Батько в сім’ї. відповідальність за родину перед Богом і суспільством, батьківська турботаДата конвертації26.11.2018
Розмір105 Kb.
ТипУрок
Урок № 4

«Батько в сім’ї. Відповідальність за родину перед Богом і суспільством, батьківська турбота»Тема: Батько в сім’ї. відповідальність за родину перед Богом і суспільством, батьківська турбота.

Мета: підвести до розуміння відповідальності батька за сім’ю, пояснити, що Бог є Отцем для всіх людей, вчити аналізувати життєві ситуації, де яскраво виражена батьківська турбота про сім’ю, виховати любов і шанобливе ставлення до батька.

Обладнання: Дитяча Біблія, виставка книг на тему «Рід, родина, рідня», плакати із записом епіграфа уроку «Пишається син мудрим батьком, радіє батько сином славним» (митрополит Феодосій).
Хід уроку

І. Організаційний момент.

Привітання

Виросту і стану я, як тато,

Сильним, мужнім і завжди відважним.

Буду захищати маму й брата.

І творити подвиги звитяжні.

Буду тата завжди шанувати

Він для нас опора і підтримка.

Чемною, слухняною зростати

І на поміч прибігати стрімко.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Любі діти! Сьогодні ми поговоримо батьківську ласку та турботу, цінність його мудрих порад та велику силу батьківського благословення.ІІІ. Повідомлення теми уроку.

Розказав татусь мені,

Що в небесній вишині

Другий Батько є у мене,

Він створив усю Вселенну:

Сонце, квіточку, пташину,

Котика й мене – людину…

Ольга Міцевська


IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Ознайомлення із давнім переказом

Батько й діти

В одного чоловіка в сім’ї було сім синів. Між собою вони жили не до ладу: постійно сварились. Скільки років батько наказував дітям, щоб жили в купі, але діти не слухали старого.

Одного разу батько дуже заслаб, він знав, що після його смерті діти розділять хазяйство, розійдуться і будуть терпіти голод і холод. Щоб краще діти зрозуміли громадську силу й групову працю, слабий батько звелів принести віник і по прутику переламав його ввесь.

«Дивіться, діти! – промовив батько, - отак і ви: як будете жити в згоді, ніхто вас не подужає, окремо є кожен й аби хто здолає»

(С. Черкасенко)

Питання для бесіди


  • Чим був засмучений батько? (сини жили не дружно)

  • Яку мудру пораду дав батько дітям? (як будете жити в злагоді, то ніхто їх не подужає…)

(можна запропонувати зламати дітям одну гілочку і пучок гілок)

Батько в сім’ї відповідає за родину перед Богом і суспільством.  1. У світі мудрих думок.

(Читання і обговорення афоризмів)

  • Слухняний син буде мати ласку отця свого, а буйний бачитиме батькові насуплені брови.

  • Пишається син мудрим батьком, радіє батько сином славним.

  • Син, який гонить з хати батька, гірший розбійника.

  • Не ганьби батька свого, бо його ганьба це і твоя теж.
  1. Тут на рідному крилечку у родинному гніздечку

Батьківська мудрість

Одного разу батько приніс своєму синові маленьке цуценя. Син був дуже задоволений. Та минуло кілька місяців, собачка захворіла і пропала. Хлопчик довго плакав і не міг заспокоїтись.

Згодом батько приніс йому кошеня, але невдовзі кошеня також почало хворіти і також пропало. Щоб утішити свого маленького сина, татко дістав йому папугу, але нещасна пташка також загинула.

Син підійшов до батька й каже: «Тату. Дай мені щось таке, що ніколи не вмирає». Батько нічого такого не міг дати синові, бо на землі все живе поступово відживає, все помирає. Один лиш Небесний наш Батько може дати нам безсмертя, тому то він і говорить: «Кожен, хто живе і вірує в Мене, не помре повік»

Лише Вічний може дати Вічне, дати вічність.

(Митр. Феодосій (М. Н. Дикун. Ваколюк))


Притча про блудного сина

Один батько мав двох синів, говориться в Св. Євангелії. Якось молодший син, підійшовши до батька, каже йому: «Отче, я вже дорослий, я хочу жити самостійним життям, своїм розумом. Дай мені те, що належить мені від твого майна і я піду від тебе».

Батько не хотів цього робити, бо добре знав свого сина – знав, що він морально не стійкий, легковажний. Про те, щоб довго, він дав синові його частину і відпустив його на волю. А син, одержавши гроші, помандрував, бо дуже хотів побачити, як там, далеко,в і інших країнах живуть люди. Він хотів набратися чужої мудрості, але в нього нічого не вийшло. Він пішов у далекі країни, там завів суленівної вартості друзів.

Вони гуляли, веселилися. Доти, доки в кишені блудного сина були гроші, у нього були друзі, а коли гроші скінчились, вони розбіглись хто куди. Блудний син в чужій стороні залишився один, мов перст, без грошей, без друзів, без будь-якої підтримки.

А так трапилось, - говорить Святе Євангеліє, - що в той час в тій країні настав великий голод. Блудний син почав голодувати. Щоб не голодувати, він найнявся в одного багатого чоловіка пасти свиней. Господар йому нічого не платив, а лише дозволив їсти ті харчі, що їх споживають свині.

Та якось одного разу. Сидячи біль свинячого корита, блудний син згадав свою милу домівку, свого доброго батька, і говорить собі: «Піду я додому, впаду на коліна і скажу: батьку мій! Я вже не годен називатися твоїм сином. Візьми мене до себе хоча б наймитом…» як сказав, так і зробив. Він на полі кинув чужих свиней, і пішов додому. А батько в той час стояв на дорозі і дивився в далину.

Він побачив свого сина, пішов йому на зустріч, обняв його, привів до хати, зняв з нього лахміття, одягнув його в усе нове, а на руку дав йому дорогий перстень на знак того, що йому все прощається і що він знову стає його законним сином.

(митрополит Феодосій, М.Н. Дикун-Ваколюк)

  1. Фізкультхвилинка

Я, як тато, вмію майструвати

І гвіздки у стіни забивати.

Можу навіть гайку закрутити

І на стелю люстру причепити.

Я, як мама, добре мию посуд

Підмітати також довелося.

На обід гарненько стіл накрию.

Хоч мала, а так багато вмію.5. Практична робота

Склади родинний ланцюжок добрих справ.

Я – готую з мамою вечерю, з татом пораюся по господарству, з братиком бавлюся….V. Підсумок уроку

Дорогі діти! Усім варто пам’ятати заповідь Господню, яка говорить нам, що необхідною умовою нашого благополуччя і земного довголіття є шанування батьків, яке, звісно ж, неможливе без послуху.Не забувайте про їхній життєвий досвід, а найбільше про те, що жоден батько і жодна мати не бажають своїм дітям нічого, окрім добра.
Каталог: files
files -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни національний університет «юридична академія україни імені ярослава мудрого» На правах рукопису савченко ганна Ігорівна
files -> Методичні рекомендації та завдання з семінарських занять навчального матеріалу та складання звіту Розглянуто і схвалено на засіданні
files -> Правила користування посібником Модуль 1 Модуль 2 Модуль 3 Модуль 4 Залік з дисципліни Додаткова інформація
files -> Міністерство освіти, науки, молоді та спорту україни житомирський державний технологічний університет на правах рукопису довгалюк віта валентинівна
files -> Програма навчального курсу україна в системі міжнародної безпеки І співробітництва
files -> Уважність, дисциплінованість під час роботи на пк
files -> Львівський національний університет імені івана франка на правах рукопису корнійчук валерій Семенович – 14
files -> Урок№65 євген маланюк. Життєвий І творчий шлях поета й літературознавця, яскравого представника «празької школи»


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка