Б і ржов і індекси і їх аналізСкачати 85.71 Kb.
Дата конвертації23.03.2017
Розмір85.71 Kb.
ТипРефератРеферат

з дисципліни

„Біржова справа”

на тему:


« Біржові індекси і їх аналіз»

Індекси Dow Jones.

26 травня 1898 року один із засновників американської Dow Jones Company і перший редактор Wall Street Journal Чарльз Доу (Charles H. Dow) придумав чергове нововведення. Крім уведеного їм раніше біржового індексу - "залізничний середній" (Dow Jones Railroad Average) він запропонував використовувати ще один - "промисловий" (Dow Jones Industrial Average, DJIA).

Сьогодні акції є повсякденним інвестиційним інструментом у руках навіть самих консервативних інвесторів. Коло аматорів біржової гри розширився з жменьки кланових груп з Уолл-Стрита до мільйонів представників середнього класу. А завдяки мережним технологіям у "біржову рулетку" утягує усе більше число гравців. Свіжа і достовірна інформація про стан ринку став доступної практично кожному. А як швидко оцінити загальний напрямок ринку? У першу чергу дивляться на біржові індекси і їхню динаміку.

Сучасний фондовий ринок з його незліченними індикаторами (Dow Jones Averages, Nasdaq, NYSE Index, S&P 500, Wilshire 5000, Nikkei, DAX...) і їхніми різновидами став щоденністю. Але тоді, наприкінці XIX століття, індекс Доу Джонса сприймався як промінь світла в темному царстві. Сто з зайвим років тому навіть пропаленим ділкам з Уолл-Стрита було не під силу розібратися в щоденній плутанині курсів і визначити тенденцію ринку - чи рухається він нагору, вниз або просто тупцює на місці.

З тих пір одним із самих популярних біржових індикаторів у США залишається "промисловий середній" (Dow Jones Industrial Average) із сімейства індексів Dow Jones Averages (DJA). Акції хоча б однієї з тридцяти його промислових компаній, як правило, знаходяться в портфелі поважаючих себе індивідуального або інституціонального інвестора. І неспроста - адже всі акції цієї тридцатки складають приблизно п'яту частину восьмитриллионной вартості акцій всіх американських компаній і біля чверті всіх акцій, що котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Але повернемося в американське минуле. Прагнучи створити порядок з хаосу, 3 липня 1884 р. Чарльз Доу доклав громадськості про перший із сімейства своїх ринкових індикаторів у журналі "Customer"s Afternoon Letter" - попереднику "The Wall Street Journal". Оскільки група складовий індекс акцій містила в собі дев'ять залізничних і дві промислові компанії, те перший індекс Доу був названий "залізничним" (Dow Jones Railroad Average).

Спочатку індекс розраховувався як середнє арифметичне усіх вхідних у нього акцій. Наприклад, у той далекий день він склав 69.93 пункту - результат розподілу сукупної вартості всіх акцій (769.23) на число компаній (11). Аналогічно визначався і "промисловий середній" (Dow Jones Industrial Average, DJIA), уведений навесні 1896 р.

З тих пір ця шкільна арифметика практично не змінилася. Але сама ідея, що індекс можна використовувати для розрізнення довгострокових трендів фондового ринку від короткострокових флуктуацій, заслуговує поваги. "Для того, щоб розрізнити морський приплив і відливши, - говорив Доу, - можна встромляти палички в пісок на тім місці, де кінчає свій біг хвиля. Аналогічно, по максимумах і мінімумам індикаторів можна розрізняти "межвежьи" і "бичачі" тенденції ринку".

Індекс Доу виявився простій і зручна крапка відліку для порівняння окремих акцій з курсом ринку. В інвестора з'явилася можливість зіставляти ринок з іншими індикаторами стану економіки. З'явилася нова тема для розмови.

З 7 жовтня 1896 р. Wall Street Journal став щодня публікувати значення промислового індексу, що містить у той час акції дюжини компаній, і практика нерегулярної біржової статистики була успішно довершена. У 1916 р. DJIA доповнився акціями ще восьми компаній, а 12 років спустя вже нараховував 30 компаній, що ми і маємо сьогодні. У тім же 1928-м індекс став розраховуватися з використанням спеціального множника. Введення останнього повинне було припинити перекручування, викликані членуванням акцій на менші акції компаній або заміною одних акцій на інші. Але по звичці цей індекс дотепер називають "середнім" (average).

Індикатор, що складається з акцій комунальних компаній, Dow Jones Utility Average, був придуманий у 1929 р. уже спустя більш чверті століття після смерті Чарльза Доу. Спочатку цей індекс включав акції 20 компаній, потім був урізаний до 15, і дотепер його більше не торкали. Оскільки "залізничний" індекс став містити акції авіакомпаній і автомобільних грузоперевозчиков, те в 1970 р. його було вирішено перейменувати в "індекс транспортних компаній" (20 Transportations Average).

Отже, зараз розклад такий: показник 30 Industrials або DJIA вважається найважливішим, 20 Transportations і 15 Utilities - усі разом вони складають четвертий індекс за назвою 65 Dow Jones Composite Average.

На протяг більш ніж вікової історії склад Dow Jones Industrial Average значно мінявся - різні компанії те попадали в нього, то зникали ладь. Тільки General Electric незмінно залишався на місці. В обновлений склад DJIA 1 листопаду 1999 р. крім Home Depot і SBC Communications увійшли Intel і Microsoft, що котируються також і на ринку NASDAQ. У підсумку сьогодні ми маємо наступний список "тридцатки":

Alcoa, American Express, AT&T, Boeing, Caterpillar, Citigroup, Coca-Cola, DuPont, Eastman Kodak, Exxon Mobil, General Electric, General Motors, Home Depot, Honeywell International, Hewlett-Packard, IBM, Intel, International Paper, J.P. Morgan, Johnson & Johnson, МсDоnаld's, Merck, Microsoft, Minnesota Mining & Manufacturing, Philip Morris, Procter & Gamble, SBC Communications, United Technologies, Wal-Mart Stores, Walt Disney.

Промисловий індекс (Industrial Average) - це усереднені ціни перерахованих вище акцій. Але якщо якась з цих компаній повідомляє членування акцій на менші акції (stock split) або виплату дивідендів, те так називаний поточний дільник - current divisor - зменшується.

З недавнього часу (1997 р.) на індекс Dow Jones з'явилися ф'ючерсні контракти в Чикаго.

Часто DJIA критикують за те, що дорогі акції (наприклад, IBM) впливають на індекс, чим дешеві (наприклад, USX). До того ж деякі інвестори віддають перевагу більш широкому виборові акцій, чим складений з акцій 30 або 65 компаній. Але їм є з чого вибирати - у біржових індексах не бракує.

Індекс "Standard & Рооr's" (S&P)

Цей індекс публікується незалежною компанією Standard & Poor's. Він звичайно складається в двох варіантах - по акціях 500 корпорацій і по акціях 100 корпорацій.S&P 500 являє собою зважений по ринковій вартості індекс акцій 500 корпорацій, що представлені в ньому в наступній пропорції: 400 промислових корпорацій, 20 транспортних, 40 фінансових і 40 комунальних компаній. У нього включені в основному акції компаній, зареєстрованих на Нью-йоркській фондовій біржі, однак присутні також акції деяких корпорацій, що котируються на Американській фондовій біржі і в позабіржовому обороті. Індекс представляє близько 80% ринкової вартості усіх випусків, котируемых на Нью-йоркській фондовій біржі. Цей індекс більш складний у порівнянні з індексом Доу-Джонса, але він вважається також більш точним у силу того, що в ньому представлені акції більшого числа корпорацій і акції кожної корпорації зважуються на величину вартості всіх акцій, що знаходяться в руках акціонерів. Ф'ючерси й опціони по ньому продаються на Чикагській товарній біржі.

S&P 100 обчислюється на тій же основі, що й індекс по акціях 500 корпорацій, але складається з акцій корпорацій, по яких існують зареєстровані опціони на Чикагській біржі опціонів. В основному це промислові корпорації.

NASDAQ індекси.

Історія NASDAQ веде відлік з 8 лютого 1971 р., із дня її перших офіційних торгів. NASDAQ – це автоматизована система роздрібної торгівлі цінними паперами, буквальний переклад назви "автоматизоване котирование Національної асоціації торговців цінними паперами" - National Association of Securities Dealers Automated Quotation - "NASDAQ". У 1994 р. NASDAQ по середньорічному обсязі торгів обійшла найбільшу і престижнейшую Нью-Йоркську фондову біржу. А злиття NASD і AMEX, що відбулося 4 роки спустя, ще більше усталило позиції утвореної Nasdaq Amex Market Group.

1. Nasdaq Composite - узагальнюючий індекс, що враховує акції всіх майже 5 тис. компаній (як американських, так і іноземних), включених у листинг NASDAQ. Акції кожної з них впливають на індекс пропорційно своєї ринкової вартості. Остання розраховується дуже просто: загальне число акцій компанії XYZ збільшується на поточну ринкову вартість однієї акції XYZ.

2. Індекс Nasdaq National Market Composite аналогічний Nasdaq Composite з тією різницею, що складено на основі акцій з листинга Національного ринку - однієї з двох частин ринку NASDAQ.

3. Індекс Nasdaq-100 складають найбільші нефінансові американські й іноземні компанії, що входять у листинг NASDAQ, - виробники комп'ютерного "заліза" і "софта", телекомунікаційні компанії, роздрібні й оптові торговельні фірми, а також компанії, зв'язані з біотехнологією. (До речі, компаній неамериканського походження на NASDAQ більше, ніж на AMEX і NYSE разом узятих.)

Спочатку головним критерієм влучення у верхні строчки індексу була вага компанії, виражена в доларах США, - ринкова капіталізація, але в грудні 1998 р. була пророблена хитра "перебалансування", по якій ринкова капіталізація кожної компанії вже збільшувалася на якийсь ваговий коефіцієнт, що переглядається щокварталу. Результатом цього нововведення, на думку наздаковцев, повинна була стати більш зроблена диверсифікованість. У підсумку, наприклад, Microsoft уступає Cisco Systems, хоча по капіталізації Microsoft у кілька разів перевершує останню.

4. Галузеві індекси враховують вид діяльності складових їхніх компаній. Наприклад, Nasdaq Financial-100 визначається на основі біля ста акцій фінансових компаній. Індекси Nasdaq Industrial, Nasdaq Transportation, Nasdaq Bank, Nasdaq Telecommunications, Nasdaq Insurance, Nasdaq Computer, Nasdaq Other Finance, Nasdaq Biotechnology характеризують курсові коливання акцій промислових і транспортних компаній, банків, телекомунікаційних, страхових і комп'ютерних компаній, фінансових небанківських установ, компаній, що працюють з біотехнологіями.

Індекс Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE Index)

Даний індекс являє собою зважений по ринковій вартості показник руху курсів акцій усіх корпорацій, що зареєстрували свої папери на Нью-йоркській фондовій біржі (New York Stock Exchange), тобто, по суті, це показник являє собою середню ціну на акцію по всіх компаніях на Нью-йоркській фондовій біржі, зважений по ринковій вартості акцій кожної корпорації (з відповідними коректуваннями по факторах членування акцій на менші акції, злиттів і поглинанні). На відміну від індексу Доу-Джонса, що виражається в пунктах, індекс NYSE виражається в доларах. Операції з опціонами по цьому індексі здійснюються на самій Нью-йоркській фондовій біржі. Операції з ф'ючерсними контрактами здійснюються на Нью-йоркській біржі ф'ючерсів, що є підрозділом Нью-йоркської фондової біржі.Індекси Американської фондової біржі (AMEX)

Американська фондова біржа публікує два основних індекси, що обчислюються на зовсім різній основі.

Основний ринковий індекс Американської фондової біржі (AMEX Major Market Index) є простим середнім показником руху цін 20 ведучих промислових корпорацій. Він був задуманий Американською фондовою біржею як своєрідний субститут промислового індексу Доу-Джонса. Хоча він розраховується і публікується Американською фондовою біржею, у його склад входять акції корпорацій, зареєстрованих на Нью-йоркській фондовій біржі. Примітно, що 15 з них є також компонентами промислового індексу Доу-Джонса. Операції з ф'ючерсами по цьому індексі здійснюються на Чикагській торговельній біржі.

Індекс ринкової вартості Американської фондової біржі (AMEX Market Value Index) обчислюється на принципово іншій основі: він є показником, зваженим по ринковій вартості усіх випущених акцій тих корпорацій, що включені в нього як компоненти. Уперше він був опублікований у вересні 1973 року. Він містить у собі як компоненти більш 800 випусків акцій, що представляють цінні папери корпорацій усіх великих галузевих груп, зареєстрованих на Американській фондовій біржі, включаючи, крім звичайних акцій, американські депозитні свідчення і передплатні сертифікати. З технічної точки зору він є унікальним у силу того, що при його розрахунку передбачається, що дивіденди у формі наявних, виплачувані по вхідним у його склад акціям, реинвестируются, і на цій основі вони відбивають в індексі. Опціони по цьому індексі котируються на Американській фондовій біржі.Висновки

Перераховані вище індекси хоч і є основними і найбільш значимими не тільки для своїх національних економік, але і для усього світового господарства в цілому, але представляють лише невелику частку з усіх використовуваних біржових і позабіржових котирувальних індексів.

Індекси є динамічною економічною категорією, розвиваючись і удосконалюючи разом зі змінами у світовій економіці. Безумовне створення і використання індексів дозволило активізувати торгівлю цінними паперами в кілька разів, а виходить, підвищити інвестиційну активність економік як розвитих, так і держав, що розвиваються.

Сучасний аналіз фондових ринків в основних своїх положеннях ґрунтується на аналізі біржових індексів. Саме така відкрита гра, дозволяє створити рівні передумови для успішного прогнозу і здійснення біржової діяльності як для великих, так і для молодих і небагатих інвесторів.Використовувана література

  1. Акелис Стивен Б. Технічний аналіз від А до Я:Повний набір інструментів торгівлі... -М., 1999

  2. Бергер Франк Що Вам треба знати про аналіз акцій -М., 1998

  3. Дегтярьова О. И.,Кандинская О.А. Біржова справа -М., 1997

  4. Ляшенко В'ячеслав Іванович Фондові індекси і рейтинги -Донецьк, 1998

  5. Ринок цінних паперів і його фінансові інститути / Під ред.В.С.Торкановского -Спб., 1994Каталог: kontrolna -> birsa
kontrolna -> Контрольна робота з дисципліни “Філософія ” План
kontrolna -> Методичні вказівки до виконання контрольних завдань І їх оформлення
kontrolna -> Аналіз оплати праці на оп
kontrolna -> Укоопосвіта Білгород -дністровський економіко-правовий коледж контрольні роботи з дисципліни
kontrolna -> 1. Методична основа та форми розробки фінансового планування туризму і готельного господарства 3
birsa -> Основи ф’ючерсної торгівлі
kontrolna -> Реферат doc реферат d\c рефера txt рефе123т bmp Яке розширення мають виконувані файли?

Скачати 85.71 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка