Цивільне правоДата конвертації08.03.2019
Розмір0.97 Mb.
ТипУрок

Тема уроку: Цивільне право

Мета Уроку

- Ознайомитися з поняттям «цивільно-правові відносини», учасниками цивільних правовідносин;

- Сформувати навички аналізу правових ситуацій з точки зору цивільного права, можливості участі в них, розвивати вміння;

План уроку

 • Поняття “цивільно-правові відносини”.
 • Цивільна правосубєктність фізичної та юридичної особи.
 • Поняття та види власності.
 • Набуття права власності.

14

16

Розв'яжіть правову ситуацію

15-річний Антон Андрієнко заскочив до ліфта, двері якого вже зачинялися, та, погрожуючи ножем, спробував відібрати в Лариси Бондаренко каблучку. Жінка почала пручатися й так голосно закричала, що крик почув її чоловік - Валентин. Коли двері ліфта відчинилися на сьомому поверсі, де мешка­ло подружжя, зловмисник відразу отримав сильного удару кулаком від Валентина й втратив свідомість. Наряд міліції, що прибув на місце події, затримав Антона, який уже прий­шов до тями, та Валентина.

13-річний Архип Мусійчук, у якого немає батька й другий місяць хворіє мати, вирішив відшукати гроші їй на ліки. Він заліз через кватирку до помешкання своїх сусідів і знайшов у шухляді столу гроші та взяв рівно стільки, скільки потрібно було сплатити за ліки. Сусід, що повернувся з роботи, затримав Архипа й викликав міліцію.

13-річний Архип Мусійчук, у якого немає батька й другий місяць хворіє мати, вирішив відшукати гроші їй на ліки. Він заліз через кватирку до помешкання своїх сусідів і знайшов у шухляді столу гроші та взяв рівно стільки, скільки потрібно було сплатити за ліки. Сусід, що повернувся з роботи, затримав Архипа й викликав міліцію.

1. Поняття “цивільно-правові відносини”


Цивільне право — це галузь права, яка регулює майнові та особисті немайнові відносини, засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності учасників цих відносин.

Майнові відносини — це конкретні вольові економічні відносини з приводу належності, використання, переходу майна та майнових прав. 

Майнові відносини — це конкретні вольові економічні відносини з приводу належності, використання, переходу майна та майнових прав. 

Особисті немайнові відносини – відносини, які пов’язані з реалізацією права на життя, здоров’я, честь та гідність, ім’я, ділову репутацію, авторські права. 

Джерела цивільного права

Головне джерело цивільного права є Цивільний кодекс України. Він складається з шести книг, 1308 статей


Цивільна правосуб'єктність особи

Цивільна правоздатність особи

Цивільна дієздатність особи

Цивільна дієздатність

Часткова

Неповна


Повна

Цивільна правоздатність

З дня народження


Учасники цивільних правовідносин

Фізичні особи Юридичні особи

Приватна власність

Державна власність

Комунальна власність

17-річна Єва Адамова на зароблені під час літніх канікул гроші придбала золоті сережки, а за подаровані бабусею гро­ші - каблучку. На дружній вечірці 18-річна Марія Гусак, побачивши в подруги гарні прикраси, почала вмовляти Єву продати їй хоча б каблучку. Єва без вагань піддалася на вмовляння подруги й наступного дня продала їй каблучку. Дізнавшись про це, батьки Єви зажадали від доньки поверну­ти гроші Марії в обмін на прикрасу, що тепер належала Марії, і в разі відмови попередили Єву про намір подати позов до суду про визнання всіх укладених Євою договорів купівлі-продажу недійсними.

 • 17-річна Єва Адамова на зароблені під час літніх канікул гроші придбала золоті сережки, а за подаровані бабусею гро­ші - каблучку. На дружній вечірці 18-річна Марія Гусак, побачивши в подруги гарні прикраси, почала вмовляти Єву продати їй хоча б каблучку. Єва без вагань піддалася на вмовляння подруги й наступного дня продала їй каблучку. Дізнавшись про це, батьки Єви зажадали від доньки поверну­ти гроші Марії в обмін на прикрасу, що тепер належала Марії, і в разі відмови попередили Єву про намір подати позов до суду про визнання всіх укладених Євою договорів купівлі-продажу недійсними.

Визначити, чи мають місце у пропонованих ситуаціях цивільно-правові відносини та чи правомірно здійснено правочини.

 • Визначити, чи мають місце у пропонованих ситуаціях цивільно-правові відносини та чи правомірно здійснено правочини.
 • 1. 15-річний учень придбав у магазині фотоапарат, використавши для цього гроші, які він заробив під час канікул.
 • 2. 20-річний студент взяв у борг у свого товариша 3 000 гривен, оформивши відповідну розписку.
 • 3. Громадянин К. перейшов дорогу у невстановленому місці та був оштрафований за це.
 • 4. 10-річний четверокласник отримав у спадщину від бабусі квартиру в центрі Києва.
 • 5. Першокласниця купила у шкільному буфеті тістечко.

Домашнє завдання

Вивчити § 22 підручника


Каталог: static -> doc -> 0000 -> 0000 -> 0348
0348 -> Дослідницька діяльність на уроках російської мови та світової літератури
0000 -> Народне мистецтво у вихованні дітей та розвитку творчих здібностей учнів впровадження в шкільну практику декоративно-прикладного мистецтва
0000 -> Озера і лимани, водосховища України
0000 -> 2012 – Укладач – Задерей Ольга Анатоліївна, викладач І категорії філологічних дисциплін Рецензент
0000 -> Українська література 1920–1930-х років. Вступ. Складні суспільно-історичні умови, основні стильові напрями, їхнє розмаїття. «Розстріляне відродження»; домінування соцреалістичної естетики в 1930-ті роки
0348 -> Як громадяни беруть участь у житті
0348 -> "Як громадяни беруть участь у житті демократичної держави "
0348 -> Фонетика. Орфоепія. Графіка. Орфографія
0348 -> Конкурс на кращу розробку уроку з використанням краєзнавчого матеріалу Номінація : історія Урок-екскурсія в краєзнавчий музей


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка