Бібліотеки ДніпропетровщиниСторінка1/7
Дата конвертації19.11.2018
Розмір0.9 Mb.
#64992
  1   2   3   4   5   6   7
Дніпропетровська

Обласна

Універсальна

Наукова

Бібліотека імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія
Відділ наукової організації

І методики бібліотечної роботи
Серія «Бібліотечна практика»


Бібліотеки

Дніпропетровщини:

літопис подій

2014
Інформаційний бюлетень


Випуск 10


Дніпропетровськ

2014

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека

імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія


Відділ наукової організації і

методики бібліотечної роботи

Серія «Бібліотечна практика»


Бібліотеки

Дніпропетровщини

літопис подій

2014
Інформаційний бюлетень


Випуск 10
Дніпропетровськ

2014

Бібліотеки Дніпропетровщини: літопис подій 2014 [Текст]: Інформаційний бюлетень. — Вип. 10/ Упоряд. І.Луньова, І.Білоус. — Дніпропетровськ: ДОУНБ, 2014. — с. – (Сер. «Бібліотечна практика»).

Укладачі І. Є. Луньова, І.М. Білоус

Комп’ютерний набір І.М. Білоус

Коректор Я.С. Туровець


Відповідальна за випуск Т.О. Абраїмова

Підписано до друку

Формат 60Í84/16

Тираж прим. Зам. №

Видавничий центр ДОУНБ

м. Дніпропетровськ, вул. Ю. Савченка, 10


Шановні колеги!

Відділ наукової організації і методики бібліотечної роботи ДОУНБ продовжує випуск серії методичних видань «Бібліотечна практика» .

Перед Вами десятий випуск цієї серії — інформаційний бюлетень «Бібліотеки Дніпропетровщини: літопис подій 2014». Основна мета його — оперативне висвітлення інформації про події, факти, що відбуваються в інформаційній, культурно-просвітницькій, рекламно-іміджовій, методичній та інших сферах діяльності публічних бібліотек області.

Десятий випуск вміщує літопис подій 2014 року і адресований працівникам бібліотек, користувачам, громадськості, а також усім тим, кого цікавить сьогодення бібліотечної справи.

Укладачі видання щиро вдячні всім, хто надав цікавий матеріал з хроніки бібліотечного життя області минулого року.

Ваші думки, питання, пропозиції щодо цього видання, будь ласка, надсилайте за адресою:49006 м. Дніпропетровськ

вул. Ю. Савченка, 10

обласна універсальна наукова бібліотека

ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія
відділ наукової організації і

методики бібліотечної роботи

тел./факс 770-84-68
e-mail: metod@libr.dp.ua

www.libr.dp.ua

Січень
2 січня – в Марганецькій центральній міській бібліотеці ім. М. Островського проходила різдвяна благодійна акція «Кожний читач – меценат». Користувачі бібліотеки та мешканці міста з великим заохоченням дарували бібліотеці книги, які в фонді бібліотеки отримали друге життя. В ході акції фонд бібліотеки поповнився на 108 примірників цікавих та корисних книг.
3 січня – у читальному залі бібліотеки-філіалу № 13 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» (м. Кривий Ріг) для користувачів було підготовлено повідомлення «Інтернет у нашому житті». Бібліотечні працівники, використовуючи ноутбук, наочно показали користувачам, що на сьогоднішній день Інтернет включає і відображає майже всі сфери життя суспільства, а також надає різні послуги. Присутні мали можливість ознайомитися з сайтом «Вікіпедія» та багато іншими, після чого отримали інформацію про правила їх користування.
6 січня – у Варварівській сільській бібліотеці-філії №1 Юр’ївської районної ЦБС напередодні Різдва Христового разом з працівниками будинку культури був проведений театралізований вертеп «Чари різдв’яних мелодій». На захід запросили учасників вокального ансамблю «Смерека», які привітали присутніх своєю задушевною піснею. Сільський голова звернувся до всіх з вітальним словом, побажавши наснаги та творчого натхнення. Під час свята згадали вікові традиції в святу вечерю.
6 січня – працівниками Верхньодніпровської центральної районної бібліотеки в Центрі слов’янської писемності і культури було проведене народознавче свято «Новорічно-різдвяні свята слов’ян». Бібліотечне свято супроводжувалося розвагами, жартами та піснями. До заходу була презентована книжкова виставка «Сію, посіваю! З Новим роком вас вітаю!», яка містила книги про різнобарв’я з українських зимових свят та обрядів, народних прикмет, відродження традицій та звичаїв.
6 січня - в читальному залі відділу для дорослих Першотравенської міської бібліотеки для користувачів була підготовлена вітрина – мистецтв - виставка робіт творчого об’єднання «Гармонія». Бібліотекар ознайомила присутніх з роботами аматорів народного мистецтва та розповіла про історію створення творчого об’єднання, про досягнення народних талантів міста Першотравенськ.
8 січня - колектив юнацького відділу Дніпродзержинської центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка став лауреатом міської премії в галузі культури, мистецтва і літератури в номінації «Бібліотечна справа».
10 січня - в читальній залі Покровської центральної районної бібліотеки відбулося засідання літературно – мистецького клубу «В світі прекрасного» під назвою «Різдвяні зустрічі». Так і цього року на «Різдвяні зустрічі» зібралися члени клубу. Відтворивши урочисту обстановку родинної різдвяної вечері в українській сім’ї, з Дідухом, обрядовими стравами, українськими рушниками, колядками, щедрівками, одягнені в святковий український одяг учасники вечора згадували традиції, звичаї, обряди, пов’язані з зимовими народними святами – Святками.

10 січня - в Девладівській сільській бібліотеці КЗ «Софіївська центральна районна бібліотека» проведено мистецький захід: п’ять хвилин з мистецтвом «Дивовижний світ картин Марії Приймаченко». Учасники заходу із захопленням слухали розповідь бібліотекаря про самобутній талант майстрині із Полісся, яка залишила після себе сотні творів, що стали окрасою музеїв і приватних колекцій. Також слухачі переглянули відеопрезентацію репродукцій картин славетної художниці.
10 січня – бібліотекарі Панасівської та Багатської бібліотеки-філіалу Новомосковської районної ЦБС спільно з соціальною службою та клубами за інтересом «Надвечір’я» та «Вітрила» провели фольклорний колаж «Сяйво Різдвяної зірки». Завітали в Панасівський геріатричний пансіонат, привітали підопічних та керівництво зі святами. З піснями, колядками, віршами і гумором створили святковий настрій у запрошених на захід мешканців сіл Панасівки та Багатого, які зібрались у соціальному центрі. Доповнювали захід презентовані присутнім книжкові виставки та стенди «Український рік в народних звичаях та обрядах».
12 січня - у лекційній залі Дніпропетровської центральної міської бібліотеки для дорослих відбулось. літературно-музичне свято «Мелодії Різдва і Нового року». В програмі заходу звучали Різдвяні колядки, щедрівки, українські народні та естрадні пісні у виконанні хору «Амурчани», сімейного ансамблю Твердунових, а також співаків Світлани Кириченко, Олексія Мацкова, Алли Дзбецької та інших. Відомі пісні присутні співали разом з артистами. До заходу була оформлена книжкова виставка «Різдвяні свята в Україні».
13 січня – в Петропавлівській центральній районній бібліотеці відбулась нарада працівників за участі заступника голови Петропавлівської райдержадміністрації Руденка В.А. з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Під час наради працівник читального залу Козинець О.Д. звітувала про стан підготовки і проведення в системі заходів щодо відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка – геніального поета, прозаїка, драматурга, художника і мислителя, який стверджував суверенність свого народу і його літератури.
13 січня – в читальній залі Широківської районної бібліотеки було проведено нараду працівників культури району з приводу відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка. Було затверджено план заходів, які проводитимуться протягом року в рамках Шевченківського літературного фестивалю на Широківщині «І вічно живе Шевченкове слово!».
13 січня - у приміщенні читального залу Орджонікідзевської центральної міської бібліотеки для дорослих пройшло засідання круглого столу «Нас єднає Шевченкове слово», яке відбулося з нагоди 200-річчя з дня народження Т. Шевченко. У процесі «круглого столу» учасники висловлювали власні думки та поділилися власним досвідом роботи щодо популяризації духовної спадщини Т. Шевченка. Цікава та актуальна тема викликала жваву дискусію серед учасників та гостей круглого столу. Засідання проводилось спільно з представниками міськвиконкома.
13 січня - в Тернівській міській бібліотеці для дорослих згідно реалізації в регіоні завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка відбулася нарада бібліотечних працівників «Світоч української нації». Підтримуючи Державну Програму, всі міські бібліотеки працюють над виконанням завдань Президента України щодо відзначення 200-річчя дня народження Т. Шевченка у 2014 році.
15 січня - в Семенівській сільській бібліотеці Криничанської районної ЦБС відбулась зустріч з громадою та читачами «Чого бібліотека досягла за рік». Лаконічно і змістовно про роботу бібліотеки за 2013 рік розповіла завідуюча книгозбірні Дробенко О.В., яка звернула увагу на творчі пошуки та плани на 2014 рік. На зустрічі був присутній сільський голова Карпюк В.С., який наголосив, що бібліотека - це спілкування, віддушина та ціла низка цікавих, змістовних неординарних заходів.
15 січня – в приміщенні Широківської районної бібліотеки відбулося відкриття Шевченківського фестивалю «І вічно живе Шевченкове слово!», проведенням літературно-музичного вечору «Його весна довіку не зів’яне, його Кобзар ніколи не спалить». Допомогу в організації та проведенні вечора надали партнери – Широківська загальноосвітня середня школа №1, Широківський районний будинок культури та методичний центр Відділу культури, туризму, національностей та релігій Широківської районної держадміністрації. Також присутні мали змогу познайомитися з матеріалами відкритого перегляду «Йдемо до криниці Шевченкового слова», огляд літератури якого проведено бібліографом.
16 січня - працівники Петриківської районної бібліотеки до року Т.Г. Шевченка в Україні з учнями професійно-технічного училища №79 провели літературий огляд «Він був сином мужика – і став володарем в царстві духа», після чого була презентована виставка «Ім’я Шевченка стукає в серцях». Мета заходу: показати світову велич Кобзаря, його значимість для всіх людей на планеті, розкрити неосяжність його таланту, визначити роль великого сина українського народу в літературній спадщині, культурі українського народу, виховувати почуття національної гідності та гордості за великого патріота України.

16 січня - в Криворіжській центральній районній бібліотеці було проведено районний семінар для завідуючих сільськими, селищними бібліотеками - філіями з підготовки циклу заходів «Прославило Україну Тарасове слово», присвячений 200- річчю з дня народження Т.Г. Шевченка. В роботі семінару взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Т.І. Семенова, начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації С.П. Лазарєва, заступник Лозуватського сільського голови О.Р.Чорна. З доповіддю «Т.Г.Шевченко - людина і творець слова» виступив кандидат філологічних наук М.З.Кушпа, який окреслив основні вектори роботи з читачами різного віку та соціального статусу та зробив короткий бібліографічний огляд нової літератури про Т.Г.Шевченка. С.П.Лазарєва запропонувала бібліотечним працівникам взяти участь в районній акції «Шевченко очима наших односельчан», що проходитиме з січня по грудень 2014року.
16 січня - у Дніпродзержинській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка відбулася презентація ювілейного відеопроекту «Шевченкіана Дніпродзержинської родини», приуроченого до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.
16 січня – в читальному залі Межівської районної бібліотеки в рамках святкування 200-річчя від дня народження великого сина українського народу проведено літературно-музичну композицію «І лине над землею Шевченкове святеє слово…». На захід завітали перший заступник голови Межівської райдержадміністрації П.В. Скляренко, начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій Межівської райдержадміністрації Л.І. Кропив’янська, директор РКЗК «Межівська ЦБС» Л.Г. Давиденко, краєзнавці, громадськість району. Бібліотекарі за допомогою мультимедійних засобів ознайомили присутніх з життєвим шляхом, через поетичне слово досліджували творчість поета, розкривали його людські чесноти: віру, надію, любов. Для відвідувачів була представлена розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Тарас Шевченко: із минулого в майбутнє». 
16 січня - в читальному залі Нікопольської міської бібліотеки відбулися голосні Шевченківські читання «Читаємо вірші Кобзаря», на якому головними діючими особами та декламаторами були учні 9 класів загальноосвітньої середньої школи №10. Захід розпочався з перегляду відеофільму «Обличчя української історії» про творчість Тараса Шевченка і продовжився декламацією його віршів у виконанні учнів шкіл. Піснями на слова Великого Кобзаря «Думи мої думи», «Реве та стогне Дніпр широкий» представники козацтва Нікопольської і Микитинської Січей привернули увагу учнів до пісенного репертуару на вірші Шевченка, провели вікторину на знання гетьманів України та нагородили призами кращих учасників читань.
16 січня – працівники Васильківської центральної районної бібліотеки до 200–річчя від дня народження Т.Г. Шевченка провели презентацію книжкової виставки «Живий у правді віковій, піснях і в слові Заповіту» в рамках «Шевченківських читань» за участю школярів, представників влади та громадськості. Вступним словом відкрив захід директор централізованої бібліотечної системи С. Мазур. Потім до присутніх звернувся заступник голови державної адміністрації, а завідуючий сектором інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю районної державної адміністрації О.М. Панасяк підкреслив величність видатного українського письменника, художника, громадського діяча, філософа, етнографа та історика Тараса Григоровича Шевченко.

16 січня – у Центрі слов’янської писемності і культури Верхньодніпровської центральної районної бібліотеки з метою відзначення Року Т.Г. Шевченка відбулась урочиста презентація книжково-іюстративної виставки «Ювілею Кобзаря присвячується». В заході взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації В.В. Коваленко, заступник голови районної ради С.В. Сергеєва, представники трудових колективів міста, установ та організацій, учні та студенти навчальних закладів. По закінченню заходу була проведена флаєр-акція «Талант істинно народний». Присутнім були роздані інформаційні листівки з переліком заходів, що будуть проходити в бібліотеках району з популяризації багатогранної творчості Кобзаря.
16 січня – у читальній залі Павлоградської центральної міської бібліотеки ім. Г.П. Світличної відбувся круглий стіл «Тарас Шевченко – апостол правди і науки», який розпочав міську кампанію вшанування пам’яті Великого Кобзаря. Цього дня в бібліотеці зібралися представники міської влади, громадські діячі, викладачі української мови та літератури, представники письменницького дому «Дивоцвіт», члени бібліотечних клубів «Українська цивілізація» і «Культурне єднання». Заступник міського голови Шуліка О.О. передала привітання учасникам зустрічі від імені міського голови Метелиці І.С. та підкреслила визначну роль творчості Т.Г. Шевченка для формування національної самосвідомості, культурного та громадського життя українського народу. Активіст громадської ради при міському голові Кир’ян П. змістовно розповіла про життєвий шлях поета, а директор і головний режисер Драматичного театру, почесний громадянин міста Рева А. звернув увагу на аспекти світського життя Кобзаря, його взаємовідносини з відомими діячами культури. Про міський бібліотечний проект у телевізійному інтерв’ю на міському кабельному телеканалі та на радіо «Самара» розповіла методист Т. Борисенко, а також інформація про нього була добре висвітлена у місцевих друкованих та інтернет-виданнях.
17 січня - у Бабайківській сільській бібліотеці КЗК «Царичанська районна бібліотека» відбулася літературна експедиція «Літературними шляхами книжок-ювілярів», під час якої бібліотекар разом з присутніми здійснили літературний екскурс по ним. Учасники заходу прослухали розповідь про книгу «Апостол» Івана Федорова, перегорнули сторінки книг письменників У. Самчука, М. Рильського, М. Носова та інших. Бібліотекар презентувала слухачам виставку «Письменники – ювіляри року».
17 січня - у бібліотеці - філіалі №18 КЗК «Дніпропетровська централізована система публічних бібліотек для дорослих» відбулось. фольклорне свято «Українські вечорниці - 2014», темою якого було ознайомлення з національними традиціями українського одягу. На захід були запрошені учні та викладачі загальноосвітньої середньої школи №105, 123, 124; працівники соціальної служби, 4-ї дільниці «Дніпрогазу» та ін. Колективи шкіл та організацій підготували концертні номери, де лунали щедрівки, колядки та українські народні пісні. Наприкінці відбулось народне гуляння, під час якого можна було пригоститися кашею та пиріжками.
17 січня - бібліотекарями Криворіжської центральної районної бібліотеки до Дня Соборності України проведено низку лекцій для підприємців Лозуватської сільської ради «Соборність України: від витоків до сьогодення». В бібліотеці для користувачів була презентована книжкова виставка «Україна є, була і буде».
18 січня – в Томаківській центральній районній бібліотеці в рамках роботи Центру слов’янської писемності і культури в міжнародний день обіймів пройшов урок єдності «Обіймімося, браття - слов’яни!». На заході бібліотекарі розповіли користувачам про історію виникнення цього свята, а також про спорідненість історичної та духовної єдності слов’янських народів.

21 січня - в Сурсько – Михайлівській сільській бібліотеці Солонянської районної ЦБС відбулися шевченківські читання «Покоління поколінню про тебе розкаже, твоя, Кобзарю, слава не вмре, не поляже». В ході заходу читалися твори, присвячені дитинству Тараса, в театралізованій формі обіграно діалог матері та малого Тараса. Після чого всі прийняли участь у голосних читаннях віршів Т.Г. Шевченка.
21 січня - в Петриківській районній бібліотеці до 95-річчя Дня Соборності проведений урок державності для старшокласників «Ідея української соборності: поступ крізь віки», після чого була презентована тематична поличка «Україна – соборна, незалежна держава». Захід було проведено з метою поглиблення знань молоді про історію виникнення свята Соборності України, про державну атрибутику та поглиблення інтересу до вивчення історії України.
21 січня – в Томаківській центральній районній бібліотеці пройшов віртуальний екскурс «Київ-Харків: історичні місця та події двох столиць», присвячений 80-ій річниці з дня перенесення столиці України з Харкова до Києва. Користувачі дізналися про деякі подробиці цієї історичної події, а також змогли зробити мандрівку видатними місцями двох великих міст.
22 січня – працівниками відділу обслуговування Криворіжської центральної міської бібліотеки для дорослих на базі територіального центру Центрально-Міського району було проведено дайджест «Велична і свята ти, мати Україна, нам треба берегти тебе, соборну і єдину». Цікаві історичні відомості про тяжку і тривалу боротьбу нашого народу за національне визволення, утвердження власної державності межувалися з красивими віршами та піснями про Україну.
22 січня - в Тритузнянській сільській бібліотеці Солонянської районної ЦБС відбувся круглий стіл «Соборність рідної землі – основа нації і держави», присвячений до дня Соборності України. Напередодні заходу учасники отримали перелік питань обговорення, щоб скласти свою думку та позицію стосовно теми. Під час заходу було представлено історичну довідку події, викладено думки та погляди значних політичних діячів, після чого присутні сформулювали прогнози щодо соборності та незалежності країни в світі сучасних подій на Україні. На заході була презентовано книжкову виставку «Міцній Україно, цвіти – розквітай».
22 січня – в Юр’ївській районній бібліотеці до дня Соборності України проведена година історії «Соборність – українська національна ідея» для учнів професійно - технічного навчального закладу №81. Присутнім провели екскурс в історичне минуле, ознайомилися з історичними постаттями, що стояли у витоків соборності української держави, після чого слухачі переглянули відео про події 22 січня 1919 року. Молоді люди висловили свої думки про соборність як історичний факт державотворення. Захід супроводжувала виставка матеріалів по даній тематиці.

22 січня - в Орджонікідзенській сільській бібліотеці Криворізької районної ЦБС, вшановуючи День Соборності в Україні, було проведено інформаційну годину «Україна ,через терни, йшла до волі скільки літ» та книжковою викладкою-діалогом «95 років Акту злуки-утворення УНР і ЗУНР.Схід і Захід –завжди разом». Учасники заходу мали змогу переглянути відеоматеріали про святкування Дня Соборності в регіонах, а також відвідати презентовану книжкову виставку, на якій були представлені нові видання та інформація про історію української держави.
22 січня – працівниками Миколаївської бібліотеки-філіалу Новомосковської районної ЦБС проведено усний журнал «Україно моя, мені в світі нічого не треба, тільки б голос твій чути і ніжність твою берегти». Під час заходу учні 6 класу ознайомились з історичними фактами воз’єднання України, прослухали інформацію про те, як збулося прагнення народу, за що страждали, віддали своє життя сини і доньки України. Метою заходу було поглиблення знань учнів про історичне минуле держави та формування національної свідомості юних користувачів.
22 січня – в Новоіванівській сільській бібліотеці КЗК «Апостолівська районна бібліотека» пройшов урок державності «День Соборності та Свободи України». Завідуюча бібліотекою Пасічник Л. розповіла присутнім на заході про «Акт Злуки» 22 квітня 1919 року та про живий ланцюг, що люди утворюють в наші дні в цей день, відзначаючи це свято. Наприкінці заходу була проведена вікторина «Наскільки добре ти знаєш свою Україну».
22 січня - у Водянській сільській бібліотеці КЗ «Софіївська центральна районна бібліотека» до Дня Соборності України пройшов перегляд і обговорення мультимедійних проектів користувачів бібліотеки «День Соборності і Свободи в Україні: Ретроспектива у часі». В ході підготовки і проведення заходу учасники розширили та поглибили свої знання про одну з славних сторінок нашого минулого – боротьбу українського народу за соборність своїх земель.
22 січня - в  Межівській районній бібліотеці зібралися представники громадських організацій, партнерських установ, бібліотекарі для того, щоб визначити основні напрямки і пріоритети діяльності бібліотек на 2014 рік. На нараді виступив директор РКЗК «Межівська ЦБС» Л.Г. Давиденко по питанню «Планування роботи бібліотек в контексті пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку України в 2014 році». Провідний методист закладу висвітлила питання «Трансформація ціннісних орієнтирів: від теорії до практики, від практики – до «успішної» бібліотеки». Під час зібрання до присутніх звернулися голова Межівської районної держадміністрації Юрченко С.Г. та голова Межівської районної ради Халимендик П.О. На  нараді бібліотечні працівники ділилися знаннями, які отримали під час навчання за програмою «Бібліоміст», який приніс багато інновацій в наші бібліотеки, нові креативні ідеї, навчив мислити та працювати по-новому.
22 січня - бібліотекар читального залу філії №3 Орджонікідзевської міської ЦБС приймала участь у засіданні наукового товариства «Думка» «Історичний урок єднання», який проходив в загальноосвітній середній школі №6. Присутні члени мали змогу більш детально дізнатися про величний Акт злуки, їхній увазі був продемонстрований документальний фільм. Присутні читали поезію, а також ознайомилися з книжковою виставкою.
22 січня - в бібліотеці-філіалі №9 КЗК «Дніпропетровська централізована система публічних бібліотек для дорослих» проведена історична година «Наш край – історії скарбниця, тут б’ється серце Кобзаря», присвячена Дню Соборності і Свободи України. Провідний бібліотекар О.М. Чорноморець розповіла учням 8-х класів навчально-виховного комплексу № 103 про передумови виникнення свята та ознайомила їх з літературою, у якій йдеться мова про історію України, символіку, звичаї і традиції народу. Фінальним кроком у заході було створення присутніми «живого ланцюжка» як символу єдності.
22 січня - в Новоруській сільській бібліотеці КЗК «Павлоградська районна бібліотека» був проведений урок державності «Будь же в віках благословенна, соборна Україна суверенна!» для учнів 7-9 класів. Присутніх було ознайомлено з законодавчими актами, які були прийняті на шляху до створення соборної України. Ведучі заходу зупинилися більш детально на акті Соборності 22 січня 1918 року, завдяки чому слухачі поглибили свої знання про події, які відбувалися майже сторіччя тому. Присутні мали змогу згадати сторінки історії нашої держави та осіб, яки створювали історію. В ході заходу користувачам була презентована книжкова виставка «Моя Батьківщина – Соборна Україна»
22 січня – в Верхньодніпровській центральній районній бібліотеці до Дня Соборності України бібліографом був проведений огляд літератури «Сучасна історія України: проблеми, версії, міркування», який включав в себе книги та статті з періодичних видань, що висвітлюють оцінки історичних подій сучасним суспільством, а учням-старшокласникам були запропоновані підручники з історії держави з розділами про національно-демократичні революції та інші.
22 січня - в читальній залі Покровської центральної районної бібліотеки в День Соборності та Свободи України зібралися за круглим столом учнівська молодь – учні професійно-технічного училища №75, викладачі та бібліотекарі. В проведенні заходу взяли участь керівник апарату районної держадміністрації Черненко А.А. та завідуюча сектором інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Бодня А.П. Тема круглого столу – «Національна єдність та громадська злагода – запорука міцності держави».
22 січня - завідуюча Вільнівською сільською бібліотекою-філіалом П’ятихатської районної ЦБС провела інформаційну годину «День Соборності та Свободи України». Учасникам заходу – школярам місцевої школи в цікавій формі, використовуючи відеоматеріали було показано історію виникнення свята Соборності України. В ході заходу присутні відповідали на питання вікторини, що викликало живий інтерес до історії України.
23 січня - в читальному залі відділу для дорослих Першотравенської міської бібліотеки відбулось Шевченківське свято, присвячене 200 –й річниці з дня народження великого поета. Почесним гостем свята був заступник міського голови С. Яковіненко. Працівники бібліотеки ознайомили гостей свята з життєвим і творчим шляхом видатного поета. На святі звучали вірші Т.Г. Шевченка, музика, відеоролик. Для користувачів був запропонований бібліографічний огляд літератури книжкової виставки «Шануймо у собі Шевченка».
23 січня – в Петропавлівській центральній районній бібліотеці відбувся методичний день «З літопису Кобзаревої душі», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Відкрила зібрання директор Ляхімець В.В., яка розповіла про роботу, яку проводять бібліотеки району по популяризації життєвого та творчого шляху Великого Кобзаря. Змістовним та актуальним був виступ Міщенко Н.В., яка представила панораму нових інформаційних, інтерактивних форм роботи з користувачем, підкресливши, що тільки професіоналізм, креативність, ентузіазм роблять книгозбірні привабливими для сучасної громади.
23 січня - в КЗК «Павлоградська районна бібліотека» відбулася інформаційна година для користувачів Інтернет-центру «Соборна Україна: від ідеї до життя» з переглядом документальних фільмів. До заходу оформлено книжкову виставку «Соборна Україна: від ідеї до життя».
23 січня - в читальному залі Новомосковської міської центральної бібліотеки разом зі студентами кооперативного коледжу економіки і права було проведено історичну годину до Дня Соборності України - «І Україна в нас одна - соборна, вільна, незалежна». Згадуючи цю вікопомну дату присутні переглянули документальну стрічку «Велика Злука УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року». Ведучі – Н. Пека, Н. Дегтяр та студенти декламували поезії та говорили про важливість цієї дати, яка назавжди залишиться в історії українського народу.
24 січня - в Дніпропетровській центральній районній бібліотеці в рамках програми Центру слов’янської писемності і культури була проведена фольклорна година «День святого Сави» для учнів 4-Б класу загальноосвітньої середньої школи №2. Бібліотекар Голик А.О. познайомила слухачів з великим святом духовності – Савіндан, який святкують в слов’янській країні Сербії.
24 січня - в Межиріцькій сільській бібліотеці КЗК «Павлоградська районна бібліотека» відбулася святкова прес-мозаїка «Отже, її звали Тетяна», присвячена Дню Святої Тетяни. Обладнано інформаційний стенд, використано матеріали газети «Вісті Придніпров'я». На заході прозвучала цікава інформація про відомих Тетян – спортсменів, письменниць, акторів, принцес, літературних. Інформацію поєднано з краєзнавчим матеріалом про відомих Тетян села, яких і привітали в цей день особисто, або телефоном.
25 січня – в читальному залі бібліотеки-філіалу №10 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» (м. Кривий Ріг) вже традиційно до Дня святої Тетяни відбулися краєзнавчі читання ім. Тетяни Воронової, Почесного громадянина м. Кривого Рогу, історика-краєзнавця під назвою «І поєдналося все чисте і високе…» . До заходу було презентовано книжкову виставку «В обіймах «Червоного гірника». Особливе значення було надано спогадам криворізьких журналістів В. Штельмаха, М. Крамаренка та інших. Краєзнавчі читання пройшли цікаво та невимушено.
25 січня – в Орджонікідзевській центральній міській бібліотеці для дорослих з нагоди 82-ї річниці створення Дніпропетровської області відбувся єдиний урок «Жива пам'ять регіону» для учнів 5-9 класів Олександрівської загальноосвітньої середньої школи. Присутні ознайомилися з історією створення та розвитком Дніпропетровської області, після чого був продемонстрований документальний фільм, який висвітлював події, що відбувалися безпосередньо на території Дніпропетровщини.
26 січня - в лекційній залі Дніпропетровської центральної міської бібліотеки відбулась музично-поетична програма «Ты в песнях, Днепр!» за мотивами віршів та мелодій дніпропетровського поета-пісняра В. Лук’яненка. Про життя та творчість поета розповів журналіст газети «Днепр вечерний» В. Дьомушкін. У заході брали участь актори Дніпропетровського театру ім. Т.Г. Шевченка – С. Дрожаков та Г. Самара; співаки – А. Дзюбецька, В. Горобець; тріо «Лідії», композитори-барди – О. Мелещук та І. Шевченко. Виступи супроводжувались показом на екрані визначних місць Дніпропетровська. Поетичні та нотні збірки В. Лук’яненка, статті з періодичних видань були представлені на виставці «С песней по жизни».
27 січня – працівниками Марганецької центральної міської бібліотеки ім. М. Островського в Центрі слов’янської писемності та культури пройшла година народознавства « Гідний нащадок славного роду» до 175-річчя від дня народження П. Чубинського, українського етнографа, поета, фольклориста. Захід підготувала і провела бібліотекар Рак О.В. для учнів 9-10 класів «Школи-родини» №3. Присутні з вдячністю та пошаною сприйняли відомості про автора Гімну України, який актуальний для сьогодення і є одним із символів Української держави до теперішнього часу.
28 січня - у юнацькому відділі Новомосковської центральної міської бібліотеки до Дня вшанування подвигу Героїв Крут відбувся вечір пам’яті «Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти». На зустріч з учнями 10-х класів загальноосвітньої середньої школи №6 прийшов історик, краєзнавець, член ради краєзнавчого музею Мітягін П.П., який висвітлив історичні факти, пов’зані з подвигом героїв Крут, та переконливо довів молоді, що знати історичне минуле своєї Вітчизни – святий обов ‘язок кожного свідомого українця. Впродовж заходу присутні мали змогу прослухати літературно – музичну композицію та переглянути уривки з документального фільму «До дня пам‘яті Героїв Крут».
29 січня – в читальному залі Дніпропетровської центральної районної бібліотеки була проведена літературно-музична композиція «П.Чубинський – творець державного гімну» для учнів 4-Г класу юнацької школи №2. Учні дізналися про автора вірша, який нині є державним гімном України. Бібліотекар Голик А.О. провела огляд виставки «Лине пісня – України слава».
29 січня - в приміщенні КЗК «Павлоградська районна бібліотека» відбулася звітна конференція працівників культури «Складові успішної діяльності», в ході якого присутні – бібліотекарі, клубні та музейні працівники, викладачі музичних шкіл - отримали інформацію про статистичні дані по результатам роботи закладів культури району за 2013 рік та обговорювали плани на рік наступний. До конференції співробітниками бібліотеки було презентовано виставку видань бібліотек Павлоградського району «Давайте розповімо про себе: рекламно-інформаційна діяльність бібліотек Павлоградського району».
30 січня - в Криничанській центральній районній бібліотеці для дорослих випущена інформаційна листівка-закладка «Шевченківське слово-нащадкам» до 200-річчя Т.Г. Шевченка. Ці листівки-закладки роздані користувачам в організаціях, установах, де розповідається про життєвий і творчий шлях Кобзаря.
31 січня - на базі філії №2 Нікопольської міської ЦБС на честь святкування 70-річчя визволення Нікополя від німецько-фашистських загарбників урочисто відкрився Центр національно-патріотичного виховання «Явір». Відкриття цього центру було передумовлено багаторічною роботою бібліотеки в краєзнавчому напрямку, спільною працею з краєзнавцями та істориками міста, а також необхідністю молодого покоління знати і берегти ту священну пам'ять про минуле наших батьків. В урочистому відкриття центру приймали участь вчителі і бібліотекарі шкіл, представники громади, преса та телебачення і обов’язково краєзнавці.
31 січня – у методичному відділі Томаківської центральної районної бібліотеки відбулась нарада «Підсумки 2013-го» для працівників сільських бібліотек. На нараді були підведені підсумки минулого року, і оголошені умови конкурсу «Он де, люде, наша слава, слава України!», присвячений 200-ій річниці ювілею Т.Г. Шевченка.
31 січня – в Марганецькій центральній міській бібліотеці ім. М. Островського на базі Центру слов’янської писемності і культури відбулось засідання міського об’єднання «Віра». На ньому зібралися місцеві поети, прозаїки, історики, музиканти та інші літературні діячі нашого міста. Вони ділилися новими творчими здобутками, обговорювали плани на майбутнє. Поети зачитували нові вірші, ділилися враженнями на майбутнє.

ЛютийПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка