Аеродинаміка крила літакаДата конвертації14.01.2022
Розмір13.6 Kb.
#88487
ТипРеферат
Аеродинаміка крила літака

Аеродинаміка крила літака. Реферат

Впливаючи на крило, повітряний потік крім горизонтальної сили лобового опору, спрямованої назад, викликає поперечну вертикальну силу, що використовується для підтримки авіамоделі в повітрі, тобто для польоту, і називається тому піднімальною силою.

Піднімальна сила потоку повітря обумовлена рухом повітря і є, отже, динамічною піднімальною силою. Однак піднімальна сила крила залежить не тільки від форми, профілю і площі горизонтальної проекції крила, але і від кута атаки. Любою профіль досягає максимальної піднімальної сили тільки при визначеному куті атаки. Варто збільшити цей кут, і потік почне зриватися з верхньої поверхні і стане турбулентним.

Сила лобового опору в результаті цього істотно зросте, а піднімальна сила зменшується. Крім того, при збільшенні кута виявляється і дуже неприємна властивість багатьох профілів - зсув центра тиску. Центри ваги і тиску авіамоделі повинні розташовуватись поблизу друг від друга і лежати на одній вертикалі.

У більшості моделей він лежить у крапці відповідної 30% хорди (ширини) крила. Через зсув центра тиску авіамодель утрачає стійкість у польоті. Тому варто вибирати такий профіль, у якого центр тиску зі зміною кута атаки зміщається якнайменше. При негативних кутах атаки крила потік зривається з його нижньої поверхні, лобовий опір також зростає, а піднімальна сила зменшується.

Навантаження на крило визначаються як відношення ваги моделі в грамах при зльоті до загальній несущій поверхні в квадратних дециметрах, що складається з площі поверхні крила і стабілізатора (несущої називається поверхня, що створює піднімальну силу) і виражається в грамах на квадратний дециметр. Планера мають відносно малу швидкість зниження і мале навантаження на крило.Швидкісні моделі з великою швидкістю зниження, мають, як правило, високі навантаження на крило. При цьому кожен профіль розрахований на цілком визначене навантаження на крило. Істотне перевищення цього максимального значення погіршує літні якості моделі.

Тепер кілька слів про стійкість моделі в польоті. Мова йде про динамічну стійкість, що повинна забезпечуватися по трьох взаємно перпендикулярних осях Осі являють собою лінії, що перетинаються в центрі ваги авіамоделі. Звичайно авіамодель повинна розвертатися навколо кожної осі за допомогою окремого керма. елерони забезпечують розворот навколо подовжньої осі, кермо висоти - навколо поперечної, кермо повороту - навколо висотної осі.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка