Біобібліографічний покажчик Чернівці 2011 85. 374. 3/4Укр-4чен -8я1 м 59 Іван МиколайчукСторінка1/7
Дата конвертації07.03.2017
Розмір1.35 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7


Управління культури Чернівецької облдержадміністрації

Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека

імені Михайла Івасюка
До 70-річчя

від дня народження
Біобібліографічний покажчик

Чернівці

2011

85.374.3/4УКР-4ЧЕН)-8я1

М 59

Іван Миколайчук: біобібліографічний покажчик.- Чернівці, 2011.- 119 с.
Біобібліографічний покажчик містить інформацію про українського кіноактора, сценариста і режисера, заслуженого артиста України, лауреата Державної премії УРСР ім. Т.Шевченка (тепер Національна премія України ім.Т.Шевченка), буковинця Івана Миколайчука.

Адресовано науковцям, учителям навчальних закладів, краєзнавцям, працівникам бібліотек, студентам та всім, хто цікавиться історією українського кіно.Біобібліографічний покажчик вийшов за сприяння Чернівецької обласної державної адміністрації.
Від укладача
Біобібліографічний покажчик «Іван Миколайчук» видано до 70-річчя від дня народження українського кіноактора, талановитого режисера і сценариста, буковинця Івана Миколайчука.

Матеріали покажчика відображають акторські, режисерські роботи, сценарії Івана Миколайчука та інформацію про його життєвий і творчий шлях. Хронологічні рамки покажчика – 1964-2011 рр. Видання містить понад 900 бібліографічних записів, згрупованих за трьома основними розділами: 1. Роботи Івана Миколайчука;

 2. Лінія життя та творчості Івана Миколайчука;

 3. Бібліографія.

Перший розділ «Роботи Івана Миколайчука» містить чотири підрозділи. З них, «Кіносценарії» та «Фільмографія» систематизовано за алфавітним принципом. «Акторські роботи» та «Режисерські роботи» - за хронологічно-алфавітним, в межах року – за алфавітом назв фільмів. Після опису кожного фільму подаються статті про нього за алфавітом.

Другий розділ «Лінія життя та творчості Івана Миколайчука» містить шість підрозділів. В підрозділі «Життєпис кіномитця» книги про життя і творчість митця систематизовано за алфавітом, статті з довідкових джерел і книг – за алфавітом книжкових видань. Статті з періодичних видань подаються за алфавітним принципом. Окремими підрозділами виділено: «Інтерв’ю з Іваном Миколайчуком», «Родина Івана Миколайчука», «Іван та Марія Миколайчуки», «Спогади про Івана Миколайчука», «Вшанування пам’яті Івана Миколайчука». Підрозділ «Вшанування пам’яті Івана Миколайчука» поділено на підпункти, в яких подано інформацію про «Кінотеатр імені Івана Миколайчука», «Відзначення ювілейних дат від дня народження Івана Миколайчука» (цей підпункт систематизовано за хронологічно-алфавітним принципом),


«І Всеукраїнський фестиваль, присвячений пам’яті І.Миколайчука», «Мистецько-меморіальний музей-садибу в селі Чорториї Кіцманського району», «Образ кіномитця в мистецтві», «Пам’ятки та меморіальні дошки» та ін. Матеріали в них систематизовано за логічно-алфавітним принципом. В підпункті «Художньо-документальні фільми, п’єса, присвячені Івану Миколайчуку» – бібліографічні описи фільмів подано в хронологічному порядку та статті про кожен фільм в межах року за алфавітом.

Третій розділ покажчика містить бібліографію, метабібліографію, вебліографію, календарі. Допоміжний апарат покажчика складають: іменний покажчик; список фільмів, в яких знімався І.Миколайчук; список використаних періодичних видань. Бібліографічний опис джерел здійснено за чинними в Україні стандартами. Роботу над покажчиком завершено в травні 2011 року.

При підготовці покажчика було використано довідкові та бібліографічні видання, художню та галузеву літературу з кіномистецтва та періодичні видання з фондів Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка, Чернівецького обласного краєзнавчого музею, приватних колекцій, матеріали мережі Інтернет.

ЧОУНБ ім. М.Івасюка висловлює щиру вдячність за допомогу в наданні цінної інформації для підготовки покажчика кінокритику, кінознавцю Ларисі Брюховецькій, професору Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, літературознавцю Богдану Мельничуку, театрознавцю, заслуженому працівнику культури УРСР Тадею Сулятицькому, заслуженому працівнику культури, завідуючій науково-методичним відділом Чернівецького обласного краєзнавчого музею Євдокії Антонюк-Гаврищук та всім, хто долучився до роботи над цим виданням.

Адресовано науковцям, учителям навчальних закладів, краєзнавцям, бібліотекарям, студентам.

Значення творчості Івана Миколайчука
Як кіноактор, Іван Миколайчук відбувся у молодому віці, що свідчило про хорошу професійну підготовку, але насамперед про вроджений талант і харизматичність. Його талант був широкого діапазону. Перші його ролі у фільмах «Сон» і «Тіні забутих предків» були головними та, оскільки, такого масштабу роботи в кіно трапляються не часто, вже через п’ять років Миколайчук, продовжуючи активно зніматись, починає реалізовувати себе як сценарист, тобто опановувати професію, яка належить до найбільш креативних у кіно. Ще через десять років він стає і режисером. Пам’ятаючи, які то були нелегкі для вільних митців часи, гідним подиву є те, скільки за своє коротке життя він встиг зробити в кіно українському (й не тільки, бо знімався і в Югославії, Болгарії, Росії).

Значення його творчості виходить за межі кіно – він залишив глибокий слід в українській культурі загалом, своєю творчістю єднаючи різні види мистецтва. Небагато є в українському кіно сценаристів і режисерів, які б так тісно, як він, були пов’язані з українською літературою. Як класичною (зіграв роль Тараса Шевченка, писав сценарії за творами Г.Хоткевича й І.Франка, озвучував у фільмі «Відкрий себе» тексти Г.Сковороди), так і сучасною (сценарій за твором В.Земляка, співпраця з письменниками – І.Драчем, В.Коротичем, режисерами Ю.Іллєнком, Р.Балаяном). Найтіснішими узами Іван Миколайчук був пов’язаний з українською народною культурою й активно запроваджував її в кінематографі. Це проявилось у його майстерному музичному оформленні таких фільмів, як «Білий птах з чорною ознакою», «Пропала грамота», «Вавилон ХХ», «Така пізня, така тепла осінь». Можна припустити, що ця його новаторська робота надихнула до аналогічного музичного вирішення фільмів інших кінематографістів, зокрема югославського режисера Еміра Кустуріци.

Актором Миколайчук був унікальним – він спирався на технічні засоби, необхідні для цієї складної роботи, був добре обізнаний з досвідом видатних попередників і своїх сучасників. Але його основний ресурс в роботі над ролями – це духовність, благородство, багатство внутрішнього світу і невичерпна творча фантазія. Все це і забезпечило невмирущість його роботам.

Іван Миколайчук був національно свідомим митцем. Зіграні ним персонажі – не тільки яскраві індивідуальності, це також українські характери. Йому вдалося створити рідкісний в українському кіно образ козака у фільмі «Пропала грамота» за М.Гоголем, втіливши найкращі риси українського лицаря: сміливість, бойовий вишкіл, завзяття, кмітливість і почуття гумору.

Значення Миколайчука, як особистості, в тому, що він стимулював творчу енергію інших людей, консолідував художні сили задля художніх досягнень українського кіно в міжнародному масштабі, про що свідчать численні нагороди фільмів «Тіні забутих предків» і «Білий птах з чорною ознакою», у створенні яких він брав активну участь.
Лариса Брюховецька

заслужений працівник культури України,
лауреат премії ім.О.Білецького,


кінокритик, кінознавець, старший викладач кафедри культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія»,
головний редактор журналу «Кіно-Театр», керівник Наукового центру кінематографічних студій НаУКМА.


Злет високої мистецької зорі Буковини

У червні цього року виповнюється 70 років від дня народження видатного українського кіноактора, буковинця Івана Миколайчука. А початок його акторського злету бере зі сцени Чернівецького українського муздрамтеатру ім. О.Кобилянської.

Це було у 1957 році, коли сільський юнак, учасник місцевого драматичного колективу, скромно зайшов до театру на прослуховування щодо вступу в театральну студію. Своїм прекрасним виглядом, чудовим голосом він сподобався метрам театру - членам комісії Володимиру Сокирку, Петру Міхневичу, які стали його творчими наставниками. Особливо ним опікувався Петро Герасимович Міхневич, який щедро передавав йому секрети акторської майстерності. Ця театральна студія була створена під патронатом головного режисера театру Бориса Боріна і в ці роки крім Миколайчука у студії навчалися Наталя Наум, Марія Карп'юк, яка згодом стала дружиною Івана.

На сцені театру імені О.Кобилянської І.Миколайчук зіграв ряд епізодичних ролей. У 1958 році тодішній актор Костянтин Артеменко разом з молодими акторами і слухачами студії здійснив позапланову виставу «Небезпечна професія» В.Соловйова, своєрідний психологічний детектив на три дії, в якому Іван Миколайчук вперше виконував роль артиста в допоміжному складі.

А в 1960 році йому було доручено роль Віктора у виставі "Незнайомі люди" М.Устінова. В цьому ж році у виставі "Іркутська історія" О.Арбузова він виконував роль Другого хлопця.

Справжньою творчою перемогою Івана Миколайчука була роль Лукаша у виставі "Лісова пісня" Лесі Українки, яку в січні 1961 року здійснили К.Артеменко з художником Д.Нарбутом. Ця роль відкрила студійцю шлях до вступу до Київського театрального інституту ім. І.Карпенка-Карого, де почався новий етап його творчого злету. Як згадував І.Миколайчук, його хрещеним батьком у велике мистецтво був народний артист УРСР П.Міхневич, який відчув великий талант у цьому сільському юнакові.


Тадей Сулятицький

заслужений працівник культури УРСР,
член Національної спілки театральних діячів України.

основні дати життя та діяльності
Іван Васильович Миколайчук народився 15 червня 1941 року в селі Чортория Кіцманського району Чернівецької області в багатодітній селянській сім’ї.
1948-1958 рр. Навчався в Чорторийській початковій, Брусницькій семирічній, Вашківецькій школах.
1957 р. Закінчив шестимісячні курси Чернівецького музичного училища за спеціальністю «Хормейстер художньої самодіяльності» та став вільним слухачем Чернівецької музичної школи, де опановував гру на баяні.
1957-1961 рр. Навчався в театрі-студії при Чернівецькому українському музично-драматичному театрі
ім. Ольги Кобилянської. Водночас працював у цьому ж театрі.

1959-1961 рр. Навчався у Чернівецькій вечірній школі, де здобув середню освіту.
1961-1965 рр. Навчався в Київському інституті театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого, учень відомого режисера Віктора Івченка.
1964 р. У 22 роки зіграв роль Тараса Шевченка у кінофільмі «Сон».
1965 р. Став актором Київської кіностудії
ім. О.Довженка; зіграв роль Івана в кінофільмі за однойменним твором М.Коцюбинського «Тіні забутих предків» (режисер С.Параджанов). Фільм визнано однією з кращих кінокартин світу всіх часів і народів. Він отримав близько десяти призів і нагород на міжнародних фестивалях у Києві (УРСР), Римі (Італія), Салоніках (Греція), Мар-дель-Плата (Аргентина) та ін.

1967 р. Зіграв роль Давида Мотузки в кінофільмі «Бур’ян» за романом А.Головка (режисер А.Буковський).

Став лауреатом Республіканської премії ЦКЛКСМ України ім. М.Островського.
1968 р. Присвоєно звання «Заслужений артист України» за роль Миколи у кінофільмі «Камінний хрест» (режисер-постановник Л.Осика).
1971 р. Написав у співавторстві з Ю.Іллєнком сценарій фільму «Білий птах з чорною ознакою», в якому зіграв одну з головних ролей - Петра Дзвонаря та уклав музику.
1972 р. Зіграв роль козака Василя у фільмі «Пропала грамота» за твором М. Гоголя.
1979 р. Дебютував як режисер. На Київській кіностудії ім. О.Довженка зняв фільм «Вавилон-ХХ» за твором В.Земляка «Лебедина зграя», був співавтором сценарію, виконавцем головної ролі (Фабіан) та укладачем музики.
1980 р. На Всесоюзному кінофестивалі в Душанбе здобув приз «За кращу режисуру».
1981 р. Режисер фільму «Така пізня, така тепла осінь» (сценарій написав у співавторстві з В.Коротичем), зіграв роль Григора, уклав музику.

Нагороджений орденом «Дружби народів».


3 серпня 1987 р. Помер після важкої хвороби. Похований на Байковому цвинтарі в Києві.
1988 р. Удостоєний Державної премії УРСР ім. Тараса Шевченка (посмертно) (тепер Національна премія України ім.Т.Шевченка).

Став дипломантом Всесоюзного кіно-фестивалю-88 (Баку) за видатний внесок у радянське кіномистецтво (посмертно).

Брусницькій середній школі (Кіцманського району) присвоєно ім’я І.Миколайчука.
1989 р. Кращому Чернівецькому кінотеатру присвоєно ім’я Івана Миколайчука.
1991 р. Відбувся перший Всеукраїнський кіно-фестиваль ім. І.Миколайчука в Києві
(8-14 листопада) та у Чернівцях (16-19 листопада).

Відкрито мистецько-меморіальний музей-садибу І.Миколайчука в с. Чортория Кіцманського району, встановлено пам’ятник біля родинного обійстя.

Названо вулиці в селах Чортория, Брусниця (Кіцманський район), Глибочок (Сторожинецький район), містах Вашківці, Кіцмань, Чернівці.

Встановлено меморіальну дошку в Чернівцях на вул. ім. І.Миколайчука.


1997 р. Встановлено меморіальну дошку на Київській кіностудії ім. О.Довженка (скульптор Л.Козуб).
2000 р. Ім’я Івана Миколайчука занесено на «Алею зірок» (Театральна площа, м.Чернівці).
2008 р. Видано книгу «Іван Миколайчук. Сценарії» за сприяння дружини кіномитця Марії Миколайчук.

Нагороджений орденом «Лицар Вітчизни» та шаблею (посмертно).1. Роботи Івана Миколайчука
1.1.Кіносценарії


 1. Білий птах з чорною ознакою. Іван Миколайчук: спогади, інтерв’ю, сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук.- К.: Мистецтво, 1991.-
  399 с.: іл. - Рец.: Гірська О. Людина і митець // Рад. життя.- 1991.-
  6 серп. (№63).

 2. МИКОЛАЙЧУК І. Сценарії / І.Миколайчук; упоряд. М.Є.Миколайчук; авт. передм. Л.Брюховецька.- К.: Міжнар. туризм, 2008.- 544 с.: іл., фото. - Рец.: Погрібна А. Миколайчукове слово / А.Погрібна // Кіно-Театр.- 2009.- №2.- С. 59-60.- Про кн.: Антонюк-Гаврищук Є. Заповіт у кінокадрі любові: [презент. кн. «Іван Миколайчук. Сценарії» в Чернів. краєзнав. музеї] / Є.Антонюк-Гаврищук // Буковина.- 2009.- 7 лип. (№ 50).- С.3; Білан А. Іван Миколайчук. У таїні слова / А.Білан // Укр. культура.- 2009.- № 1.- С.27: фото; Гусак А. Вишни в дивном саду Миколайчука: [презент. зб. «Іван Миколайчук. Сценарії»] / А.Гусак // Киев. ведомости.- 2009.-
  13 янв. (№1).- С. 16; Кирстюк П. Найдорожчий подарунок від Марії Миколайчук: [в с.Чортория Кіцман. р-ну відбулася презент. різдвяного подарунку – кн. «Сценарії» І.Миколайчука] / П.Кирстюк // Буковина.- 2009.- 6 лют. (№10).- С. 3; Буковин. віче.- 2009.- 18 лют. (№ 13).- С. 1.

 3. ІВАН Миколайчук: [життєпис. Фільмографія. Спогади. Роздуми про кіно. Сценарії].- К., 2002.- 64 с.

***

 1. Миколайчук І. Живий хрест у мертвій діброві: соціальна драма на 4-и дії, 10 картин (1958) / І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С. 493-514.

 2. Миколайчук І. Кувала зозуля у бабине літо…: [кіносценарій (Київ, 1983)] / І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С.523-532; Україна.- 1988.- №19.- С. 8-10.

 3. Миколайчук І. Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами: сценарій (Київ, 1983) / І.Миколайчук //
  Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С. 377-414.

 4. Миколайчук І. Острів сліз (Tabula Rasa – Чиста дошка): сценарій (Київ, 1986) / І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С.458-490.

 5. Миколайчук І. Tabula Rasa. Чиста дошка: [кіносценарій про долю укр. жінки (Київ, 1983)] / І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С. 515-522; Літ. Україна.- 1987.- 20 серп. (№34).- С. 6.

 6. Миколайчук І. Украдене щастя: режисерський сценарій двосерійного художнього фільму за одноіменною драмою І.Франка; літературний сценарій О.Данченка, В.Сичевського (Укртелефільм, 1983) / І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С. 415-458.

***

 1. Балаян Р. Відлюдько: літературний сценарій повно-метражного кольорового фільму за мотивами одноіменного оповідання І.Тургенєва із «Нотаток мисливця» (Київ, 1976) / Р.Балаян, І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С. 191-216.

 2. Дзюба Б. Камінна душа: кіносценарій за мотивами повісті Г.Хоткевича (Київ, 1969) / Б.Дзюба, Б.Івченко, І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С.15-52.

 3. Драч І. Київська фантазія на тему дикої троянди – шипшини: кіноповість у 2-х частинах про Миколу Лисенка (Київ, 1982) / І.Драч, І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С. 315-376.

 4. Земляк В. Вавилон-ХХ: кіносценарій за мотивами роману В.Земляка «Лебедина зграя» / В.Земляк, І.Миколайчук //
  Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С. 217-266; Київ.- 2003.- №6.- С. 35-59.

 5. Іллєнко Ю. Білий птах з чорною ознакою: кіносценарій / Ю.Іллєнко, І.Миколайчук.- К.: Мистецтво, 1971.- 83 с.

 6. Іллєнко Ю. Білий птах з чорною ознакою: кіносценарій (Київ, 1970) / Ю.Іллєнко, І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С.53-98.

 7. Іллєнко Ю. Білий птах з чорною ознакою: кіносценарій / Ю.Іллєнко, І.Миколайчук // Білий птах з чорною ознакою.- К, 1991.- С.12-97; Рад. життя.- 1991.- 30 квіт.; 8 трав., 1 черв., 6 серп., 1, 8, 15,
  29 жовт., 19, 26 листоп., 3, 10 груд.

 8. Іллєнко Ю. На поклони!: кіносценарій (Київ, 1973) / Ю.Іллєнко, І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С.99-144; Рец. на фільм: Розправа («На поклони!», «Свято печеної картоплі», «Смужка нескошених диких квітів») // Брюховецька Л. Кіносвіт Юрія Іллєнка / Л.Брюховецька.- К., 2006.- С. 127-143.

 9. Коротич В. По цей бік ночі: кіноповість (Київ, 1973) / В.Коротич, І.Миколайчук // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С.145-190.

 10. Миколайчук І. Під сузір’ям Близнюків: сценарій широкоекранного чорно-білого науково-фантастичного фільму за мотивами повісті І.Росоховатського «Гість» (Київ, 1977) / І.Миколайчук, І.Росоховатський // Миколайчук І. Сценарії / упоряд. М.Є.Миколайчук; вступ. ст. Л.Брюховецької.- К., 2008.- С. 267-314.


1.2. Фільмографія


 1. Акторські роботи: [фільмографія] // Карби про Івана / авт.-упоряд. М.Кубей.- Чернівці, 2008.- С. 26-27.

 2. [ІВАН Васильович Миколайчук]: фільмографія // Білий птах з чорною ознакою. Іван Миколайчук: спогади, інтерв’ю, сценарії.- К., 1991.- С. 396-398; Рад. життя.- 1991.- 7 листоп.

 3. Ролі: [фільмографія І.Миколайчука] // Буковин. віче.- 2001.-
  16 черв. (№ 44).- С. 1.

***

 1. Боль преодоления «Иван Миколайчук»: [о фильмах «Захар Беркут», «Белая птица с черной отметиной», «Комиссары», «Бурьян», «Вавилон-ХХ», «Такая поздняя, такая теплая осень», «Возвращение Баттерфляй», «Легенда о княгине Ольге»] // Лемешева Л. Профессия: актер / Л.Лемешева.- К., 1987.- С. 9-34.

 2. Драч И. Открытие: [об И.Миколайчуке в фильмах «Тени забытых предков» и «Сон»] / И.Драч // Экран 65.- М., 1966.- С.29-32.

 3. Іван Миколайчук: «Актор – це велика професія, коли ти маєш що сказати людям»: [про ролі в фільмах] // Слободян В. Кіноактор і сучасність / В.Слободян.- К., 1987.- С. 110-130.

 4. Іван Миколайчук на УТ-1: [про показ фільмів, створених за участю І.Миколайчука] // Кіно-Театр.- 2006.- № 4.- С. 64.

 5. Іван Миколайчук повертається: [про випуск відеокасет із фільмами за участю актора] // Кіно-Театр.- 2001.- № 4.- С. 63.

 6. Кино в период развитого социализма: [о фильмах «Сон», «Бурьян», «Гадюка», «Комиссары», «Ошибка Оноре де Бальзака», «Тревожный месяц сентябрь», «Белая птица с черной отметиной», «Лесная песня», «Наперекор всему», «Вавилон-ХХ»] // Жуков А. Кинематографическая жизнь столицы Советской Украины: документальное эссе / А.Жуков.- К., 1983.- С. 92, 93, 95, 96, 102, 104, 125, 127, 128.

 7. Народжене Жовтнем: [про фільми «Тривожний місяць вересень», «Лісова пісня. Мавка», «Комісари», «Камінний хрест», «Захар Беркут»] // Спілка кінематографістів України: довідкове видання.- К., 1985.- С. 16-19.

 8. фильмах: «Каменный крест», «Такая поздняя, такая теплая осень», «Белая птица с черной отметиной», «Легенда о княгине Ольге»] // Лемешева Л. Украинское кино: проблемы одного поколения / Л.Лемешева.- М., 1987.- С. 9, 10, 17, 42, 75, 124.

 9. Пащенко А. Міфологічний вимір Іллєнкових фільмів: [«Вечір на Івана Купала», «Лісова пісня. Мавка», «Білий птах з чорною ознакою», «Легенда про княгиню Ольгу», «Молитва за гетьмана Мазепу»] / А.Пащенко // Кіно-Театр.- 2011.- № 2.- С. 19.

 10. Помазков Ю. Юрій Помазков: «Золоте правило реставрації – не нашкодь»: [розмова з ген. менеджером ТОВ «IBS» про реставрацію фільмів, створ. за участі І.Миколайчука (13 стрічок) / вела Л.Бондарчук] // Кіно-Театр.- 2011.- №3.- С. 34-36.

 11. [Про І.Миколайчука та фільми «Білий птах з чорною ознакою», «Тіні забутих предків», «Гадюка», «Вавилон-ХХ», «Пропала грамота», «Камінний хрест»] // Брюховецька Л. Приховані фільми. Українське кіно 1990-х / Л.Брюховецька.- К., 2003.- С. 18, 30, 58, 68, 89, 153, 154, 176, 186, 269, 272, 342.

 12. [Про фільми «Лісова пісня» та «Вавилон-ХХ»] // Левчук Т. Тому що люблю / Т.Левчук.- К., 1987.- С. 176.

 13. [Про постанову ЦК КПУ від 3 березня 1969 р., згідно з якою митцям кінематографії запропоновано переробити сценарїї фільмів, у т.ч. «Комісари» та «Білий птах з чорною ознакою»] // Касьянов Г. Незгодні: українська інтелігенція в русі опору 1960-80-х років / Г.Касьянов.- К., 1995.- С. 83-84.

 14. Тримбач С. Екранна культура України: [у т.ч. про фільми за участю І.Миколайчука] / С.Тримбач // 100 фільмів українського кіно: анотований каталог за проектом ЮНЕСКО «Національна кінематографічна спадщина».- К., 1996.- С. 60.- Укр., англ. мовами.

 15. Украинское кино: [о фильмах «Сон», «Бурьян», «Гадюка»] // История советского кино 1952-1967.- М., 1978.- Т. 4.- С. 160-161, 164-165.

 16. «Хочу играть всё». Константин Степанков: [есть об И.Миколайчуке в фильмах «Каменный крест», «Комиссары», «Белая птица с черной отметиной», «Наперекор всему!»] // Лемешева Л. Профессия: актер / Л.Лемешева.- К., 1987.- С. 40-48, 55, 68, 70, 75-76.

 17. ЯМБОРКО О. Музика у фільмах Івана Миколайчука: [«Пропала грамота», «Вавилон-ХХ», «Така пізня, така тепла осінь»] / О.Ямборко // Кіно-Театр.- 2010.- №4.- С. 20-21.


1.3. Акторські роботи
Каталог: vydannya -> bibvyd
bibvyd -> До 120-річчя від дня народження
bibvyd -> Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені
vydannya -> Відділ культури І туризму Чигиринської райдержадміністрації Чигиринська районна централізована бібліотечна система інтернет-ресурси для самостійного вивчення англійської мови вебліографічний покажчик
vydannya -> Редактор: Іванна Рудько Комп’ютерний набір
bibvyd -> До 60-річчя від дня народження
bibvyd -> Василь селезінка
vydannya -> Бісероплетіння – цікаве і захопливе творче заняття


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка