Департамент освіти І науки Черкаської обласної державної адміністрації Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації Тальнівський районний методичний кабінет Тальнівський нвк «загальноосвітня школа і-ііістСторінка1/15
Дата конвертації04.11.2016
Розмір5.9 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


Департамент освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації

Відділ освіти Тальнівської райдержадміністрації

Тальнівський районний методичний кабінет

Тальнівський НВК «загальноосвітня школа І-ІІІст. №1 – гімназія»

Тальнівської районної ради Черкаської області

Шляхи реалізації Концепції розвитку освіти та впровадження нових державних стандартів

Творча група вчителів

іноземної мови
Тематичний тиждень


Матеріали схвалено методичною радою

Протокол №1 від 10 січня 2014 р.

Усім вчителям іноземних мов відома істина: «Innovation is the successful introduction of a better thing or method».

Гадаю всі педагоги погодяться з тим, що інновації починаються з креативних думок і саме на початковому рівні освіти.

Правильний підхід учителя до викладання свого предмета - це один з найефективніших засобів пробудження й підтримки в учнів інтересу до іноземної мови. Позакласна робота, наприклад, дає можливість залучити до навчального й виховного процесу всіх учнів враховуючи їх індивідуальність. Позаурочні заходи з іноземної мови - це важлива складова праці кожного вчителя - предметника.

Першочерговим завданням нашого НВК є виховання всебічно розвиненої людини. Важливою складовою цього завдання є боротьба за високу якість знань і вмінь учнів, формування в них навичок самостійної розумової праці, виховання творчої особистості. З цією метою з 04 по 08 лютого 2013 р. в нашому НВК було проведено «Тиждень іноземної мови» - подія, яку з нетерпінням чекають і учителі, і учні..

У даному посібнику висвітлені матеріали наших учителів іноземної мови, які включають країнознавчі вікторини, турніри, дидактичний матеріал до позакласного заходу інтелектуальної гри « Найрозумніший» та багато іншого цікавого матеріалу.

Всі ці розробки спрямовані не тільки на узагальнення та повторення навчального матеріалу, але й мають значне виховне значення у роботі з учнями. Конкурси та ігри захоплюють учнів та виховують уміння працювати в колективі, цілеспрямованість, учать застосовувати теоретичні знання на практиці. Виховують любов і повагу до іноземної мови, розширюють кругозір дітей і сприяють виникненню інтересу до вивчення іноземної мови в школі.

Ці розробки можна використовувати на уроках, в позаурочний час, в гуртковій роботі, а також у проведенні предметних тижнів.


It is not a secret that learning languages is quite a consuming process. It takes a lot of time and hard work. But it is also very interesting and enjoyable if you use the foreign language in your real life. After all, this is what we learn the languages for!

The week of foreign languages in our gymnasium has just finished. It was taking place at our school from the 4th to the 8th of February. It has always been an interesting and significant event for us as it usually involves a great number of students and contains a lot of various activities. This year’s week was not the exception.

On entering the school you could right see the wall newspapers on different topics connected with foreign languages made by the students. Having found very interesting and educational information they really put all the heart and creative abilities into their work.

The radio news program was very informative and educational too. The reporters presented some peculiar facts of the countries which languages we study.

It has also become quite a tradition that the students recite poems and perform plays in English during the week. This year we had two rounds of such performances: for the primary and junior students. Both the participants and the audience enjoyed the activity.

One more thing that is worth mentioning is the lessons of senior students for the younger ones. The lessons were specially prepared in the form of funny contests and the children really loved them.
План проведення тижня іноземної мови

Понеділок

9.40 Коментована виставка-презентація для учнів 6-х класів «Роберт Бернс –

видатний шотландський поет».

Іванова Л.С.Вівторок

8.30 Загальношкільна лінійка.

Козаренко О. В., Кравець Г.І..

9.00 Коментована виставка по темі: « Нова мова – новий світ», для учнів

початкової школи.

Мельник Т.В.

11.30 Відкрите засідання клубу любителів іноземної мови «New Wave”.

Козаренко О.В.Середа

9.40 Проведення країнознавчих вікторин для учнів 10-11 класів.

Козаренко О.В.

10.30 Конкурс кмітливих для учнів 7-х класів.

Кравець Г.І.

12.30 Інтелектуальне змагання “The smartest” для учнів 5-х класів

(розв‘язування кросвордів, ребусів, головоломок).

Галас О.Б.

13.30 Інтелектуальне шоу « Що, де, коли?» для учнів 8-х та 9-х класів

( актова зала).

Доманіцький О.А.

Четвер

9.00 Районний семінар учителів іноземної мови. Кабінет № 48.

Козаренко О.В., Кравець Г.І.

11.30 Музичний фестиваль для учнів старших класів ( актова зала).

Козаренко О.В., Кравець Г.І.

П'ятниця

Кінофестиваль « Феєрія мандрів».

Коваленко О.Б.

9.50 – перегляд фільму « Феєрія мандрів. Лондон» ( для учнів початкових класів)

10.40 – перегляд фільму «Visions of England” ( для учнів старших класів)

11.35 – перегляд фільму «Window on Britain”( для учнів середніх класів)ЛІНІЙКА ДО ВІДКРИТТЯ ТИЖНЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ШКОЛІ

Мета:

 Розповісти про сучасне значення англійської мови як світової мови та

мови міжнародного спілкування, а також про важливість вивчення німецької мови.

 Розвивати ерудицію та естетичні смаки учнів.

 Виховувати інтерес та повагу до культури (зокрема поезії) англомовних країн.

ЗМІСТ ЛІНІЙКИ:Звучить пісня англійською мовою… “The future’s in our hands”…

Виступ керівника методичного об’єднання учителів іноземної мови, учителя англійської мови Козаренко О. В.

 • Любі діти, мабуть серед нас немає жодної людини , яка б не помітила, що сьогодні в Україні відбуваються динамічні перетворення у політичному, соціально – економічному та культурному житті. Зростає потреба суспільства в людях, що володіють іноземною мовою як засобом спілкування. Зростає реальна можливість для учнів спілкуватися зі своїми зарубіжними ровесниками через Інтернет, у міжнародних літніх таборах, на фестивалях та олімпіадах. На сьогодні популярними є школи, з програмою по обміну учнями. І деякі представники нашого НВК в цьому році мали змогу взяти участь у кастингу, по відбору учнів саме до таких шкіл. Вихованці нашої гімназії постійно беруть активну участь в олімпіадах з іноземної мови та всеукраїнських конкурсах. В минулому році, наприклад, понад 65 наших учнів прийняли участь в конкурсі «Гринвіч». Всі вони були відмічені дипломами та сертифікатами, а найсильніші – цінними подарунками. В цьому ж навчальному році учні, вивчаючі англійську та німецьку мови мали нагоду взяти участь у всеукраїнській олімпіаді « Олімпус». Результати якої ми очікуємо.

Прогрес не стоїть на місці і тому, як ви бачите, реалії сьогодення ставлять перед вами проблему оволодіння іноземною мовою, як засобом спілкування та взаємодії. А що ж знають про іноземні мови наші гімназисти? Давайте дамо їм слово…

Ведучий 1 – В наш час для того, щоб мати гарну роботу, потрібно знати іноземні мови. Найпоширеніші мови в світі – китайська, іспанська, англійська й деякі інші мови. Але кожна добре освічена людина в світі говорить англійською, тому що це – мова спілкування, бізнесу, науки й культури.

Ведучий 2 – Англійська мова зараз найважливіша і найпоширеніша мова у світі. Це державна мова в п’яти країнах : Великобританії, Канаді, США, Австралії і Новій Зеландії. Англійська мова – одна з шести офіційних робочих мов Організації Об’єднаних Націй. Це – друга робоча мова в Європейському Співтоваристві.

Ведучий 3 – У багатьох Азійських та Африканських країнах, як наприклад в Індії або в Єгипті, в колишніх Британських колоніях люди говорять англійською, крім їхньої рідної мови. Люди також говорять англійською в Європі. Англійською мовою розмовляють практично по всьому світові кожні сім чоловік з десяти.

Ведучий 1 – Незалежна Україна має відносини з багатьма країнами. Усе більше прямих контактів встановлюється з країнами Європи, Сполученими Штатами, Великобританією, Канадою та іншими Англомовними країнами. Екологічний розвиток приводить до утворення сотень спільних підприємств в багатьох містах і містечках України. Багато іноземних делегацій прибуває до нашої країни. В свою чергу наші бізнесмени, туристи, експерти часто виїжджають за кордон. Англійська – мова міжнародного спілкування, тому дуже важливо вивчати її.

Ведучий 2 – А ви знаєте, що зараз багато людей вивчають іноземні мови будь-яким можливим, достроковим шляхом? Групи вивчення іноземної мови організовані на промислових підприємствах, в офісах великих фірм, в освітніх установах, в дослідницьких інститутах. • Так, знаємо! Але у дорослому віці вивчити її набагато складніше чим в підлітковому…Тому, кожен учень нашого НВК має усвідомити важливість її вивчення і докласти всіх зусиль навчаючись в школі, аби забезпечити собі гідне майбутнє, здобути гарну освіту і не змарнувати такого дорогоцінного часу який вони проводять в стінах нашої гімназії.

 • А я, хочу продекламувати вам вірш, присвячений нашому НВК, нашій школі - гімназії:

Hymn to school

You can be here or can be there,

You’ll remember everywhere

Your second home is gymnasium – school!

Not gym or not a swimming pool!

It gave and gives you pleasure

And surely knowledge treasure.

But when I’ve got acquainted with school,

I’ve understood that it’s so cool!

I shall love my school forever,

It made me so gentle and clever.

So that everyone at college

Could be jealous of my knowledge.

Now, without a hesitation

I can say my declaration:

You’re the best gymnasium in the world!

Dear school, we love you all!!!


 • Чудові слова, а головне – ПРАВДИВІ! Бо наша гімназія для нас – найкраща! Вона дійсно стала для нас другою домівкою. Та й наші учні залюбки вивчають англійську мову, адже вона дійсно варта вивчення. Існують відомі вислови : «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина», а також «Нова мова – новий світ». Разом із вивченням мови ми заглиблюємось в історію, географію, культуру, традиції, - у світогляд інших країн та народів.

Ведучий 1 – Кожна людина, яка вирушає за кордон , повинна бути здатна знайти свій власний шлях в англомовному суспільстві без перекладачів.

Ведучий 2 – Якщо ви візьмете собі за мету, вивчити мову, якою творили свої шедеври Шекспір і Байрон, Діккенс і Конан Дойль, Драйзер і Хемінгуей, якою співали легендарні «Бітлз», то ви обов’язково знайдете шляхи і способи досягти своєї мети.

- До речі, Чарлзу Діккенсу 7 лютого ( себто в четвер) виповнилась би сто перша річниця… А які чудові твори подарував світові цей відомий англійський письменник! Їх популярність завжди була дуже високою, адже вони ніколи не припиняли видаватися. Особисто я, обожнюю його « Пригоди Олівера Твіста» і якщо хтось із вас ще незнайомий з цією книгою – дуже раджу прочитати…


 • Так, дійсно, англійці ніколи не забувають своїх видатних особистостей. От наприклад ще зовсім недавно, 25 січня, весь світ святкував день народження Роберта Бернса, одного з найвідоміших шотландців. На його честь в Великобританії влаштовують тематичні вечори, які отримали назву «Burns Night» . Ця традиція бере початок ще в кінці 18 століття, коли друзі і шанувальники покійного поета зібрались за вечерею в день його народження і декламували його вірші. В цьому році, сам принц Чарльз декламував вірші поета, творчість якого в свій час дуже любили і високо оцінювали як Тарас Шевченко так і Леся Українка та Іван Франко. І зараз ми пропонуємо вам прослухати один із найкращих його віршів «My Heart's in the Highlands» з вуст Його Королівської Високості принца Чарльза ( сина королеви Великої Британії Єлизавети ІІ).

 • Цей вірш неодноразово було перекладено різними мовами. Існує і українська його версія:

Між гір моє серце... 

Між гір моє серце, душа моя там,

Полюю на оленя й кіз, ніби пан,

Стрілою лякаю їх дивне життя.

Вершини – то моє найвище буття.

Прощай, моя Півноче рідна, прощай,

Ти – слави вітчизна і доблесті край,

Де б я не блукав, де б мій шлях не проліг,

Люблю тебе вічно у проявах всіх,

Прощайте, вершини у ковдрах снігів,

Гірські долини і зелень лугів,

Прощайте, потоки і повінь весни,

Ліси мої – мріючи в темряві сни.

Між гір моє серце, душа моя там.

Полюю на оленя й кіз, ніби пан,

Стрілою лякаю їх дивне життя,

Вершини – то моє найвище буття!

Російський переклад:


 • ( В горах мое сердце… Доныне я там.
  По следу оленя лечу по скалам.
  Гоню я оленя, пугаю козу.
  В горах мое сердце, а сам я внизу.
  Прощай, моя родина! Север, прощай,-
  Отечество славы и доблести край.
  По белому свету судьбою гоним,
  Навеки останусь я сыном твоим!
  Прощайте, вершины под кровлей снегов.
  Прощайте долины и скаты лугов,
  Прощайте поникшие в бездну леса,
  Прощайте, потоков лесных голоса.
  В горах мое сердце… Доныне я там.
  По следу оленя лечу по скалам.
  Гоню я оленя, пугаю козу.
  В горах мое сердце, а сам я внизу.)

 • А зараз кілька слів про ще одну мову, яка вивчається у нашій гімназії…

Вітання німецькою мовою…( віршик)

Галина Іванівна: Так, ви правильно здогадались – мова піде про німецьку мову. Німецька мова поряд з англійською, іспанською, французькою та італійською є однією з найвідоміших і найпопулярніших європейських мов, якою написана друга за величиною кількість наукових праць, художніх творів та публіцистичних текстів. В другій половині 19 ст. - на початку 20 ст. німецька мова була чи не найпопулярнішою серед вчених. Ця мова належить до германської групи мов, індоєвропейської сім'ї.

Німецька мова є державною мовою в Німеччині, Австрії, Швейцарії, Ліхтенштейні, Люксембурзі та Бельгії.

В світі німецькою мовою розмовляють близько 100 млн. людей.

В Німеччині, як і в кожній країні, існує багато діалектів, але у всіх навчальних закладах учні і студенти вивчають літературну німецьку мову.

Німеччина дала світу великих геніїв, вчених, філософів, письменників, поетів. Серед них філософи Гегель, Кант, класики німецької літератури Гете, Гейне, Шіллер, а також брати Грімм – великі мово – і літературознавці, оповідачі дитячих казок. Ви всі знаєте, і я впевнена, що читали і читаєте «Червону шапочку», « Попелюшку», « Білосніжку і 7 гномів», та багато інших. Берлінський університет носить ім'я великого німецького вченого – мовознавця Вільгельма Гумболдта.

До речі один із братів Грімм Вільгельм народився 24 лютого 1786 р. у місті Ганау.

Німецька мова досить поширена в Україні. Задля вивчення німецької мови, в нашій країні існують різні проекти: «Навіщо вивчати німецьку мову?», «Зимові свята та традиції в Німеччині й в Україні».

В Києві працює відділ з німецької мови Гете-Інституту, який підтримує українських вчителів, викладачів і проводить мовні курси для них.

Метою цього інституту є популяризація німецької мови за кордоном та підтримка міжнародної культ. співпраці. Штаб-квартира Гете-Інституту знаходиться в Мюнхені. Він представлений в 78 країнах світу, фінансується федеральним урядом Німеччини.

Отже, можливостей для вивчення німецької мови є багато. Є така можливість і в нашій школі.

Багато учнів цікавляться країною, мову якої вивчають, її культурою, літературою та історією.

Послухайте, як звучить на німецькій мові ліричний вірш Г.Гайне « В чудовому місяці травні». Читає Євдокимов Сергій. Леся Українка у свій час зробила чудовий переклад цього вірша. Український варіант читає Мирослава.

Все це хочеться підсумувати словами великого Т. Шевченка « Чужому научайтесь, але й свого не цурайтесь».

Всі учні школи виконують пісню різними мовами)

LET IT ALWAYS BE SUNSHINE!

Bright blue the sky,

Sun up on high,

That was the little boy's picture,

He drew for you,

Wrote for you, too,

Just to make clear what he drew -

May there always be sunshine,

May there always be blue skies,

May there always be Mummie,

May there always be me!

My little friend,

Listen, my friend,

Peace is the dream of the people,

Hearts old and young

Never have done

Singing the song you have sung.
Коментована виставка

A NEW LANGUAGE - A NEW WORLD

Коментована виставка «A new language- a new world» для учнів

1-4 класів.

Мета: викликати у дітей інтерес до країни, мову якої вони вивчають; збагатити світогляд учнів знаннями про державний устрій Великобританії та США, стиль життя людей закордоном, звичаї, побут, традиції цих країн; навчити дітей цінувати й поважати звичаї та традиції інших країн;розвивати уяву і логічне мислення.

Любі діти! Ми раді вітати вас сьогодні на нашій виставці, що має назву «A new language - a new world”(Нова мова – новий світ). Сьогодні ми з вами трішки помандруємо по світу. Скажіть мені,будь ласка, чи любите ви мандрувати? Які країни ви хотіли б відвідати і чому?У світі налічується більше,ніж 2000 різних мов. Ми з вами подорожуватимемо по країнах, де люди розмовляють англійською мовою. Підкажіть мені, які це країни. Оскільки ми відправляємось до англомовної країни,то давайте перед початком мандрівки познайомимось із правилами поведінки ввічливих і вихованих людей. Ми не викрикуємо,не сваримось, не тикаємо пальцями на щось нове і незвичне, і взагалі, поводимось по-доброму один із одним. Отож, у добру путь!

Наша перша зупинка-це країна яка називається по-англійськи The United Kingdom of Great Briain and Northern Ireland . Це Об”єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії. Уявляєте собі, справжнісіньке королівство! Хто з вас хотів би пожити у справжньому королівстві?

Живе тут і керує країною справжня королева …….(підкажіть-но її імя) -Єлизавета ІІ. Давайте привітаємось із королевою по-англійськи: Good morning!Єлизавета II

З Ласки Божої, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії й Інших Її Королівств та Територій Королева, Голова Співдружності, Захисниця Віри.

Правління

6 лютого, 1952 — дотепер

Коронація

2 червня, 1953

Імена

Elizabeth Alexandra Mary
(Елізабет Александра Мері)

Титули

Герцогиня Единбурзька


Принцеса ЙоркськаХрещення

29 травня, 1926

Дата народження

21 квітня 1926 (86 років)

Місце народження

Мейфер, Лондон, Англія

Попередник

Георг VI

Діти

Чарльз, Принц Уельський,

ПринцесаАнна,


Принц Ендрю, ГерцогЙорк
Принц Едвард, Граф Вессекс

Династія

Віндзори

Батько

Георг VI

Мати

Елізабет Боуз-ЛайонКаталог: workFiles
workFiles -> Історія виникнення ляльки мотанки
workFiles -> В. О. Сухомлинський ХХІ століття ера, яка принципово відрізняється від попередньої новою якістю знання, новими способами пізнання, потребою створення інформаційної культури особистості
workFiles -> Урок біології у 9-му класі Підготувала: вчитель біології Єрикалова Люд ми ла Олексіївна
workFiles -> Кругосвітні експедиції (Джеймса Кука, Івана Крузенштерна, Юрія Лисянського). Практична робота №2
workFiles -> Технології успішного навчання
workFiles -> Технології успішного навчання
workFiles -> Тема. Олександр Гаврош. Про письменника. Повість "Неймовірні пригоди Івана Сили". Ознайомлення з історичною довідкою про Івана Фірцака (Івана Силу), про пригоди українського силача. Робота з текстом
workFiles -> Мовно-літературної та художньо -естетичної освіти
workFiles -> Он взрослых изводил вопросом: “Почему?” Его прозвали “маленький философ” Но только он подрос, как начали ему


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка