9 клас геометріяСторінка1/8
Дата конвертації11.12.2018
Розмір121 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   89 клас геометрія.


Тема: «Вектори».

Мета: «Перевірити і узагальнити знання учнів з теми, стимулювати пізнавальну діяльність, розвивати інтерес до предмета, формувати вміння швидко та чітко формувати свої думки і логічно викладати їх; виховувати наполегливість у навчанні.Епіграф:

«У величезному саду геометрії

кожен знайде собі букет до смаку.»

Д. Гільберт.Хід уроку.

  1. Організація класу.

  2. Вступне слово вчителя.

В одній легенді розповідалося про те, як великий Архімед біг вулицею й кричав: «Еврика!» Його тоді так захопила нова ідея, що він навіть не помітив, що, вискочивши з ванни, забув одягтися. Справді, коли нас, захоплює якась ідея ми відчуваємо радість, піднесення, гордість. Ідеї- це чудово. І ті великі ідеї, які приводять до грандіозних винаходів людства, і ті маленькі, які ми можемо відчути на звичайному уроці.

Сьогодні наш урок- це урок ідей. І хоча сьогодні ваші ідеї ще не можна назвати великими, пам’ятаймо- велике починається з малого. Працюємо під девізом:

Думаємо колективно,

Працюємо оперативно,

Сперечаємось доказово,-

Це для всіх обов’язково.3.Історична довідка про вектори.

«Термін «вектор» (від латинського vector -« несучий ») вперше з'явився в 1845 році в ірландського математика Вільяма Гамільтона (1805-1865) у працях з побудови числових систем. Поняття вектор виникає там, де доводиться мати справу з об'єктами, які характеризуються величиною і напрямком: наприклад, швидкість, сила, прискорення. Це поняття було охоче сприйняте багатьма математиками і фізиками. У сучасній математиці воно відіграє найважливішу роль. Вектори застосовуються в класичній механіці, квантовій фізиці, в математичній економіці та інших багатьох розділах природознавства і різних областях математики ».4.Ланцюжок питань. Учні поділені на дві команди. Учні почерзі задають запитання протилежній команді, якщо відповідь правильна, то команді нараховується один бал, якщо відповідь не правильна. То хід переходить до іншої команди. В цей час учениця на дошці записує відповіді на запитання у вигляді формул та позначень.

  • Що таке вектор?

    • Вектором називають напрямлений відрізок, для якого вказано, який із його кінців є початком, а який кінцем.  1   2   3   4   5   6   7   8
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка