги щодо оформлення та представлення наукових статтей.

Слово вчителя (www.konserg.ucoz.ua). Сайт cтворений для поширення педагогічного досвіду вчителів-предметників, спілкування, обміну ідеями. У ньому викладено розробки уроків, виховних годин, комп'ютерних програм, тестів, поурочні та календарні плани тощо.

Українська мова та література

http://www.ukrmova.dn.ua – українська мова та література. Методичні матеріали до уроків, олімпіад та конкурсів. Календарне планування, тематична атестація, атестація учителя, розробки уроків.

http://vk.com/uabooks – українські аудіокниги.

http://www.dilovamova.com – українське ділове мовлення.

http://www.library.lg.ua – літературна спадщина Бориса Грінченка.

Электронная библиотека украинской литературы http://sites.utoronto.ca/elul/

Поетика, библиотека украинской поэзии http://poetry.uazone.net

Web-сайт, посвященный украинской поэзии. Произведения классиков украинской поэзии и сочинения современных авторов. Алфавитный указатель поэтов. Переводы на украинский язык произведений зарубежных поэтов. Тексты народных песени. Тексты современных песен.

Рубрики каталога: Литература

Лукошко сказок http://lukoshko.net/

Детская электронная библиотека - народные и авторские сказки, стихи и рассказы для детей, словарь, обои

Рубрики каталога: Библиотеки Литература

"Буквоед", книжный портал

http://bukvoid.com.ua

Актуальные события в сфере украинской литературы, информация об украинских писателях, издательствах, литературных агентствах и издателях, книжных сетях и магазинах Украины. Онлайн-библиотека произведений украинских авторов.

Рубрики каталога: Литература

Сеть книжных магазинов "Е" http://book-ye.com.ua

Интернет-магазин книг. Каталог изданий, прайс-лист, заказ и оплата, доставка.

Рубрики каталога: Литература

Торговля и профессиональные услуги

ukrlib.com.ua, библиотека украинской литературы http://www.ukrlib.com.ua/

Алфавитный каталог произведений украинских писателей, биографии, литературная энциклопедия, критические статьи, народное творчество, рефераты, словарь.

Рубрики каталога: Библиотеки

"Словопедія", онлайн-словари http://slovopedia.org.ua

Разное


КАТАЛОГ ОСВІТНІХ ВЕБ-РЕСУРСІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Інтернет-ресурси для вчителів української мови та літератури

Українська мова та література на на допомогу вчителю Українська мова та література в школі. Електронна версія науково-методичного журналу.

“Поезія та авторська пісня України”. Сайт сучасних українських авторів, конкурси, літературна періодика, Форум, конкурси, цікаві проекти ..Вірші. Київ. ua”: сучасні київські автори, поетична школа, критика, конкурси, спілкування “Національна спілка письменників України”. Літературна Україна, письменницький довідник, загальні факти про НСПУ, з’їзди тощо

Сайт видавництва “КАЛЬВАРІЯ”. Новини видавництва, автори, фотогалерея, „Кальварійські посиденьки”, видання, читальня, Форум та ін.

Твори з української мови Розробки уроків та багато іншої корисної інформації

Презентація методичного об`єднання http://korzun.at.ua/load/prezentacija_roboti_metodob_96_ednannja_vchitel...

http://korzun.at.ua/load/pozaklasna_roboa/vazhlivi_pam_jatni_ta_juvilejn... Важливі пам`ятні та ювілейні дати 2013-2014 року.

Диктанти з української мови. Запропоновані тексти диктантів — це цілісні завершені уривки, вилучені з творів художньої літератури, публіцистичних творів, періодичної преси.

Розділ сайту http://vchytel.info/

http://ukrainezzosh75.blogspot.com/p/11.html - цікаві матеріали про літературу кінця ХХ - початку ХХІ ст.

ukrlitera.ru Художня українська література, матеріали для школи: розробки уроків, календарно-тематичне планування.

http://skripnikmarina.ucoz.ua/ - сайт новий, цікавий. Тут є online тести з української мови та літератури, де учні можуть перевірити свої знання й отримати оцінки; довідники, кросворди, розробки уроків, презентації, аудіо- та відеоматеріали з української літератури тощо.

http://ukrainskamova.at.ua/ Офіційний сайт української мови. повна збірка правил української мови, та ще багато цікавої інформаціїї. Зокрема - ділова мова, мова для початківців, відео уроки, презентації та книжки українською.

https://sites.google.com/site/slovesniksevastopola/home - сайт вчителів української мови м.Севастополя.

http://eureka.ucoz.ua/ - багато цікавого матеріалу з літератури.

http://tsybulyanskabigmirnet.blogspot.com/ Блог "Еверест філології" (українська мова та література) для вчителів, учнів та їх батьків.

http://school.xvatit.com Гіпермаркет знань — це повна матриця всіх уроків і тестів. Тепер вся школа в одному місці. Окрім того, кожен може додавати свої вставки за ангалогією до Вікіпедії. Завдяки цьому кожен урок стає повнішим та сучаснішим. Тут все як у великому магазині самообслуговування, за одним виключенням: платити ні за що не потрібно. Натискайте на потрібний вам урок або тему і не забудьте про багаточисельні опції, в яких є кольорові презентації уроку, ілюстрації, домашні завдання і багато всього іншого, тобто — «повний фарш» уроку.

Для зручності відвідувачів даю прямі посилання на розробки уроків з української мови та української літератури на Гіпермаркеті знань.

http://golovina-helen.ucoz.ru/ персональний сайт учителя-мовника

http://testzno.com.ua/ Протестуй свої знання. На сайті можна перевірити свої сили в написанні тестів ЗНО з різних предметів, у т.ч. з української мови та літератури. Тестування проводиться анонімно без попередньої реєстрації. Інформація про тестування учасника є конфіденційною.

http://ukrtvory.ru/ Українські твори з літератури. Твори учнівські (5-12 клас),не всі досконалі, проте на головній сторінці та в розділі "Робота над творами" гарний матеріал для підготовки учнів до написання творів.

http://ukrmova.dn.ua/index.html Не забудьте й про вже відомий нам сайт Сороки Г.П. Охайний, чітко викладено матеріали. На жаль, не завантажується схема аналізу епічного твору.

http://ippo.org.ua/index.php?option=com_content&;task=blogcategory&id=59&Itemid=61 Сайт інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б.Грінченка. Корисні матеріали для учителів мови й літератури, у т.ч. для підготовки до атестації.

http://www.ukrtvory.com.ua/index.html

"Бібліотека школяра". Скопіювала анонс розділів: "Українська мова" - велика колекція учнівських творів з мови. "Українська література" - колекція шкільних творів з української літератури. На сайті максимально підібрані твори з літератури, які допоможуть Вам в стислі строки написати чудові роботи та отримати вищий бал. Всі твори викладені відповідно до шкільної програми учнів українських шкіл.

http://www.glazova.org.ua/ Для вчителів української мови. Сайт веде Олександра Глазова.

http://pysar.net/vidu.php Українська поезія. За алфавітом. Твори поетів також за алфавітом - зручно шукати. Є корисні посилання.

http://www.parta.com.ua/ukr/ Усе організовано згідно зі шкільною програмою. Внизу головної сторінки знайдете дрібні посилання, серед них "Шкільна програма". Є перелік всіх тем уроків літератури (у т.ч. світової) за класами (7-11), а також додаткові матеріали,реферати, твори, перекази, матеріали ЗНО, біографії, тексти для додаткового (самостійного, позакласного) читання та ін. "Так, представлені матеріали з 7 по 11 клас до предметів Українська література, Зарубіжна література, Історія України. Додав посилання у відповідні наші розділи . Пряме посилання на сторінку з уроками: http://www.parta.com.ua/ukr/school_program/

http://www.ukrlitzno.com.ua/ 9-11 класи. Українська література - готуємося до іспитів (ЗНО).Тут зібрано матеріал з теорії літератури, розповідається про життя та творчість письменників, короткий (а не скорочений!) зміст творів та питання для самоконтролю. http://www.ukrlitzno.com.ua/mapa-sajtu/ - це мапа сайту.

Ідея в тому, щоб зібрати в одному місці посилання на найкорисніші для вчителів предметні сайти.

Для поповнення списків залишайте новий коментар з посиланнями на сайти, бажано з коротким описом, чим корисний ресурс.

Мультимедійні підручники з української мови та літератури http://rozumniki.net/catalog/products/ukrayins%60ka-mova-ta-literatura/

http://medievist.org.ua/ - інформація про українську латиномовну літературу. Статті з методики викладання української літератури.http://nbilokura.blogspot.com/ - блог "Мовний світ" вчителя української мови та літератури
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 22.39 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка