Берегиня, а не рабиняСкачати 293.32 Kb.
Дата конвертації09.11.2017
Розмір293.32 Kb.
Управління культури департаменту гуманітарної політики ЛМР

ЦБС для дорослих м. ЛьвоваЦентральна міська бібліотека ім. Лесі Українки

Берегиня, а не рабиня

до Року боротьби з насильством щодо жінок
Пам’ятка користувачеві

Львів - 2016Берегиня, а не рабиня [Текст] : пам’ятка користувачеві до Року боротьби з насильством щодо жінок / ЦМБ ім. Лесі Українки ; уклад. Гальків У. Б. – Львів, 2016. – 13 с.

Члени Європейського парламенту запропонували оголосити 2016 рік в Європі Роком боротьби з насильством проти жінок. Проблема насильства щодо жінок стоїть не тільки в Європі, але і у всьому світі. Метою вибору даної теми послужила необхідність викликати нетерпимість всього суспільства до порушень прав жінок.

Боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні є надзвичайно важливим і актуальним завданням, вирішення якого має комплексний характер.  Це має бути злагоджена робота органів внутрішніх справ, фахівців центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органів опіки та піклування, а також закладів охорони здоров’я.

Даний матеріал спрямований на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

В пам’ятці користувачеві йдеться про порушення прав людини в сім‘ї і насильство щодо жінок. Наводяться приклади та подаються поради, як запобігти цим випадкам, а коли вони сталися – куди звертатись за допомогою.

Це видання є спробою допомогти людям, коли вони потрапили у скруту, пов’язану з образою, грубістю або насильством.

Видання адресоване широкій читацькій аудиторії.

Підготувала : Гальків У. Б.

Метою громадськості є заклик до всіх жертв насильства

не терпіти мовчки біль і приниження, а звертатися за

допомогою. Насильству проти жінок має бути протиставлено

повне суспільне неприйняття – лише так можна побороти

принизливі стереотипи на кшталт “б’є, значить любить” та

зрушити з місця розв’язання проблеми насильства в сім’ї.

Наси́льство — це застосування силових методів, або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабких або тих, хто не може чинити опір. Тобто, будь-яке застосування сили по відношенню до беззахисних. У самому загальному вигляді насильство визначається як примусовий вплив на кого-небудь. Насильство – серйозна проблема людства, яка не знає ні державних кордонів, ні соціального розшарування. Вона може торкнутися як бідних, так і багатих, як людей з вищою освітою, так і людей, які ніколи не вчилися. І ніхто не може пророкувати, коли і де насильство може відбутися.

Іноді ми не усвідомлюємо, що втягнуті в коло насильства, бо можемо не знати, що певні насильницькі акти щодо нас порушують наші права, честь та гідність.

В останнє десятиліття насильство в сім'ї усвідомлюється як серйозна і масштабна проблема, яка породжує безліч інших соціальних та психологічних проблем. Насильство у гендерному аспекті - різновид агресії на основі ознаки статі; це поведінка, що завдає шкоди або має на меті заподіяння шкоди іншій людині.

Існують і програми ЮНЕСКО, які спрямовані на боротьбу з наявною в суспільстві гендерною нерівністю, оскільки сама вона є основною перешкодою для викорінення сексуального та гендерного насильства.

У травні 2011 року була відкрита до підписання Конвенція Ради Європи про попередження і припинення насильства щодо жінок та насилля в родині (Стамбульська конвенція). Документ, зокрема, містить опис необхідних заходів для запобігання насильству, захисту жертв, ефективного кримінального переслідування осіб, які вчинили злочини проти жінок.

На 21 листопада 2013 року її підписали 32 держави. Україна документ підписала ще в 2011 році, взявши на себе зобов’язання привести національне законодавство та практику у відповідність до вказаних положень.

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок і запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям провести в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

15 листопада 2001 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про попередження насильства в сім`ї» із змінами і доповненнями 25 вересня 2008 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства стосовно протидії насильству в сім’ї», чим визнала як наявність цього явища в суспільстві, так і готовність протистояти йому. За визначенням вищезгаданого закону, насильство в сім`ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім`ї по відношенню до іншого члена сім`ї, якщо дії порушують конституційні права і свободи члена сім`ї як людини та громадянина і завдають йому моральної шкоди, його фізичному чи психологічному здоров`ю. Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б`є її чоловік, дівчина-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань тощо. 

В Україні відбуваються перші спроби запровадження й реалізації певних моделей роботи: превентивної, навчально-тренінгових програм, роботи з правоохоронними органами, організації притулків для жінок, кризових консультативних центрів, центрів реінтеграції, груп взаємопідтримки чи самодопомоги, психотерапевтичних програм.Відповідно до офіційної позиції ВООЗ, причини насильства частково зумовлені біологічними та іншими факторами, які дають підстави говорити про певну схильність деяких людей до агресії, однак частіше за все ці фактори взаємодіють з сімейними, суспільними, культурними та іншими факторами зовнішнього характеру і таким чином створюють ситуацію, в якій виникає насильство.

Найпоширеніша класифікація видів насильства, заснована на характері насильницьких дій. Розділяють кілька видів насильства : • Фізичне насильство - це навмисне завдання фізичних ушкоджень, а також свідоме позбавлення свободи, помешкання, їжі, одягу та інших нормальних умов життя, які можуть призвести до смерті, викликати порушення фізичного та психічного здоров`я. Фізичне насильство не може бути випадковим. Це навмисна дія, спрямоване на отримання контролю над іншою людиною.

 • Психологічне (емоційне) насильство - це періодичний, тривалий або постійний психічний вплив на особу, спрямований на навмисне приниження її честі й гідності, що стає причиною образ, страху, невпевненості в собі, гальмує розвиток особистості й призводить до формування патологічних рис характеру. Вони, хоча й не залишають синців на тілі, можуть бути набагато диструктивнішими й у поєднанні з іншого роду впливами, у тому числі фізичними, сильніше травмують психіку, завдають моральної шкоди людині. Психологічне насильство важко діагностувати. Якщо всі інші форми насильства легко визначаються, оскільки мають чіткі фізіологічні наслідки, то явні ознаки психологічного впливу рідко видно, а наслідки при цьому можуть бути надзвичайно важкими.  Крім того, психологічне насильство досить часто виступає не саме по собі, а разом з іншими видами насильства.

 • Економічне насильство – це заборона працювати, вилучення та привласнення грошей, зароблених жінкою, видача грошей тільки на прохання і на проживання, контроль надходжень та фінансових витрат.

 • Сексуальне насильство – це примус до сексуальних відносин з чоловіком та іншими людьми проти її волі, у тому числі до болючих, хворобливих і садистських статевих зносин, примус одягатися більш відверто і сексуально наперекір бажанням людини, ігнорування почуттів жінки в сексуальному плані.

Насильницькі дії

 • побиття

 • знущання

 • присилування

 • приниження

 • примус

 • сексуальні домагання

 • лайки, образи

 • згвалтування

 • ізоляція, в тому числі заборона працювати

 • фемінізація бідності

 • маніпулювання

 • звинувачення, формування почуття провини

 • моральний, психологічний та економічний тиск

 • торгівля людьми

 • примус до шлюбу

 • примус до проституції

 • насильницьке обмеження, в тому числі – інформаційне

Можна виділити такі причини, що спонукають людину до скоєння насильства:

 • низька самооцінка кривдника (завищена);

 • не вміння вирішувати проблеми іншими методами;

 • влада за всяку ціну (бажання домінувати);

 • власний негативний досвід дитинства;

 • психічні розлади;

 • високий рівень агресії;

 • вживання алкоголю та наркотичних речовин.

Будь-яке насильство над особою спричиняє їй фізичні та моральні страждання і здійснюється всупереч її волі. В науці кримінального права ретельно досліджені різні види насильницьких дій, виокремленні основні ознаки, характерні для будь-якого насильства :

а) вплив на потерпілого всупереч його волі

б) спричинення йому фізичних або моральних страждань. 
Крім насильства, що виходить від сторонніх осіб, як особливий вид виділяється сімейне (домашнє) насильство.

 • Сімейне (домашнє) насильство - комплексний вид насильства. Домашнє, побутове насильство, або насильство в родині, містить у собі фізичні, психічні, емоційні й сексуальні образи. Воно поширюється не тільки на одруженні пари, але й на співмешканців, коханців, батьків та дітей і не обмежується гетеросексуальними відносинами. Це повторюваний зі збільшенням частоти цикл фізичної, словесної, емоційної, духовної й економічної образи з метою контролю, залякування, вселяння почуття страху і примусу з метою отримання влади одних членів сім'ї над іншими. Це система поведінки для збереження влади й контролю над близькою людиною. На жаль, домашнє насилля існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти і положення в суспільстві. Як відомо з багатьох досліджень, у 80 % випадках учинення насильства у сім`ї кривдниками є чоловіки, а постраждалими – жінки і діти (але насильство вчиняють досить різні люди), які отримують травми різних ступенів. Часто в сім’ях насилля породжує насилля. Коли емоції беруть верх, маємо трагічні випадки.

Найбільш незахищеними від насилля у сім’ях є діти. Вони бачать, проектують і сприймають насильство, тож можуть відтворити такі сцени в майбутньому вже у своїх родинах.

Існує ciм стратегій, якими послуговуються жінки, намагаючись стримати свого чоловіка від насильства

1. Жінки пробують порозмовляти з ними на цю тему.

2. Іноді вони примушують його до обіцянки відмови від подальшого насильства.

3. Вони можуть залякувати насильників та робити запобіжні акції несилового характеру — звертання до поліції, розпочинання процесу про розлучення.

4. Вони тікають та переховуються під час побиття.

5. Жінки використовують засоби пасивної оборони в певних межах з метою уникнення сильних тілесних пошкоджень. 1. Вони уникають чоловіка в час можливого нападу агресії.

 1. Вони роблять опір в час нападів arpeciї.

 • Уникання чоловіка є запобіжною стратегією, до неї вдаються перед настанням нападу агресії;

 • переховування, пасивна оборона й оборона активна використовуються безпосередньо під час акту arpeciї;

 • розмови, примушування до обіцянок вибачитись та інші пасивні дії вживаються у відносно спокійний час між нападами агресії.

Такі жіночі особисті стратегії в реальних життєвих ситуаціях не чергуються одна за одною, та все ж вони поєднуються, або використовуються в різних комбінаціях, часом задля того, аби знайти найбільш успішну стратегію, часом — щоб підкріпити її іншими діями, формальними чи неформальними, діями, до яких вдається побита жінка з метою самозахисту або запобігання наступним проявам насильства. Деякі стратегії перетинаються, "напливають" одна на одну, так що іноді непросто розрізнити, де закінчується одна й починається інша стратегія поступу.

В ситуації насильства, коли залишатися вдома небезпечно, варто скористатися послугами притулку для жінок, які зазнали насильства в сім‘ї.

Жертва домашнього насильства , перебуває у стресовому стані. Для подолання його вона потребує допомоги професійного психолога. Професійну консультацію можна одержати :

- в центрах роботи з жінками

- в районних соціальних службах

- в жіночих громадських організаціях

- в приватних психологічних центрах

- в жіночих кризових центрах

- скориставшись "телефоном довіри".

Дуже важливим для постраждалих від насильства є участь у групі взаємодопомоги.

Відвідуючи психолога та групи взаємодопомоги, постраждала людина почне заново відбудовувати свої контакти з іншими людьми, станете спроможною відродити свою незалежність, повернути собі почуття власної гідності.

Може бути і так, що кривдник сам виявить бажання звернутися до психолога, і відтоді, атмосфера в сім‘ї, скоріше за все, налагодиться.Поради щодо попередження насильства

Вміщені далі поради можуть бути корисними для всіх, хто став жертвою або свідком домашнього насильства.

• Передусім варто пам'ятати народну мудрість: "Хто сам себе береже, того й лихо оминає". Не треба заплющувати очі на реальні факти і вмовляти себе не зверта­ти уваги на насильство. Якщо ви зіткнулися з першими (ще "легкими") проявами насильства, подумайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей — уявіть най­гірший розвиток подій і подумайте про ваші дії в таких неприємних ситуаціях.

• Тримайте під рукою номери телефонів поліції та соціальних служб. Варто, щоб ці номери також знали ваші діти. Якщо виникне потреба, не вагаючись телефонуйте номер "102" і вимагайте термінового втручання. По приїзді працівників поліції детально опишіть їм усе, що сталося, покажіть ваші тілесні ушкодження, а також домашні речі, які побив чи поламав кривдник.

• Якщо вам завдано тілесних ушкоджень, обов'язково зверніться до медичних закладів. Ви не лише пройдете лікування, а й отримаєте медичні висновки, які є вагомим доказом у суді.

• Найбільше виваженим виходом з деяких ситуацій є втеча. Але цей крок нале­жить ретельно підготувати. Варто заздалегідь зібрати невеличку валізу з най­більше потрібними речами: одягом для себе та дітей, грошима, ліками, ключа­ми від дому, офісу тощо, особистими документами (паспорт, свідоцтво про на­родження дитини), документами, які підтверджують ваші права власності на житло, машину і т. ін. Обов'язково запишіть і запам'ятайте адреси та номери те­лефонів установ, до яких ви плануєте звернутися по допомогу. Крім того, напе­ред обдумайте маршрут вашої втечі й визначте декілька (не одне!) місць, де ви могли б сховатися, якщо залишите дім.

• Якщо близькі люди готові вам допомогти в боротьбі з домашнім насильством, домовтеся з ними про спільні дії в гострій ситуації. Йдеться, зокрема, про дзвінок до поліції, тимчасовий притулок для вас та ваших дітей або схованку для потрібних вам речей (див. попередній пункт).

• Пам'ятайте: насильство часто стає ще брутальнішим, коли кривдник довідуєть­ся про бажання жертви припинити з ним стосунки. Якщо ви зважилися на та­ке, будьте готові захищати свої права та права ваших дітей. Заздалегідь обмір­куйте можливі варіанти вирішення таких гострих питань, як поділ майна, стяг­нення аліментів, визначення місця проживання дітей. Звісно, краще відразу звернутися по допомогу до кваліфікованих юристів соціальних служб чи гро­мадських організацій, послуги яких є безкоштовними.

• Подумайте проте, як обмежити ваше спілкування з кривдником після розлуче­ння і вберегти від нього ваших дітей. Наприклад, попросіть ваших колег по ро­боті з'ясовувати, хто вам телефонує, повідомте працівникам дитячої установи, хто має право забирати ваших дітей додому, ходіть до інших крамниць тощо.

• Уявіть ваше дальше життя без кривдника й знайдіть у ньому позитивні момен­ти для себе. Згадуйте про ці моменти тоді, коли відчуватимете неспокій та су­мніви. В разі потреби, зверніться до соціальних служб та неурядових організа­цій, які надають психологічну підтримку постраждалим від насильства в сім'ї.Органи на які покладаються заходи щодо попередження насильства в сім’ї

Для допомоги потерпілим від домашнього насильства діють спеціальні кризові центри, а також центри медико-соціальної реабілітації. Працівники кризових центрів надають інформаційну, психологічну, педагогічну, меди­чну, юридичну допомогу особам, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї, а також тимчасовий притулок.В центрах медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім'ї постраждалим надають первинну медико-санітарну та психологічну допомогу, психіатричну допомогу певних видів, а за потреби працівники центрів ске­ровують жертв насильства в сім'ї на відповідне дальше лікування; організо­вують надання їм юридичних консультацій.

За матеріалами :

Попередження насильства в сім’ї та шляхи його подолання

[Електронний ресурс] // Глобинське районне управління юстиції :

сайт. – Текст. дані. – Режим доступу :

globyne.just.gov.ua/uploads/2015-04/nasil-stvo-v-sim-i.doc

(дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.

Органи, які відповідають за здійснення заходів по попередженню насильства в сім'ї

- уповноважений орган державної влади з питань попередження насильства в сім'ї, який приймає і розглядає заяви про здійснення насильства в сім'ї і направляє жертви насильства в сім'ї і членів сім'ї, що знаходяться під загрозою насильства, в кризові центри, центри медико-санітарної реабілітації;
- дільничні інспектори поліції і кримінальна поліція у справах дітей (у випадках, коли жертва насильства або особа, відносно якої є реальна загроза насильства в сім'ї, або особа, що зробила насильство в сім'ї, не досягли 18 років);
- органи опіки, що надають допомогу у відновленні порушених прав і захищають законні інтереси неповнолітніх, які мають батьків і стосовно їх здійснено або існує загроза здійснення насильства в сім’ї);
- члени їх сім'ї, що надають психологічну, педагогічну, медичну і юридичну допомогу, а також (за можливості) притулок для тимчасового перебування членів сім'ї, які можуть стати або стали жертвами насильства;
- центри медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім'ї, де потерпілі перебувають добровільно на якийсь час, який є необхідним для лікування і психосоціальної реабілітації;
- центри соціально-психологічної допомоги;

- центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, які проводять соціальну інспекцію неблагополучних сімей. Об'єкти інспекції : діти, що знаходяться на обліку в органах внутрішніх справ, діти, що пережили насильство в сім'ї, дорослі члени сім'ї, що перебувають на обліку в наркологічному диспансері, в органах внутрішніх справ

- неурядові організації, які працюють у сфері запобігання насильству у сімї
У Львові  діють такі органи, що нададуть допомогу жінці, яка потерпає від насилля

Державні організації

Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Адреса: м. Львів, вул. Менделєєва, 8,

Телефон: (032) 244-55-52.

 Управління праці та соціального захисту населення

Адреса: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10

Телефон: (032) 272-40-71.


Центр матері та дитини у Львівській області


Львівська обл. м. Дрогобич, 82100, вул. Шептицьких, 7

Центр соціально-психологічної допомоги у Львівській області


Адреса: м. Львів, вул. Коновальця, 103 (готель „Турист”, 9-й поверх)

Телефон: (032) 237-99-20, 237-99-27


УМВС України у Львівській області


Адреса: м. Львів, пл. Григоренка, 3

Телефон: (032) 276-15-50, 272-10-65, 278-22-69, 272-47-44e-mail: cgz_lviv@ukr.net , cgz@milicia.lviv.ua , milicia.lviv.ua/

Управління у справах сім’ї та молоді Львівської області


Адреса: м. Львів, вул. Винниченка, 6

Телефон: (0322) 74-31-84, 75-25-43e-mail: usm@oda.lviv.ua

Львівський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді


Адреса: м. Львів, вул. Чайковського, 17

Телефон: (0322) 72-87-61, 72-98-95e-mail: locssm@sc.net.ua

Обласна Служба у справах дітей


Адреса: м. Львів, вул. Винниченка, 8

Телефон: (0322) 75-44-56, 74 -31-52Громадські організації

Благодійна організація "Регіональний центр соціальної адаптації"


Адреса: м. Львів, вул. Франка, 1

Телефон: (032) 75-10-51, 72-02-33е-mail: rcsa@txnet.com

Благодійний фонд "Салюс"


Адреса: м. Львів, 79000, а/с 320 

Телефон: (032) 240-33-62e-mail: salus@mail.lviv.ua

Західноукраїнський центр "Жіночі перспективи"


Адреса: м. Львів, пр. Червоної Калини, 36

Телефон: (032) 296-29-62, 295-50-60e-mail: women@women.lviv.ua

УГКЦ "Карітас"


Адреса: м. Львів, вул. Озаркевича, 4

Телефон: (032) 225-68-90


Фонд Святого Володимира


Адреса: м. Львів, вул. Городецька 319-а

Телефон: (032) 240-18-02


Центр єднання європейської молоді "За спільне майбутнє"


Адреса: м. Львів, вул. Винниченка, буд. 6, к. 55

Телефон: (032) 244-42-78


Львівське обласне відділення Ліги соціальних працівників України


Адреса: м. Львів, вул. Чайковського, 17

Телефон: (032) 72-87-61


Національна "гаряча лінія" з протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації


Телефон: 0 800 500 335 (дзвінки в межах України безкоштовні);

Телефон: 386 (безкоштовно для абонентів MTC, Лайф, Київстар)


Національна дитяча "гаряча лінія"


Телефон: 0 800 500 225 (дзвінки в межах України безкоштовні);
Телефон: 772 (безкоштовно для абонентів Київстар)

БІБЛІОГРАФІЯ


Україна. Кабінет Міністрів.
Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року [Текст] : постанова від 24 лют. 2016 р. №111 // Уряд. кур’єр. – 2016. – 12 берез. – С. 10.
**********
Безпальча Р.
Допомога жінкам, які потерпають від торгівлі людьми [Текст] : інформ.-практ. посіб. / Руслана Безпальча. – Київ : [б. в.], 2003. – 114 с.

Безпальча Р.
Робота за кордоном : сподівання та реальність [Текст] : поради щодо працевлаштування / Руслана Безпальча. – Вид. 2-ге, виправл. та допов. – [б. м.] : [б. в.], 2003. – 66 с.

Поцюрко Р.
Наше право [Текст] : освіт.-прав. матеріали / Роксолана Поцюрко, Володимир Яворський, Ольга Гарасимів. – Львів : Простір-М, 2002. – 172 с.

Сванідзе Е.
Ефективне розслідування фактів жорстокого поводження [Текст] : кер. принципи застосування європ. стандартів / Ерік Сванідзе. – Київ : К.І.С., 2009. – 144 с.
**********
Актуальні
завдання та проблеми попередження гендерного насильства [Текст] : рекомендації парлам. слухань // Основи здоровя та фіз. культура. – 2006. - №12. – С. 6-10.

Коваль Л.
Хто сильніший – той і правий ? [Текст] : чи здолаємо гендер. стереотип «Б'є – значить любить» / Любомира Коваль // Уряд. курєр. – 2015. – 14 листоп. – С. 1,5.

Кокіна В.
Чому плаче жінка ? [Текст] : держ. та гром. орг. обєдналися для подолання проблеми насильства / Валентина Кокіна // Уряд. курєр. – 2012. – 6 груд. – С. 9.

Кривуляк О. Алло, рятуйте, мене бють ! [Текст] : запрацювала цілодобова безплат. «гаряча лінія» із запобігання домаш. насильству : розмова з дир. Департаменту гаряч. лінії правозахис. центру «Ла Страда – Україна» О. Кривуляком / вела Юлія Скорик // Експрес. – 2016. – 18-25 лют. – С. 6.

Львова І. Насильство у родині – не приватна справа [Текст] : [дослідж., проведене компанією GFK Ukraine на замовлення «Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні» - спіл. проект ЄС та Програми розвитку ООН в Україні] / Ірина Львова // Уряд. курєр. – 2010. – 16 лют. – С. 9.

Пропозиції до рекомендацій парламентських слухань «Сучасний стан та актуальні завдання у сфері попередження гендерного насильства» [Текст] // Безпека життєдіяльності. – 2006. - №12. – С. 5-7.

Прянічнікова О. Забудьте про «б'є – значить любить» ! [Текст] : Олена Прянічнікова, сімейн. психолог, арт-терапевт, член ГО «Deve-Lopment Foundation», - про психол. Аспект насильства в сімї та його причини, способи вирішення цієї проблеми і почуття гідності / Олена Прянічнікова // Львів. Пошта. – 2015. – 5 берез. – С. 5.

Савіцька В. Замість квітів… стусани [Текст] : проблеми насильства в сімї в умовах війни та суц. стресу стає напрочуд актуальною – від побоїв потерпає все більше жінок. Міліція у вирішенні проблеми безсила / Вікторія Савіцька, Ірина Шарій // Львів. Пошта. – 2015. – 5 берез. – С. 1,4-5.

Терендій М. Б'є – значить любить ? Категорично ні ! [Текст] : гром. активісти і поліцейські закликають не мовчати про насилля в родинах / Марія Терендій // Львів. Пошта. – 2016. – 10 берез. – С. 7.

Тымкив К. Битие определяет сознание [Текст] : украинки больше не желают терпеть побои в семье. Если раньше о своей беде заявляли единицы, то теперь за помощью в обществ. орг. и правоохоронит. органы ежегодно обращаются сотни тыс. соотечественниц : [насилие в семье] / Каролина Тымкив // Корреспондент. – 2012. - №51 (28 дек.). – С. 48-50.

Федорович Н. Говоріть про це вголос [Текст] : експерти підрахували, що домаш. насильство в Україні своїми масштабами переважає статистику випадків кримін. різанини : розмова з дир. Департаменту сімейної, гендер. політики та протидії торгівлі людьми М-ва соц. політики України Наталією Федорович / вела Марина Мороз // Експрес. – 2015. – 3-10 груд. – С. 8.
ВЕБЛІОГРАФІЯ

Україна. Закони. Про попередження насильства в сім'ї [Електронний ресурс] : від 15 листоп. 2001 р. № 2789-ІІІ // Верховна Рада України : офіційний веб-портал. – Текст. дані. – Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2789-14 (дата звернення : 10.05.2016). – Назва з екрана.

**********
Дмитречко В. М. Насильство над жінками в сім’ї та шляхи його подолання [Електронний ресурс] / В. М. Дмитречко // Миколаївське районне управління юстиції : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу :

http://mukolaivjst.at.ua/news/nasilstvo_nad_zhinkami_v_sim_ji_ta_shljakhi_jogo_podolannja/2013-02-25-265 (дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.


Домашнє насильство – сором для кривдників, а не для постраждалих [Електронний ресурс] // Громадська організація «Ла Страда – Україна» : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : http://www.la-strada.org.ua/ucp_mod_news_list_show_337.html (дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.


Копилова В. М. «Сімейне насильство щодо жінок: гендерний підхід» [Електронний ресурс] : курс. робота з дисципліни «Технології соціальної роботи» / Копилова В. М. ; наук. керівник : доцент Борода М. М. // ua-referat.com : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : http://ua-referat.com/%D0%A1%D1%96%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_%D1%89%D0%BE%D0%B4%D0%BE_%D0%B6%D1%96%D0%BD%D0%BE%D0%BA_%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%85%D1%96%D0%B4 (дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.

Мустафаєв Г. Ю. Соціально-психологічна характеристика осіб, які зазнають насильство в сім’ї [Електронний ресурс] / Мустафаєв Геннадій Юсифович // Фундація «Гармонізоване суспільство» : сайт . – Текст. дані. – Режим доступу : http://cfscom.org/index.php/stati/58-socialno-psyhologichna-harakteristika-osib-yaki-zaznaly-nasylstva-v-simji (дата звернення : 18.05.2016). – Назва з екрана.

Набока М. «Б’є - значить любить?». Кожна шоста українська жінка, за неофіційною статистикою правозахисників, є об’єктом домашнього насильства [Електронний ресурс] / Марічка Набока і Надія Шерстюк // Радіо Свобода : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу :

www.radiosvoboda.org/archive/society/latest/636/636.html (дата звернення : 10.03.2016). – Назва з екрана.Насильство - про що тобі варто знати ? [Електронний ресурс] / Фундація "Гармонізоване суспільство" : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : http://cfscom.org/index.php/stati/22-2012-02-21-10-25-38 (дата звернення : 18.05.2016). – Назва з екрана.

Насильство щодо жінок та домашнє насильство [Електронний ресурс] // Права людини в Україні : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : http://www.khpg.org/index.php?id=1362662458 (дата звернення : 12.05.2016). – Назва з екрана.


Небезпеки психічного, фізичного насильства [Електронний ресурс] // Навчальні матеріали онлайн : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : http://pidruchniki.com/12210605/bzhd/nebezpeki_psihichnogo_fizichnogo_nasilstva (дата звернення : 10.05.2016). – Назва з екрана.

Перший міжнародний документ щодо боротьби з насильством над жінками та Україна [Електронний ресурс] // liberta : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу :

http://www.liberta.dp.ua/?page_id=1310 (дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.


Попередження насильства в сім’ї та шляхи його подолання [Електронний ресурс] // Глобинське районне управління юстиції : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : globyne.just.gov.ua/uploads/2015-04/nasil-stvo-v-sim-i.doc (дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.

Проценко Н. Що таке домашнє насильство і як з ним боротися ? [Електронний ресурс] / Наталія Проценко // МegaSite.In.UA : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : http://megasite.in.ua/9204-shho-take-domashneh-nasilstvo-i-yak-z-nim-borotisya.html (дата звернення : 12.05.2016). – Назва з екрана.

Сімейне насильство над жінками [Електронний ресурс] // Нововоронцовське РУЮ Херсонської області : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : http://novovoronzovka.just.ks.ua/pravova-osvita-naselennya/03.12.2014-simeyne-nasilstvo-nad-zhinkami.html (дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.

Скажи : «Ні» насильству над жінкою! [Електронний ресурс] : сьогодні відзначається Міжнар. день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок // megasite.in.ua : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : http://megasite.in.ua/32878-skazhi-ni-nasilstvu-nad-zhinkoyu-foto-video.html (дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.

Сьогодні відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок [Електронний ресурс] : у 1999 р. Генер. Асамблея ООН оголосила 25 листоп. Міжнар. днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і запропонувала урядам, міжнар. і неуряд. орг. проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми // Корреспондент – 2013 – 25 листоп. – Режим доступу : http://ua.korrespondent.net/world/3271217-sohodni-vidznachauit-mizhnarodnyi-den-borotby-za-likvidatsiui-nasylstva-schodo-zhinok (дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.

Сьогодні день боротьби проти насильства щодо жінок [Електронний ресурс] : сьогодні, 25 листоп., відзначається міжнар. день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок // Уніан : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : http://www.unian.ua/world/855640-sogodni-den-borotbi-proti-nasilstva-schodo-jinok.html (дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.

Філіпішина А. Підхід до запобігання та боротьби з насильством щодо жінок і домашнім насильством, який пропонує Стамбульська конвенція, вимагає формування політики, яка ґрунтується на фактах [Електронний ресурс] / Аксана Філіпішина // Уповноважений Верховної Ради України з прав людини : сайт. – Текст. дані. – Режим доступу : http://www.ombudsman.gov.ua/ua/all-news/pr/8915-dc-aksana-filipishina-pidxid-do-zapobigannya-ta-borotbi-z-nasilstvom-scho/ (дата звернення : 12.04.2016). – Назва з екрана.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Програма навчальної дисципліни підготовки бакалавра спеціальності 010101 «Дошкільна освіта» 2016
2017 -> Методичні вказівки щодо організації самостійної роботи Львів 2016 Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи
2017 -> План роботи обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів
2017 -> Галицько-Волинське князівство
2017 -> Методичні вказівки щодо організації самостійної роботи студентів 3,4 курсу з дисципліни Іноземна мова
2017 -> Вплив струму на організм людини. Заходи техніки безпеки під час роботи з електричними пристроями
2017 -> Картка самооцінювання
2017 -> Робоча програма навчальної дисципліни «Проблеми вищої освіти» галузь знань 06 «Журналістика»
2017 -> Філософія Середньовіччя
2017 -> Робоча програма навчальної дисципліни соціальна педагогіка Галузь знань: 0101 «Педагогічна освіта»

Скачати 293.32 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка