Каталог: library -> students
library -> Систематизований бюлетень нових надходжень квітень – травень 2012 р
library -> Робоча програма навчальної дисципліни «Системи технологій підприємства»
library -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни
students -> Штучні нейронні мережі
students -> 2 Штучні нейронні мережі
students -> Методичні вказівки до лабораторної роботи №1 з дисципліни «Системи автоматизації конструкторського проектування»

Скачати 176 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:

2 Основи htmlДата конвертації28.10.2018
Розмір176 Kb.
#54998
- тег, що позначає рядок таблиці (table row).

- тег, що позначає заголовок 1 рівня (header 1 level).

Для збільшення інформативності тегу використовуються атрибути, що вказують текстові чи числові значення.2.2. Основи HTML


HTML - не є мовою програмування, це мова розмітки, яка використовується для розміщення елементів (тексту, картинок, кнопок, таблиць тощо) на сторінці, тобто, для складання структури. Сторінка може мати складну або просту структуру, все залежить від досвіду веб-розробника.

HTML складається з ряду елементів, які використовують для того, щоб різні частини сторінки мали певний вид або спрацьовували певним способом. За призначення, вигляд та розташування елементу відповідають спеціальні оператори (теги), які представляють собою команду, що поміщена в кутові дужки. Теги, зазвичай, є скороченою назвою або абревіатурою того завдання, що має виконати браузер наприклад:


- тег, що позначає абзац (paragraph).В наведеному прикладі показано тег таблиці, яка має займати 50% від ширини вікна браузера (або блоку, в якому знаходиться) і розміщена по центру.

В мові HTML застосовують теги: одинарні, парні та коментарі.

Одинарні теги HTML


Одинарні теги складаються з одного оператора. Наприклад, тег
- перенесення на новий рядок,
- розділова лінія, - уставляння зображення. Властивості для одиночного тегу вказуються всередині через атрибути, наприклад:

В наведеному прикладі в одиночному тезі прописано атрибути, які вказують на місце розташування і назву графічного файлу, ширину зображення в 200пікселів і наявність рамки навколо зображення шириною в 1 піксел.

Певний час вимагалося наприкінці одиночного тегу вказувати слеш (
, ), натепер такий стиль написання вже не є обов’язковим.

Парні теги HTML


Парних тегів є значно більше і вони вказують браузеру початок і закінчення певного структурного елементу: рядка, блоку, таблиці, заголовку

Наприклад, для того, щоб певний текст відобразився в браузері як рядок, слід застосувати теги, що позначають елемент-параграф (рис. 2.1):Рис. 2.1. Склад HTML-елементу

Основними частинами елемента є:


  • Початковий тег: Він складається з назви елемента (
    ) і є ознакою початку елемента, з цього моменту тег починає впливати на той вміст, що слідує за ним.

  • Кінцевий тег: виглядає як і початковий, але містить слеш перед назвою тега (
    ). Він вказує на закінчення елементу. Закінчення в парних тегах є обов’язковими, інакше браузер може невірно відобразити вміст.

  • Вміст: в цьому випадку вмістом є простий текст.

  • Елемент: початковий тег + вміст + кінцевий тег = елемент.

Всередині елементів можна вкладати інші елементи - це називається вкладеністю. Наприклад, якщо потрібно зробити акцент на певному слові і виділити його грубішим шрифтом.

Цей фрагмент є окремим рядком тексту


Якщо застосовується розміщення елементів всередині інших, слід обов’язково зберігати порядок вкладеності. В наступному прикладі наведено невірний запис:


Цей фрагмент є окремим рядком тексту


Елементи повинні відкриватися і закриватися правильно таким чином, щоб явно перебувати всередині або зовні один одного. Якщо вони перекриваються так, як в прикладі вище, то браузер сам приймає рішення як відображати, що може привести до непередбачуваного результату.


Теги для коментарів


Коментування в HTML необхідно для покращення читабельності коду. В коментарях, зазвичай, вказується пояснення ділянки коду, що спрощує процес редагування HTML сторінки в подальшому. Розробнику легше орієнтуватися і вносити зміни, оскільки коли коду стає дуже багато, то в ньому легко заплутатися, можна поставити зайвий тег або, навпаки, не закрити його.

Тег для коментаря починається з кутової дужки, знак оклику, два дефіси, текст коментаря, два дефіси, закінчується кутовою дужкою.Коментарі в HTML не відображаються на сторінці в браузері користувачеві, їх можна побачити лише в коді веб-сторінки. Для зручності слід коментувати не лише початок певного блоку коду, а й його завершення, наприклад:
Структура HTML-документа


Для сторінок будь якої складності існує стандартна структура, яка має обов’язкові елементи.Тестова сторінка


Моя перша сторінка
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка