3. Створення запитів та форм



Сторінка1/2
Дата конвертації21.11.2018
Розмір1.35 Mb.
#65828
ТипУрок
  1   2
Тема уроку 3. Створення запитів та форм.

Мета уроку:

Навчальна складова мети уроку. Формування предметної компетенції учнів.

7. Бази даних. Системи управління базами даних (9 год.)

Поняття моделі даних, бази даних. Поняття й призначення систем управління базами даних (СУБД).

Огляд реляційної моделі даних. Модель «сутність-зв’язок». Поняття відношення, атрибута, ключа, зв’язку. Класифікація зв’язків за множинністю та повнотою. Правила побудови моделі даних предметної області.

Поняття таблиці, поля, запису. Основні етапи роботи з базами даних у середовищі системи управління базами даних. Режими роботи в СУБД. Відображення моделі «сутність-зв’язок» на базу даних. Властивості полів, типи даних. Введення даних у таблиці. Призначення форм. Сортування, пошук і фільтрація даних.



Поняття запиту до реляційної бази даних. Призначення звітів.

Створення таблиць, форм, запитів на вибірку даних і звітів за допомогою майстрів. Редагування запитів і форм за допомогою конструктора.

Практична робота №7. Робота з об’єктами бази даних в середовищі СУБД.

Практична робота №8. Створення бази даних в середовищі СУБД, створення форм і введення даних.
Практична робота №9. Створення запитів і звітів за допомогою майстра та в режимі конструктора

.


Учень

описує:

  • поняття моделі даних;

  • поняття бази даних

  • поняття таблиці, поля, запису;

  • поняття ключа;

  • призначення форми, запиту, звіту;

  • особливості реляційної, мережевої, ієрархічної та об’єктно-орієнтованої моделей даних;

пояснює:

  • призначення систем управління базами даних;

  • зв’язки між таблицями за множинністю та повнотою;

класифікує:

називає:

  • типи даних в середовищі СУБД;

наводить приклади:

  • реляційних СУБД;

вміє:

  • створювати таблиці у середовищі СУБД;

  • створювати форми для введення даних у таблиці;

  • знаходити в базі дані за певними критеріями відбору, створюючи прості вибіркові запити в автоматизованому режимі;

  • вводити дані у таблиці, дотримуючись обмежень, що накладаються структурою бази даних;

  • застосовувати майстри для створення таблиць, форм, запитів і звітів;

  • використовувати форми для введення даних і звіти для їх відображення;

  • використовувати конструктор для змінення запитів і форм;

  • сортувати дані в таблицях бази за одним чи кількома полями;

  • застосовувати засоби пошуку даних;

  • фільтрувати дані в таблицях.




Навчальна складова мети уроку. Формування предметної компетенції учнів.

описує:

  • призначення форми, запиту;

вміє:

  • зв’язки між таблицями

класифікує:

  • запити: вибіркові

вміє:

  • створювати форми для введення даних у таблиці;

  • знаходити в базі дані за певними критеріями відбору, створюючи прості вибіркові запити в автоматизованому режимі;

  • вводити дані у таблиці, дотримуючись обмежень, що накладаються структурою бази даних;

  • застосовувати майстри для створення таблиць, форм, запитів і звітів;

  • використовувати форми для введення даних і для їх відображення;

  • використовувати конструктор для змінення запитів і форм;



Розвивальна складова мети уроку. Розвиток навичок мислення високого рівня (знання, розуміння, використання, аналіз, синтез, оцінювання)

Виховна складова мети уроку. Формування лідерських навичок (уміння висловлювати свою думку, аналізувати, слухати інших), навичок самостійної роботи.

Обладнання. Проектор,ноутбук, набір завчасно підготовлених файлів до уроку, завчасно розміщених на учительському компютері.

Зміст навчального матеріалу

Навчальні досягнення учнів

Завдання

7. Бази даних. Системи управління базами даних (9 год.)

Поняття моделі даних, бази даних. Поняття й призначення систем управління базами даних (СУБД).

Огляд реляційної моделі даних. Модель «сутність-зв’язок». Поняття відношення, атрибута, ключа, зв’язку. Класифікація зв’язків за множинністю та повнотою. Правила побудови моделі даних предметної області.

Поняття таблиці, поля, запису. Основні етапи роботи з базами даних у середовищі системи управління базами даних. Режими роботи в СУБД. Відображення моделі «сутність-зв’язок» на базу даних. Властивості полів, типи даних. Введення даних у таблиці. Призначення форм. Сортування, пошук і фільтрація даних.



Поняття запиту до реляційної бази даних. Призначення звітів.

Створення таблиць, форм, запитів на вибірку даних і звітів за допомогою майстрів. Редагування запитів і форм за допомогою конструктора.

Практична робота №7. Робота з об’єктами бази даних в середовищі СУБД.

Практична робота №8. Створення бази даних в середовищі СУБД, створення форм і введення даних.
Практична робота №9. Створення запитів і звітів за допомогою майстра та в режимі конструктора
.

Учень

описує:

  • поняття моделі даних;

  • поняття бази даних

  • поняття таблиці, поля, запису;

  • поняття ключа;

  • призначення форми, запиту, звіту;

  • особливості реляційної, мережевої, ієрархічної та об’єктно-орієнтованої моделей даних;

пояснює:

  • призначення систем управління базами даних;

  • зв’язки між таблицями за множинністю та повнотою;

класифікує:

  • запити: вибіркові та призначені для додавання, видалення чи оновлення даних;

називає:

  • типи даних в середовищі СУБД;

наводить приклади:

  • реляційних СУБД;

вміє:

  • створювати таблиці у середовищі СУБД;

  • створювати форми для введення даних у таблиці;

  • знаходити в базі дані за певними критеріями відбору, створюючи прості вибіркові запити в автоматизованому режимі;

  • вводити дані у таблиці, дотримуючись обмежень, що накладаються структурою бази даних;

  • використовувати форми для введення даних і для їх відображення;

  • використовувати конструктор для змінення запитів і форм;

-робота з БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали до уроку\Учні.accdb), та з файлом: \\ 11 клас\ матеріали до уроку \Тема3_стандарт\Завдання 3.7\Зразок 3.7.2. accdb

-на прикладі БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали до уроку\Учні.accdb
- на прикладі БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали до уроку\Учні.accdb

-на прикладі БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали до уроку\Учні.accdb

- БД «Учні» (файл: \\ 11 клас\ матеріали до уроку\Учні.accdb), та з файлом: \\ 11 клас\ матеріали до уроку \Тема3_стандарт\Завдання 3.7\Зразок 3.7.2. accdb



Хід уроку

Організаційна частина



Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності. Повідомлення теми та плану роботи на уроці, мети та завдань уроку

Актуалізація опорних знань


Учительська презентація., слайд 2
Стимулювання навчальної діяльності

Учительська презентація. слайд 3-6



Каталог: ivk -> Informatika -> 2 kurs
2 kurs -> Створення, оформлення і підготовка до друку складного документу
Informatika -> Створення, оформлення і підготовка до друку складного документу
Informatika -> Досвід роботи Викладача інформатики вищої категорії Н. Й. Колобової Комплекс практичних робіт
Informatika -> Комп’ютерні мережі. Інтернет
Informatika -> Програма Microsoft Office Publisher 2007 Пригадайте!
Informatika -> Богодухів-2013 Урок інформатики, 10 клас Тема: Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Мета: навчальна
Informatika -> Програма Microsoft Office Publisher 2007 Пригадайте!
Informatika -> Методична розробка відкритого практичного заняття «Автоматизація створення однотипних документів з різними реквізитами. Злиття документів Word І Excel»
2 kurs -> Робота з клавіатурним тренажером


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка