1. Вступне слово вчителяСкачати 12.03 Mb.
Дата конвертації16.02.2019
Розмір12.03 Mb.
#82863
 • Обладнання:

1. Вступне слово вчителя

 • КОТЛЯРЕВСЬКИЙ ІВАН ПЕТРОВИЧ
 • (1769-1838)
 • Основоположник нової української літератури.

БІОГРАФІЯ

 • Іван Котляревський народився 9 вересня 1769 року в сім’ї канцеляриста. Рід Котляревських належав до найдавніших і найповажніших вихідців із Запорозької Січі. Іван Петрович нараховував у ньому не менше 15 колін. На жаль, не відомо, де він здобув початкову освіту, відомо, що навчався в Полтавській духовній семінарії.

Котляревський мав особливу пристрасть до віршів і вмів до всякого слова мистецьки добирати дотепні рими, за що товариші прозвали римачем. Під час канікул заробляв собі на прожиття тим, що навчав поміщицьких дітей.

 • Котляревський мав особливу пристрасть до віршів і вмів до всякого слова мистецьки добирати дотепні рими, за що товариші прозвали римачем. Під час канікул заробляв собі на прожиття тим, що навчав поміщицьких дітей.
 • Мав досить велику, але просту, майже селянську хату поряд із центром міста. Працював куратором Будинку виховання дітей бідних дворян, у якому на той час виховувався майбутній відомий математик Михайло Остроградський. Був організатором і керівником Полтавського професійного театру, членом масонської ложі “Любов до істини”, певною мірою декабристського напрямку. Допомагав у формуванні п'ятого козацького полку для участі у війні з Наполеоном(1812).

Бурлескно-травестійна поема “Енеїда” І.П.Котляревського є вираженням ідейно-естетичних тенденцій, першим твором української літератури. “Наталка Полтавка” – започаткувала нову українську драматургію й повела її шляхом народності до вершин світового значення.

 • Бурлескно-травестійна поема “Енеїда” І.П.Котляревського є вираженням ідейно-естетичних тенденцій, першим твором української літератури. “Наталка Полтавка” – започаткувала нову українську драматургію й повела її шляхом народності до вершин світового значення.

КОМПОЗИЦІЯ – це побудова художнього твору, зв’язок і розміщення його частин; послідовність розгортання дії п'єси. Основні композиційні елементи твору: експозиція, з якої дізнаємося про час і місце дій, одержуємо перше уявлення про персонажів; розвиток дії – події, спричинені конфліктом; кульмінація – вирішальна подія, яка виявляє найбільше загострення конфлікту; розв'язка – наслідки подій, що відбулися в п'єсі.

 • КОМПОЗИЦІЯ – це побудова художнього твору, зв’язок і розміщення його частин; послідовність розгортання дії п'єси. Основні композиційні елементи твору: експозиція, з якої дізнаємося про час і місце дій, одержуємо перше уявлення про персонажів; розвиток дії – події, спричинені конфліктом; кульмінація – вирішальна подія, яка виявляє найбільше загострення конфлікту; розв'язка – наслідки подій, що відбулися в п'єсі.

ДРАМАТИЧНИЙ ТВІР – характеризується тим, що твори зображують життя через висловлювання та дію персонажів. Вони призначаються для постановки на сцені й пишуться з урахуванням вимог їх сценічного втілення. Пишуться драматичні твори у формі розмов дійових осіб. Автору належать лише ремарки – вказівки на місце дії, одяг, зовнішній вигляд персонажів, - інколи стислі характеристики їх, різні зв'язки між ними тощо.

 • ДРАМАТИЧНИЙ ТВІР – характеризується тим, що твори зображують життя через висловлювання та дію персонажів. Вони призначаються для постановки на сцені й пишуться з урахуванням вимог їх сценічного втілення. Пишуться драматичні твори у формі розмов дійових осіб. Автору належать лише ремарки – вказівки на місце дії, одяг, зовнішній вигляд персонажів, - інколи стислі характеристики їх, різні зв'язки між ними тощо.

“НАТАЛКА ПОЛТАВКА”

 • Сюжет п'єси досить простий. Закохані герої п'єси, Наталка і Петро, не можуть одружитися спочатку через бідність парубка, а згодом через те, що на шляху до їхнього щастя став пан возний.

Конфлікт

 • Типовим для тодішнього села є конфлікт п'єси, що має соціальний характер. Терпилиха схиляє дочку до шлюбу із нелюбом тому, що він багатий, що він возний, чиновник, що в руках у нього влада. А Петрові побрататися з Наталкою перешкоджає бідність – теж соціально зумовлена причина.

ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

 • Визначити композицію драми І.Котляревського “Наталка Полтавка”.
 • Запишіть результат у зошит.
 • Список використаної літератури
 • Українська література / За ред. В.Я.Неділька. – К., “Вища школа”. – 1977.
 • Бочарник У. Українська література. – Харків, “Ранок”, - 2002.
 • Усі письменники і народна творчість: довідник. – К.: Майстер-клас, 2007-2008. – 864 с.
 • ЗАПОРІЖЖЯ
 • 2012 рік

Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію

Скачати 12.03 Mb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка