2. Теоретична частина Перукарська справаСкачати 278.34 Kb.
Дата конвертації23.10.2016
Розмір278.34 Kb.
Зміст

Вступ

2. Теоретична частина

2.1. Перукарська справа

2.2.Матеріалознавство

2.3. Загальний образ моделі

2.4. Охорона праці

2.5. Санітаріята гігієна

3. Практичначастина

4. Висновок

5. Додатки

6. Використана література

,

Вступ

Сучасні напрямки моди в чоловічих стрижках та зачісках спрямовані на те, що чоловіки більше стали піклуватися про свою зачіску. Часто чоловіки бувають скурпульозніше жінок в своєму прагненні до краси. Головною залишаються чистота волосся і вдала стрижка, а якщо довге волосся, то акуратність чоловічої зачіски. Добре виконана, вона може змінити вираз обличчя, скрасти його недоліки, наприклад, дуже довгий або кирпоносий ніс, зробити лоб вище або надати йому більш правильну форму, пом'якшити дуже різкі риси обличчя, зробити обличчя благородніше і молодше. Помічено, що модна і із смаком виконана чоловіча зачіска додає упевненості в собі і прикрашає життя.

Сьогоднішня мода жінок незвичайно багата різноманітними стилями і напрямами. Модним вважається все - класика, авангард, еклектика. В сучасній моді дійсно важко виділити якийсь пріоритетний напрям. Така різноманітність дає величезний простір для самовираження як самій жінці, так і майстру. Проте можна сказати, що багато жінок віддають перевагу класичним жіночим зачіскам, коротким молодіжним стрижкам, оскільки по гідності оцінили їх зручність. На сьогоднішній час стри Каре є досить популярною стрижкою , цим вона зобов'язана тому , що має безліч модних модифікацій , і йде більшості жінок , з будь-яким типом волосся. Стрижкажка каре модна. Будь-яку коротку стрижку завжди можна зробити святкової та романтичною , всього лише застосувавши гель для волосся або мус . Хоча на сьогоднішній день в моду ввійшло довге волосся.

Зараз модні для дітей стрижки які стрижуть дорослим. Звичайно, до трьох рокідитину прийнято стригти вдома, самостійно, звичайними ножицями і як вийде, аби волосся не лізло в очі і рот. Але якщо дитина спокійна, усидлива, слухняна, чом би не привести його в салон. Адже для роботи з дитячим волоссям навіть використовуються спеціальні косметичні лінії, які здатні не нашкодити дитячому волоссю, поліпшити гігієну дитячої шкіри, створити дитині умови, в яких стрижка стане святом.

Хімічна завивка – це перукарська послуга з довготривалого завиття волосся із застосуванням хімічних препаратів. Сучасні технології, постійне вдосконалення рецептів хімічних препаратів перетворили завивку в найпродуктивніший спосіб впливу на об’єм і тип волсся.принцип діїта основні стадії процесу завивки залишаються незмінними – хімічна завивка впливає на структуру волосся. Хімічний розчин для виконання завивки діє на кератин, послаблює цистоновізв’язки між клітинами,внаслідок чого волосся піддається деформації. Новоутворена форма волоссязадається конструкцією коклюшок і закріплюється за допомогою фіксатора, який поновлює цистинові зв’зки.

Нові технології обіцяють нам дуже величезний вибір сучасних засобів для того, щоб кардинально змінити свій імідж.

І, що найголовніше, з мінімальною шкодою для нашого волосся. Фарбування в цьому плані дуже зручні і, головне, легкі у використанні. Тому вам не складе ніяких труднощів зробити це в домашніх умовах.

Почнемо ми з наймодніших кольорів фарб для волосся, після чого детальніше розглянемо сучасні косметичні засоби для фарбування. Отже, які тенденції фарбування в цьому році модні? У цьому сезоні трендовими відтінками волосся стануть спокійні відтінки, наближені до натуральних. Інакше кажучи, нинішня мода вітає всі відтінки натурального і як можна більш природного кольору волосся. Темні відтінки це: темний шоколад, коричнева мідь і всі відтінки русявого кольору. Що стосується щодо темного кольору волосся, то сучасний тенденції перукарської справи приділяють значуще

увагу саме брюнеткам і шатенкам. Так що тут вам варто неодмінно задуматися.З вічно актуального блонда модні такі кольори: пшеничний, перловий, молочний, мідний і карамельний. Також актуальні такі відтінки: кориця, мокрий пісок, бризки шампанського і холодні відтінки білого (попелястий). Рудий колір волосся стане набагато модніше, якщо його скомбінувати з блідими прядками. У моді як і раніше звичні мелірування та колорування волосся. Що стосується останнього, то тут не варто експериментувати з великою кількістю квітів і вже тим більше яскравих відтінків. Та й взагалі, яскраві відтінки волосся в цьому році не рекомендуються стилістами .Отже, з модними набряки волосся, актуальними в цьому сезоні, я думаю, ми розібралися. Нові тенденції перукарського мистец

Укладання волосся за допомогою фена – це процес моделювання вологого волосся під впливом потоку теплого повітря від ручного фена. Моїй клієнтці пасує обєм тому я обрала техніку укладання волосся за допомогою фена. Техніка укладання волосся за допомогою фена вибирається залежно від структури, довжини, якості та кількості волосся,а також від типу стрижки і зачіски. Феном краще працювати на сильному,густому волоссі,але застосування павильно підібраних кондиціонерів, фіксуючих засобів дає позитивний результат на волоссі будь-якого типу стрижки й зачіски.

2. Теоретична частина

2.1 Перукарська справа

Волосся - це волокно, як і всі натуральні волокна, волосся має різні характеристики. Вивчення волосся клієнта перед будь-якою процедурою дозволить діяти відповідно до потреб його волосся. Зазвичай визначити волосся можна дотиком і при зоровому вивченні. Ступінь тонкості товщими називається текстурою. Текстура товстого волосся на дотик подібна на шерсть, середнього волосся - на бавовну, а тонкого - на шовк. Інші терміни, які використовують для описання відчуттів від волосся включають шершаве, подібне на дроти і м'яке. Пошкоджена чи нерівна кутикула може призвести до того, що волосся буде виглядати тьмяним чи важко піддаватись обробці. Щоб протестувати волосся на рахунок пошкодження потрібно провести пальцями по поверхні волосини від кінця до корінця - чим більше перепон Ви зустрінете, тим в більшій кількості пошкоджень можете бути впевнені.

Для створення зачіски рекомендовано використовувати такі інструменти: для розчісування волосся - комбінований гребінець, який поєднує на робочій поверхні ділянки густих і рідких зубців; бажано застосовувати гребінець з «хвостиком». Він зручно розподіляє волосся на пасма... 
Сучасні технології стають прогресивними завдяки новим приладам, які сьогодні існують у великій кількості, і кожен з них може виконувати декілька операцій. Надзвичайну допомогу в роботі дизайнера надають стайлінгові засоби, які виробляють для будь-якої структури волосся і володіють чудовим моделюючим ефектом. І це дозволяє дизайнеру створювати нові, дивовижні моделі зачісок. Адже поява нових моделей - це завжди загадка, бо вони з'являються начебто нівідкіль, щоб колись набрати силу і перетворитися в очевидну тенденцію


Для стрижки потрібні: прямі тафілірувальні ножиці , гребінець з гострим кінцем , затискачі для волосся , пульвилізатор для змочування волосся. Прямі ножиці призначені для стрижки, окантування, тушування, філірування волосся. Гребінець застосовують в жіночих і чоловічих стрижках, для розчісування,стрижки,холодного й гарячого укладання, начісування, тупірування волосся. Філірувальні ножиці застосовують для прорідження волосся. Перукарська операція фарбування вважається важливим штрихом, що надає зачістці стильності, і, водночас, прекрасною можливістю формування іміджу людини. Фарбування, поряд з моделювання стрижок і зачісок, становить триєдину основу перукарської майстерності,є джерелом натхнення і засобом втілення нових професійних технологічних і художніх рішень.

Стрижка каре рекомендується для прямого волосся техніка стрижки «пасмо на пасмо» (градуювання внутрішнє.) форма стрижки – наповнена.

Укладання волосся за допомогою фена – це процес моделювання вологого волосся під впливом потоку теплого повітря від ручного фена

Нові технології обіцяють нам дуже величезний вибір сучасних засобів для того, щоб кардинально змінити свій

І, що найголовніше, з мінімальною шкодою для нашого волосся. Фарбування в цьому плані дуже зручні і, головне, легкі у використанні. Тому вам не складе ніяких труднощів зробити це в домашніх умовах.

Почнемо ми з наймодніших кольорів фарб для волосся, після чого детальніше розглянемо сучасні косметичні засоби для фарбування. Отже, які тенденції фарбування в цьому році модні? У цьому сезоні трендовими відтінками волосся стануть спокійні відтінки, наближені до натуральних. Інакше кажучи, нинішня мода вітає всі відтінки натурального і як можна більш природного кольору волосся. Темні відтінки це: темний шоколад, коричнева мідь і всі відтінки русявого кольору. Що стосується щодо темного кольору волосся, то сучасний тенденції перукарської справи приділяють значуще увагу саме брюнеткам і шатенкам. Так що тут вам варто неодмінно задуматися.

З вічно актуального блонда модні такі кольори: пшеничний, перловий, молочний, мідний і карамельний. Також актуальні такі відтінки: кориця, мокрий пісок, бризки шампанського і холодні відтінки білого (попелястий).

Рудий колір волосся стане набагато модніше, якщо його скомбінувати з блідими прядками. У моді як і раніше звичні мелірування та колорування волосся. Що стосується останнього, то тут не варто експериментувати з великою кількістю квітів і вже тим більше яскравих відтінків. Та й взагалі, яскраві відтінки волосся в цьому році не рекомендуються стилістами..

Знезараження інструментів спрямоване на запобігання поширенню хвороботворних мікробів та на їх знищення. Розрізняють два способи знезараження — хімічну та фізичну дезінфекцію.
До дезінфікуючих хімічних засобів належать перекис водню, йод, формалін, хлорамін та нові сучасні концентровані препарати, які розчиняються до потрібної концентрації залежно від призначення. Обов'язковою умовою використання дезінфектантів є сертифікати відповідності. Перед використанням дезінфектанту слід обов'язково ознайомитися з інструкцією про правила його застосування.
Стерилізація, або фізичний спосіб знезараження, — це кип'ятіння у воді, використання приладів, які


працюють за методом термічної, ультрафіолетової, ультразвукової або комбінованої дії, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію. Допускається застосування стерилізаторів, що мають сертифікат відповідності і дозволені до застосування Міністерством охорони здоров'я України.
Стерилізація проводиться згідно з інструкціями використання обладнання, затвердженими МОЗ України. Користуватись треба тільки чистими, стерильними інструментами. Усі чисті та стерильні інструменти слід зберігати в шафах або накритими.
Інструменти та пристосування після кожного використання підлягають обов'язковому знезаражуванню дезінфектантами, які мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи. Для цього: ножиці, інструменти необхідно механічно очищати, промивати проточною водою, дезинфікувати та стерилізувати. Перукарська білизна призначена для захисту клієнтів від стриженого волосся, хімічних речовин, для виконання основних операцій під час обслуговування. До неї належать рушники, серветки, пелерини, пеньюари, комірці.
У кожній перукарні має бути запас чистої білизни, достатній для безперервного обслуговування протягом дня.
Під час стрижки, завивки, укладання користуються бавовняними та синтетичними пеньюарами; при фарбуванні та хімічній завивці — поліетиленовими й синтетичними. Для кращого захисту шкіри перед одяганням пеньюара шию клієнта прикривають бавовняною серветкою або одноразовим гігієнічним комірцем. Пеньюари теж можуть бути одноразовими.


2.2. Матеріалознавство


На сьогодні існує безліч видів парфумерно-косметичних засобів для виконання тих чи інших технологічних операцій при створенні зачіски. 
Однією з таких є косметична компанія Schwarzkopf, яка користується широкою популярністю в Україні. Вона є незамінний інструмент у руках експерта, розширює творчі можливості, створює неймовірний результат і легка у використанні, втілює витік нових ідей у будь-яких тенденціях моди, прогресивний дизайн, створює додатковий імпульс для творчості. Вона має різноманітний асортимент унікальних продуктів для будь-якої техніки стайлінга від традиційних до екстремальних ідей. В основі неї унікальні НОВІТНІ рецептури, мультіактивна формула, неперевершена якість. При використанні цієї продукції, волосся виглядає природно, не містить шкідливого впливу, має надзвичайний блиск, легка у використанні. 
Завдяки новим розробкам Schwarzkopf завжди тримає руку на пульсі часу, таким чином перетворюючи основні тенденції у моді. Саме тому і залишимо свій погляд на цій фірмі. Перед виконанням зачіски волосся було по фарбоване використовуючи фарбу Igora Royal. 
Це унікальна стійка формула крем – краски, доповнена компонентами догляду за волоссям. У два рази більш швидше змішання крем – фарби і лосьона – проявника у порівнянні з іншими засобами по фарбуванню волосся. Фарба складається із кристалічних мікро частин, які легко і глибоко проникають у середину волосся; повністю заповнюють внутрішній шар кортекса, фіксує колір і відмінно закріплює по принципу магніту, формуючи кінцевий кольоровий пігмент під час процесу окислення. Формула нового лосьону – проявника – це інновація в області окислюючих засобів для волосся дозволяючи надовго зберегти бездоганний колір та здоров’я волосся. 
Для того, щоб виконати розроблену зачіску необхідно спочатку очистити волосся. Використаємо шампунь, призначений для пофарбованого волосся. Лінії ВС Воnасиге, - Rераіг Shарро. Який відновлює, м’яко очищує ослаблене, пошкоджене волосся, не перевантажує, надає блиск. Так, як у даної моделі жирна шкіра голови, то цей шампунь, і підійде для її типу шкіри. 
Після миття промочуємо рушником і наносимо піну Volume Spot, лінії OSIS за допомогою якої волосся краще піддаватиметься під час створення зачіски, укріпить його структуру. 
Під час накрутки волосся на фольгу користуємося спреєм Sesion, який гарно фіксує, не липне, легко видаляється гребінцем, швидко сохне. Використовуючи спрей лінії OSIS+ Sparkler Gloss надовго збереже форму зачіски, природну гнучкість і неперевершенй блиск, надасть виняткову тривалу фіксацію, не липне, легко видаляється гребінцем, швидко сохне. 
Під час створення зачіски, необхідно крім препаратів користуватися також відповідними інструментами. Як відомо, інструменти - це знаряддя праці перукаря, що застосовуються для виконання різноманітних операцій з волосся. Професійний інструмент виготовляється зі спеціальних і натуральних матеріалів, які забезпечують міцність, пружність і гладкість поверхні інструмента, стійкість проти взаємодії з хімічними препаратами та проти підвищених температур, запобігають
намагнічуванню та електризації. Пристосування відіграє допоміжну роль, забезпечує якісне виконання роботи. Після миття волосся водою, його необхідно висушити використовуючи професійний фен. Він виготовлений із термостійкого пластику, оснащений потужним електродвигуном, здібний працювати безперервно тривалий час, устаткований сучасною системою термоелементів з будованим захистом від перевантажень, а також забезпечує декілька теплових режимів і рівнів повітряного потоку Фарба - це мильно-спиртовий розчин резорцину і парафінімидіаміну - це продукт переробки нафти 1,3% чорний.

До матеріалів відносяться:

Дезинфекційні засоби: в перукарнях використовують 5% хлорамін для дезинфекції гребінців, помазків та інших інструментів виготовлених з пластмаси. Інструменти опускають в розчин 5 % хлораміну на 10 -15 хв.

Спирт денатурат використовують 70 % для дезинфекції бритви, металічних гребінців.

Формалін використовують 4% для дезинфекції нових, невживаних помазків для гоління.

Карболова кислота використовується 5 % для дезинфекції бритви та ножниць.

Етиловий спирт використовується 70%.

Кровозупиняючі засоби. До кровозупиняючих засобів відносять:

Йод, дуже ефективний, як рідина для дезинфекції та припікання при обробці порізів, подряпин та інших ушкоджень.

Галун - це розчин сірчанокислого алюмінію. Розчин галуну безбарвний, на смак трохи солодкуватий, без запаху. Він дуже ефективний для зупинення кровотечі при порізах, садинах та інших ушкодженнях шкіри. Готують розчин галуну таким чином: у флакон з піроксидом водню невеликими порціями всипають кристали сірчанокислого алюмінію доти, доки вони не перестануть розчинятися.

Перекис водню - це рідина без запаху, без кольору у великій концентрації вибухонебезпечна і обпікаюча рідина, має властивість знешкоджувати пігмент волосся, як закріпником використовують при хімічній завивці, як дезинфікуючий засіб при травмах, має властивість швидко вивітрюватись, тому його потрібно зберігати в скляних банках, подальше від опалювання.

Йод - дуже тверда речовина, чорно-фіолетового кольору із різним запахом. Добувають його із морських водоростів, спалюючи їх і переробляючи попіл. Також добувають із артезіатських колодязів

2.3. Загальний образ моделі

Усі компоненти та композиційні засоби підпорядковані призначенню стрижки. З цього випливає, що практичне призначенн стрижки як повинно бути і змістом її форми.

У стрижці присутній композиційний центр, який здебільшого трактується як місце зосередження основних, важливих зв'язків між елементами. Він може розташовуватись на будь-якій частині голови і не збігатися з геометричним центром або віссю симетрії;

Усі частини, компоненти співвідносяться між собою, а також з обличчям і фігурою людини. Цей закон базується на масштабності, тобто відношенні величини форми до величини голови, деталей обличчя, фігури людини. Масштабність має прямий зв'язок із кольором і фактурою. Зачіска зі світлого волосся здається дещо більшою, ніж з темного.Кожна нова мода висуває свої критерії в оцінці величини зачіски. Сьогодні модно носити гладеньке волосся, а завтрашній день пропонує збільшити зачіску або деталі до стрижки певних розмірів.Отже, довершеною можна вважати, де дру стрижки дгорядне підлягає головному, де існує взаємозв'язок усіх компонентів і панує врівноваженість.Форма - це загальний контур зачіски, видимий під будь-яким кутом зору. Вона тривимірна і змінюється залежно від кута зору.

Колір і фактура. Ці елементи суттєво впливають на зовнішній вигляд форми стрижки. Якщо в моделях статичних форм виправдане використання чистого кольору - білого, чорного, червоного, то в рухливих формах ці кольори не настільки ефективні.Колір впливає на відчуття легкості (світлі кольори) та важкості (темні кольори). Світлі тони наближують і збільшують. Темні ж діють навпаки. На темному фоні всі інші кольори світліють і навпаки. Використання оптичних ілюзій відкриває великі можливості перед майстром.

Колір тісно пов'язаний з фактурою волосся, тобто з характером його будови (товщина, блиск, еластичність). Поняття «фактура» включає в себе і характер поверхні. Від фактури волосся залежить створення конструктивних і декоративних ліній: напружена буде лінія чи в'яла, круглий завиток чи слабкий, триматиметься форма чи ні.Силует - площинне зорове сприйняття об'ємної форми, чітко обмеженої контурами. За ступенем пр стрижки вилягання стрижки до голови силуети умовно поділяють на три групи:

скульптурний, або прилеглий силует повторює форму голови, відкриває як її переваги, так і недоліки;декоративний силует відступає від природних обрисів голови, маскує та ховає її природні лінії. Візуально змінює як форму голови, так і її природні пропорції, а також пропорції голови щодо фігури людини напівприлеглий силует) поєднує особливості двох попередніх.Для зручності силует інколи схематизують, наближаючи його до якоїсь геометричної фігури.
Лінії. Композиція моделі стрижки характеризується лініями. У зачісці розрізняють чотири основні групи ліній:Силуетні, або контурні, створюють зовнішні обриси форми стрижки і дають найбільш загальне уявлення про її форму й ступінь об'ємності, визначають пропорції та виражають напрям моди, їх характер сприяє розкриттю задуму композиції; Конструктивні - це робочі лінії, що використовуються при створенні як окремих деталей, так і форми загалом, їх ще називають технологічними. Різні проділи, від яких волосся отримує напрямок у пасмах, також належать до конструктивних ліній. У готовій зачісці ці лінії можуть бути непомітними;Конструктивно-декоративні - це видимі конструктивні лінії, що мають подвійне навантаження: з одного боку, вони використовуються при побудові форми, а з іншого - беруть участь в естетичному вирішенні моделі.


Для людини модулем є висота голови, яка 8 разів укладається по висоті всієї фігури. Для обличчя модулем є довжина носа. У кожної людини можливі відхилення від пропорційної будови, і перед модельєром постає завдання визначити це відхилення й узяти його до уваги. Пропорційна стрижка


конкретної людини в рамках історичного стилю або модного циклу визначається масштабністю. Кожен модний цикл задає свій масштаб.

Баланс. Симетрія - це повна рівність однієї половини цілого другій половині, повна відповідність за розташуванням і величиною всіх деталей, ліній та інших елементів композиції, що входять у зачіску, відносно осі симетрії. Симетрія несе у собі спокій, рівновагу окремих частин і деталей зачіски. Вісь симетрії при цьому є і віссю рівноваги. Рішення композиції може базуватися також на неповній симетрії та на асиметрії

. І в тому і в іншому разі необхідною умовою гармонійності зачіски є врівноваження асиметричних частин відносно осі рівноваги.

Ритм. При порівнянні будь-яких однорідних елементів зачіски можливі три види зіставлення та зв'язку. Одним із них є ритм - рівномірний тип змін, що повторюється, або рух у зачісці. Ритм може бути швидким або плавним. Швидкий ритм означає чітко виражені переходи, наприклад, тугі локони або круті хвилі. Плавний ритм більше помітний у пишних зачісках або на довгому хвилястому волоссі

. Великі повтори слід застосовувати помірно, бо може виникати монотонність.


Нюанс. Це відношення однорідних елементів, схожих між собою. Схожість виражена сильніше, ніж різниця, і зв'язок утворюється на явно вираженої схожості.Контраст. Контрастом називається відношення з яскраво вираженою нерівністю порівнюваних однорідних елементів. Зв'язок у ньому разі утворюється шляхом яскраво вираженої різниці та протиставлення).Ритм, нюанс і контраст у композиції використовуються як художні засоби побудови єдності елементів зачіски та їх гармонійного зв'язку в певному масштабі конкретної зачіски.Типи зачісок. Зачіски можна розподілити на чотири основні типи: зворотні, ацентральні, концентровані та передні, або фронтальні.Зворотні зачіски. Усе волосся зачісується назад . Це найпоширеніший тип. який підходить і для чоловіків, і для жінок. Зачіски цього типу можуть виконуватись на довгому і короткому волоссі.


2.3. Охорона праці

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльно Охорона праці тісно пов'язана з економікою. Створення безпечних і здорових умов праці сприяє підвищенню її продуктивності та зниженню собівартості продукції. Підвищення продуктивності та зниженню стомлюваності майстра, соціального використання робочого часу. Закон України "Про охорону праці" визначає основні положення конституційного права перукарів на охорону життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, регулює відносини між власниками перукарень та працівниками перукарями з питань безпеки, гігієни праці, а також встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.

Відносно до статті 44 Закону України "Про охорону праці" державний нагляд здійснюють:

Охорона праці тісно пов'язана з економікою. Створення безпечних і здорових умов праці сприяє підвищенню її продуктивності та зниженню собівартості продукції. Підвищення продуктивності та зниженню стомлюваності майстра, соціального використання робочого часу. Закон України "Про охорону праці" визначає основні положення конституційного права перукарів на охорону життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, регулює відносини між власниками перукарень та працівниками перукарями з питань безпеки, гігієни праці, а також встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.

Фарбування волосся.

Інструктаж за змістом занять, організація робочого місця та вимоги до охорони праці.

Вправи. Визначення структури волосся та початкового кольору; виконання підготовчих робіт перед фарбуванням волосся. 

Фарбування волосся знебарвлюючими барвниками. Приготування фарбуючого розчину різної концентрації. Нанесення суміші на волосся, визначення часу витримки. Ополіскування та нейтралізація.

Фарбування сивого та відросшого волосся.

Фарбування волосся хімічними барвниками. Приготування розчину, змішування різних кольорів барвника. Нанесення барвника на волосся, визначення часу витримки. Ополіскування та нейтралізація.

Визначення інтенсивності відтінку, підбір барвника до кольору і тону волосся. Фарбування тон у тон. 

Фарбування волосся рослинними барвниками сумісним та окремим способами. Приготування фарбуючих сумішей, нанесення їх на волосся. Визначення часу витримки в залежності від бажаногокольору та використання додаткового джерела нагрівання. Ополіскування волосся. Виведення плям зі шкіри.

Укладання волосся.

Інструктаж за змістом занять, організація робочого місця та вимоги до охорони праці. 

Вправи. Підготовка робочого місця. Нанесення структурних засобів для укладання волосся.

2.5. Санітарія та гігієнаПерукарні не залежно від форм власності надають населенню комплекс послуг гігієнічного, декоративного та естетичного характеру з догляду:

за волоссям (стрижка, укладка, фарбування, гоління та ін.);

за шкірою обличчя та тіла (фарбування брів, вій, макіяж, маски, гігієнічна чистка обличчя та інші косметичні процедури);

за нігтями (манікюр, педикюр);

постижерні роботи (виготовлення перук, накладних вусів, борід, бакенбард, кіс, шиньйонів та прикрас для волосся, в тому числі за індивідуальними замовленнями клієнтів).

Відповідно до затвердженого переліку послуг, що надаються, у складі організації можуть бути: зали перукарського обслуговування (чоловічий, жіночий, змішаний), кабінети (косметичний, масажний, педикюру, манікюру), приміщення для постижерних робіт.

Введення в експлуатацію щойно збудованих або реконструйованих перукарень здійснюється у встановленому порядку державною комісією

Усі види перукарського обслуговування дозволяється проводити тільки в спеціально обладнаних приміщеннях – перукарнях

Щойно збудовані та існуючі перукарні після проведення в них ремонту чи робіт по реконструкції приміщень можуть бути введені в експлуатацію лише за наявності дозволу територіальної СЕС. Перед процедурами з кожним новим відвідувачем майстер повинен вимити руки з милом, нігті повинні бути чистими.

Персонал повинен мати необхідну кількість комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування, але не менше 2-х При підозрі на інфекційні шкіряні захворювання у відвідувачів із зміною шкіряного покрову (висипання, плями, злущування та ін.), нігтів, волосся майстер має право обслуговувати клієнта після подання документа з відповідної лікувальної медичної установи щодо незаразності захворювання.

Інфекційні хвороби - розлади здоров'я людей, що викликаються живими збудниками (вірусами, бактеріями, рикетсіями, найпростішими, грибками, гельмінтами, кліщами, іншими патогенними паразитами), продуктами їх життєдіяльності (токсинами), патогенними білками (пріонами), передаються від заражених осіб здоровим і схильні до масового поширення Санвузли в перукарні обладнуються умивальною раковиною, до якої підводиться холодна та гаряча вода.

Вода, що подається в перукарню для технологічних цілей, повинна відповідати ГОСТ 2874-82.

До інфекційних хвороб, що передаються контактно-побутовим шляхом, відносяться завошивленість, грибкові захворювання та короста.

Педикульоз (завошивленість) – паразитування на тілі людини вошей, що супроводжується

порушенням цілісності шкіри в результаті укусів. Воші проходять життєвий цикл розвитку від стадії відкладеного яйця (гниди) до статевозрілої особи близько 15 днів. Гниди мають сірувато-білий колір та добре видні неозброєним оком. Укус воші викликає подразнення шкіри, свербіж. Головні воші можуть жити не тільки на волосяній частині голови, але й на бровах, віях, вусах, бородах. Педикульоз одежний викликає одежна воша, яка поселяється в складках білизни, одягу, особливо у швах. Як головні, так і одежні воші можуть голодувати до 10 днів. Вони можуть переносити збудників висипного та зворотного тифу.

Передача головної воші може статися при прямому контакті з хворою людиною, користуванні спільними головними уборами, хустками, гребінцями, одежної – через одяг, білизну.

Лікування – обробка місць ураження протипедикульозними засобами, часте миття з милом, дезінсекція натільної та постільної білизни кип’ятінням з наступним прасуванням гарячою праскою, обробка верхнього одягу у дезкамерах

Профілактика педикульозу – регулярний догляд за волоссям (миття, стрижка, розчісування); використання тільки індивідуальних головних уборів, хусток, гребінців; миття тіла з милом; своєчасна зміна одягу та постільної білизни (не рідше 1 разу на 7 днів); підтримка в чистоті житла, дотримання правил особистої гігієни; недопущення випадкових статевих зв’язків.

Короста – паразитарне захворювання шкіри, викликане коростяним кліщем, який є внутрішньо шкірним паразитом людини. Основною ознакою корости є сильний свербіж, що посилюється з кожним днем, особливо у вечірній та нічний час. Запліднені самки проробляють у верхньому шарі шкіри коростяні ходи, в яких відкладають яйця. Коростяні ходи на шкірі видні у вигляді злегка підвищеної білуватої або брудно-сірої лінії довжиною близько 1 см. На передньому кінці ходу часто виявляється бульбашка, яка при інфікуванні може нагноюватися. Найчастіше коростяні ходи виявляються на бокових поверхнях пальців рук, згинальних поверхнях променево-зап’ясткового суглобу, зовнішніх статевих органах чоловіків, молочних залозах у жінок.

Зараження коростою відбувається при безпосередньому контакті з хворою людиною або через предмети побуту, якими користувався хворий. Зараженню коростою сприяє тісний контакт з хворим, особливо спільна постіль. Зараження можливе при статевому акті, рідше при догляді за хворим, масажі. Розповсюдженню корости сприяє скупченість населення, незадовільні санітарно-гігієнічні умови (перенаселення в гуртожитках, відсутність гарячої води тощо), недостатні гігієнічні навички населення (рідке миття, нерегулярна зміна білизни тощо). Факторами, що сприяють розповсюдженню корости, є підвищення міграція населення, самолікування.

Найважливішим профілактичними заходами є раннє виявлення та лікування хворих та контактних, дезінфекція одягу, натільної та постільної білизни, меблів та інших предметів обстановки. Проводять вологе прибирання приміщень із застосуванням деззасобів. Щоб запобігти своєму та захворюванню на коросту оточуючих, потрібно постійно дотримуватися чистоти в житлових приміщеннях, суворо дотримуватися правил особистої гігієни.

Грибкові ураження шкіри та її придатків (нігтів та волосся) Мікози — обширна група уражень шкірних покривів, які виникають від хвороботворних грибів. Найчастіше зустрічаються мікози стоп і трихомікози (грибкові ураження волосся). При грибкових ураженнях стоп переважно вражаються міжпальцеві складки, підошви і нігті. Індивідуально відзначається свербіж, печіння, хворобливість.

Перебіг захворювання, як правило, хронічний з частими загостреннями. Поширенню мікозівсприяють відвідування громадських лазень, саун, плавальних басейнів, душових кабін. В умовах підвищеної вологості грибки можуть не тільки зберігатися тривалий час, але і розмножуватися, особливо на нефарбованих дерев'яних лавах і решітках, що робить їх постійним джерелом інфікування. Нерідко відбувається інфікування при користуванні загальним взуттям, рушниками для ніг, мочалками, при недостатній обробці ванни після миття, килимів та решіток у ванній кімнаті. Трихомікози — грибкові ураження волосся. До трихомікозів належать трихофітія, мікроспорія, фавус.

Зараження трихофітією відбувається шляхом безпосереднього контакту з хворим або через головні убори, спідню та постільну білизну, гребінці. Клінічно проявляється ураженням волосяної

частини голови, де утворюються вогнища діаметром 1 -2 см, шкіра у вогнищах покрита висівкоподібними лусочками, волосся обламане на рівні 2-3 мм від шкіри. Рідко уражаються шкіра обличчя, шиї, передпліччя, тулуба, виникають рожево-червоні плями, поверхня яких закрита лусочками і бульбашками. З часом осередок ураження нагадує кільце. Якщо перукар помітив у клієнта захворювання, майстер повинен повідомити про це клієнту і не обслуговувати його. Для того щоб уникнути заранню, або інфекції майстер – перукар зобов’язаний дезінфікувати інструменти після кожного клієнта. Для проведення стерилізаційної обробки в перукарні допускається використання стерилізаторів, працюючих за методом ультрафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію. Допускається застосування стерилізаторів, що мають сертифікат відповідності і дозволені до застосування Міністерством охорони здоров'я України. Стерилізація проводиться згідно з інструкцією по використанню, затвердженою МОЗ України.

Для дезінфекції приміщень і інструментарію дозволяється використання дезінфекційних засобів, які мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи, виключно відповідно до методичних вказівок по їхньому застосуванню. Процентне співвідношення і час

експозиції встановлюються у відповідності з інструкцією щодо застосування даного препарату. Допускається застосування засобів, призначених для одночасної дезінфекції і стерилізації при наявності позитивного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи.

Всі приміщення перукарні до початку або після закінчення роботи підлягають щоденному ретельному вологому прибиранню з застосуванням дезінфектантів. Протягом робочого дня проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, до яких дотикаються відвідувачі (ручки дверей, ручки крісел, раковини для миття волосся, полиці робочих місць і та ін.). Раз в місяць

перукарня закривається на одну зміну для проведення дезінфекції і загального прибирання всіх приміщень.

Зстрижене волосся збирається совками та складається в паперові (або з полімерних матеріалів) пакети місткістю не менше 5 літрів. Після закінчення зміни необхідно їх герметично закрити. Вилучення відстриженого волосся з шиї та обличчя клієнта виконується одноразовими ватними тампонами, щіткою або пензлем. Пензлі, щітки необхідно дезінфікувати, очищати механічно та стерилізувати, використовуючи при цьому устаткування, деззасоби і методи, що мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експерти

3. Практична частина

Операція фарбування включає низку обов’язкових підготовчих робіт:

  • Зясування стану здоровя та самопочуття клієнта;

  • Діагностику волосся та шкіри;

  • Зясування природного та бажаного кольору волосся клієнта;

  • Вибір барвника;

  • Тестування волосся та шкіру на дію барвника, окисника;

  • Визначення методу фарбування;

  • Підготовку інструментів та пристосувань;

  • Підготовку волосся.

Перед тим як виконувати фарбування волосся необхідно визначити здатність волосся поглинати вологу тобто його гігроскопічність, це сприяє його часу витримки. У моєї клієнтки волосся з нормальною гігроскопічністю. Волосся з нормальною гігроскопічністю – це здорове непошкоджене волосся потрібно фарбувати за інструкцією.

Фарбування барвниками другої групи.

За допомогою барвників другої групи, або хімічних барвників, досягають повної (кардинальної) зміни кольору волосся на тривалий час. Хімічні барвники можуть освітлювати волосся на 3-4тони, освітлювати волосся й одночасно фарбувати його у бажаний колір, робити колір волосся світлішим або темнішим від натурального. Хімічні барвники складаються з двох компонентів: фарбую чого препарату й окисника. Під час операцій фарбування здійснюється окиснення пігменту волосся, його перетворення у безбарвну речовину з одночасною активізацією штучного пігменту фарбую чого засобу й отримання нового кольору. Взаємодія барвника волосся відбувається в такі послідовності: під дією лужних компонентів фарбуючого засобу розкриваються луски волосся, барвник проникає всередину, окисник освітлює натуральний пігмент і проявляєш тучні пігменти барвника, молекули якого в процесі реакції значно збільшуються і заповнюють порожнини волосся .

Стрижка « каре» рекомендується для прямого волосся.

Технологія виконання. Стрижку виконують на вимитому волоссі. Починаємо стрижку із нижньо-потиличної зони. Спочатку необхідно відділити прядку горизонтальним проділом,яка буде паралельна крайовій лінії росту волосся на шиї. Розчісують і відстригають на обраній довжині, зріз повинен бути чітко горизонтальним. Паралельно до цієї прядки відділяють наступним і підстригають кутом 10-15градусів тут виконується операція «пасмо на пасмо» так стрижуть до дуго подібного проділу (від вуха до вуха). Враховуючи,що прядка повинна бути довша за попередню на 1-2мм. Відділяємо прядку паралельно по крайові лінії фронтальної зони зачісуємо його на обличчя і виконуємо окантування по увігнути лінії. Рівень дуги повинен приблизно співпадати з рівнем носа, а рівень кінців бокових прядок співпадати з лінією «каре». Кожну наступну прядку відділяють таким же способом і стрижем під кутом 10-15градусів збільшуючи її на 1-2мм. Таким чином простригаємо всю фронтальну зону, відділяємо прядку від лобного виступу до маківки, вичісуємо перпендикулярно до голови. Прядки скроневої зони вичісуємо до контрольної і відстригаємо, підтягуємо її до тімянаної. Робимо окантовку висушуємо і відпускаємо клієнта.

Укладання волосся за допомогою фена – це процес моделювання вологого волосся під впливом потоку теплого повітря від ручного фена

Феном краще працювати на сильному, густому волоссі, але застосування правильно підібраних кондиціонерів, фіксуючих засобів дає позитивний результат на волоссі будь-якого типу. Зачіски,які укладають феном, потребують точної стрижки. Саме точна стрижка дозволяє за допомогою фена створити оригінальні різновиди зачісок на одній основі, зберегти рухливість і натуральність волосся.

4. ВисновокСучасний світ перукарського мистецтва відзначається своєю різноманітністю, винайдені сучасні технології та технологічні засоби, які забезпечують утіленням у життя неймовірних фантазій. Цьому безперечно сприяє й мода. Вона несе необхідну новизну, інколи повну протилежностей по відношенню до минулої моди. Тому дизайнер зачіски повинен постійно слідкувати за сучасними тенденціями та їх змінами. При створенні образу фахівець повинен користуватися не тільки спеціальними знаннями, технологічними прийомами, а й художнім смаком. Для цього необхідно вивчати також закони мистецтва. Вони впливають на формування та розвиток особистості. Оволодіння професійними знаннями та здібність мислити художніми образами дозволяють створювати оригінальні форми, нові тренди, шукати інноваційні шляхи у перспективному моделюванні. Адже створення сучасної зачіски справа не проста. Роль дизайнера у створенні загальної гармонії ліній з урахуванням індивідуальності людини є вирішальною. Краса – це не даність, а процес, в якому кожний дизайнер прагне досягнути довершеності.

Тому вибір нами готичного образу для його створення пояснюється сучасними напрямками у моді на основі відновлення прекрасних готичних елементів у музиці, архітектурі, образотворчому мистецтві. Сьогодні луна готики відбивається у модних інтер’єрах, у моделюванні одягу та, звичайно, у дизайні зачіски.

Вітражі - архітектурний компонент готичного стилю - світяться на сонці, як коштовне каміння, надаючи особливу привабливість візуальному сприйняттю. Створення так званих «вітражів» у зачісці виявляється в тому, що використовуючи стрази, останні заломлюють світло та створюють неперевершений оптичний ефект на голові. Для виготовлення зачіски застосовуємо сучасні тренди, які включають видовжені елементи волосся, спрямовані вгору.

Саме образ «Готичний шик» можливо використати як вишуканий маневр у демонстрації моделей на подіумах, у театральному мистецтві для декоративного оформлення певних музичних мізансцен, для виготовлення чудових карнавальних костюмів.

Отже, з модними напрямки волосся, актуальними в цьому сезоні, я думаю, ми розібралися. Нові тенденції перукарського мистецтва в плані кольору волосся тепер нам знайомі, як кажуть, "від" і "до". Тепер, як було обіцяно вище, ми перейдемо безпосередньо до сучасних і поширеним косметичним засобам для фарбування наших волосся

6. Використана літератураhttp://lib.exdat.com/docs/5175/index-2860.html

http://rpl.ucoz.com/Navchannay/PerucarLPRPerucar.pdf

http://www.bestreferat.ru/referat-213555.html

http://bibliofond.ru/view.aspx?id=579196

http://www.all-carre.ru/blog/admin/strizhka-kare-opisanie

http://myrefs.org.ua/index.php?view=article&id=1632

http://perukar.org/index.php/topic/124-uchebnaia-programa-dlia-uchilisch/

http://www.ukrreferat.com/index.php?referat=42896

http://lifetrees.ru/page/novi-tendenciyi-farbuvannja-volossja

http://as-diplom.com/free-referats/ukrainian-referats/43-arhitectura-dizayn/72-moda-zachiski-odyag-vizaj.html?start=14

http://www.health.gov.ua/Publ/conf.nsf/0/05137ed2a23ec371c1256758004d9dd2?OpenDocument

http://referatcentral.org.ua/other_load.php?id=370

В. Ф. Орлова «Основи перукарської справи» 2005р. 570сторінок.

Конспекти з перукарської справи, матеріалознавства, санітарії і гігієни, охорони праці.
Каталог: files -> wap
files -> Положення про порядок підготовки фахівців ступенів доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів
files -> Відділ аспірантури та докторантури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
files -> Про вступний іспит та реферат при вступі до аспірантури Інституту соціології нан україни
files -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
files -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності 22. 00. 03 соціальні структури та соціальні відносини Затверджено
files -> Принципи реалізації наукової діяльності університету: активна участь у формуванні та
files -> Портфоліо вчителя
wap -> Реферат на тему: Мутації Виконала: Учениця 11 класу

Скачати 278.34 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка