Блок №6 матеріально-технічне забезпечення в 2010 р завершується термін дії районної програми «Переоснащення матеріально-технічного забезпечення навчального процесу на 2004-201 роки»Скачати 455.14 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації26.10.2018
Розмір455.14 Kb.
  1   2   3
Блок № 6

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
В 2010 р. завершується термін дії районної програми «Переоснащення матеріально-технічного забезпечення навчального процесу на 2004-201 роки» на жаль основні положення програми не виконані, а до таких розділів як навчальний кабінет, навчальні меблі не були розроблені навіть заходи виконання. Тому матеріально-технічне переоснащення здійснювалось в ручному режимі, непрозоро, хаотично. Інформації про ступінь виконання чи не виконання програми не має ( за виключенням розділу комп’ютеризація). Зараз ведеться робота щодо узагальнення даних щодо забезпеченості навчальних закладів комп’ютерною та мультимедійною технікою, меблями, технічними засобами. На жаль за останнє десятиліття взагалі не проводилась робота по забезпеченню навчальних закладів наочними приладами, роздатковим матеріалом, картами ( за виключенням тих, що приходить з Києва за рознарядкою), таблицями, реактивами, інструментами, стендами і т.д.

Ми не тільки цим усим не забезпечені, але і не знаємо скільки нам чого потрібно. Крейда, яку закупили останній раз чотири роки назад, залишається нашим головним інструментом.

Гостро стоїть питання добудови Рашівської школи, та добудови топкової СШ І-ІІІ ступенів №2.

На найближчу перспективу необхідно вирішувати проблему будівництва топкової в с.Плішивець, котельня якої знаходиться в аварійному стані та провести заміну котлів в Гадяцькій спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №3, інспектор «Котлонадзору» заборонив експлуатацію цієї котельні.

На віддалену перспективу необхідно здійснити будівництво топкової в Качанівській ЗОШ І-ІІ ступенів; заміну котла на твердому паливі в Бобрицькій ЗОШ І-ІІ ступенів.

В цілому завдяки роботі газової служби районного відділу освіти, загальноосвітні навчальні заклади готові до початку опалювального сезону.

Але вже сьогодні необхідно розпочати роботу з енергозбереження та економії енергоносіїв, в першу чергу розробивши заходи, які дадуть загальну картину ситуації з енергоспоживання, дозволять виявити найбільш вразливі місця та відповідно прореагувати .

В Гадяцькому районі ніколи не піднімалось питання по моніторингу і ремонту тепломереж та каналізації. Тому ми можемо сьогодні тільки здогадуватись про розміри цієї проблеми

Найголовнішим завданням по матеріально-технічному забезпеченню на найближчі 5 років, яке необхідно вирішувати- це забезпеченість навчального процесу необхідним обладнанням, інструментом, унаочненням, реактивами. Адже сьогодення нам диктує умови в яких учитель, що користується на уроках лише власною ерудицією та крейдою - не може забезпечити достатнього рівня знань і вмінь учня. Тому нам необхідно здійснити ряд заходів для вирішення цієї проблеми.

1.Провести широку інвентаризацію для того щоб визначитися, що ми маємо на сьогодні і що та в яку школу необхідно придбати.

2.Методичним об’єднанням, взяти за основу положення про навчальні кабінети, та визначитись з переліком карт, технічних засобів, унаочнення і т.д., які необхідні для повноцінного навчально-виховного процесу, з урахуванням, звичайно, наявності на ринку таких товарів.

3.Розробити програму «Навчальний кабінет», яка б давала змогу бачити реальний стан справ та дозволила визначитись з системою і першочерговістю вирішення проблеми.

Так само необхідно вирішити питання з меблями


  • провести інвентаризацію;

  • керівникам шкіл визначитися яких меблів не вистачає;

  • розробити програму забезпечення навчальних закладів меблями.

Питання про забезпеченість навчально-виховного процесу КМТЗ (комплексне методично- технічне забезпечення) необхідно вирішувати враховуючи перспективу розвитку інформаційних чи цифрових технологій. Наприклад визначитися, що буде дешевше і краще – закупити проектор, ноутбук, диски чи купити карти, таблиці, паперові носії.
З доповіді начальника відділу освіти Лідового І.Г.

Інформаційно-аналітична довідка

«Про стан інформатизації, комп’ютеризації загальноосвітніх навчальних закладів та впровадження інформаційно – комунікаційних технологій в загальноосвітніх навчальних закладах району» в 2009 – 2010 навчальному році.

Пріоритетним напрямком освітньої системи України, що підтверджено державними законами та нормативними документами, є доступ до якісної освіти. Тому впровадження інноваційних технологій в навчально – виховний процес є одним із найважливіших питань, які сьогодні розглядаються в освіті.

Для сучасного суспільства впровадження інноваційних технологій в освіту має не стільки теоретичне, скільки прагматичне значення, оскільки в умовах глобалізації воно стосується розвитку та перспектив, які пов’язані з так званими «високими технологіями».

Державна програма «Інформаційні і комунікаційні технології в освіті і науці на 2006 – 2010 роки» здійснює державне регулювання одного із стратегічних напрямків освітніх змін на сучасному етапі – інформатизації освіти.

Нормативна база даного питання започаткована Законом України «Про концепцію Національної програми інформатизації ще у 1998р.» Сучасні підходи конкретизовані рядом нормативних документів, першочерговими з яких є Укази президента України від 04.07.2005р. №1013 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні» та від 20.03.2008р. № 244 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні».

Впродовж 2006- 2010 років цей аспект діяльності систематично аналізувався відділом освіти на нарадах директорів, під час атестації загальноосвітніх навчальних закладів на районних семінарах керівників навчальних закладів на базі Гадяцької гімназії, видано цілий ряд управлінських рішень: « Заходи на виконання обласної Програми переоснащення матеріально – технічного забезпечення навчального процесу на 2004 – 2010 роки», заходи спрямовані на розвиток інформаційних та комунікаційних технологій в освіті на 2006 – 2010 роки в Гадяцькому районі, відповідно до Державної програми «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці на 2006 – 2010 роки», затвердженої Постановою КМУ від 7 грудня 2005р. №1153.

Як результат сьогодні наш район один з кращих в області по забезпеченню сучасною комп’ютерною технікою.

Відповідно до державного Реєстру забезпечення ЗНЗ сучасними ПК та НКК (навчально – комп’ютерними комплексами) в навчальних закладах встановлено 36 НКК. Сучасними комплексами забезпечені всі загальноосвітні навчальні заклади І-ІІІ (184ПК у складі НКК) та 5 І-ІІ ступенів (30 ПК у складі НКК). Загальна кількість ПК у загальноосвітніх навчальних закладах нараховує 370 ПК. Середня кількість учнів на 1Пк в районі складає 16 учнів. Всі комплекси надані МОН України, 1 придбаний за кошти позики Світового банку , відповідно до програми «Рівний доступ до якісної освіти» (Лютенська загальноосвітня школа) та 1 за спецкошти В.Будищанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів. Але за останні 2 роки у навчальні заклади не придбано жодного комп’ютера).

Відсоток забезпеченості НКК до потреби складає 76 .По місту-92, по селу – 52.

В професійній діяльності учителя, як інформаційний ресурс, дедалі більшого значення набуває Інтернет. Сьогодні Інтернет для вчителя є не просто корисним, а необхідним. У той же час, ще далеко не всі уявляють як правильно знаходити та використовувати величезні інформаційні можливості мережі на практиці.

Інтернет – всесвітня інформаційна система загального доступу, яка логічно зв’язана глобальним адресним простором та базується на Інтернет – протоколі, визначеному міжнародними стандартами.

На виконання доручення Глави Секретаріату Президента України від 16.03.2007р. №02-02/607 в усіх школах міста є доступ до мережі Інтернет по абонентській лінії за допомогою обладнання ADSL (Асиметрична цифрова абонентська лінія). Це технологія високошвидкісного передавання даних від та до абонента. 10 навчальних закладів І-ІІІ ступенів під’єднані до мережі Інтернет шляхом динамічної (постійної) IP – адреси (комутоване з’єднання). Це під’єднання відбувалось одночасно з встановленням навчально – комп’ютерних комплексів. Доступ повільний і часто буває недоступним.. Розбишівська, Сватківська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, Плішивецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та В.Будищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів мають доступ до супутникового Інтернету.відсоток підключення до Інтернету складає 55 відсотків (місто – 100%, село- 52).

У навчальних закладах І-ІІІ ступенів використовувались у навчально – виховному процесі – 7 мультимедійних проекторів та 6 інтерактивних дошок.. а також 54 назви комп’ютерних програм навчального призначення, які надійшли безкоштовно від Міністерства освіти і науки України.

Пошук інформації – одне з найпоширеніших, але разом з тим, і одне з найскладніших завдань. Пошук інформації в Інтернеті стає мистецтвом і вимагає певного досвіду і знань. Якими сучасній людині необхідно володіти. Отже, питання про те, як професійно працювати з інформаційними Інтернет – ресурсами є надзвичайно актуальним.

На виконання заходів Головного управління освіти і науки, щодо підключення відділів освіти райдержадміністрацій та загальноосвітніх навчальних закладів до мережі інформаційно – маркетингових центрів (www.c2n.info) протягом 2009 – 2010 навчального року з секретарями навчальних закладів проводилась організаційно – методична робота по створенню сайтів в інформаційно – маркетинговій системі Content. Як результат – кожний навчальний заклад та відділ освіти зареєстровані у мережі ІМЦ.

Відповідно до доручення голови облдержадміністрації, даного на розширеному засіданні колегії 25.05.2006 року з порядком денним «Про сприяння розвитку мережі Інтернет на Полтавщині» та на виконання реалізації проекту ПОІППО «Заклади освіти Полтавської області в Інтернеті» (Лист Головного управління освіти і науки від 15.05.2009 року № 01-01-13/769) протягом навчального року велась значна робота зі створення та підтримки 30 Веб – сайтів відділу освіти та загальноосвітніх навчальних закладів.

Кожний навчальний заклад має електронну скриньку, але через часто недоступний вихід до мережі не дає можливість оперативно працювати навчальним закладам з електронною поштою.

На виконання наказу управління освіти і науки від 11.06.2004 року

№ 312 «Про реалізацію програми Інтел «Навчання для майбутнього» та з метою підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх навчальних закладів щодо комплексного використання інноваційних педагогічних та інформаційно – комунікаційних технологій у навчальному процесі в цьому році в районі завершене навчання за цією програмою, де перепідготовлено 591 вчитель базової дисципліни, які впроваджують інформаційні технології в освітній процес. Навчання з використанням інноваційних технологій якісно перевищує класичну освіту. Воно інтегрує процеси, які не можна об’єднувати в межах класичної освіти: навчання, працевлаштування, планування кар’єри, безперервної освіти. 

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 30.05.2008р. № 1/9-350 та наказу Головного управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації від 02.10.2009р. № 762 «Про другий етап організації системи тренінгів з підготовки вчителів інформатики загальноосвітніх навчальних закладів до роботи за профільними програмами» на виконання листа Видавничої групи ВНВ від 25.09.09р. № 25-1/09 «Про реалізацію проекту «Онлайнова освіта. Профільне навчання» в Полтавській області» та з метою підготовки вчителів інформатики загальноосвітніх навчальних закладів до роботи за профільними програмами проведені 3 тренінги «Основи візуального програмування», «Основи Інтернету», «Основи веб – дизайну». На яких підготовлені 57 педагогічних працівників.

З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти і впровадження інформаційних технологій у навчально – виховний процес в Гадяцьких спеціалізованих школах І-ІІІ ступенів №3, №4 була проведена апробація електронних засобів навчального призначення (ППЗ «Зарубіжна література,8клас», ППЗ «Рідна (українська мова), 8клас», ППЗ «Українська література,8клас»).

Активно впроваджують сучасні інформаційно-комунікаційні технології у В-Будищанській, Сарській спеціалізованих школах І-ІІІ ступенів, навчальних закладах міста.

Підтвердженням цього є друкування інформаційних матеріалів у вигляді таблиць., діаграм і т. ін., візітаційних карток школи, бюлетенів, буклетів, грамот, подяк.

Введено автоматизовану систему управління навчально – виховним процесом «Рейтинг».

В усіх школах запроваджена система електронного обліку навчальної літератури «Шкільний підручник».

Учні та вчителі16 загальноосвітніх шкіл району можуть користуватися інтернетом, більшість електронною поштою.

Широко використовуються педагогічними працівниками ППЗ в класно – урочній системі навчання, впроваджується в навчальний процес комп’ютерна система тренувальних тестувань для одинадцятикласників.

Серед кращих можна назвати вчителя біології та хімії Сарської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Титаренко В.І., Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4: Лукаш В.І., Берегову Л.І.

Серед вчителів географії : Кононенко О.Г., Гусака В.І. з Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3, Лукаш Н.Д. з В.Будищанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, Васюта Л.І.з Гадяцької гімназії.

Серед вчителів української мови та літератури: Романічеву Т.І. з Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, Трофімюк О. М. з П.Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Серед вчителів фізики: Биченко Н.М. з Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4, Короленка М.І. з Веприцької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Геращенко О.В. з В.Будищанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів і багато інших вчителів базових дисциплін.

Слід віддати належне вчителям, які не тільки вчать учнів проектним методикам , а самі реалізують власні проекти.Серед кращих хочеться назвати Р.М. Шаманську та Л.М. Голубенко з Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4, Бутко В.В., Крат Н.О. з Гадяцької гімназії, Данченко С.А. з Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3. Це, зокрема в рамках польсько – українського молодіжного обміну проекти, «Ініціатива – разом», «Гадяцький договір: від минувшини до сьогодення», «Молодь та історія», «Вчимося бути громадянами» та багато інших.

Відповідно до графіку ПОІППО частина вчителів може проходити курсову перепідготовку за допомогою дистанційного навчання.

Більшість керівників науково – дослідницьких робіт МАН вчать учнів – членів МАН за хищати свої роботи у вигляді проектів та презентацій.

Можна перечисляти безліч робіт , де вчителі впроваджують отримані знання під час тренінгів.

Методисти районного методичного кабінету не стоять осторонь даного питання. Лише за останні пів року проведені семінари з вчителями:

початкових класів з теми «Метод проектів у початковій школі», інформатики з теми «Створення веб –сторінки навчального закладу», географії з теми «Використання комп’ютерних та мультимедійних технологій на уроках географії».

Проведено районний тренінг з вчителями англійської мови за участю тренера міжнародного класу Ніни Дементієвської «Створення громадянських проектів».

Але поряд з цим у роботі з даного питання виникають і ряд нерозв’язаних питань:


  • ще не повністю завершена комп’ютеризація навчальних закладів району, зокрема І-ІІ ступенів;

  • використання безпровідних технологій (зокрема радіорелейного) виходу в мережу Інтернет. Вирішивши ці питання автоматично відпадуть проблеми бездокументарного передавання інформації, стабільність у роботі електронної пошти та підтримки (на 80 відсотків) веб – сайтів навчальних закладів та сайтів у міжнародній системі Content/

А основне вчасно та якісно виконувати програми МОН України.

Ми свідомо розуміємо, що комп’ютер не може замінити живого емоційного спілкування вчителя та учня, проте розглядаємо інформаційно – комунікаційні технології як важливий інструмент навчально – виховного процесу в сучасному інформаційному суспільстві.Школа в усі часи була і залишається своєрідною моделлю, дзеркалом, яке відбиває життя і проблеми свого суспільства, тому освіта сьогодні – важливий чинник управління змінами суспільства. Вона має стати засобом підвищення добробуту громадян, чинником економічної стабільності і гарантом безпеки країни. А для цього система освіти повинна забезпечити учням якісну освіту з урахуванням індивідуальних особливостей і здібностей, батькам – упевненість за долю дітей, а працівникам освіти – гідні умови праці і життя, умови для професійного росту, самореалізації. З цією метою необхідно впроваджувати в навчально – виховний процес інноваційні комп’ютерні технології, орієнтовані на особистість учня.
Ємець Т.М.,методист РМК відділу освіти

ІНФОРМАЦІЯ

про потребу кожного загальноосвітнього навчального закладу району у компютерній техніці


№ п/п

Назва закладу освіти

Потреба (к-сть ПК)

Всього ПК у ЗНЗ

Кількість ПК у складі НКК

До поставки (к-сть ПК)
ЗНЗ І-ІІІ ступенів
Міські

1

Гадяцька гімназія

41

38

36

5

2

Гадяцька №2

14

25

22

0

3

Гадяцька №3

20

30

29

0

4

Гадяцька №4

24

33

33

0
Разом

99

126

120

5
ЗНЗ ІІ ступеня
Сільські

1

Березоволуцька

9

10

9

0

2

В.Будищанська

9

12

11

0

3

Веприцька

11

19

11

0

4

Книшівська

8

15

15

0

5

Краснознаменська

9

11

10

0

6

Лисівська

7

5

5

2

7

Лютенська

13

29

23

0

8

Мартинівська

8

13

13

0

9

П.Роменська

10

20

17

0

10

Рашівська

8

10

10

0

11

Римарівська

8

7

5

3

12

Розбишівська

8

10

9

0

13

Сарська

9

16

15

0

14

Сватківська

8

13

11

0
Разом

125

190

164

5
ЗНЗ І-ІІ ступенів
Сільські

1

Біленченківська

6

5

5

1

2

Бобрицька

7

2

0

7

3

Вельбівська

6

3

0

6

4

Гл.Долинська

3

1

0

3

5

Гречанівська

5

12

12

0

6

Качанівська

7

8

5

2

7

Краснолуцька

7

7

5

2

8

Плішивецька

6

3

0

6

9

Ручківська

6

1

0

6

10

Середняківська

6

1

0

6

11

Соснівська

6

3

0

6

12

Теплянська

4

1

0

4

13

Харківецька

3

3

0

3

14

Хитцівська

7

3

0

7

15

Ціпківська

5

1

0

5
Разом

84

54

27

64
ЗНЗ І ступеня
Міські

1

НВК "Первоцвіт"

3

0

0

3
Разом

3

0

0

3
ЗНЗ І ступеня
Сільські

1

Оснягівська

2

0

0

2

2

Кругликівська

3

0

0

3
Разом

5

0

0

5

36

Всього

316

370

311

82

Таблиця №1Каталог: registration -> content -> ua3454 -> pages
pages -> Програма для вивчення географії у 10 класі (профільний рівень) із пояснювальною запискою додається
content -> Конкурсу "Учитель року 2003"
content -> Тиждень хімії та екології в школі
pages -> Методичні рекомендації щодо вивчення предметів художньо-естетичного циклу в 2010/ 2011 навчальному році
pages -> Інформація про виконання положень обласної програми виховання учнівської молоді на період до 2012 року
pages -> Блок №7 створення умов для збереження життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу охорона праці та безпека життєдіяльності


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка