Аплікація як вид художнього оздоблення виробів



Скачати 144.33 Kb.
Дата конвертації05.11.2018
Розмір144.33 Kb.
ТипУрок
УРОК № 5-6 5 клас

Тема: Аплікація як вид художнього оздоблення виробів.

Мета:

Навчальна: систематизувати знання учнів про аплікацію; основні види аплікацій та інструменти, пристосування й матеріали для їхнього виготовлення, формувати вміння розробляти ескізи аплікацій та переносити малюнок на папір;

Розвивальна: розвивати фантазію, образне мислення ( ознайомлення з професією дизайнера); формувати підприємницьку компетентність;

Виховна: виховувати уважність, культуру праці.

Обладнання, матеріали та наочність: виставка робіт ( аплікація з використанням різних матеріалів) , картон, папір для ескізів та копіювальний, калька, олівці, простий та кольорові, малюнки для аплікацій.

Тип уроку: комбінований.

Випереджувальне завдання:

Учні класу розподілені на групи: « Історики», « Фольклористи», «Науковці».

Кожна група готує виступ за певною темою:

1група - «Історія виникнення аплікації з текстильних матеріалів»

2 група – Інструменти, пристосування й матеріали для виготовлення аплікації . Загадки про інструменти ( ножиці, голка тощо.)

3 група - « Сучасні професії. Дизайнер»



Хід уроку:

І. Організаційний момент.



Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку, створення позитивного емоційного настрою.

ІІ. Актуальність опорних знань учнів.

  1. Розгадування кросворду.

На попередніх уроках ви здобули деякі необхідні знання й зараз ці знання допоможуть вам вправно розгадувати кросворд.










1




Т




























2







К



















3










А










4







Н







5

И










6













Н










7










А




Питання до кросворду

  1. Волокна, наявні в природі. (Натуральні)

  2. Волокно завдовжки близько сотні метрів, яке отримують із коконів деяких метеликів. (Шовк)

  3. Давній письменник Аполлоній Родоський у книзі «Аргонавтика» розпові­дає: Язон і Медея, припливши в Колхіду, знайшли в долині дуб, на якому висіло руно, подібне до яблука, що сяяло на вранішньому сонці. З яких во­локон складалось руно? (Вовна)

  4. «За селом з'явилось море, синє-синє, неозоре. То не казка і не сон — то за­цвів у полі... (льон).

  5. Матеріал, який отримують із пряжі склеюванням або скручуванням. (Нитки)

  6. Міцні, тонкі, гнучкі й пружні ворсинки. (Волокна)

  7. Матеріал, який отримують, скручуючи окремі текстильні волокна між со­бою. (Пряжа)

  1. Питання для обговорення

  • Що називають тканиною? Для чого використовують тканини?

  1. Мультимедійна презентація « Аплікація як елемент декору»



  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Одне з можливих застосувань тканини — це виготовлення аплікації.

  • Чи зустрічалися ви з поняттям «аплікація»?

  • Які аплікації виготовляли на уроках у початкових класах?

  • Які матеріали використовували?

  • Чи сподобався вам результат вашої роботи, чи знайшов ваш виріб застосу­вання?

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

Аплікація — це один із видів декоративно-ужиткового мистецтва, знайом­ство з яким ви продовжуватимете найближчим часом. Тема сьогоднішнього уроку: «Аплікація як вид художнього оздоблення виробів».

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Робота з підручником

  • Що називають аплікацією? Знайдіть відповідь у тексті підручника на с. 34.

  1. Робота в групах.

Виступ групи « Історики»

Повідомлення «Історія виникнення аплікації з текстильних матеріалів»

  1. й учень. Аплікація — це один із найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва. Вона виникла понад дві тисячі років, тому й відома ба­гатьом народам світу. Виникнення аплікації пов'язане з давньою культурою народів-кочівників. Вони прикрашали свій одяг, взуття, упряж і житло візе­рунками зі шматків шкіри, хутра, берести. Пізніше для оздоблення одягу по­чали застосовувати різні тканини. Безцінні твори скіфського мистецтва зна­йдені в похованнях на території України: фрагменти костюма із повсті, май­стерно оздоблені вишивкою й аплікацією. Багато народностей використовують і зараз аплікацію для оформлення національного костюма.

  2. й учень. Аплікаціями зі шкіри з давніх-давен оздоблювали жіночий та чоловічий одяг: корсетки, фартухи, свитки, кожухи, предмети побуту й гос­подарства. Зараз у техніці аплікації можна виготовити безліч виробів: панно, штори, скатертину, ковдру, постільну білизну, сумку для дрібничок, газетни­цю, оздобити одяг для дорослих і дітей тощо.

(Діти розглядають вироби, оздоблені аплікацією.)

  1. Висновок учителя.

Аплікацію з текстильних і нетканих матеріалів застосовують:

  • для оздоблення одягу, предметів домашнього вжитку;

  • для створення декоративних виробів;

  • для ремонту одягу за її допомогою можна замаскувати шов чи зношене місце.

Із основними видами аплікації можна ознайомитися на підставі тексту та ілюстрацій у підручнику на с. 35-38 підручника.

Виступ групи « Фольклористи».

Інструменти, пристосування й матеріали для виготовлення аплікації

(с. 43 підручника)

Загадки про інструменти

  • Тоненьке, кругленьке, серце чорненьке. Хто на його слід погляне, думку його взнає.

Чорний Іван, дерев'яний жупан:

Де носом проведе, там помітку кладе.(Олівець)

  • Різних кольорів бувають, дерев'яний одяг мають.

  • Намалюють квітку, кішку, Дід Мороза, сани, шишку. (Кольорові олівці)

  • Майстер викував уміло два однакові ножі.

Дуже зустрічі зраділи два однакові ножі.

Обнялись, і роз'єднати їх уже ніхто не зміг.

Підкажіть, як називати почали відтоді їх? (Ножиці)

  • Маленьке, біленьке, по чорному полю стрибає і слід залишає. (Крейда)

  • Тонка, довга, одновуха, усіх людей одягає, сама одягу немає. Що це? (Голка)

  • Я блискуча, гостренька, маю вічко маленьке, за собою несу довгу-довгу ко­су. (Голка з ниткою)

  • Маленький хлопчик, зліз на стовпчик, одягу не носить, їсти не просить. Личко рябе. Що воно таке? (Наперсток)

  • Водить дружбу з олівцями, зошитами, папірцями.

На малюнку щось не те? Вмить вона його зітре! (Гумка)

  • Порахує сантиметри, а як треба —- міліметри!

  • Рівно лінії проводить, з олівцем за ручку ходить. (Лінійка)

  • Відірвалися листочки? Треба склеїти шнурочки? Допоможе повсякчас, ще й причепиться до нас! (Клей)

Висновок

Виступ групи « Науковці» на тему « Сучасні професії. Дизайнер»

Ознайомлення з професією дизайнера (с. 101 підручника)

Професія дизайнера-модельера не менш складна й відповідальна, адже він має досконало знати не тільки теорію своєї роботи, а й бути чудовим практиком. Якщо колись слово «дизайнер» асоціювалося з поняттям «одяг», то тепер представників дизайнерського мистецтва можна побачити в будь-якій сфері нашого життя. Сьогодні цю професію відносять до багатьох видів діяльності людини: дизайнер одягу, взуття, аксесуарів, тканин, меблів, посуду, інтер’єру, ландшафту тощо.

Дизайн (від англ. design — план, намір, ціль) — це художнє конструювання й оформлення речей (знарядь праці, промислової продукції, одягу, інтер’єру).

Дизайнер одягу — це фахівець легкої промисловості, який займається проектуванням і створенням швейних виробів.



Дизайнери розробляють моделі, елементи декорацій тощо вручну або на комп’ютері за допомогою спеціальних програм.

Наша країна має своїх модельєрів, які вже роблять упевнені кроки на світових подіумах. Дизайнер Лілія Пустовіт розробляє колекції одягу, який продається в магазинах Лондона, Токіо, Сеула, Москви, Санкт-Петербурга та Києва. З 2008 р. Лілію Пустовіт обрано головою Експертного комітету Української ради моди.

Колекції одягу Андре Тана представлено не лише в Україні, а й на тижнях моди в Росії, Німеччині, Латвії, Бахрейні та Китаї. Німецькі критики моди визнали Андре Тана найкращим молодим брендом, який створює жіночий одяг.


  1. ПРАКТИЧНА РОБОТА «СТВОРЕННЯ ЕСКІЗУ АПЛІКАЦІЇ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ МАЛЮНКА НА ПАПІР» (ІНСТРУКЦІЯ В ПІДРУЧНИКУ НА С. 42)

  1. Виконання практичної роботи.

1.Аналіз завдань практичної роботи.

  1. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами.

  1. Правила безпечної праці, організація робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи.

  1. Демонстрація правильного перенесення малюнка на папір.

  2. Самостійне виконання завдань практичної роботи.

  3. Контроль учителя з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів

  4. Поточний інструктаж (індивідуальний, груповий, якщо необхідно)

2. Задача з підприємницьким тлом.

Постановка задачі:



  • Діти! Я пропоную вам підрахувати кошти, які ви витратили на виконання практичної роботи.

ПРИКЛАД ТАБЛИЦІ РОЗРАХУНКІВ



Матеріали

Ціна

Витрати

Вартість

1.

Папір

100 грн. ( 500 аркушів)

1 л.

0,5 грн.

2.

Калька

20 грн. ( 10 аркушів)

1 л.

2 грн.

РАЗОМ: 2,5 грн.

Експлуатація інструментів та обладнання 1 грн.

Собівартість ескізу: 3,5 грн.

3.Підсумок практичної роботи.


  1. Рефлексія.

Гра « Чарівний клубок»

Учні по черзі передають хаотично клубок та задають підсумкові питання один одному.



  1. Домашнє завдання.

Підібрати матеріал для виготовлення аплікації та розрахувати кошти.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка