1. Виникнення і розвиток зварювання. Суть процесу зварюванняСторінка1/11
Дата конвертації22.06.2022
Розмір208 Kb.
#92857
ТипРішення
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
Зварка. Киснева резка

Зміст
Вступ
1. Виникнення і розвиток зварювання.
2. Суть процесу зварювання.
3. Технології кисневого розрізання.
3.1. Техніка кисневого розрізання
3.2. Ручна розділова киснева різка.
3.3. Поверхнева киснева різка.
3.4. Властивості зони термічного впливу при розрізанні
3.5. Різаки.
4. Охорона праці при газополум'яних роботах.
Використана література.
Вступ

У рішення задач науково - технічного прогресу важливе місце належить зварці. Зварка є технологічним процесом, широко вживана практично у всіх галузях народного господарства. Із застосуванням зварки створюються серійні і унікальні машини. Зварка внесла корінні зміни в конструкцію і технологію виробництва багатьох виробів. При виготовленні металоконструкцій, прокладці трубопроводів, установці технологічного устаткування, на зварку доводиться четверта частина всіх будівельно-монтажних робіт. Основним видом зварки є дугова зварка.


Основоположниками зварки є російські учені і інженери - В.В. Петров, Н.Н. Бенардос і Н.Г.Славянов. В 1802г. професор фізики Петров відкрив і спостерігав дуговий розряд від побудованого їм могутнього «вольтового стовпа». Цей стовп або батарея був наймогутнішим джерелом електричного струму того часу. У той час електротехніка тільки починала створюватися, і відкриття Петровим дугового розряду значно випередило свій вік.
До практичного застосування дуги для цілей зварки пройшло 80 років. Н.Н.Бенардос вперше застосував електричну дугу між вугільним електродом і металом для зварки. Він застосував створений їм спосіб не тільки для зварки, але і для наплавлення і різки металів.
Інший російський винахідник Славянов, розробив спосіб дугової зварки металевим електродом із захистом зварювальної зони шаром порошкоподібної речовини, тобто флюсу, і перший в світі механізм для напівавтоматичної подачі електронного прутка в зону зварки. Спосіб зварки плавким металевим електродом одержав назву «дугова зварка за способом Славянова».
Винаходи Бенардоса і Славянова знайшли помітне застосування на ті часи, і в першу чергу на залізницях, а потім на декількох крупних машинобудівних і металургійних заводах Росії.
Проте, не дивлячись на первинні успіхи російських винахідників в справі розробки і впровадження дугової зварки, до початку XX століття країни Європи випередили Росію.
Тільки після революції 1917г. зварка одержала інтенсивний розвиток в нашій країні. У нашій країні тоді вперше в світі бувальщини розроблений новий високопродуктивний вигляд зварки, це електрошлакова, у вуглекислому газі, дифузна та інші. Фундаментальні дослідження по розробці нових процесів і технології зварки проводяться у ряді науково-дослідних організаціях, Вузах і крупних підприємствах суднобудівельної, авіаційної, нафтохімічної, атомної і інших.
На сучасному етапі розвитку зварювального виробництва у зв'язку з розвитком науково-технічної революції різко зріс діагноз зварюваної товщини, матеріалів, видів зварки. В даний час зварюють матеріали товщиною від декілька мікрон (у мікроелектроніці) до декількох метрів (у важкому машинобудуванні).
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка