Бучацький районний центр дитячої та юнацької творчості «Сузір’я» Мова і символіка квітів Підготувала керівник гуртка Кравчук Людмила Василівна Мета: Навчальна: ознайомити учнів із темою „ Мова і символіка квітів”Сторінка1/10
Дата конвертації11.11.2017
Розмір1.24 Mb.
#32280
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Бучацький районний центр дитячої та юнацької творчості «Сузір’я»

Мова і символіка квітів


Підготувала

керівник гуртка

Кравчук Людмила Василівна

Мета:

Навчальна: ознайомити учнів із темою „ Мова і символіка квітів”, вияснити походження мови квітів, символіку форми, лінії, кольору. Навчити гуртківців мистецтву дарування квітів.

Розвиваюча: розвивати мислення, увагу, почуття прекрасного, творчу уяву.

Виховна: виховувати любов до природи, сприяти естетичному вихованню, а саме, бачення красивого в оточуючому.

Наочність: плакати із зображенням квітів.

Обладнання: олівці, альбомні листки.


Хід заняття

І. Організаційна частина.

1.Перевірка присутності гуртківців.

2.Перевірка готовності гуртківців до заняття.

ІІ. Вступна частина.

1.Ознайомлення із темою і метою занять. • Тема нашого сьогоднішнього заняття: мова і символіка квітів. Під час заняття ми вияснимо, що таке мова квітів, її історичне походження, символіку форми, ліній, кольору. Також навчимося мистецтву дарування квітів.

Що найчарівнішим буває?

Що може душу розбудити?

Скажіть мені хто відгадає?

Ви правильно назвали, - квіти.

2. Мотивація навчальної діяльності.

Неповторне диво квітів! Вони квітнуть для щастя, радості і добра. Приносять у світ красу та ніжність. Вражає їх розмаїття. Але чи всі знають, що існує мова, якою можуть розмовляти тільки квіти, і ця мова називається „селам”. • Чи відомо вам, щось про „селам” або мову квітів?

 • Діти, а як можуть розмовляти квіти, що їм у цьому допомагає?
 1. Основна частина

(форма проведення: розповідь з елементами бесіди).

Виявляється, що в світі є ще одна міжнародна мова, її розуміють на всіх континентах і островах. Звуків, до яких звикло людське вухо, у них немає, проте, колір, запах, навіть смак, мають свою мову. Цією таємничою мовою можна розмовляти за допомогою квітів. 1. Походження мови квітів.

Перші згадки про мову квітів зустрічаються ще у давніх міфах та Біблії. Мова квітів набула свого остаточного вигляду та отримала назву „селам” у давніх турецьких гаремах. Султан та його наложниці навчилися за допомогою квітів висловлювати найщиріші почуття, починаючи від палкого кохання й закінчуючи ненавистю. Окрім того, саме квіти допомагали дівчатам, незважаючи на заборони, спілкуватися із зовнішнім світом. „Селам” привіз із Персії до Європи Карл XII. Шведському монархові настільки сподобалась можливість спілкуватися за допомогою розкішних букетів, що впродовж усього XVIII ст. у великих кількостях друкувалися словники, де тлумачилось значення кожної конкретної квітки. Дещо пізніше така мода прийшла в Англію. Письменниця Уорті Монтегрю після повернення зі східної подорожі розповіла про те, що квіти та композиції дозволяють без слів розповісти про свої почуття. Після цього в Європі почався справжній квітково – букетний бум. До речі, зміст послання залежав не лише від вибраних рослин, але й від способу вручення: бутонами вгору чи вниз, у лівій чи правій руці.

На схід Європи мода на „селам” прийшла у 1830 році, коли поет Дмитро Ознобишин видав у Санкт-Петербурзі книгу „Селам, або Мова квітів”, перекладену з перської мови.

Сьогодні, як правило, преважна більшість людей не звертають уваги на те, які саме квіти вони дарують чи отримують і покладаються у виборі букета лише на власний смак чи уподобання. Про те є такі, для кого „селам” і досі актуальний. Вони надають особливого значення тому, про що можуть розповісти квіти.


 1. Символіка форми, ліній , кольору.

 • Якій порі року притаманна найбільша кількість квітів?

 • Яких кольорів ці квіти, форм?

Так, вірно, осіння пора особливо багата на квіти різноманітних форм і кольорів. Живі гладіолуси, айстри, хризантеми, жоржини неодмінно порадують тих, кому їх подарували. Але, якщо букет доповнити розповіддю про те, що означає кожна квітка, то вам подарунок залишиться не лише сюрпризом, а неодмінно викличе позитивні емоції й зацікавлення.

Наприклад, за допомогою гладіолуса, квітки древніх гладіаторів, можна розповісти про свою пристрасть та палкий вогонь кохання. „Мої почуття до тебе щирі та глибокі”, - говорить ця квітка. Жоржина навпаки, виражає примхливість та непостійність.

Купчаста айстра, що має велику кількість пелюсток, означає таке ж непросте кохання, багатогранне у всіх проявах. Існує давня легенда, за якою айстри виникли із зіркового пилу, що впав на землю (слово astrum походить з латинської мови і означає зірка). Ці квіти настільки сподобались античним богам, що саме айстри вони хотіли бачити на своїх вівтарях. А в Китаї айстра символізує точність. Є квіти, які можна подарувати без побоювання, але є і інші до яких варто ставитися з обережністю. Зокрема, осінню ромашку можуть сприйняти як вияв ненависті, нагідки, що розквітають на початку вересня, вважають символом ревності і жорстокості. Тому, вирушаючи в поле, варто пам’ятати про те, що не всі квіти однаково прекрасні.


 • Зараз я покажу вам деякі квіти, розкажу на що вони можуть вказувати. (демонстрація наочності).

 • Що найбільше приваблює в квітах?

Так, саме колір манить наш зір, але він не лише приваблює своїм веселковим різнобарв’ям, але може розказати про почуття, вподобання. Так, якщо в букеті переважають червоний, бордовий або рожевий кольори, це свідчить про кохання, пристрасть та життя взагалі.

 • Що може означати жовтий колір?

Ми звикли вважати, що жовтий колір передвісник розлуки, але сонячний колір розповість, що людина, яка дарує, усе життя готова оберігати одержувача, піклуватися про нього і в усьому допомагати. Варто лише уникати відтінків зеленого у жовтому, вони символізують негативне ставлення. Злість та заздрість, зраду й егоїзм. Білий колір у букеті є символом невинності та чистоти намірів.

 • Що ви можете сказати про кількість квітів в букеті?

Так, кількість квітів має велике значення, одну квітку дарують тому, кого хочуть назвати єдиним та неповторним. Трьома квітами можуть натякнути, що ви готові піти з цією особою на край світу. А п’ять квіток прекрасно підійдуть для освідчення в коханні.

 1. Мистецтво дарувати квіти.

Але не лише вміння вибирати квіти допоможе зробити людині приємне, а саме основне – це вміння подарувати букет.

 • До яких подій даруються квіти?

 • Чи знаєте ви, які саме квіти можна дарувати в тих чи інших ситуаціях?

Любий букет чи просто квітка може принести людині радість, а якщо вона подарована з вмінням, то це охарактеризує вас, як людину зі смаком, та заодно дозволить визначити ваше відношення до того, кому ці квіти призначені.

Букет, який нагадує нам про поле, ліс – простий, скромний. Букети із квітів одного виду, а тим більше, одного кольору - строгі, витончені, благородні. Чим більший букет, тим більше підкреслюється урочистість події. Кожна урочистість вимагає підбору асортименту та кольору квітів.

В день народження, якщо знаєш уподобання іменинника, можна підібрати його улюблені квіти, якщо ні, то букет підбирається у відповідності з сезоном. Дітям дарують маленькі веселі букетики з квітами світлих відтінків.

Старшим людям принесуть радість декоративні або квітучі горщечкові рослини. Букет на весілля – це ніжні квіти білих чи розових відтінків: троянди або лілії. 1. Практична робота.

(з метою закріплення матеріалу)

- Зараз я вам запропоную створити свої букети, але їх потрібно не лише намалювати, але потім у відповідності з планом розповісти про нього.

План:


 1. Колір – його значення.

 2. Розмір.

 3. Форма.

 4. Кількість квітів.

 5. Його призначення.

На дошці висить наочність – малюнки квітів і їх значення. Учні розповідають про букет,обґрунтовують його. Керівник допомагає, доповнює, і аналізує роботу гуртківців.

ІІІ. Підсумок заняття.

Існує багато тлумачень значення квітів, то чому б не урізноманітнити своє життя, перетворивши його у захоплюючий осінній діалог мовою барв та запахів, - такий же, який вели в XIX ст. у світських салонах. Із багатьох карток з назвами квітів гості вибирали одну та весь вечір грали відповідну роль. На картці було зображено й іншу квітку – партнера по залицянню. Так молоді люди знайомились, а потім, іноді, ставали подружжям.

Я сподіваюсь, що це заняття допоможе вам і у повсякденному житті, ви зможете створити букет і зробити своїм рідним, друзям приємне.

Методична розробка«Мова квітів – «Селам»

Найбільш звичним засобом спілкування для людей є мова. Часом її замінюють жести, міміка, дотик, а іноді достатньо й погляду, аби виразити свої почуття, наміри чи побажання... Такими ж значними виразниками нашого ставлення до дорогої людини є квіти. Так, саме вони говорять тоді, коли ми мовчимо. Здається, що лагідні пелюстки і ніжний аромат кожної квіточки розказує про все те, що навіть не можна передати словами.Особливо популярною мова квітів була на Сході. Там вона отримала назву селам. Той, хто володіє цією мовою, знає таємницю, символьне значення кожної квітки. Ці значення не просто вигадані, вони зібрані на основі довгих спостережень, детального вивчення і занурення в природу.Тут ти зможеш ознайомитися зі значеннями найбільш поширених квітів, які ми даруємо своїм мамам, сестричкам, бабусям і просто дорогим людям.
Каталог: bitstream -> 123456789 -> 3626
123456789 -> 1. Коротко про симетрію…
123456789 -> Звіт про науково-дослідну роботу регіональні особливості стану кишкової мікрофлори у дітей із соматичними захворюваннями Оцінка стану кишкової мікрофлори у дітей раннього віку, хворих на пневмонію на фоні залізодефіцитної анемії
123456789 -> Звіт про науково-дослідну роботу регіональні особливості стану кишкової мікрофлори у дітей із соматичними захворюваннями зміни мікробіоценозу кишечника у дітей, хворих на гострий обструктивний бронхіт бронхіальну астму (проміжний)
123456789 -> Використання науково-технічних бд у наукових дослідженнях Васильєв О. В., к т. н
123456789 -> Розвиток банківського споживчого кредитування
123456789 -> Реферат дипломна робота містить 128 сторінок, 17 таблиць, 21 рисунок, список використаних джерел з 108 найменувань, 6 додатків
123456789 -> Урок з хімії у 9-му класі на тему: "Жири. Склад жирів, їх утворення. Жири в природі. Біологічна роль жирів"


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка