25 липня Варфоломій І, прибувши до Києва, був справді приголомшений тим, що біля трапа літака його зустрів Президент України Віктор Ющенко, а обабіч дороги з аеропорту вітали кияниСкачати 55.57 Kb.
Дата конвертації15.11.2017
Розмір55.57 Kb.
Джерело: Мир усім! // Віче. – №15 (2008)
Вселенський Патріарх Варфоломій І та Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ, Архієпископ Афінський та всієї Греції Ієронім ІІ, Архієпископ Тиранський та всієї Албанії Анастасіос, а також представники помісних православних церков узяли участь у святкуванні в Україні 1020-ї річниці Хрещення Київської Русі.
25 липня Варфоломій І, прибувши до Києва, був справді приголомшений тим, що біля трапа літака його зустрів Президент України Віктор Ющенко, а обабіч дороги з аеропорту вітали кияни. Найперше Президент і Вселенський Патріарх відвідали Києво-Печерську лавру, поклали квіти до пам’ятників княгині Ользі, Кирилу і Мефодію, Андрію Первозваному та Святому Володимиру. Урочистою службою Божою в Софійському соборі завершився перший день святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі.

Наступного дня Президент України Віктор Ющенко з дружиною та Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк і Вселенський Патріарх Варфоломій І поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років. Вселенський Патріарх відслужив панахиду по померлих.

Цього ж дня Патріарха Московського та всієї Русі Алексія II також в аеропорту «Бориспіль» зустрічав Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк.

– Потрібно цінувати це велике благо єднання, яке ми маємо, дорожити єдністю між нашими братськими слов’янськими народами, — сказав Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ на брифінгу в аеропорту «Бориспіль». – Ми тут для того, щоб злагода і єдність були серед нас, — наголосив він.

Алексій ІІ привітав усіх православних жителів України, всіх киян з 1020-річчям Хрещення Русі.

Патріарх нагадав, що 20 років тому відзначили 1000-річний ювілей Хрещення Русі, і, якщо озирнутися на минулі 20 років, можна побачити, як змінилося церковне життя, скільки людей знайшли віру. Потрібно дякувати Господу за те, що ці 20 років слов’янські народи, хрещені в київській купелі, зберігали духовну єдність. – Радий, що в день пам’яті Святого Рівноапостольного князя Володимира в Києво-Печерській лаврі ми разом здійснимо богослужіння і подякуємо Господу за всі його милості, молитимемося, щоб благословення Боже було невідступне від усіх нас, щоб ми як дорогоцінний дар зберігали святу православну віру.

27 липня Вселенський Патріарх Варфоломій І відправив святкову літургію Іоанну Златоусту біля пам’ятника князеві Володимирові-Хрестителю на Володимирській гірці з нагоди 1020-ї річниці Хрещення Київської Русі. Йому співслужили Патріарх Московський та всієї Русі Алексій ІІ, Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Володимир, Архієпископ Афінський та всієї Греції Ієронім ІІ, Архієпископ Тиранський та всієї Албанії Анастасіос, а також представники помісних православних церков.

У церемонії на Володимирській гірці взяли участь Президент України Віктор Ющенко. Була відтворена велика духовна кафедра, а із Свято-Успенської церкви Києво-Печерської лаври спеціально на цю урочистість привезли головну літургійну ікону Божої Матері. Святкове богослужіння поєднувало у собі ознаки грецької і слов’янської традицій, що є схожими між собою, але мають деякі відмінності. Фрагмент літургії, який вів Варфоломій І, підтримував своїм співом грецький Візантійський хор, який завжди супроводжує Патріарха під час світових подорожей. А під час слов’янської частини літургії церковні співи лунали у виконанні хору Київської духовної академії та семінарії.

Після двогодинної урочистої літургії хресною ходою віруючі попрямували до Києво-Печерської лаври.

Президент України Віктор Ющенко змушений був поринути у мирські турботи: ліквідація наслідків руйнівних повеней на заході країни потребувала втручання і глави держави, і Прем’єр-міністра.

Головні підсумки святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі на офіційному рівні: Президент України Віктор Ющенко одержав благословення Вселенського Патріарха Варфоломія І на об’єднання релігійних конфесій; може, подарована ним під час відкриття Галереї видатних українців ікона Андрія Первозваного знівелює їхнє протистояння?

Передрікання про провокації не справдилися, а заяви про підступність влади, котра не погодилася проводити рок-концерт на Майдані, а лише за кількасот метрів від нього, швидко втратили свій надривно-скандальний зміст. Концерт справді був щирий, від офіціозу відрізнявся справжньою масовістю, на нього прийшли прихильники популярних українських і російських рок-груп. Свято Хрещення Київської Русі їх об’єднало. Настороженість чільників і парафіян Української Православної Церкви Московського Патріархату виявилася марною: жодних різких кроків ані Вселенський Патріарх Варфоломій, ані Президент Ющенко не вчинили. Хіба що парафіянам Української Православної Церкви Київського Патріархату за Філарета прикро, однак вони, до честі, не виявили жодної агресивної войовничості. Головного православного християнського канону дотримано. Мир усім!Джерело: Філоненко Світлана. Хрещення Київської Русі – єднальне свято Вітчизни // Віче. – №8 (2008)
1020 років тому тодішній князь Володимир зробив засадничий вибір, який визначив подальший розвиток не лише давньоруської держави, а й усієї східнослов’янської цивілізації.
Урочистості з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі відбуватимуться за благословення Блаженнійшого Володимира (Сабодана), митрополита Київського та всієї України Української православної церкви Московського патріархату. У 26 містах нашої держави пройдуть гала-концерти за участю таких відомих сучасних гуртів, як «Брати Карамазови», «ДДТ», «Пісняри», та інших музикантів. За оригінальним режисерським задумом, між їхніми виступами до загалу звертатимуться священики, теологи, історики. Пролунають також твори у виконанні церковних хорових колективів. Доброчинні місії відвідають дитячі будинки, сиротинці, в’язниці та інші соціальні заклади.

Про підготовку до урочистостей ішлося на прес-конференції Оргкомітету зі святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі за сприяння міжнародної громадської організації «День хрещення Русі», створеної 2006 року з благословення митрополита Володимира. Було запропоновано об’єднати зусилля представників православної церкви, громадських діячів і меценатів. Як і під час святкування в 1988 році 1000-ліття хрещення Русі, відзначення 1020-ї річниці відбудеться в Україні та в столицях і найбільших містах Росії та Білорусі.

На прес-конференції, зокрема, зазначалося, що урочистості розпочнуться в Києві хресною ходою з часткою мощей святого рівноапостольного князя Володимира. Один із учасників заходу — владика Олександр, єпископ Переяслав-Хмельницької єпархії, уточнив, що дату святкування, можливо, буде перенесено з 14 серпня на 24 липня — день рівноапостольного князя Володимира.

Багатомісячна акція об’єднає зусилля церкви, творчої інтелігенції та громадськості. Крім того, святкування хрещення Київської Русі — хороший привід зацікавити дітей та молодь минулим своєї країни. Зокрема, організатори планують провести низку конкурсів на найкращий дитячий малюнок, а серед студентів — реферат і твір на тему православ’я.Чи знаєте ви, що...

За однією з версій, після свого хрещення в Херсонесі князь Володимир Великий привіз до Києва мощі відомого місіонера українських земель, учня апостола Петра — єпископа Риму в 88-97 рр. Климента І (Римського). Як опозиціонера до офіційної (язичницької) римської релігії, його було заслано на каменоломні Херсонеса Таврійського, де він зазнав мученицької смерті за проповідування християнського віровчення. Тепер на гербі міста Інкермана (Крим) є зображення Климента І, що нагадує про зв’язок цього святого з Херсонесом.Мощі святого Климента було привезено до Києва не цілком, бо 866 року частину їх перевезли до Риму слов’янські першовчителі Кирило та Мефодій. Мало хто знає, що череп святого зберігається поряд з іншими мироточивими черепами святих, у скляних і срібних посудинах у дальніх печерах Києво-Печерської лаври. У лаврі призначено ченця, що збирає в спеціальний посуд краплі мира з черепів померлих святих, яким помазують людей після служби Божої або читання акафіста.

Коли в рік святкування 1000-ліття хрещення Русі лаврські печери було знову передано церкві, голови святих почали мироточити ще більше. Результати дослідження мира (олії) вченими-медиками приголомшують. Виявилося, що миро є високоочищеною олією, яка може перебувати на відкритому повітрі, не окислюючись. У її складі було знайдено водорозчинні білки — альбуміни та глобуліни, які взагалі не можуть міститися в кістках черепа, до того ж через дві тисячі років. Науковці так і не змогли пояснити такого дива...
Каталог: files -> новини -> ОСТАННІ НОВИНИ
ОСТАННІ НОВИНИ -> Поліхудожній образ світу – це дійсність, відображена в сукупності різних видів мистецтва. “Архітектура-це кам’яна філософія”
ОСТАННІ НОВИНИ -> Рекомендовані заходи до відзначення Дня українського козацтва Мета
ОСТАННІ НОВИНИ -> Презентацію підготувала
ОСТАННІ НОВИНИ -> Історико-краєзнавча спадщина Івана Крип’якевича
ОСТАННІ НОВИНИ -> Правова освіта учнів: цілі, завдання, шляхи реалізації
ОСТАННІ НОВИНИ -> Закон збереження електричного заряду. Зміст нового матеріалу
ОСТАННІ НОВИНИ -> Борис Грінченко в українському суспільно-політичному русі кінця ХІХ ст
ОСТАННІ НОВИНИ -> Методичні рекомендації щодо вивчення української літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2010-2011 навчальному році лист мон
ОСТАННІ НОВИНИ -> Виступ на засіданні Вченої ради іппо

Скачати 55.57 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка