Доклад : «Використання ікт на уроках фізичної культури»Скачати 41.63 Kb.
Дата конвертації07.06.2018
Розмір41.63 Kb.
#41433
ТипДоклад
Відділ освіти Добропільської міської ради

Методичний кабінетДОКЛАД:


«Використання ІКТ

на уроках фізичної культури»

Розробив: вчитель фізичної культури

Добропільського навчально-виховного комплексу

«Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №3 –

дошкільний навчальний заклад»

Березовий Максим Васильович

м. Добропілля 2017

XXI століття – століття високих комп’ютерних технологій. Це означає, що використання ІКТ в школі – процес об’єктивний і цілком закономірний. Розвиток людського суспільства в світі і в Україні, зокрема, вимагає наукового підходу до занять фізичною культурою. Основою розвитку будь-якого процесу є інформація. Особливістю розвитку суспільства в інформаційний вік є наростаючий, часто хаотичний потік інформації, управляти яким, а тим більше переробляти і приймати рішення стає все важче. Можливим виходом з цієї ситуації є застосування інформаційних комп’ютерних технологій (ІКТ), що представляють собою накопичення інформації, її зберігання і переробку, математичний аналіз, моделювання і прогнозування. Складовими частинами ІКТ є електронний, програмний і інформаційний компоненти, спільне функціонування яких дозволяє вирішувати завдання, що поставляються розвитком суспільства . Комп’ютер вдома, у школі в даний час, вже не розкіш, а засіб для роботи. Чи потрібно використовувати засоби ІКТ на уроках фізичної культури? Коли в перший раз чуєш фразу «комп’ютер на уроці фізкультури», то відразу виникає подив і запитання: хіба це сумісно? Адже фізкультура – це, насамперед рух. Специфіка кожного предмета різноманітна, але загальний принцип, один – завдання вчителя полягає в тому, щоб створити умови практичного оволодіння знаннями. Застосовуючи цей принцип до уроку фізичної культури, можна відзначити, що завдання вчителя, вибрати такі методи навчання, які дозволили б кожному учню виявити свою активність, свою творчість, активізувати рухову і пізнавальну діяльність учня. Сучасні педагогічні технології, зокрема використання нових інформаційних технологій, Інтернет – ресурсів, дозволяють досягти максимальних результатів у вирішенні багатьох завдань.1. Інтенсифікація всіх рівнів навчально-виховного процесу за рахунок застосування засобів сучасних інформаційних технологій:

- Підвищення ефективності та якості процесу навчання;

- Підвищення активної пізнавальної діяльності;

- Збільшення обсягу та оптимізація пошуку потрібної інформації.2. Розвиток особистості учня, підготовка до комфортного життя в умовах інформаційного суспільства:

- Розвиток комунікативних здібностей;

- Формування інформаційної культури, умінь здійснювати обробку інформації;

- Формування умінь здійснювати експериментально – дослідницьку діяльність.3. Робота на виконання соціального замовлення суспільства:

- Підготовка інформаційно грамотної особистості;


- Здійснення профорієнтаційної роботи в галузі фізичної культури.
З використанням ІКТ на уроках фізичної культури виграють усі: школярі, батьки, вчителі, так як ці технології здійснюють одне з найбільш перспективних напрямків, що дозволяють підвищити ефективність фізкультурно – оздоровчої діяльності – особистої зацікавленості кожного учня в зміцненні свого здоров’я. ІКТ дозволяють організувати навчальний процес на новому, більш високому рівні, забезпечувати більш повне засвоєння навчального матеріалу.За допомогою ІКТ можна вирішувати проблеми пошуку і зберігання інформації, планування, контролю та управління заняттями фізичною культурою, діагностики стану здоров’я та рівня фізичної підготовленості . Комп’ютерні технології і програма  Мicrosoft Рower Рoint, дозволяють включати в уроки з ІКТ матеріал по засвоєнню теоретичних основ на уроках фізичної культури. Це дозволяє зробити урок більш цікавим, наочним і динамічним. Уроки фізичної культури включають великий обсяг теоретичного матеріалу, на який виділяється мінімальна кількість годин, тому застосування електронних презентацій дозволяє ефективно вирішувати цю проблему. Багато пояснення техніки виконання розучуємо рухів, історичні документи і події, біографія спортсменів, висвітлення теоретичних запитань різних напрямків не можуть бути показані учням, тому необхідно використовувати різні види наочності. Електронна презентація може містити великий теоретичний матеріал, який, тим не менш, легко засвоюється через неординарною форми її подачі. Сама презентація, будучи, по суті, конспектом уроку може бать використана як засіб самонавчання і самостійної роботи. Наявність візуального ряду інформації дозволяє закріпити в пам’яті. У чому ж ще полягає ефективність застосування комп’ютера на уроці? В основній школі закладаються основи техніки рухових дій (кидок баскетбольного м’яча, низький старт в легкій атлетиці і т.д.), які затребувані на всьому протязі навчання в школі. ІКТ можна з успіхом застосовувати при позакласній роботі: різні презентації, відеоролики, виготовлення слайд-шоу спортивної тематики для популяризації спорту.Комп’ютерні технології все ширше входять у наше життя, хоча вони не можуть замінити безпосереднє спілкування учня з живою людиною, вчителем. Однак використання цих технологій в якості додаткового інструменту для якісного навчання своїх підопічних – необхідна потреба своєчасного і майбутнього часу. Таким чином, виходячи зі свого досвіду роботи, я вважаю, що при організації та проведенні сучасного уроку фізкультури необхідно використання ІКТ, що дозволяє успішно поєднувати не тільки фізичну, а й розумову роботу, розвивати інтелектуальні та творчі здібності школяра, розширювати загальний кругозір
Каталог: resources
resources -> 2: нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та інтернету в бібліотеці
resources -> Теми рефератів (доповідей) з основ екології
resources -> Міжнародне ціноутворення
resources -> Робоча програма навчальної дисципліни історія міжнародних відносин для студентів IV курсу історичного факультету
resources -> Робоча програма навчальної дисципліни «Історія Західної Європи І Північної Америки Нового часу. Перший період»
resources -> Рефератів з курсу «Українська мова за професійним спрямуванням»
resources -> Програма навчальної дисципліни Еволюційна психологія напрям 030102 психологія
resources -> Програма курсу «інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника»
resources -> Основи здоров'Я 2 клас Посібник для вчителя

Скачати 41.63 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка