Біблія про праведність і вірністьСкачати 62.82 Kb.
Дата конвертації20.03.2017
Розмір62.82 Kb.
#12774
Тема: Біблія про праведність і вірність.
Мета: розкрити поняття «праведність», «вірність», «гріховність» на прикладах біблійних героїв (Ноя, Авраама, Макавеїв); виховувати християнські чесноти; розвивати вміння звіряти свої вчинки з вчинками біблійних персонажів.
Обладнання: Біблія, підручник «Основи християнської етики. 5 клас», хрестоматія з християнської етики, ілюстрації до біблійних оповідань, таблиця «Ноїв ковчег - прообраз Христової Церкви», схема «Праведне життя».
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку

І. Організація класу, привітання, молитва.
ІІ. Актуалізація опорних знань шляхом розгадування загадок:
1. Ви не наважитесь вдарити мною свого сусіда по парті, бо мене зберігають у чистоті, у найбільш шанованому місці в оселі. Колись по мені вчилися читати, я стала першою книгою, що була надрукована. Я є, мабуть, у кожній українській оселі. Сам Господь відкрив людям Себе в мені. (Біблія)
2. Я можу бути і чоловіком, і жінкою. Комусь стану найкращим другом, а комусь, на жаль, - ворогом. На мене кажуть «вінець творіння», бо Господь постановив мене мудро і справедливо господарювати на землі. Господь створив мене останньою на Свій образ і подобу. (Людина)
3. Я є прекрасним місцем, що Господь з любов’ю створив для людей. Гуляючи по мені, Адам давав назви рослинам і тваринам. Я був свідком гріхопадіння людини. Деякі вчені, не знаючи, що я існую в невидимому світі, досі шукають мої сліди на землі. (Райський сад)
4. Я – велике, важливе, позитивне поняття. Іноді, прагнучи мене, люди роблять великі дурниці і помилки. Господь мріяв бачити мене в своїх найдосконаліших творіннях – людях. Та перші люди не витримали випробування, тому донині щодня повинні робити вибір між мною і злом. (Добро)
5. Я завжди йду вслід за гріхом. Я – неминуча розплата тим, хто порушує Божі заповіді. Отримуючи мене, Єва почула: «В муках народжуватимеш дітей», а Адам дізнався, що в поті чола здобуватиме собі їжу і важко працюватиме на землі. (Покарання)
6. Я – голос Божий у душі кожної людини. Якщо ви стоїте перед складним вибором, прислухайтеся до мене, і зло не заманить вас яскравими рекламами чи спокусливими словами. Кожен, хто чинить згідно зі мною, чинить добре. (Совість)
7. Я жив у ті часи, коли людей на землі стало дуже багато. Та ці люди засмучували Бога, бо жили в гріхах, заздрощах і війнах, тому Господь вирішив знищити їх. Він так і зробив. Врятувалися лише я та моя родина. Під кінець довгої та важкої подорожі водою ми побачили на небі знак примирення між небом і землею. (Ной)
Сьогодні на уроці ми і поговоримо про Ноя, та про те, чому саме він з родиною уникнув покарання.
ІІІ. Оголошення теми, мети уроку та ключового вірша:
«Але Ной знайшов милість у Господніх очах.

Ной був чоловік праведний і невинний у своїх

поколіннях. Ной з Богом ходив»

(Бут.6: 8 – 9 )

(Учні записують у зошити тему уроку та ключовий вірш)
IV. Пояснення нової теми.

1. Вияснення ключових понять (підручник, ст.60). Учні зачитують і коментують основні поняття.
2. Презентація випереджувальних завдань.

1учень – Відданість і вірність Авраама (ілюстрація та біблійна історія з Книги Буття 22)

2 учень - Історія братів Макавеїв (ілюстрація та біблійна історія з ІІ Книги Макавеїв, 7).
Підсумок. Бути праведним і вірним нелегко, а деколи навіть треба жертвувати своїм життям.

3. Робота з Біблією.

Знайти і прочитати:

1 ряд – про причини гніву Божого (Бут. 6: 5 – 8).

2 ряд – про Божий наказ Ноєві (Бут. 6: 13 – 19).

3 ряд – про союз примирення (Бут. 9: 8 – 13).
4. Фізкультхвилинка.

Паде дощ, паде дощ,

Віє, віє вітер (2 рази).

Блискавка і грім, блискавка і грім,

А над нами кольорів веселка (2 рази).
5. Робота з хрестоматією.

Читаємо уривок з поеми Степана Руданського «Велетні» (ст.63 – 66).


6. Підведення підсумку з історії Ноя і звернення до таблиці «Ноїв ковчег – прообраз Христової Церкви».
7. Робота в парах.

Заповнити схему «Праведне життя».


8. Робота з підручником.

Читаємо повчальне оповідання «Історія неслухняної троянди» (ст.65 – 66) і даємо відповіді на запитання, вміщені в підручнику.


V. Підсумок.

На прикладах Авраама, братів Макавеїв, а також Ноя бачимо, що бути праведною і вірною Богові людиною нелегко, але можливо, якщо докладати для цього душевних зусиль.


VІ. Закріплення знань.

1. Що таке праведність і вірність Богові?

2. Навести приклади праведників, про яких розповідає Біблія.

3. Як Ной довів Богові свою вірність?

4. Чи можливо кожному з нас бути праведними і вірними людьми?

Відданість і вірність Авраама
Одного разу Бог вирішив перевірити любов і вірність зачинателя єврейського народу Авраама. Він зажадав від пророка принести в жертву його єдиного з Сарою сина, пізнього первістка Ісаака. Бог хотів з’ясувати, чи любить він Його, чи вірить Йому й чи готовий коритися Божій волі. І Бог промовив:

- Аврааме! Візьми свого єдиного улюбленого сина, зійди на гору. І там принеси його Мені в жертву.

То був нелегкий наказ, одначе Авраам не суперечив Богові. Він підвівся удосвіта, осідлав осла, нарубав дров і вирушив з Ісааком в дорогу. Важко несли Авраама ноги на гору, де мав скласти страшну жертву. Розпалив Ісаак вогнище: «Де ж ягня для жертви?» Серце батька розривалось від болю, але він сказав: «Бог Сам вибере Собі ягня». І тоді син зрозумів, що тим ягням буде він. Та коли Авраам уже заніс ніж над сином, то почув голос позаду себе що кликав його повернутися і взяти барана для жертви.

Бог сказав Авраамові: «Тепер Я знаю, що ти Мені вірний. За те, що ти Мене послухав, Я благословляю тебе та всіх твоїх нащадків».

Так Бог переконався у відданості Авраама і в майбутньому щедро його благословив.

Історія братів Макавеїв
Учить нас справжньої любові та відданості Богові і подвиг братів Макавеїв. 167 року до нашої ери очолили вони повстання єврейського народу проти нестерпного сирійського панування. Та не добилися вони успіху, схопив їх лютий цар Антіох ІV і піддав лютим тортурам. Кожному з семи братів на очах одне в одного і їхньої мужньої матері він наказував по черзі відрубувати руки й ноги, виривати язики, здирати шкіру з голови, а потім пекти на вогні. Та жоден з Макавеїв не погоджувався зрадити своїх товаришів, виказати їх. Коли залишився тільки наймолодший брат, мати начебто піддалася на вмовляння царя «нарозумити» сина до зради, але, підійшовши ближче до нього, сказала: «молю тебе, дитино, не бійся цього ката, а гідний своїх братів, прийми смерть…» Останньою загинула і мати.

Подвиг Макавеїв учить нас любові до рідного народу і до Господа, яку ніщо не може здолати.

Манявський НВК

Конспект уроку

християнської етики у 5 класі
«Біблія про праведність і вірність»

Вчитель християнської етикиБілусяк Н.В.

Жовтень, 2014р.
Каталог: doc -> files -> news -> 435 -> 43581
news -> План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
news -> Чарівний олівець
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
435 -> «Текстовий редактор ms word»
435 -> Урок з навчання грамоти. День другий. Тема. Звук [а ], буква " а". Моделювання речень. Бесіда про професію лікаря. Середнє поєднання літери "
43581 -> Біблія про праведність і вірність
435 -> Огляд сервісів Веб Веб спільноти. Вікі технології
435 -> Одяг. Категорії одягу

Скачати 62.82 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка