1. Які основні клінічні ознаки геморагічного інсульту?Скачати 20.58 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації27.05.2022
Розмір20.58 Kb.
#92473
  1   2   3   4
КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ ДО ЗАНЯТТЯ 4
задачі до теми №15 (1)

1. Які основні клінічні ознаки геморагічного інсульту?
Клінічна симптоматика геморагічного інсульту має свої особливості залежно від локалізації гематоми.
Лобулярні гематоми утворюються в ділянці кори і підкірковій речовині. Неврологічний дефіцит має обмежений і часто мінливий характер.
Гематоми лобної долі супроводжуються слабкістю в протилежній руці, гематома лівої скроневої долі – афазією та делірієм гематоми тім’яної долі – контрлатеральною геміанестезією, гематоми потиличної долі – контрлатеральною гомонімною геміанопсією. При крововиливах субтенторіально в базальні ганглії та внутрішню капсулу характерні раптовий головний біль, втрата свідомості у поєднанні з контрлатеральним геміпарезом, гемігіпестезією, гомонімною геміанопсією та афазією (при уражені домінантної півкулі). Можлива компресія верхніх відділів стовбура мозку.
Крововилив у таламус проявляється таламічним синдромом: контрлатеральним геміпарезом, геміанестезією, часто супроводжується проривом у 3-й шлуночок з можливою подальшою дислокацією півкульних структур і розвитком верхнього вклинення (у вирізку намету мозочка).
При крововиливах у каудальне тіло відмічається головний біль, нудота, блювота та різні поведінкові порушення, контрлатеральний геміпарез без мовних порушень.
При первинних крововиливах у стовбур мозку, як правило, уражується міст, що клінічно виявляється раннім розвитком коми, звуженням зіниць зі збереженою фотореакцією, тетраплегією, вираженою децеребраційною ригідністю.
Первинні крововиливи в середній і довгастий мозок виникають рідко. Для крововиливу в середній мозок характерний розвиток синдрому Вебера (гомолатеральний параліч окорухового нерва і перехресна геміплегія).
Крововилив у довгастий мозок зазвичай супроводжується раннім розвитком коми у хворого. Крововилив у мозочок характеризується блювотою, нудотою, головним болем, порушенням координації, запамороченням. \
Прорив крові у шлуночкову систему виникає при поширених гематомах (об’єм більше 30 см3 ), які локалізуються в глибинних структурах мозку близько від серединної лінії. Півкульні гематоми ускладнюються проривом у шлуночки мозку в 48-85% випадків.
Масивні крововиливи поблизу лікворноїсистеми частоускладнюються гострою оклюзійною гідроцефалією.
Крововиливи субтенторіальної локалізації призводять до компресії Сільвієвого водопроводу і заповнення кров’ю 3-го і 4-го шлуночків з подальшим збільшенням їх об’єму, гострої оклюзійної гідроцефалії, що призводить до нижнього вклинення (у великий потиличний отвір).

Скачати 20.58 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка