Джон фон НейманСкачати 41.03 Kb.
Дата конвертації25.12.2016
Розмір41.03 Kb.
ТипРеферат
Новоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Реферат на тему:

«Джон фон Нейман»

Учень 10 класу

Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Драчук Сергій.

Новоолександрівка 2012
Джон фон Нейман
Джон фон Нейман (фон Неймана) (1903 - 57) - американський математик. Вніс великий внесок у створення перших ЕОМ і розробку методів їх застосування.

Родом з Угорщини, син процвітаючого будапештського банкіра, фон Нейман був продуктом тієї інтелектуального середовища. з якої вийшли такі видатні фізики, як Едвард Теллер, Лео Сциллард, Денис Габор та Юджин Вігнер. Джон виділявся серед них своїми фенеменальнимі здібностями. У 6 років він перекидався з батьком дотепами давньогрецькою, а в 8 освоїв основи вищої математики. У віці 20-30 років, займаючись викладацькою роботою в Німеччині, він зробив значний внесок в розвиток квантової механіки - наріжного каменю ядерної фізики, і розробив теорію ігор - метод аналізу взаємовідносин між людьми, який знайшов широке застосування в різних областях, від економіки до військової стратегії. Протягом всього життя він любив вражати друзів і учнів своєю здатністю робити в розумі складні обчислення. Він робив це швидше за всіх, озброєних папером, олівцем і довідниками. Коли ж фон Нейманом доводилося писати на дошці, він заповнював її формулами, а потім стирав їх настільки швидко, що одного разу хтось з його колег, поспостерігавши за черговим поясненням, пожартував: "Зрозуміло Це доказ методом стирання"

Ю. Вігнер, шкільний товариш фон Неймана, лауреат Нобелівської премії, говорив, що його розум - це "досконалий інструмент, шестерінки якого підігнані одна до одної з точністю до тисячних часток сантиметра". Це інтелектуальне досконалість було присмачене неабиякою часткою добродушною і вельми привабливою екцентрічності. У поїздках він часом так глибоко замислювався про математичні проблеми, що забував, куди і навіщо має їхати, і тоді доводилося телефонувати на роботу за уточненнями.
Фон Нейман настільки легко й невимушено відчував себе в будь-якій обстановці, як на роботі, так і в суспільстві, без всяких зусиль перемикаючись від математичних теорій до компонентів обчислювальної техніки, що деякі колеги вважали його "вченим серед вчених", свого роду "новою людиною" , що, власне, і означала його прізвище в перекладі з німецької. Теллер якось жартома сказав, що він "один з небагатьох математиків, здатних зійти до рівня фізика". Сам же фон Нейман не без гумору пояснював свою мобільність тим, що він родом з Будапешта: "Тільки людина, що народилася в Будапешті, може, увійшовши в обертові двері після вас, вийти з них першим".
Інтерес фон Неймана до комп'ютерів в якійсь мірі пов'язаний з його участю в надсекретному Манхеттенському проекті зі створення атомної бомби, який розроблявся в Лос-Аламосі, шт. Нью-Мексико. Там фон Нейман математично довів здійсненність вибухового способу детонації атомної бомби. Тепер він розмірковував про значно більш потужному зброю - водневої бомбі, створення якої вимагало дуже складних розрахунків.

Однак фон Нейман розумів, що комп'ютер - це не більше, ніж простий калькулятор, що - принаймні потенційно - він представляє собою універсальний інструмент для наукових досліджень. У липні 1954 р., Менше ніж через рік після того, як він приєднався до групи Моучлі і Еккерта, фон Нейман підготував звіт на 101 сторінці, у якому обощіл плани роботи над машиною EDVAC. Цей звіт, озаглавлений "Попередній доповідь про машину EDVAC" являв собою прекрасне опис не тільки самої машини, але і її логічних властивостей. Присутній на доповіді військовий представник Голдстейн розмножив доповідь і розіслав вченим як США, так і Великобританії.


Завдяки цьому "Попередній доповідь" фон Неймана став першою роботою по цифровим електронним комп'ютерам, з яким познайомилися широкі кола наукової громадськості. Доповідь передавали з рук в руки, з лабораторії в лабораторію, з університету в університет, з однієї країни в іншу. Ця робота звернула на себе особливу увагу, оскільки фон Нейман користувався широкою популярністю в науковому світі. З того моменту комп'ютер був визнаний об'єктом, який представляв науковий інтерес. У самому справі, і до цього дня вчені іноді називають комп'ютер "машиною фон Неймана".

Читачі "Попереднього доповіді" були схильні вважати, що все що містяться в ньому ідеї, зокрема, принципово важливе рішення зберігати програми в пам'яті комп'ютера, виходили від самого фон Неймана. Мало хто знав, що Моучлі і Еккерт говорили про програми, записаних в пам'яті, принаймні за пів-року до появи фон Неймана в їх робочій групі; більшості невідомо було і те, що Алан Тьюринг, описуючи свою гіпотетичну універсальну машину, ще в 1936 наділив її внутрішньою пам'яттю. Насправді, фон Нейман читав класичну роботу Тьюринга незадовго до війни.Побачивши, скільки шуму наробив фон Нейман і його "Попередній доповідь", Моучлі і Еккерт були глибоко обурені. Свого часу з міркувань секретів вони не змогли опублікувати ніяких повідомлень про свій винахід. І раптом Голдстейн, порушивши секретність, надав трибуну людині, яка тільки-тільки приєднався до проекту. Суперечки про те, кому мають належати авторські права на EDVAC і ENIAC призвели врешті-решт до розпаду робочої групи.
Надалі фон Нейман працював в Прінстонському інституті перспективних досліджень, брав участь в розробці декількох комп'ютерів новітньої конструкції. Серед них була, зокрема, машина, яка використовувалася для вирішення завдань, пов'язаних зі створенням водневої бомби. Фон Нейман дотепно охрестив її "Маніяк" (маніяк, абревіатура від Математичного Analyzer, Чисельник, інтегратор і комп'ютер - математичний аналізатор, лічильник, інтегратор і комп'ютер). Фон Нейман був також членом Комісcіі з атомної енергії і головою консультативного комітету ВПС США по балістичних ракет.
Помер фон Нейман у віці 54 років від саркоми.
Список літератури

Для підготовки даної роботи були використані матеріали з сайту http://www.infhist.h1.ru/
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 41.03 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка