Біржі. Торгові дома. АукціониСкачати 419.75 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації26.11.2018
Розмір419.75 Kb.
ТипУрок
  1   2
Урок 4. Дата _________________

Тема: Біржі. Торгові дома. Аукціони.Мета: сформувати учнів поняття про роль бірж, торгових домів і аукціонів та їх призначення; розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань.

Очікувані результати:

Після цього уроку учні повинні:

  • Знати про роль та призначення бірж, торгових домів і аукціонів

  • Вміти визначати відмінності між ними.

Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь.

Обладнання: схеми, уривок з кінофільму «12 стільців».

Основні поняття: біржа, торговий дім, розпродаж, аукціон.

Хід уроку

І.Оргмомент.

ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів.

Бесіда.

Що таке банк? Які функції він виконує?

Якими є основні послуги банків?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Які ринкові установи ви знаєте?IV. Повідомлення теми і мети уроку.

V. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.

1. Біржі.

Терміном "біржа" позначаються:

1) сукупність осіб, що постійно в певному місці здійснюють торговельні операції;

2) місце їх зібрання;

3) сукупність угод, які укладаються у цьому місці.

Ці три значення поняття біржі узагальнені в законодавчому його визначенні, що міститься в Законі України "Про товарну біржу" від 10 грудня 1991 р. Цей Закон визначає умови створення та діяльності товарних бірж на території України.

Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про товарну біржу" товарна біржа є організацією, що об'єднує юридичних та фізичних осіб, які здійснюють виробничу і комерційну діяльність, і має на меті надання послуг щодо укладання біржових угод, виявлення товарних пін, попиту і пропозицій товарів, вивчення, упорядкування і полегшення товарообороту і пов'язаних з ним торговельних операцій.

Основна її мета - сприяти зведенню в одному місці (на біржі) попиту і пропозиції на певні товари, обслуговування їх обороту. Це характеризує біржу як економічну категорію.

Такі ж функції виконують ярмарки. Проте від ярмарку біржа відрізняється тим, що вона:

1. є постійним (щоденним) місцем взаємодії попиту і пропозиції, тоді як ярмарок лише періодично виконує цю функцію;

2. має постійний (зафіксований) контингент клієнтів і відвідувачів. Ярмарок, за загальним правилом, відкритий для всіх.

Залежно від предмета діяльності розрізняють фондові і товарні біржі.

Фондові біржі здійснюють купівлю-продаж цінних паперів (акцій, облігацій). Призначення фондових бірж полягає в тому, что на них можна продати або придбати право на власність і отримати прибуток з цієї власності.

Об'єктами операцій фондової біржі є акції; облігації республіки, місцевих позик і підприємств; казначейські зобов'язання республіки; ощадні сертифікати; векселі.

На біржі інтереси фірм представляють посередники – брокери і маклери.

Біржі влаштовані так, що за дорученням покупців і продавців торгівлю там ведуть спеціально навчені люди – брокери. Одні брокери представляють виробників ( наприклад, фермерів, які виростивши зерно, хочуть за нього отримати гроші для задоволення своїх потреб), а інші покупців ( наприклад, підприємство по виготовленню борошна, якому потрібно зерно, для виготовлення з нього борошна для продажу).

Крім брокерів є ще дилери або маклери. Вони приймають участь у біржових торгах на власні засоби, їх цікавить не купівля – продаж товарів, а як найбільше заробити на біржових спекуляціях.

Фондові біржі існують майже у 60 країнах світу.Товарні біржі можуть бути класифіковані на види залежно від ряду підстав.

Залежно від характеру асортименту товарів товарні біржі поділяються на

1. вузькоспеціалізовані (предметом торгівлі на таких біржах є один вид товарів);

2. спеціалізовані (предметом біржової торгівлі є, як правило, однотипні групи товарів);

3. універсальні (предметом торгівлі є широкий асортимент різноманітних товарів).

Залежно від ступеня відкритості (можливості участі в торгах) товарні біржі поділяються на

1. відкриті (публічні), на яких, крім членів біржі в біржових операціях, можуть брати участь і відвідувачі торгів (постійні і разові);

2. закриті, на яких право участі в біржових торгах і укладання біржових угод мають лише члени цієї товарної біржі.2. Торгові дома, торгові розпродажі на свята.

Торговий дім — торговельна фірма, яка закуповує товар у виробників або гуртовиків своєї країни і перепродує їх за кордон; також закуповує іноземні товари за кордоном та перепродує їх місцевим гуртовим і роздрібним торговцям та споживачам.

Діяльність торгових домів широка: здійснюють операції за свій рахунок і за дорученням клієнтів, за внутрішньою, гуртовою і роздрібною торгівлею, працюють за широкою номенклатурою товарів, беруть участь у виробництві продукції.

Для виконання своїх функцій у торгових домів існує власна мережа магазинів, складські приміщення, транспортні засоби тощо.

Наприклад:


  • ТОВ «Торговий дім« Домен » - є постачальником широкого асортименту інструментів і господарських товарів. Представляє продукцію Харківського ремонтно-механічного заводу, діяльність якого полягає у виробництві інструменту і господарських товарів.

  • ТОВ «Прикарпатський торговий дім» є найбільшою гуртовою базою не лише на Прикарпатті, але й у всій Західній Україні.

  • Торговий Дім «Євромоторс» SEAT | Автосалон

  • Торговий дім «Масандра».

Торгові розпродажі.

Бесіда.

Що таке розпродаж?

Коли відбувається розпродаж?

Що таке глобальний сезон розпродажів, знають практично всі, хто в тій чи іншій мірі захоплюється відвідинами модних магазинів і бутиків. У певний сезон всі великі торгові точки, асортиментом яких, як правило, є одяг і взуття, а так само різні дрібні аксесуари до них, увішають свої вітрини оголошеннями про великий розпродаж.

Не проходить і дня, як магазини заповнюються щасливими покупцями, які немов чекали, коли ж бутік оголосить про великі знижки на свої товари. Ажіотаж триває, як правило, тиждень, в кращому випадку дві, потім потихеньку сходить нанівець, у зв'язку з тим, що товарів, на які знижки поширювалися, виявляються Розкуплені. У результаті залишаються задоволеними всі - і адміністрація магазинів, оскільки прилавки і вітрини звільнилися для ввезення нових, більш актуальних, відповідних швидко мінливої моді товарів, і покупці, оскільки придбали річ, не важливо, потрібну чи ні, але набагато дешевше, ніж могли б, не будь розпродажу.

Що й казати, саме в цьому і полягає пряма вигода розпродажів - вже вийшли з моди речі, залежаний товар, уцінені через дрібного шлюбу предмети одягу та аксесуари, все це ніколи не буде куплено за звичайною ціною, а от зі знижками, що досягають, деколи, 75% продати можна навіть відверто браковану річ.

По всьому світу розпродажу - сезонне явище, тобто після закінчення сезону, товар продається за зниженими цінами. У цю категорію потрапляють всі товари, які тим чи іншим способом прив'язуються до певного часу, будь то часи року або сезони свят. Найяскравіший приклад це звичайно ж одягів і взуття, але розпродажу можна побачити і в товарах для дач, будівельних матеріалів, рідко хто буде купувати насіння влітку, а міняти вікна або купувати ті ж палі для будівлі будинку взимку.

Іноді розпродажу навіть непередбачувані, але, тим не менш, є певні місця, в яких розпродажу організовуються з скрупульозною регулярністю. До прикладу, в Лондоні щорічно, відразу після Різдва відбуваються розпродажі в найвідоміших магазинах столиці Великобританії, зокрема, в торговому домі Harvey Nichols і універмазі Harrods, які тривають рівно місяць. У Парижі має сенс відвідати всесвітньо відому Галерею Лафайет, де щотижня відбувається показ мод і регулярно бувають розпродажі, на яких можна побачити знижки і на 50%, що не може не радувати відвідувачів. У Німеччині привертають до себе загальну увагу розпродажу в таких торгових центрах, як Karstadt, Hertie і Quelle.Розпродаж - це реалізація якогось товару за зниженими цінами; організований процес зниження цін на товари різних категорій, метою якого є звільнення складських і торгових площ для вступу нового товару. Також часто відбувається при закритті або ліквідації торгового закладу.

При проведенні розпродажу вартість на товари може знижуватися до їх собівартості. Основна прибуток виходить за рахунок реалізації товару за основною ціною до розпродажу. Відсоток реалізації товарів до розпродажного періоду складає в середньому 50% від загального обсягу. Постійно оновлюваний асортимент є запорукою успішної торгівлі.

На законодавчому рівні використання поняття «розпродаж» визначається Законом про захист прав споживачів.

3. Аукціони ( хто більше заплатить).

Демонстрація епізоду з кінофільму «12 стільців».

Бесіда.

Що таке аукціон? Як відбувається аукціон?АУКЦІОН(від лат. auctio/auctionus) засіб продажу товарів, при якому товар попередньо виставляють для огляду, і купує його той, хто дасть найбільшу ціну

Аукціон – історично сформована форма продажу товарів. Оскільки аукціон як форма організації торгів налічує не одну сотню років, то склалися кілька усталених форм і якийсь звід правил, для кожного виду аукціону.

Найбільш відомі, завдяки нашим ЗМІ аукціони з продажу предметів мистецтва такими світовими брендами, як аукціонний дім “Крістіс» і «Сотбіс». У першу трійку входить так само аукціонний дім «Філліпс де Пюрі».

Отже, розглянемо «технічну» сторону проведення аукціонів.

Історично устоялися два види аукціону, і вже в наш час до них додався третій. Перші два це «звичайний» аукціон, іменований «англійським», відмінною рисою якого є підвищення ціни охочими придбати той чи інший товар і «голландський» аукціон, де торги починаються з якоїсь максимальної ціни, яку аукціоніст поступово знижує.

І третій вид аукціону, що склався вже в наші дні – так званий «скандинавський» інтернет-аукціон. Відмінними рисами якого є стягнення якоїсь мінімальної, але все-таки платіж за право підняти ціну.

Правила аукціону суворо регламентують його проведення. Аукціон проводиться в заздалегідь обумовленому місці і в заздалегідь обумовлений час, так само важливими моментами, викладеними в правилах, є «крок підвищення / зниження ціни» і склад учасників.

За складом учасників аукціони бувають відкритими і закритими. У відкритому аукціоні може взяти участь будь-який бажаючий, в закритому аукціоні – тільки за спеціальним запрошенням організаторів аукціону.

Наступним важливим етапом проведення аукціону є можливість попередньо ознайомитися з виставляються на аукціон товарами.

Тут необхідно пояснити, що через аукціон, як правило, реалізуються товари (партії товарів) мають якісь індивідуальні властивості. Товари / партії товарів зі стандартизованим властивостям реалізуються через біржу. Тому то, товари, що мають індивідуальні характеристики, а що може бути індівідуальніше, ніж картина Леонардо да Вінчі, реалізуються тільки через аукціони.

Але це можуть бути не тільки предмети мистецтва. Через аукціон реалізуються партії хутряних товарів, партії тютюну, чаю, квітів, тропічної деревини, риба, земельні ділянки, і як це не дивно, історично через аукціон реалізуються партії немитої вовни, старі автомобілі та мобільні пристрої. Втім, аукціони вище переліченими товарами не обмежуються. Є ще торгівля «конфіскатом» і майном банкрутів.

Але повернемося до організації аукціону. Під час огляду товару потенційний покупець має право протестувати товар і придбати невелику його кількість (якщо це фізично можливо) для більш поглибленого аналізу. Історично склалося так, що придбаний на аукціоні товар не підлягає поверненню, за винятком рідкісних, спеціально обумовлених в правилах, випадках.

Після огляду, власне, самі торги. Як правило після того як покупець, тим або іншим способом запропонує кращу ціну, що влаштовує організаторів, аукціоніст тричі зафіксує цей факт і під звуки удару традиційним дерев’яним молоточком, оголошує переможця. Далі слід юридичне оформлення угоди.
Каталог: files -> docs -> 2015
2015 -> Водні маси та їхні властивості. Кліматичні пояси І типи клімату землі
2015 -> Програма з біології для 10-11 класів
2015 -> Звіт директора школи перед педагогічним колективом та громадськістю за 2014-2015 навчальний рік Шановні присутні!
2015 -> Звіт директора щодо роботи Кругляківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Куп’янської районної ради Харківської області за минулий 2014-2015 навчальний рік та завдання на новий 2015-2016 навчальний рік
2015 -> Конкурсу «Учитель року 2016»
2015 -> Географічне положення. Дослідження та освоєння материка
2015 -> Програма з біології для 10-11 класів
2015 -> Міжнародні відносини
2015 -> Урок №36 Тема. Вимірювання кутів. Види кутів

Скачати 419.75 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка