Бесіда на тему: «Правила безпеки при користуванні газом. Ознаки отруєння. Запобігання отруєння чадним газом. Домедична допомога при отруєннях» МетаДата конвертації11.03.2019
Розмір32.5 Kb.
#84563
Бесіда на тему: «Правила безпеки при користуванні газом. Ознаки отруєння. Запобігання отруєння чадним газом. Домедична допомога при отруєннях»

Мета: познайомити дітей з долікарською допомогою при отруєнні газом, виховувати почуття взаємодопомоги.

Хід бесіди

1. Вступне слово вчителя.

Користуючись газовою апаратурою, необхідно пам’ятати про можливість отруєння продуктами горіння газу. Щоб цього не трапилось, перед вмиканням газових приладів та після їхньої роботи необхідно ретельно провітрити приміщення.

2. Бесіда про токсичність газу.

Сам газ практично не шкідливий. Основна його складова – метан не є токсичним. Цей елемент може викликати задуху лише при вмісті його в повітрі понад 20%.

Щоб люди могли виявити появу газу в повітрі, до нього додають пахучу речовину – адорант. Одоризація робить відчутним витік газу уже за наявності 1% його в приміщенні.

- Чи доводилося вам чути запах газу, який виходить з газових приладів? На що він схожий?( запаху тухлих яєць або кислої капусти )

Токсичність природного газу зумовлена вмістом у ньому сірководню та вуглекислого газу. Газ, як правило, повністю не згоряє. Якась частина його у вигляді окису вуглецю залишається у приміщенні і за поганої вентиляції збирається в місцях, де немає руху повітря. Окис вуглецю ( чадний газ ) викликає отруєння. За концентрації 0,1% через 1 годину виникають головний біль, нудота, шум у вухах, сонливість, запаморочення, задуха, блювота. Тому й рекомендують часто провітрювати приміщення, особливо там, де газ горить відкритим полум’ям.

3.Розповідь про чадний газ, який викликає отруєння.

Для нормального горіння газів необхідна певна кількість повітря. Так, для спалювання 1 м 3 природного газу потрібно біля 10 м 3 повітря, такого ж об’єму зрідженого газу – 28 – 30 м 3 . Отже, в приміщенні, де ввімкнуті газові прилади, мусить надходити свіже повітря. Якщо ця вимога не дотримується, газ повністю не згоряє, виділяючи оксид вуглецю ( СО ) – чадний газ, який викликає отруєння. Помітити його у повітрі приміщення простим способом неможливо тому, що він не має ні кольору, ні запаху, ні смаку. За масою він дещо легший від повітря і тому скупчується у верхній частині приміщення. Наявність його в повітрі більше 0,15% може призвести до тяжкого отруєння, 0,4% - до смерті.

При отруєнні чадним газом у людини з’являється головний біль, загальна слабкість, нудота, іноді блювання, сонливість, а іноді може настати непритомність

4. Бесіда про надання першої долікарської допомоги при отруєнні газом

- Що ми можемо зробити, рятуючи людину, до приїзду швидкої допомоги?

Якщо людина отруїлася природним чи чадним газом, слід винести її на свіже повітря, а взимку – в добре провітрене приміщення. покласти на рівному місці, усунувши все, що заважає диханню ( розстебнути комір, при потребі пасок ) , дати понюхати нашатирний спирт, зробити штучне дихання і негайно викликати швидку медичну допомогу .

Якщо постраждалий у свідомості, необхідно його накрити, зігріти грілками чи гарячою водою, налитою в пляшки, щоб активізувати дихання і кровообіг. І в жодному разі не давати йому заснути. Також добре діє розтирання всього тіла.

Якщо людина втратила свідомість, але дихання не припинилося, треба покласти її на бік, розстібнути одяг, збризкати холодною водою, дати понюхати нашатирного спирту, розтерти і зігріти тіло.

Якщо дихання переривається, необхідно зробити штучне дихання.

При цьому забороняється:

1. Давати пити потерпілому ( можна тільки змочити обличчя і губи )

2. Давати ліки потерпілому ( у нього можуть бути внутрішні ушкодження )

3. Промивати шлунок

5.Підсумок.- Як врятуватися від чадного газу на кухні?
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка