Догляд за волоссямСкачати 118.64 Kb.
Дата конвертації23.10.2016
Розмір118.64 Kb.
ТипРеферат

РЕФЕРАТ


на тему:

«Догляд за волоссям»
Волосся прекрасний дар природи, природна прикраса зовнішності.

Будь-яку людину можна назвати симпатичною, якщо в неї гарне волосся і чарівна посмішка. Посміхатися ми вчимося са­мостійно. А от повернути волоссю загублений блиск, шовко­вистість складно, тому краще із самого початку доглядати за ним правильно.


Нормальне волосся


Нормальне волосся — це велика кількість здорово­го волосся. Як же виглядає здоровий волосок? Будь-який здо­ровий волосок, гладкий чи кучерявий, повинен бути еластич­ним, без яких-небудь ушкоджень по всій довжині, мати по всій довжині однакову товщину і забарвлення і бути помірковано по­критим шкірним жиром. Нормальний приріст здорового волос­ка на місяць становить 1—2 см. Якщо ви по праву пишаєтеся здоровим волоссям, то бережіть його, доглядайте за ним, щоб і в майбутньому воно зберігалося таким же.

Нормальне волосся насамперед слід щодня розчісувати чи­стою щіткою, починаючи з потилиці й у напрямку до чола. Вка­зівок, як часто потрібно мити волосся, не існує, але його треба мити в міру забруднення, що залежить від чистоти навколиш­нього середовища. Для того, щоб волосся залишалося здоровим, за ним треба систематично доглядати, «підгодовувати» вітамінами, використовувати якісний шампунь.

При митті волосся шампунем у воду для ополіскування не потрібно нічого додавати. Але якщо волосся все-таки ополосну­ти водою, що містить лимонний сік чи столовий оцет (сік поло­винки лимона або ж 1 столову ложку оцту на 1 літр води), то це оживить колір волосся і підсилить його блиск.

Як потрібно правильно мити волосся? Шампунь розводять водою кімнатної температури і розділяють на дві частини. Поло­вина шампуню наноситься на змочене водою волосся і ретельно розтирається. При першому митті утвориться мало піни, тому що спочатку тільки розчиняється шкірний жир і видаляється з волосся бруд. Потім волосся ополіскують і наносять на нього розчин шампуню, що залишився. При другому митті утвориться пишна піна, яку треба залишити на волоссі на 3—4 хвилини, лег­ко масажуючи при цьому шкіру голови. Волосся, особливо дов­ге, слід починати мити з кінцю, поступово переходячи до коренів. Потім шампунь змивають водою (температура води повинна бути приблизно 31°С) і, нарешті, волосся ополіскують ще раз більш прохолодною водою. Після ополіскування волосся просушують м'якими рухами рушником.

При необхідності волосся підживляють різними гелями, що містять екстракти лікарських рослин, речовини проти лупи і т. ін.

За своєю природою волосся еластичне й слухняне. Еластич­не — значить, воно може витягатися і завиватися, не ламаю­чись. Слухняне — значить, йому можна тимчасово чи постійно надавати потрібну форму.

Часом воно хворіє — більш-менш важко. Протягом багатьох поколінь люди вчилися боротися з недугами, у тому числі й з недугами волосся. Одні захворювання волосся (наприклад се­борея) досить легко виліковуються. Інші (наприклад випадання волосся) так і не піддаються зусиллям медиків.

Щоб ваше волосся завжди було здорове, потрібно дотриму­ватися декількох дуже простих правил.

1. Намагайтеся вести здоровий спосіб життя. Волосся — частина цілісного людського організму, індикатор його стану. Зни­ження життєвого тонусу, внутрішнє нездужання відразу ж позна­чаються на стані волосся — воно стає рідким, тендітним, лам­ким, неслухняним. Погіршується його живлення, кровопостачан­ня. Організм ніби концентрується на головному — на боротьбі з недугою і відмовляється від другорядного — живлення волосся.

2. Ретельно дотримуйтеся правил особистої гігієни. Є цілий ряд захворювань, що розносять бактерії і хворобливі грибки. Ці захворювання можуть передаватися, якщо ви користуєтеся чу­жими гребінцями й щітками. Деякі медики навіть вважають, що звичайна себорея теж може бути заразною. Щітки, гребінці, шпильки повинні бути вашими, і тільки вашими.

3. Виконуйте всі вимоги з догляду за волоссям — регулярно розчісуйте, масажуйте, мийте голову, час від часу робіть вти­рання поживних гелів. Цим ви поліпшите зовнішній вигляд во­лосся і збережете його на довгі роки. Ретельно доглянуте волосся не піддасться ніяким недугам.

4. «Не муч волосся своє», — написав Є. Євтушенко, чи не до нас він при цьому звернувся? Пошукайте причини недуги в су­часних перукарських процедурах: можливо, ви не зовсім вдало знебарвили, пофарбували, завили волосся? Можливо, волосся занадто туго схоплене шпильками? Може бути, у вас занадто складна зачіска і волосся не встигає відпочити за ніч? Подумайте, чи не пожаліти вам своє волосся, чи не перейти (хоча б на час) до більш природного вигляду? У цьому, як і в інших питан­нях, вам допоможе порада кваліфікованого перукаря.

5. Уважно стежте за станом свого волосся. Щодня під час ранкового туалету придивляйтеся достану вашої зачіски: чи не з'явилася лупа, чи не рідіє і не січеться волосся, чи не з'явилася сверблячка шкіри голови?

6. З появою тривожних симптомів відразу вживайте заходів. Визначте, у чому ваша проблема, і, не відкладаючи, беріться за лікування. Часто буває досить того, щоб зробити поживне втирання чи просто підстригти волосся коротше.

7. Якщо протягом двох - трьох тижнів ваше домашнє лікуван­ня не дало результатів, зверніться по допомогу в косметичний салон чи в поліклініку.

А тепер давайте розглянемо один за одним всі недуги, що можуть спіткати ваше волосся.

Лупа


Це найпоширеніше захворювання шкіри голови. Білі лусочки, що утворюються біля коренів волосся, — це шматочки омертвілої тканини. Лупа — показник того, що з вашим волос­сям не все гаразд. Якщо її вчасно помітити, боротися з нею можна домашніми засобами.

Почніть з приготування такого засобу: замочіть 200 г чорного хліба в 0,5 літра окропу і, коли остигне, вимийте цією сумішшю голову, прополощіть, після сушіння ретельно розчешіть. Часто цього буває достатньо, щоб лупа зникла.

Однак якщо подразнення шкіри зайшло далеко (інакше кажу­чи, якщо у вас почалася себорея), доведеться звертатися до лікаря. Інтенсивне розчісування голови щіткою чи гребенем може тільки погіршити справу — напів відсталі частки шкіри будуть вилучені, відкривши подразнені ділянки для впливу бактерій.

Причин появи лупи багато. Це може бути нестача свіжого повітря або поганий догляд за волоссям, коли голову не роз­чісують регулярно. Можуть впливати стомлення, емоційна пригніченість, погане харчування і навіть клімат — лупа частіше зустрічається в жителів півночі, ніж у жителів теплих країв. Медики також бачать причину в гормональному дисбалансі й припускають вплив спадкоємних факторів. За цим переліком ви самі легко здогадаєтеся, що точна причина появи лупи невідома поки нікому.

Якщо у вас з'явилася лупа, почніть, по-перше, стежити за своєю дієтою. Ймовірно, ви вживаєте занадто багато цукру і крохмалю, а це призводить до надлишкової кислотності в організмі, що викликає шкірну висипку. А якщо у вашій їжі за­надто багато жирів, це може стимулювати роботу жирових за­лоз і ще більше погіршити становище. Намагайтеся ввести в раціон нежирне м'ясо, овочі, салати, свіжі фрукти.

Необхідно стежити за чистотою голови, частіше застосову­вати спеціальні шампуні — це стосується і сухої, і жирної себо­реї. Найпростіший і надійний спосіб лікування—додати 1 час­тину яблучного соку до 3 частин води і втирати цю суміш у шкіру голови 2—3 рази на тиждень.


Сухе волосся


Якщо сальні залози виділяють занадто мало змаз­ки, волосся стає сухим, ламким, тьмяним, воно легко обриваєть­ся. З'являється багато сухої лупи, вона застряє у волоссі, падає на плечі, надаючи одягу не зовсім охайний вигляд.

Часта причина цього явища — неправильний догляд за во­лоссям. Можливо, ви занадто часто миєте голову грубими сор­тами мила, користуєтеся неякісною фарбою для волосся, за­надто часто завиваєте волосся гарячим способом.

Тим, у кого сухе волосся, рекомендується користуватися ней­тральними шампунями чи шампунями для сухого волосся. За­лишки шампуню, які залишилися на волоссі, ретельно змивати підкисленою водою.

Волосся ламке, сухе і з кінцями, що роздвоюються, має потребу в систематичному живленні, йому треба повернути ела­стичність і блиск. Тому дуже корисно мити голову знежиреним кисляком. Підігрівають його до температури тіла, рясно змочу­ють волосся і шкіру голови. Покривають голову поліетилено­вим пакетом, поверх для тепла пов'язують рушник чи хустку. Через 20—30 хвилин удруге змочують волосся кисляком, маса­жують шкіру голови. Потім промивають кілька разів гарячою водою без мила.

Кисляк можна замінити яєчними жовтками. Змішують 2 жов­тки, 50 мл води, 100 мл горілки, 5—8 мл нашатирного спирту. Втирають суміш у шкіру, потім ретельно промивають гарячою водою.

Узагалі для миття сухого і ламкого волосся рекомендують жовтки яєць. На їхній основі можна також приготувати різні по­живні засоби. Чудовою буде суміш із 1 жовтка, 1 столової ложки маслинової олії, декількох крапель вітаміну А і Е та 1 чайної лож­ки горілки. Ефективна також суміш з 1 столової ложки маслино­вої олії, 3 капсул вітаміну Вг, 3 капсул вітаміну 612 і 1 ампули вітаміну С. Якщо немає маслинової олії, поживний засіб можна приготувати з 3 столових ложок касторової олії і 1 столової лож­ки лимонного соку.

Техніка живлення волосся проста: суміш наносять на вологе волосся, голову покривають целофаном і обмотують рушником на 20 хвилин, потім голову миють. Лікування варто повторювати кожні 10—14 днів щонайменше 3 місяці.

Тонкому і ламкому волоссю допомагає, якщо вірити старо­давнім бабусиним рецептам, сік зі шпинату чи свіжої капусти. Овочі або фрукти подрібнити, вичавити сік через марлю і втер­ти його, масажуючи, у шкіру голови.

Корисно за 15—20 хвилин до миття голови змастити волосся гірчицею (порошок розвести гарячою водою до густоти смета­ни). Змити гарячою водою без мила.

Ламке і сухе волосся можна лікувати і готовими препарата­ми, купленими в аптеці чи магазині. Причому слід знати, що при сухості й ламкості поживні засоби наносять на все волосся, а не тільки втирають у шкіру голови, як це роблять зі зміцнювальни­ми лосьйонами.

Кінці волосся, що роздвоюються, варто обрізати, а в нові кінці втерти трішки скипидару. При цьому ламке волосся не треба ні сушити феном, ні піддавати впливу сонця. Для ополіскування сухого і ламкого волосся корисно також використовувати росли­ни (шишки хмелю, квітки липи).

Крім усього переліченого вище, існує ще безліч народних рецептів настоянок для втирання в сухе волосся. Як правило, мами та бабусі знають їх.


Жирне волосся


Здоровий глузд підказує, що з жирним волоссям треба поводитися точно так само, як із сухим, тільки навпаки.

По-перше, мити його частіше шампунями для щоденного вживання. Це диктується і медичними рекомендаціями, і зви­чайною турботою про свою зовнішність — жирне волосся завж­ди виглядає брудним, недоглянутим.

У жирного волосся рН (показник кислотно-лужної реакції) зміщений до кислоти, відповідно, для нього потрібно підбирати більш лужні шампуні.

Можна привести волосся у нормальний вигляд за допомо­гою сухого шампуню чи його звичайних домашніх замінників. Посипайте голову висівками чи борошном, промасажуйте і ре­тельно вичешіть спочатку гребенем, потім щіткою. Надлишок жиру зникне разом з борошном, волосся стане сухим і блискучим. Але, як ви здогадуєтеся, ненадовго.

При жирному волоссі рекомендується дієта з переважанням овочів (капуста, буряк), фруктів; слід уникати білкових продуктів, жирної і борошняної їжі.

Раціон має бути багатим на вітаміни. Корисні кисломолочні продукти (кефір, кисляк, сир). Рекомендується квасоля й, особ­ливо, вівсянка, що містить не тільки вітаміни, але й солі кремнію, сірки та мікроелементи (цинк, кобальт, мідь), необхідні для правильного обміну речовин в організмі. Замініть тваринні жири і тваринне масло рослинними. Уникайте консервів, солоних і го­стрих страв, пряностей.

Рекомендується через день протирати голову у проділах ватяними тампонами, змоченими сумішшю: 50 мл п'ятипроцент­ного розчину борної кислоти, 1 чайна ложка лимонного соку, 1 чайна ложка спирту (або 2 ложки горілки). Суміш має очисну і зв’язуючи дії на шкіру, зменшує сальність волосся.

Можна використовувати рослинний засіб, що діє повільно, але ефективно: 3 столові ложки подрібненої кори дуба залити 1 літром окропу і варити на повільному вогні 15 хвилин. Відвар процідити. Мити в ньому голову без використання мила раз на три дні.

Сальне волосся, а також сальну шкіру обличчя добре проти­рати відваром звіробою. 20 г трави (сухі квітки та листя) залити 1 склянкою окропу, потім кип'ятити на повільному вогні 10 хви­лин, остудити й процідити через марлю.

Випадання волосся


На голові дорослої людини приблизно 100 тисяч волосків, і якщо протягом дня ми втрачаємо приблизно пару десятків, то це нормальне явище. Волоски живуть приблизно 5—6 років (5 ростуть, кілька місяців відпочивають і близько 4 тижнів відмирають), потім випадають. У нормальних умовах замість відмерлого волоска виростає новий. Але якщо протягом дня випадає набагато більше волосся, це може вказувати на нестачу мікроелементів чи білка в організмі. Дуже часто в моло­дих людей волосся випадає внаслідок невдалих спроб схудну­ти. Щоб зупинити процес випадання волосся, можна звернути­ся до домашніх засобів. Прекрасний вплив має сік чорної редь­ки (багатої на мінеральні солі, сірку й вітамін С) на ріст волосся. Чорну редьку (досить 1 товстої скиби) натерти на тертці, вича­вити сік через марлю і змазати ним голову за годину до миття. Хто не переносить цього запаху, може застосувати поживну кашку з 2 чайних ложечок гасу, 1 чайної ложечки касторової олії, 1 жовтка і 1 натертого лимона. Кашку втирати в шкіру голови, покрити її целофаном і обмотати рушником. Через годину голо­ву вимити. Це лікування розраховане на 3 місяці. Спочатку про­цедуру повторюють 2 рази на тиждень, потім — 3 рази кожні два тижні, а через місяць повторюють її заново.

Для зміцнення волосся можна використовувати засоби, прид­бані в аптеці чи магазині. Але якщо вони нам не допомагають, можна самому приготувати настоянку для зміцнення і росту во­лосся. Для цього 2 столові ложки листя розмарину, 2 столові ложки натертого кореня лопуха і 2 столові ложки листя кропиви залити пляшкою горілки і поставити в темне місце на 5 днів. Потім процідити, і настоянка готова, її використовують для вти­рання і масажу шкіри голови (не волосся), що є чудовим засо­бом для лікування себореї Глупи.

Сушіння, як і миття, також впливає на якість нашого волосся. Не можна сушити волосся надто гарячим феном. Найкраще добре його витерти рушником і висушити природним шляхом при кімнатній температурі. Можна злегка підсушити його не надто гарячим феном і залишити, після чого тільки під кінець, якщо ми хочемо надати зачісці остаточну форму, знову скористатися фе­ном. Не можна сушити волосся, різко змінюючи температуру. Також не можна, щоб воно сохнуло само по собі в холодному приміщенні, тому що довгий вплив вологості також шкідливий. Зате прекрасно можна висушити волосся за допомогою тепло­го, нагрітого рушника, яким обмотують голову.
Декілька слів

про розчісування щіткою

Як часте миття, так і розчісування щіткою викликає чимало розбіжностей. Як у цьому випадку вчинити? Масажувати голову чи ні? Хто прав з тих, що сперечаються: той, хто вважає, що ця процедура доброчинна, чи той, хто стверджує, що вона занадто груба? Істина, як звичайно, знаходиться посередині. Для жорсткого здорового волосся щоденний кількахвилинний масаж щіткою є щоденним благом. Щітка не тільки видаляє пил і бруд з волосся, але й підсилює кровообіг шкіри голови, поліпшуючи живлення волосся. А це значить, що воно стає красивим, набу­ває прекрасного шовковистого блиску, чого не зробить жодний косметичний засіб. При цьому варто пам'ятати, що щітка з при­родної щетини краща, а розчісувати волосся необхідно у всіх напрямках. Крім того, чим жорсткіше волосся, тим щітка повин­на бути твердішою. Для тонкого волосся підходить м'яка щітка (така, як для дітей). Під час розчісування щіткою голову треба тримати вільно. Якщо ж волосся дуже ламке, з кінцями, що роз­двоюються, чи занадто жирне, то розчісувати його треба не щіткою, а гребінцем.Засвоїмо: як розчісування щіткою, так і масаж шкіри голови, зроблений подушечками пальців, дуже допомагає волоссю.

Волосся взимку


Важкою порою року для нашого волосся є зима. По-перше, яка із зачісок добре виглядає, притиснена шапкою або каптуром? По-друге, взимку волосся часто хворіє, стає над­мірно жирним, випадає, втрачає блиск. На його здоров'ї одна­ково позначається як нестача вітамінів в організмі, так і зовнішні чинники: головні убори або ж сухе від батарей повітря у при­міщеннях. Тому взимку волосся потребує особливої уваги. Навіть якщо в нормальних умовах у нас немає з ним особливих про­блем, корисно зробити хоча б раз на місяць поживний компрес, один раз на кілька днів масаж шкіри голови. І обов'язково треба звертати увагу на головний убір. Наприклад, дуже шкідливо но­сити занадто тісну шапку. Зустрічається й інша крайність: бага­то дівчат, а ще більше хлопців, не підозрюють про наслідки, коли нехтують узимку головними уборами. Тим часом, це дуже шкідливо для волосся.

Звичайно, праві ті, хто стверджує, що під теплими шапками (особливо, хутряними) волосся стає жирним, тьмяніє, вигля­дає некрасиво, але ходити взимку з непокритою головою — не вихід. Адже повинно бути зрозуміло, що наявна не тільки не­безпека застудитися, отримати запалення лобових пазух і нажити інші недуги, але і те, що в холоді волосся швидко стає жирним, тому що при низькій температурі волосяні цибулини скорочуються і «виштовхують» жир на поверхню. Тому не слід відмовлятися від носіння головного убору взимку і даремно ризикувати своїм здоров'ям.
Каталог: Referat
Referat -> Основні вимоги до реферату
Referat -> Есе на тему: “Українське мистецтво другої половини ХVII-XVIII ст.”
Referat -> Реферат на тему «Архітектура Київської Русі» План Вступ Опис дерев'яної архітектури Київської Русі
Referat -> Конструкції для енергоефективного відновлення забудови, постраждалої від надзвичайних ситуацій
Referat -> Тематика рефератів. Автомобілі повітряно-пінного гасіння. Галузь застосування
Referat -> Аварії на підприємствах
Referat -> Рак шлунка
Referat -> Невідкладна допомога в гінекології
Referat -> Вітамінні препарати

Скачати 118.64 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка